*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389162 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μου φαίνεται παράλογο να προσλαμβάνεται βρεφονηπιοκόμος για να διδάξει μουσική.
καλά με αυτά που ακούμε θα τρελαθούμε τελείως !
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2013, 11:37:57 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Γι αυτο οποιος διαπιστωσει κατι τετοιο θα πρεπει να το καταγγειλει και να ζητησει την παραδειγματικη τιμωρια του δ.ντη.
"Καποιοι λογοι που μπορει να επικαλεστει ειναι οι παρακατω:παράβαση καθήκοντος κατά τον ποινικό κώδικα ή παράβαση του υπαλληλικού καθήκοντος ,  αμέλεια, ατελή ή μη έγκαιρη εκπλήρωση καθήκοντος , αναξιοπρεπή διαγωγή, ανάρμοστη συμπεριφορά , άρνηση ή παρέλκυση εκτέλεσης υπηρεσίας , χρησιμοποίηση της δημοσιοϋπαλληλικής ιδιότητας , υπεξαίρεση στην υπηρεσία, άσκηση κριτικής πράξεων προϊστάμενης αρχής ."

Κανε αιτηση και ζητα να σου κοινοποιησουν ΕΓΓΡΑΦΩΣ την αποφαση προσληψης διοτι εχεις εννομο συμφερον και αν διαπιστωθει διαπλοκη οχι μονο απο τον δ/ντη αλλα και απο την επιτροπη αξιολογησης τοτε θα τους φαει το μαυρο σκοταδι. Φοβουνται ολοι την καταγελια γιατι  στην  επομενη φαση διαθεσιμοτητας ειναι μεσα και εργαζομενοι του ΟΑΕΔ.  Η εσωτερικη εγκυκλιος μιλαει για β' αναθεσεις μονο για τους μονιμους. Για τους ωρομισθιους δε λεει τιποτα.

Σε ποια ΕΠΑΣ εγινε αυτο;

Αποσυνδεδεμένος tesi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Ευχαριστώ Lasid..

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ tesi.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Στην ΕΠΑΣ όπου είμαι πρώτη στην ειδικότητά μου (μουσικής) στον πίνακα ανέργων προσέλαβαν τελικά άτομο από άλλη ειδικότητα (βρεφονηπιοκόμο) ως β' ανάθεση. Ξέρει κανείς αν όντως ισχύε αυτό; Αλλιώς, πού κ πώς μπορώ να κάνω ένσταση;
Αν αναφέρεσαι στο μάθημα της "Μουσικής / Μουσικοκινητικής Αγωγής" της ειδικότητας των 'Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων' τότε ορθώς έπραξαν, αφού μπορεί να ανατεθεί είτε σε Βρεφονηπιοκόμο, είτε σε Μουσικό.

Σε κάθε διαφορετική περίπτωση και με γνώμονα την παροχή της συγκριτικά καλύτερης εκπαίδευσης προς όφελος του μαθητή, ακολούθησε τη διαδικασία που προτάθηκε παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Από διαύγεια έχει βγει τίποτα καινούριο σήμερα για κάποια άλλη περιφέρεια;

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Πάντως πολλές προσλήψεις είναι στημένες!!! αυτο έχω να πω μονο

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Φτανει πια με τις αοριστες καταγγελιες. Μιλα ξεκαθαρα και με ονοματα. Εμεις ειμαστε ραγιαδες που σκυβουμε το κεφαλι ή λειτουργουμε πλαγιως και με διαπλοκη. Αν θελουμε τα παιδια μας να μην γινουν σαν και εμας αλλα να ειναι "ελευθερα" κατα τον Αριστοτελη, θα πρεπει να σταματησουμε αυτο το αισχος που γινεται σε αυτο το κ@λοκαρατος.
 Λοιπον ονοματα συγκεκριμενα, αλλιως ΣΚΑΣΜΟΣ και τα κεφαλια μεσα.

ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

Ανδρεαδης Μηνας.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Φτανει πια με τις αοριστες καταγγελιες. Μιλα ξεκαθαρα και με ονοματα. Εμεις ειμαστε ραγιαδες που σκυβουμε το κεφαλι ή λειτουργουμε πλαγιως και με διαπλοκη. Αν θελουμε τα παιδια μας να μην γινουν σαν και εμας αλλα να ειναι "ελευθερα" κατα τον Αριστοτελη, θα πρεπει να σταματησουμε αυτο το αισχος που γινεται σε αυτο το κ@λοκαρατος.
 Λοιπον ονοματα συγκεκριμενα, αλλιως ΣΚΑΣΜΟΣ και τα κεφαλια μεσα.

ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

Ανδρεαδης Μηνας.

Δεν σας γνωριζω προσωπικα, αλλα αν ενδιαφερεστε να μαθετε συγκεκριμενα ονοματα στειλτε μου ΠΜ και θα σας πω. Δεν θα ηθελα να εκθεσω αθρωπους και καταστασεις μεσα σε ενα φορουμ

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Δε θελεις να εκθεσεις "ανθρωπους διαπλεκομενους"; ΜΑΛΙΣΤΑ.

