*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2013  (Αναγνώστηκε 204679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #602 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:13:13 μμ »
πώς μπορουμε να βρουμε τον νόμο, γιατι εχω ακριβως το ίδιο προβλημα!?
η ΠΑΣΑΦ ζητάει διευκρινίσεις για αυτό το θέμα:
Ποιοι έχουν προτεραιότητα στη διδασκαλία της ιστορίας; Οι συνάδελφοι άλλων ειδικοτήτων που έχουν οργανική αλλά β΄ανάθεση ή οι φιλόλογοι χωρίς οργανική αλλά με α΄ανάθεση;

 http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%B1%CF%86-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%86%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-124062%CE%B326-9-13#ixzz2fpqJPiK5

Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #603 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:35:19 μμ »
 Δύσκολο ερώτημα, αλλά νομίζω οτι πρέπει να προηγηθούν οι φιλόλογοι!
  

Αποσυνδεδεμένος mantarini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #604 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:37:45 μμ »
silkcut, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πρώτη φορά ζήτησα και πήρα απόσπαση και μου βγήκε ξινή... Αν ήξερα ότι θα περνούσα τέτοια ταλαιπωρία και στενοχώρια, δεν θα έκανα ποτέ αίτηση. Πάντως συμφωνώ μαζί σου. Αν τελικά προβούν σε αναγκαστικές αποσπάσεις, θα πρέπει να απαιτήσουμε να γυρίσουμε στις οργανικές μας! Αν και από την άλλη, τι φταίει και ο συνάδελφος που πήγε να μας αντικαταστήσει; Δεν ξέρω. Πραγματικά ζούμε το παράλογο...

Αποσυνδεδεμένος Evnikim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #605 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:36:32 μμ »
σίγουρα αυτό έτσι είναι. Αλλά εξηγώ : η διοικηση ξέρει αν μια περιοχή θελει ή όχι αποσπάσεις. Και εισηγείται σχετικά φυσικά. Το θέμα ειναι πως οι πολιτικοί έχουν άλλα μέτρα ενεργειών : θέλουν ευχαριστημένους ψηφοφόρους.... και εδώ  υπάρχει προφανώς σύγκρουση συμφερόντων.
αν οι αποσπάσεις γινόταν αποκλειστικά και μόνο με τα μετρα της διοίκησης σαφέστατα και θα ήταν λιγότερες αλλά πραγματικές.
Το θέμα ειναι πως χρόνια τώρα μαθαμε στο πολύ και επίπλαστο και αν τώρα βγούμε να μιλήσουμε για το λιγο αλλά πραγματικό η γκρινια δε θα έχει τέλος  : άκαρδοι,άπονοι, χωρίς κατανόηση, χωρίς ανθρωπισμό....
Δηλαδή όσοι πήραμε απόσπαση είμαστε ψηφοφόροι; Το ότι κινδυνεύουμε να βρεθούμε σε χειρότερη μοίρα από την οργανική μας θα μας κάνει να ψηφίσουμε κάποιον; Πρώτη φορά έκανα αίτηση απόσπασης (μόνο για σχολεία και χωρίς να γράψω κάποια παρατήρηση στην αίτησή μου) και μου την έδωσαν. Γιατί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #606 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:48:58 μμ »
Δεν σημαίνει πως όλοι όσοι έπαιρναν τα προηγούμενα χρόνια ή πήραν φέτος απόσπαση ήταν/ είναι  ψηφοφόροι. Αλλά, αν πχ ένας με 10 μόρια απόσπασης είναι "γερός ψηφοφόρος"  και "πρέπει οπωσδήποτε να πάρει απόσπαση" θα συμπαρασύρει προφανώς και άλλους πενήντα που έχουν περισσότερα μορια από αυτόν, ώστε να φτάσει η βάση στο ...10 !!! Έτσι, όλα τα προηγούμενα χρόνια είχαμε άφθονες αποσπάσεις ενώ προφανώς δεν χρειαζόταν όλες.

Φέτος πάλι  έχουμε ένα γενικότερο μπάχαλο διότι τα κενά για απόσπαση υπολογιστηκαν με άλλες αναθέσεις και σχηματισμό τμημάτων και ... και....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #607 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:03:58 μμ »
Σε μας έκαναν διορθώσεις στα κενά που είχαν ανακοινώσει και μας δίνουν νέα παράταση για να δηλώσουμε σχολεία . 
Μη βιάζεστε παιδιά .  Τοποθετήστε μας τα Χριστούγεννα .   

