*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 390234 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και εγω ετσι νομιζα πηγα μου εκαναν την προσληψη και με πηραν σημερα τηλ οτι δεν γινεται να με παρουν γιατι δεν ειμουνα ανεργη τοτε. υπαρχει καπου κανενας νομος να διαβασω?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αν στην ειδικότητά σου το μόνο άτομο που είχε προσληφθεί ήταν η άνεργη που παραιτήθηκε, αυτό σημαίνει ότι πάλι από τον πίνακα ανέργων πρέπει να προσλάβουν. Δεν έχει σημασία που έχεις περισσότερα μόρια, γιατί πρέπει να ικανοποιείται η συνθήκη ότι "τουλάχιστον το 30% των προσλήψεων ανά ειδικότητα και ανά σχολείο πρέπει να είναι άνεργοι". Πάρε τηλέφωνο και στη διοίκηση να σου το επιβεβαιώσουν.

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ευχαριστω πολυ Lasid

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Πιστεύω ότι αν έχεις κάρτα ανεργίας (με ημερομηνία έκδοσης όμως παλαιότερη από την ημέρα που σε κάλεσαν) σε ισχύ, δικαιούσαι τις παραπάνω από 8 ώρες.
Νόμο που να διευκρινίζει τον τρόπο προσλήψεων δεν έχω υπόψην, αλλά αν ήμουν στην θέση σου, ως άμεσα θιγόμενος θα υπέβαλα αίτημα (με αριθμό πρωτοκόλλου) στην συγκεκριμένη ΕΠΑΣ, θα ζητούσα να μου γνωστοποιηθεί η εγκύκλιος προσλήψεων και να μου αιτιολογήσουν γραπτώς γιατί δεν δικαιούμαι τις x ώρες. Αν δεν έπαιρνα απάντηση, θα απευθυνόμουν στην διοικηση σου ΟΑΕΔ (ΑΘΗΝΑ), και αν και πάλι όχι, θα έπαιρνα ασφαλιστικά μέτρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καρτα ανεργειας εβγαλα τον ιουλιο που απολυθηκα

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Στην εγκύκλιο υποβολής αίτησης γράφει ακριβώς το εξής "Εκ των προσλαμβανομένων το 30% κατ΄ελάχιστον θα είναι άνεργοι.", δεν γράφει ότι "Εκ των προσλαμβανομένων το 30% κατ΄ελάχιστον θα γίνεται από τον πίνακα των ανέργων".  Ο πίνακας των ανέργων καταρτίστηκε γιατί όλοι αυτοί τότε πήραν 200 μόρια παραπάνω που δεν τα πήρες εσύ.
Τώρα όμως η διαδικασία θα έπρεπε να έχει ως εξής: Βλέπουν ποιος εχει (από όλους τους πίνακες) τα περισσότερα μόρια, αυτόν φωνάζουν και τον ρωτάνε άν εργάζεται, αν όχι υπογράφει υπεύθυνη δήλωση και του δίνουν τις περισσότερες από 8 ώρες, διαφορετικά μέχρι 8.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2013, 04:21:06 μμ από peris_PE19 »

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπαχαλο η κατασταση βλεπω ευχαριστω peri Pe19 ξερουμε κανενα αριθμο τηλεφωνου?θα την κανω την ενσταση ετσι μονο για την τιμη των οπλων

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Πάρε στο 210-9989701 ή 210-9989704.

Υπάρχει και εσωτερική εγκύκλιος για τον τρόπο που θα γίνονται οι προσλήψεις φέτος!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2013, 07:39:25 μμ από Lasid »

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Και κάτι άλλο που θα σε βοηθήσει να στηρίξεις την ενσταση σου. Βγήκανε στην διαύγεια όλα τα ονόματα των προσληφθέντων σε όλες τις ΕΠΑΣ (λιγες σελίδες πιο πίσω). Μήπως υπάρχουν ονόματα που ενώ στις αιτήσεις ήταν στον πίνακα των ιδωτών, στην πρόσληψη έχουν πάνω από 8 ώρες; Βάλε τα στην ένσταση. (θέλει δουλειά το ψαξιμο).

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κοιταξα ενδεικτικα μερικους νομους και στην ειδικοτητα μου (αγγλικα) εχουν προσλαβει  μονο ανεργους

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Ναι, είναι 15 € μικτά. Περίπου 11 € καθαρά. Αν έχεις λίγες ώρες εβδομαδιαίως, μπορεί να σου βγαίνει και 11,5 €/ώρα.

Με ή χωρίς μεταπτυχιακό??

και κάθε πότε γίνεται η πληρωμή??

και αν η διδακτική αυτή εμπειρία μετράει κάπου (εκτός από επας και ιεκ)

ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2013, 02:08:26 μμ από dimitraj »

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
δεν παίζει ρόλο αν έχεις μεταπτυχιακό ή όχι.
Η πληρωμές αργούν στην αρχή, κανα μήνα μέσα, μετά στρώνει και πληρώνεσαι κάθε μήνα
Πουθενά δεν μετραει η προυπηρεσι αυτή ακόμα τουλάχιστον.Μονο στα ΙΕΚ ΟΑΕΔ κ ΕΠΑΣ οπως ξέρεις. Σεπίνκαες του Παιδείας δεν μετράει. Δεν ξέρω αν σε κάλυψα

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
δεν παίζει ρόλο αν έχεις μεταπτυχιακό ή όχι.
Η πληρωμές αργούν στην αρχή, κανα μήνα μέσα, μετά στρώνει και πληρώνεσαι κάθε μήνα
Πουθενά δεν μετραει η προυπηρεσι αυτή ακόμα τουλάχιστον.Μονο στα ΙΕΚ ΟΑΕΔ κ ΕΠΑΣ οπως ξέρεις. Σεπίνκαες του Παιδείας δεν μετράει. Δεν ξέρω αν σε κάλυψα

οκ...........

Αποσυνδεδεμένος murtw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με ή χωρίς μεταπτυχιακό??

και κάθε πότε γίνεται η πληρωμή??

και αν η διδακτική αυτή εμπειρία μετράει κάπου (εκτός από επας και ιεκ)

ευχαριστώ

Εμείς πληρωθήκαμε ήδη για τον Οκτώβριο. Μετά φόρου έβγαινε γύρω στα 9,5 ευρώ την ώρα ανεξάρτητα από το αν έχει κάποιος πολλές ή λίγες ώρες, όλοι οι ωρομίσθιοι τα ίδια χρήματα πήραμε ανά διδακτική ώρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.