*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388079 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
συναδελφοι SOS!!!!!!!!!!!! δυο καυτες ερωτησεις.....1) πως μπορει 3 ιδιωτες συμφωνα με τα πρωτα αποτελεσματα του ιουλιου να γινουν ανεργοι στα οριστικα αποτελεσματα και να πριμοδοτουνται και με 100-200 μορια ο καθενας?????????  ΜΑΓΙΚΟ? 2) ο υπαλληλος γραφειου (σκετο) ειναι συναφης ειδικοτητα με το πτυχιο του οικονομολογου????? και μετρα η επαγγελματικη προυπηρεσια του???????  ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Η πρώτη ερώτηση μπορεί εύκολα να απαντηθεί.
Προφανώς δεν τους είχαν προσμετρήσει την κάρτα ανεργίας.
Σχετικά με τα επιπλέον μόρια μπορεί να είναι λόγω τέκνων (1 παιδί=100 μόρια ή 2=200 μόρια) ή από οπουδήποτε αλλού.
Για τη δεύτερη ερώτηση δεν γνωρίζω.
Πάντως μην παραξενεύεστε για τις αλλαγές που βλέπετε στους οριστικούς πίνακες. Γι αυτό γίνονται οι ενστάσεις, για να διορθωθούν λάθη και παραλείψεις.
Εμένα δεν μου είχαν μοριοδοτήσει μέρος της επαγγελματικής μου εμπειρίας και το τέκνο μου και τώρα τα προσμέτρησαν κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η πρώτη ερώτηση μπορεί εύκολα να απαντηθεί.
Προφανώς δεν τους είχαν προσμετρήσει την κάρτα ανεργίας.
Σχετικά με τα επιπλέον μόρια μπορεί να είναι λόγω τέκνων (1 παιδί=100 μόρια ή 2=200 μόρια) ή από οπουδήποτε αλλού.
Για τη δεύτερη ερώτηση δεν γνωρίζω.
Πάντως μην παραξενεύεστε για τις αλλαγές που βλέπετε στους οριστικούς πίνακες. Γι αυτό γίνονται οι ενστάσεις, για να διορθωθούν λάθη και παραλείψεις.
Εμένα δεν μου είχαν μοριοδοτήσει μέρος της επαγγελματικής μου εμπειρίας και το τέκνο μου και τώρα τα προσμέτρησαν κανονικά.
Δεν ξερω ποια τι γινεται και τι να πιστεψω.....εγω την καρτα ανεργιας μου την ειχα φωτοτυπια σε Α4 εβγαζε ματι......ισως πεσανε σε υπαλληλο με 64 βαθμους μυωπια.....(υποθεσεις εργασιας κανω........)......

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Τα λάθη είναι ανθρώπινα και η αμφισβήτηση επίσης! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα λάθη είναι ανθρώπινα και η αμφισβήτηση επίσης! ;)
σιγουρα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Δεν ξερω ποια τι γινεται και τι να πιστεψω.....εγω την καρτα ανεργιας μου την ειχα φωτοτυπια σε Α4 εβγαζε ματι......ισως πεσανε σε υπαλληλο με 64 βαθμους μυωπια.....(υποθεσεις εργασιας κανω........)......