Πιστευω οτι αν σε ειχαν καλεσει δε θα μιλουσες καθολου, ολα θα ηταν καλα (Ελλαδισταν)

Αρα, τα κεφαλια μεσα.

υ.γ.: αν ηθελα να τα μαθω μονο εγω θα σου εστελνα μηνυμα να μου τα στειλεις, ομως το ΣΩΣΤΟ ειναι να τα μαθουν ολοι εδω μεσα, δυστυχως ειμαστε αξιοι της μοιρας μας

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Θα πω μονο οτι υπαρχει συναδεφος στο καλαμακι αττικης που καθε χρονο βρισκεται και στην επασ και το ιεκ καλαμακιου κοντα στο σπιτι φυσικα  και μαλιστα φετος παρατηρησα οτι ειναι πολυ χαμηλα στην κατασταση αλλα παρ' ολα αυτα βρισκεται παλι στην επασ καλαμακιου.

mokrina, εχω δουλεψει και σε επασ και σε ιεκ του οαεδ και ολα αυτα τα χρονια ακουω περιστατικα απο τους ιδιους τους διαπλεκομενους ανθρωπους που δεν ντρεπονται και οι ιδιοι να πουν με ποιο τροπο προσλαμβανονται ή προσλήφθηκαν  την πρωτη τους φορα στις επασ και στα ιεκ του οαεδ.

Επισης αυτη τη στιγμη δεν εχω αναγκη να εργαστω σε σχολες του οαεδ διοτι εχω πολυ καλυτερη δουλεια. το φορουμ επισης προσφερεται για κουβεντα, διαπιστωσεις, παρατηρησεις κ.α και οχι για φασαριες.

τελος στις παρατηρησεις μου ειναι οτι καποια χρονια που εργαστηκα σε σχολες οαεδ προσεξα οτι οι "δικοι τους ανθρωποι" ειναι  αρκετα αντικοινωνικοι, δεν δινουν πληροφοριες και δεν μιλουν σε νεους συναδερφους προφανως για να μην τους ξεφυγει καμια κουβεντα.

Φυσικα και δεν ειναι ολοι ετσι αλλα τα βησματα εκαναν μπαμ!

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Ενας λογος παραπανω, μιας και εχεις δουλεια, να τους δωσεις κανονικα και να σταματησουν ολα αυτα τα αναξιοκρατικα τους.
 Πραγματι, το επιπεδο σε αυτες τις σχολες (οσο αφορα τους περισσοτερους μονιμους) ειναι πολυ κατω του μετριου και επειδη καταβαινουν πραγματικα την ολικη ανικανοτητα τους, δεν θελουν να σου πουν τιποτα, κρυβονται. Ειναι λοιπον ευκαιρια φετος που λογω της διαθεσιμοτητας φοβουνται ολα αυτα τα κορακια μην απολυθουν να τους εκθεσουμε στο διαδικτυο.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Μου φαίνεται παράλογο να προσλαμβάνεται βρεφονηπιοκόμος για να διδάξει μουσική. Δε νομίζω ότι προσλαμβάνουν άτομο για να του δώσουν μαθήματα β΄ανάθεσης, αφήνοντας χωρίς πρόσληψη τον άνεργο της ειδικότητας που τα έχει α΄ανάθεση! Πάρε τηλέφωνο στη διοίκηση και πες τους ότι θέλεις να κάνεις ένσταση!
Για να γίνουμε λίγο πιο ακριβείς, το μάθημα της μουσικής- μουσικοκινητικής (και όχι σκέτο μουσική) το  μοιράζονται ως πρώτη ανάθεση οι βρεφονηπιοκόμοι και οι μουσικοί. Σκοπός της μουσικοκινητικής αγωγής δε είναι  η αρμονική ανάπτυξη των παιδιών σε ψυχοκινητικό, συναισθηματικό και νοητικό επίπεδο, μέσω της επαφής με την μουσική και την κίνηση. Οι βρεφονηπιοκόμοι γνωρίζουν τα ιδιαίτερα αναπτυξιακά χαρακτηριστικά βρεφών και νηπίων καθώς και μουσική- μουσικοκινητική- μουσικοπαιδαγωγική, εφόσων διδάσκονται τα αντίστοιχα μαθήματα στο πλαίσιο των σπουδών τους.
Οπότε, λύσαμε τον γρίφο!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε glianna.

Θα πρότεινα όταν εκθέτουμε καταστάσεις να αναφέρουμε όλες τις παραμέτρους για να μη χρειάζεται να φτάσουμε στο σημείο να λύνουμε γρίφους. Αν είχε αναφερθεί εξ αρχής ποιο ήταν το μάθημα και ότι τόσο οι μουσικοί, όσο και οι βρεφονηπιοκόμοι το έχουν α΄ανάθεση, θα ήταν πλήρως κατανοητό γιατί δόθηκε το μάθημα σε βρεφονηπιοκόμο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159576
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 355

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.