*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 390237 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος murtw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ, ελπίζω να μην αλλάξει προς τα κάτω κάτι γιατί χαθήκαμε!  Θα φανεί κατά το Δεκέμβριο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας,μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί,μου είπαν οτι έχει έρθει εσωτερική εγκύκλιος στις ΕΠΑΣ και δεν επιτρέπεται να σου έχεις αθροιστικά πάνω απο 23 ώρες μαθημάτων σε ΕΠΑΣ,ΕΠΑΛ και ΔΙΕΚ.Γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτό?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Νομίζω ότι ο περιορισμός των 23 ωρών αφορά τις ΕΠΑΣ, ΙΕΚ και ΚΕΚ ΟΑΕΔ καθώς και τα σχολεία του Υπ. Παιδείας.
Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι στον περιορισμό περιλαμβάνονται και οι τομείς της μη τυπικής εκπαίδευσης
για τους οποίους έχει την ευθύνη η ΓΓΔΒΜ, δηλαδή ΔΙΕΚ, ΣΕΚ, ΣΔΕ και ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ευχαριστώ, ελπίζω να μην αλλάξει προς τα κάτω κάτι γιατί χαθήκαμε!  Θα φανεί κατά το Δεκέμβριο!
Παρακαλώ. Δεν πρόκειται να κατέβει το ωρομίσθιο. Είναι και φέτος στα 15 € μικτά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας,μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί,μου είπαν οτι έχει έρθει εσωτερική εγκύκλιος στις ΕΠΑΣ και δεν επιτρέπεται να σου έχεις αθροιστικά πάνω απο 23 ώρες μαθημάτων σε ΕΠΑΣ,ΕΠΑΛ και ΔΙΕΚ.Γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτό?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ιδιώτες ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι έχουν προσληφθεί στις ΕΠΑ.Σ. του ΟΑΕΔ με μειωμένο ωράριο ή ως αναπληρωτές στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού με μειωμένο ωράριο, ή σε δημόσια Ι.Ε.Κ., δύνανται να διδάξουν στα Ι.Ε.Κ. του ΟΑΕΔ μέχρι δέκα (10) διδακτικές ώρες με την προϋπόθεση ότι το συνολικό ωράριο διδασκαλίας που τους έχει ανατεθεί σε ΕΠΑ.Σ., δημόσια Ι.Ε.Κ., αναπληρωτές, δεν θα υπερβαίνει το μέγιστο ωράριο διδασκαλίας που προβλέπεται σε νεοδιόριστο εκπαιδευτικό του αντίστοιχου κλάδου.
http://www.dsanet.gr/Epikairothta/Nomothesia/ya24233_13.htm

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Ιδιώτες ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι έχουν προσληφθεί στις ΕΠΑ.Σ. του ΟΑΕΔ με μειωμένο ωράριο ή ως αναπληρωτές στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού με μειωμένο ωράριο, ή σε δημόσια Ι.Ε.Κ., δύνανται να διδάξουν στα Ι.Ε.Κ. του ΟΑΕΔ μέχρι δέκα (10) διδακτικές ώρες με την προϋπόθεση ότι το συνολικό ωράριο διδασκαλίας που τους έχει ανατεθεί σε ΕΠΑ.Σ., δημόσια Ι.Ε.Κ., αναπληρωτές, δεν θα υπερβαίνει το μέγιστο ωράριο διδασκαλίας που προβλέπεται σε νεοδιόριστο εκπαιδευτικό του αντίστοιχου κλάδου.
http://www.dsanet.gr/Epikairothta/Nomothesia/ya24233_13.htm

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν υπερβεί τις 24 ώρες. Στους παραπάνω και σε ΟΛΟΥΣ τους εν δυνάμει φορείς (βλέπε και ΤΕΙ). Η νομοθεσία καλά τα λέει, όμως την καταγγελία που πρέπει να την κάνεις?? Πόσες ώρες πρέπει να πάρει κάποιος για να  ικανοποιηθεί - χορτάσει?? Περιμένω απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
dimitral την καταγγελία πρέπει να την κάνεις κατευθείαν στη διοίκηση του ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
dimitral την καταγγελία πρέπει να την κάνεις κατευθείαν στη διοίκηση του ΟΑΕΔ.

