*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 390243 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Any26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπερα σε ολους.Εχω κ εγω την εξης απορια.. Lasid..Εαν εργαζεσαι στον Οαεδ  με 5 ωρες την εβδομαδα,κ σε προσλαβει αργοτερα το Παιδειας ( στην πρωτοβαθμια ως ΑΚΩ) κ ναι μεν παρεις την αδεια ασκησεως ιδιωτικου εργου αλλα δεν υπογραψεις την υπευθη Δηλωση για αλλαγη της εργασιακης σου καταστασης..Ο ΟΑΕΔ πως θα ενημερωθει???δε τηα επρεπε ολα αυτα να ελεγχονται?
Καποιοι ακολουθησαν τον κανονισμο κ αποκλειστηκαν απο τον ΟΑΕΔ καποιοι αλλοι ομως ΟΧΙ κ συνεχιζουν να εργαζονται..
Οι νομοι δηλ κ οι κανονες ειναι μονο για αυτους που τους υπακουν??
 :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Πρέπει να σου πω ότι ο ΟΑΕΔ ενημερώνεται για το ποιος δούλεψε αναπληρωτής στο Υπ. Παιδείας. Στη διοίκηση φαίνεται για κάθε άτομο που και πότε προσλήφθηκε ως αναπληρωτής στο Υπ. Παιδείας. Άρα αυτός που δε δηλώνει μεταβολή στην εργασιακή του κατάσταση μπορεί να βρεθεί προ των ευθυνών του για ψευδή δήλωση, ενώ εκείνος που έχει δηλώσει μεταβολή στην εργασιακή του σχέση είναι ήσυχος ότι δε θα έχει νομικά προβλήματα.

Εξάλλου ακόμα κι αν ο ΟΑΕΔ δεν το κάνει αυτεπάγγελτα, μπορεί θιγόμενος συνάδελφος να το καταγγείλει...
και τότε θέλω να δω πώς θα καλυφθεί εκείνος που δεν δήλωσε τη μεταβολή της εργασιακής του κατάστασης!

Αποσυνδεδεμένος Any26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα κ ευχαριστώ για την απάντηση σου Lasid.Όταν όμως λες οτι φαίνεται εννοείς κάποια στιγμή οτι θα φανεί;Γιατι εχει περάσει καιρός κ κανείς δεν εχει επέμβει,κ η παράλειψη δήλωσης θεωρείται ψευδή δήλωση;(υπαρχει καπου εγγραφως αυτο;)κ μπορεί να έχει συνέπειες αργότερα αλλα μπορεί κ όχι,αν υποθέσουμε οτι δεν επειλέγουμε την καταγγελία;

Ευχαριστώ πολύ κ πάλι

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Any26 καλημέρα. Μπορεί να φανεί αργότερα... Μπορεί και να μην κάνει κάτι ο ΟΑΕΔ για αυτό... Πάντως η παράλειψη δήλωσης αποτελεί πρόβλημα επειδή στην αρχική υπεύθυνη δήλωση είχαμε υπογράψει ότι θα ενημερώνουμε με νέα υπεύθυνη δήλωση για κάθε μεταβολή της εργασιακής μας κατάστασης! ;)

Παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Μια και μιλάμε για προκήρυξη, η επαγγελματική του χρόνου για να παραμείνει η 7ετία θα πρέπει να μετρήσει από 1.1.2007. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι στην επαγγελματική; Έχει κανείς πληροφόρηση;

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μια και μιλάμε για προκήρυξη, η επαγγελματική του χρόνου για να παραμείνει η 7ετία θα πρέπει να μετρήσει από 1.1.2007. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι στην επαγγελματική; Έχει κανείς πληροφόρηση;

Εαν δεν κανουμε κατι εμεις για να αλλαξει, πώς θα αλλαξει?
Ειναι τουλαχιστον αντισυνταγματικο να μετραει 15ετια η διδακτικη και μόνο 7ετια η επαγγελματικη.
Αλλά ποιος θα κινηθει, οταν η πλειοψηφια εχει διδακτικη???

Αποσυνδεδεμένος dimkok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
να ρωτήσω κάτι, είμαι στα 5μηνα προγράμματα του οαεδ και με κάλεσαν στα επας για κάποιες ώρες. μπορώ να πάρωώρες ή πρέπει να παραιτηθώ από το 5 μηνο;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Εαν δεν κανουμε κατι εμεις για να αλλαξει, πώς θα αλλαξει?
Ειναι τουλαχιστον αντισυνταγματικο να μετραει 15ετια η διδακτικη και μόνο 7ετια η επαγγελματικη.
Αλλά ποιος θα κινηθει, οταν η πλειοψηφια εχει διδακτικη???

Δηλαδή το ότι θα υπάρχουν τμήματα Α τάξης στον ΟΑΕΔ του χρόνου το έχετε εξασφαλίσει; Δε βλέπετε τι γίνεται; Τα μελλοντικά κριτήρια μοριοδότησης είναι που επείγουν;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Κι εγω θα ηθελα να μαθω αυτο που ρωτα η/ο dimkok!

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
κάποιος για αυτο που λένε dhmkok και bestar;

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
να ρωτήσω κάτι, είμαι στα 5μηνα προγράμματα του οαεδ και με κάλεσαν στα επας για κάποιες ώρες. μπορώ να πάρωώρες ή πρέπει να παραιτηθώ από το 5 μηνο;

βεβαια και μπορεις

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
βεβαια και μπορεις
επειδή και εγώ είμαι σε 5μηνο και μου είπαν για 8 ώρες μήπως υπάρχει θέμα; επίσης οι 2 ώρες είναι πρωινά, αλλά μπορώ να κανονίσω με την υπηρεσία του 5μηνου να συμπληρώνω αυτές τις ώρες στο τέλος του ωραρίου μου.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ένας εργαζόμενος μπορεί να πάρει μέχρι και 8 ώρες μάθημα στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Άρα οι dimkok, bestar και yannakis μπορείτε να πάρετε έως και 8 διδακτικές ώρες στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Φυσικά θα δηλώσετε στην υπεύθυνη δήλωση ότι είστε εργαζόμενοι. Πιστεύω ότι θα σας δώσουν τις ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δηλαδή το ότι θα υπάρχουν τμήματα Α τάξης στον ΟΑΕΔ του χρόνου το έχετε εξασφαλίσει; Δε βλέπετε τι γίνεται; Τα μελλοντικά κριτήρια μοριοδότησης είναι που επείγουν;

Δεν αναφερομαι μονο στα μελλοντικα, αλλά και στα φετινα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159841
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 573
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.