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #608 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:28:21 μμ »
και μετά σου λέει πως θα βγάλουν πδ που θα ορίζει ότι για πάνω από 3 μέρες κατάληψη θα παρατείνεται το διδακτικό έτος,
για τις ώρες μαθημάτων που χάνονται κάθε χρόνο από κακό ή ανύπαρκτο  προγραμματισμό και την ταλαιπωρία ων εκπαιδευτικών ουδείς λόγος.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #609 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 12:24:04 πμ »
Ποιος είπε ότι οι διευθύνσεις δε δουλεύουν υπερωρίες; Η β'θμια Πειραιά αναρτά 12.00 τη νύχτα ανακοινώσεις για τοποθέτηση των σε διάθεση, των υπεραρίθμων που δεν τοποθετήθηκαν και ταυτόχρονα πρόσκληση σε όσους επιθυμούν να διατεθούν στην α'θμια!! Μπράβο καμάρια μου!! Αργήσατε, αλλά όταν ξεμπλοκάρετε, ξεμπλοκάρετε για τα καλά!
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #610 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 05:58:45 πμ »
Να προσέξουν όμως γιατί . . .
Όποιος 12 τη νύχτα περπατάει . . .

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #611 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 08:48:50 πμ »
Ποιος είπε ότι οι διευθύνσεις δε δουλεύουν υπερωρίες; Η β'θμια Πειραιά αναρτά 12.00 τη νύχτα ανακοινώσεις για τοποθέτηση των σε διάθεση, των υπεραρίθμων που δεν τοποθετήθηκαν και ταυτόχρονα πρόσκληση σε όσους επιθυμούν να διατεθούν στην α'θμια!! Μπράβο καμάρια μου!! Αργήσατε, αλλά όταν ξεμπλοκάρετε, ξεμπλοκάρετε για τα καλά!

Προφανώς λοιπόν η Β φάση Μετατάξεων δεν θα γίνει φέτος...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #612 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:05:25 πμ »
Στη δική μου διεύθυνση πάντως (δωδεκάνησα) ακόμη δεν μας διαθέτουν στην πρωτοβάθμια. Προφανώς κάποιες άλλες διευθύνσεις λειτουργούν βάσει παλιών δεδομένων. Εμείς εδώ περιμένουμε τι;
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #613 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 09:49:16 πμ »
Στην Αιτωλοακαρνανία μας διέθεσαν χθες χωρίς να μας τοποθετήσουν σε σχολεία με την οδηγια οτι θα μας τοποθετησει το οικειο Πυσπε. Μιλώντας σήμερα το πρωί με τον προϊστάμενο πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης κατάλαβα οτι δεν γνωρίζε τίποτε ούτε για των αριθμό των διαθέσεων ούτε για τα σχολεία που θα τοποθετηθούμε...

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #614 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:02:39 πμ »
Στην Αιτωλοακαρνανία μας διέθεσαν χθες χωρίς να μας τοποθετήσουν σε σχολεία με την οδηγια οτι θα μας τοποθετησει το οικειο Πυσπε. Μιλώντας σήμερα το πρωί με τον προϊστάμενο πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης κατάλαβα οτι δεν γνωρίζε τίποτε ούτε για των αριθμό των διαθέσεων ούτε για τα σχολεία που θα τοποθετηθούμε...

Επομένως αφού δεν γνωρίζει τίποτε μήπως όλο αυτό, η διάθεση εννοώ, έγινε εντελώς αυθαίρετα; Βάσει ποιού εγγράφου έγινε η διάθεση; Εγώ γιατί δεν διατίθεμαι στο δημοτικό που είναι δίπλα στο γυμνάσιο της οργανικής μου; Αντίστοιχα, το 2010 είχα διατεθεί άμεσα την επόμενη του αγιασμού. (σημ. αν διατεθώ στο δημοτικό υπερκαλύπτω μάλιστα το ωράριό μου...θα κάνω και υπερωρίες...και το δημοτικό με περιμένει πώς και πώς...). Το παράλογο είναι ότι μου έδωσαν ιστορία και πρότζεκτ (3 ώρες) για να φτάσω τις 15 ώρες (με 21 υποχρεωτικό ωράριο) ενώ το δημοτικό έχει 8 ώρες καθαρές...δηλαδή θα έφτανα τις 20 με ώρες μόνο της ειδικότητάς μου. Δεν είναι παράλογο;
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #615 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 10:28:09 πμ »
Δε γνωρίζω να σου απαντήσω σε όλα αυτά που εύλογα θέσεις αλλά ξέρω οτι διατεθηκαμε με απόφαση πυσδε...τι και πως δεν γνωρίζω...επίσης χωρίς μα θέλω να δημιουργήσω φρούδες ελπίδες άκουσα για ανακοίνωση αποσπάσεων εντός της εβδομαδας(αν όχι της ημέρας) με κάθε επιφύλαξη το μεταφέρω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161871
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 507
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.