Όσον αφορά το θέμα αλλαγής της ιδιότητας από "ιδιώτης" σε "άνεργος" κάποιων ατόμων:
Η διαφορά ενός ανέργου από ένα ιδιώτη για ένα καταχωρητή είναι ένα κουμπί στο πληκτρολόγιο.
Αυτό είναι που προσθέτει ή όχι και τα 200 μόρια. Μπορεί δηλαδή οι αξιολογητές να περάσουν κάποιον άνεργο, αλλά να γίνει λάθος από τον καταχωρητή. 
Λίγες δεκάδες έφτασαν απ ότι αποδείχθηκε οι περιπτώσεις που "πατήθηκε" λάθος κουμπί στις πολλές εκατοντάδες των αιτήσεων που εξετάστηκαν και έχω τη γνώμη ότι είναι στατιστικά αποδεκτό.
Όπως είπε και η συνάδελφος γι αυτό γίνονται οι ενστάσεις, για να διορθωθούν λάθη και παραλείψεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:28:26 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οταν καναμε τα χαρτια μας δουλευα και περαστηκα σαν ιδιωτης. Μετα απολυθηκα και οταν βγηκαν οι προσωρινοι πινακες ημουνα στους ιδιωτες. Οταν τους πηρα τηλ για να με αλλαξουν πινακα εχοντας την καρτα ανεργιας μου ειπαν δε γινεται. Το αποτελεσμα? Απο πρωτη πηγα δευτερη, αρα θα εξακολουθησω να ειμαι ανεργη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 10:05:15 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
σε εμένα δεν προσμέτρησαν τα μόρια μετα την ένσταση. τι μπορω να κάνω τωρα;;εκτός του να πάω από εκεί και να τα κάνω λαμπόγυαλο...
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Να ζητήσεις εγγράφως εξήγηση γιατί δε σου μετρήθηκαν τα μόρια. Είναι δικαίωμά σου να έχεις γραπτώς απάντηση στην ένσταση που έκανες. Πες τους ότι τη θέλεις για κάθε νόμιμη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θα πάρω τηλέφωνο αυριο σε ένα νούμερο που έχει δωθεί μέσα από το forum. και εννοειται οτι θα παω και από την ΕΠΑΣ να μου τα εξηγήσουν και από κοντα. Ευχαριστώ πολύ Lasid. 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 11:26:58 μμ από Lasid »
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
συναδελφοι οι διευθυντες των επας ειναι υποχρεωμενοι να αναρτησουν πληρεις οριστικους πινακες???????? εννοω να φαινεται η διδακτικη προυπηρεσια, η επαγγελματικη τα μεταπτυχιακα κλπ του καθενος?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ gianna9.

polo792 μέχρι πέρυσι οι ΕΠΑΣ αναρτούσαν οριστικούς πίνακες με πλήρως αναλυτική μοριοδότηση.
Πιστεύω ότι το ίδιο ισχύει και για φέτος!

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

@Κοροιδο

τι σόι ΤΕΙ είναι αυτό που δεν σου έδωσε σοβαρή βεβαίωση προϋπηρεσίας.
Όπως είσαι, ζήτησε με αίτησή σου, να αναφέρονται όλα τα παραπάνω ΞΕΚΑΘΑΡΑ για να την χρησιμοποιήσεις την επόμενη φορά.

Πρέπει να φροντίσεις εσύ να τους πεις να φαίνονται όλα αυτά.. Αν περιμένεις από τις γραμματείες από μόνες τους να τα αναγράψουν σώθηκες. Αν τους έλεγες να αναγράφονται ξεκάθαρα αυτά σίγουρα θα σου κάναν τη βεβαίωση που ήθελες.

Τους το ειχα ζητησει και η απαντηση τους ηταν οτι "αυτες τις βεβαιωσεις δινουμε!". Οταν τους ειπα οτι θα το ζητησω γραπτως μου ειπανε οτι θα την παρω μετα απο 40 μερες (το μαξιμουμ νομιμο χρονικο διαστημα να μου απαντησουν)! Μετα απο 40 μερες θα εχανα την προθεσμια των ΕΠΑΣ... Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...
Τωρα θα τη ζητησω που δεν πιεζει καποια προθεσμια, αλλά η ζημιά εγινε.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
συναδελφοι οι διευθυντες των επας ειναι υποχρεωμενοι να αναρτησουν πληρεις οριστικους πινακες???????? εννοω να φαινεται η διδακτικη προυπηρεσια, η επαγγελματικη τα μεταπτυχιακα κλπ του καθενος?

Εννοειται!
Προς ολους που καναμε ενστασεις: Ειναι υποχρεωμενοι να μας απαντησουν γραπτως σχετικα με τις ενστασεις μας. Εννοω περα απο τους τελικους πινακες αξιολογησης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 478
Σύνολο: 484

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.