*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2013  (Αναγνώστηκε 204668 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #658 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 11:44:08 μμ »
Να πω λιγο κι εγω για τα κενα φιλολογων στη Β΄ Θεσσαλονικης:ειναι οντως ελαχιστα σε σχεση με τους 54 αποσπασμενους φιλολογους..ομως....στο survey εμφανιζονται μονο τα ανω των 12 ωρων κενα....υπαρχουν δηλαδη σε αρκετα σχολεια κενα των 9,10,11 ωρων η και μικροτερα τα οποια δε φαινονται...ισως αυτο αποφορτισει λιγο την κατασταση!!!δεν ξερω!!εσεις τι λετε?(συγνωμη για την ελλειψη τονων..χαλασμενο πληκτρο)
Τι να αποφορτισει.......Κακα μαντατα, ανοιξε την ψυχη σου και μεσα βαλτα....απο τον Killah P   http://www.youtube.com/watch?v=0LzEm0IgI9E

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:29:02 »

Αποσυνδεδεμένος ninaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #659 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 11:54:40 μμ »
belw
respect για τον killah P!!!!!!!!!!!!!
ομως τοσο κακα ειναι τα μαντατα;;;;

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #660 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 12:02:37 πμ »
Γιατι εσυ περιμενες περυσι τα φετινα μαντατα;;

Αποσυνδεδεμένος ninaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #661 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 12:10:48 πμ »


Ξερω οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα αλλα βαρεθηκα απο το καλοκαιρι να ειμαι αγχωμενη και στεναχωρημενη...ας  κανουν οτι θελουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:29:02 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #662 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 05:48:24 πμ »
φέτος δόθηκαν μεταθέσεις και αποσπάσεις στον αέρα, χωρίς προγραμματισμό, και τα προηγούμενα χρόνια συνέβαινε το ίδιο αλλά φέτος σε συνδυασμό με την αύξηση του ωραρίου,τις καταργήσεις τμημάτων,τις αλλαγές των αναθέσεων κλπ νομίζω ότι χάθηκε κάθε έλεγχος.
με λίγα λόγια  φαίνεται ότι η Αττική ή είναι κλειστή ή έχει ελάχιστα κενά σε σχέση με τον αριθμό των πλεοναζόντων φιλολόγων, μαθηματικών κλπ,

Χρυσές δουλειές θα κάνουν οι δικηγόροι αν ανακοινωθούν υποχρεωτικές αποσπάσεις .

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #663 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 06:13:16 πμ »
 Για αυτούς έφεξε πάλι!  >:( >:(
  

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #664 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 10:09:47 πμ »
Για αυτούς έφεξε πάλι!  >:( >:(
Ειδικά για αυτούς που είναι και διορισμένοι σε Δευτεροβάθμιες ως πολύτεκνοι!  ;D
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Αποσυνδεδεμένος mantarini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #665 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 01:15:21 μμ »
Να πω λιγο κι εγω για τα κενα φιλολογων στη Β΄ Θεσσαλονικης:ειναι οντως ελαχιστα σε σχεση με τους 54 αποσπασμενους φιλολογους..ομως....στο survey εμφανιζονται μονο τα ανω των 12 ωρων κενα....υπαρχουν δηλαδη σε αρκετα σχολεια κενα των 9,10,11 ωρων η και μικροτερα τα οποια δε φαινονται...ισως αυτο αποφορτισει λιγο την κατασταση!!!δεν ξερω!!εσεις τι λετε?(συγνωμη για την ελλειψη τονων..χαλασμενο πληκτρο)

Σήμερα πήγα και έκανα αίτηση τοποθέτησης δηλώνοντας σχολεία στα τυφλά (πέρα από τα ελάχιστα κενά που ανακοινώθηκαν). Κάπου θα κρύβονται αυτά τα κενά των 3-4 ωρών ανά σχολείο, αλλά 1ον δεν τα γνωρίζουμε (εκτός κι αν έχουμε κάποιον γνωστό στο ΠΥΣΔΕ) και 2ον αυτό σημαίνει πως θα "χτίσουμε" ωράριο με μαζέματα, κάθε μέρα και σε άλλο σχολείο. Δευτέρα κάτι έχω (α, ναι να πάω Ρεντίνα για 5 ώρες), την Τρίτη δεν αντέχω (πρέπει να πάω στα Κύμινα), Τετάρτη πώς βαριέμαι (ευτυχώς σήμερα είμαι κοντά, στους Αμπελόκηπους), την Πέμπτη δεν κρατιέμαι (5 ωρίτσες στη Χαλκηδόνα και μετά θα χτυπήσω ένα σουβλάκι για το οποίο φημίζεται η περιοχή), Παράσκευη πρωί λα λα λα λα λα λα λα (μια γκαζιά δρόμος και έφτασα στο Λαγκαδά). Απ΄όλες τις ημέρες η Κυριακή μ΄αρέσει... που θα τραγουδούσαν και τα στρουμφάκια ;)  http://youtu.be/fZP--HIiYsg

Καλή τοποθέτηση συνάδελφοι, και υπομονή!