Με αυτά που βλέπω να γίνονται, τι να πρωτοκάνω Lasid.. Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
ο ΟΑΕΔ ειναι ενας πιο περιορισμενος αριθμητικα χωρος. Και πιστευω οτι ψιλοφοβουνται τις καταγγελιες. Οποτε βγαζεις ακρη

Αποσυνδεδεμένος DIMITRAKIS1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2013, 01:02:56 μμ από akis1 »

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
akis μην αναιρεις...δεν λες και κατι αγνωστο...

οταν εχεις κρατος:
 εχει αει και τει ισο και στο ενα μπαινεις με 18 και στο αλλο με 7,στο ενα χαλαρα και στο αλλο δυσκολα!
μεταπτυχιακο ο ενας με κληρωση ,ο αλλος με μεσο, ο αλλος με λεφτα και αλλος με κοπο και ολα ισα!
ο ενας να δουλευει σε ταξη και ο αλλος οχι και να ειναι ισο!

1.ποια η λυση για ολα αυτα:αφου τα θεωρουν ισα ας τα κανουν ισα σε ουσια..μαλλον εκει ειναι το προβλημα το μεγαλο..
2.οσον αφορα τετοιες προκυρηξεις που φτασαν να μετρανε τα παντα καταντησαν να ειναι τζοκερ-περα απο το οτι αφησαν μαλλον τελευταιο το πιο σημαντικο=τι μαθημα κανεις σε ταξη
3.γενικα για ολα αυτα φταινε και τα μικρα,εμεις...κανω παιδαγωγικο για μενα,να μαι καλυτερος σε ταξη...οχι για να παρω 1000 μορια να μπω σε σχολειο οαεδ..υπαρχει και λαθος νοοτροπια δικια μας,παιρνουμε 1 προσον και μετα κλαιμε να το μετρησουν για να μπουμε δουλεια!

ειναι και λιγο παρωδια αυτο,ποιος γονιος νοιαζεται αν εχεις γαλλικα μπροστα στο μαθημα που κανεις σε ταξη...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2013, 01:25:19 μμ από nikikostas123 »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
ο ΟΑΕΔ ειναι ενας πιο περιορισμενος αριθμητικα χωρος. Και πιστευω οτι ψιλοφοβουνται τις καταγγελιες. Οποτε βγαζεις ακρη

Ναι, ευτυχώς με τις ''δομές'' του οαεδ, βγάζεις άκρη.
Έχουμε κανένα νεότερο με τα αποτελέσματα της συμπληρωματικής εγκυκλίου??

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδια βοηθεια παρακαλω την πρωτη κοπελα που δουλευε απο τον πινακα ανεργων την καλεσαν αναπληρωτρια και παραιτηθηκε. Εγω ειμαι πρωτη απο τον πινακα ιδιωτων αλλα τωρα ανεργη. ποιον πρεπει να καλεσουν? εμενα που ειμαι στον πινακα ιδιωτων η την δευτερη κοπελα απο τον πινακα ανεργων? εγω εχω περισσοτερα μορια απο την δευτερη κοπελα

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Παιδια βοηθεια παρακαλω την πρωτη κοπελα που δουλευε απο τον πινακα ανεργων την καλεσαν αναπληρωτρια και παραιτηθηκε. Εγω ειμαι πρωτη απο τον πινακα ιδιωτων αλλα τωρα ανεργη. ποιον πρεπει να καλεσουν? εμενα που ειμαι στον πινακα ιδιωτων η την δευτερη κοπελα απο τον πινακα ανεργων? εγω εχω περισσοτερα μορια απο την δευτερη κοπελα
Οσον αφορά ποιον θα καλέσουν πρώτο είμαι 100% σίγουρος εσένα.
Όσον αφορά το πόσες ώρες θα πάρεις, νομίζω ότι με την κάρτα του ΟΑΕΔ (ή βεβαίωση καλύτερα), δικαιούσαι τις ώρες που αντιστοιχούν στον άνεργο.
Συμβουλή: Άν δεν έχεις κάρτα ανεργίας, αύριο πρωι-πρωί πήγαινε και βγάλε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 576

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.