Αποσυνδεδεμένος follower

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #666 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:15:37 μμ »
η Δ' Αθήνας μια χαρά έκανε διαθέσεις από τη δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια...ωστόσο αυτές τις μέρες θα γίνουν και αποσπάσεις ειδικότήτων και αποδοχή ενστάσεων αποσπάσεων-μετατάξεων και μετατάξεις και αναπληρωτές...ΤΕΛΕΙΑ άντε να δούμε που και πως θα γίνουν όλες αυτές οι τοποθετήσεις..φανταστέίτε δηλαδή κάποιον που έχει ήδη διατεθεί στην Π.Ε. να πάρει και απόσπαση και μετάταξη στη θέση που είναι ήδη τοποθετήμένος...και να στείλουν και αναπληρωτή για τη θέση αυτή!!!

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #667 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:28:35 μμ »
η Δ' Αθήνας μια χαρά έκανε διαθέσεις από τη δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια...ωστόσο αυτές τις μέρες θα γίνουν και αποσπάσεις ειδικότήτων και αποδοχή ενστάσεων αποσπάσεων-μετατάξεων και μετατάξεις και αναπληρωτές...ΤΕΛΕΙΑ άντε να δούμε που και πως θα γίνουν όλες αυτές οι τοποθετήσεις..φανταστέίτε δηλαδή κάποιον που έχει ήδη διατεθεί στην Π.Ε. να πάρει και απόσπαση και μετάταξη στη θέση που είναι ήδη τοποθετήμένος...και να στείλουν και αναπληρωτή για τη θέση αυτή!!!

Πλάκα-πλάκα, αυτή είναι μια ευφυέστατη λύση. Την έχω σκεφτεί κι εγώ. Σε διαθέτει στην α'θμια σε πρώτη φάση, σε τοποθετεί σε κενό (λειτουργικό, με την προοπτική να γίνει οργανικό), προκηρύσσει β' φάση υποχρεωτικών μετατάξεων και λέει: "παιδάκια, όσοι έχετε διατεθεί στην α'θμια, μετατάσσεστε υποχρεωτικά στην α'θμια στο οικείο ΠΥΣΠΕ -αφού είστε πλεονάζοντες στη β'θμια... ούτε γραφειοκρατεία, ούτε διαδικασίες που χρονίζουν. Στο μπαμ-μπαμ.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #668 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:35:04 μμ »
Και όσοι είναι με μερική διάθεση στην αβθμια για συνπλήρωση ωραρίου τι θα κάνουν;
Θα ανήκουν κατά 30% στην ββθμια και κατά 70% θα πάρουν μετάταξη στην αβθμια;;;
Πάντα έλεγα ότι δεν τα πάω καλά με το άλλο μισό μου... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #669 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:42:26 μμ »
Και όσοι είναι με μερική διάθεση στην αβθμια για συνπλήρωση ωραρίου τι θα κάνουν;
Θα ανήκουν κατά 30% στην ββθμια και κατά 70% θα πάρουν μετάταξη στην αβθμια;;;
Πάντα έλεγα ότι δεν τα πάω καλά με το άλλο μισό μου... ;D ;D ;D

Ε τώρα κι εσύ μη ζητάς λεπτομέρειες... προφανώς αναφέρομαι σε αυτούς που διατίθενται ολικά στην α'θμια. Όσοι συμπληρώνουν ωράριο στην α'θμια, δε μπορούν να μεταταχθούν, έστω κι αν διδάσκουν περισσότερες ώρες στα δημοτικά απ' ότι σε γυμνάσια και λύκεια. Δεν έχω επεξεργαστεί τις λεπτομέρειες. Επίσης δε μπορούν να μεταταχθούν όλοι όσοι διατίθενται στην α'θμια... τότε τι θα γινόταν το ένδοξο καθεστώς της 'διάθεσης ΠΥΣΕ', που κάποιοι νιώθουμε σαν 2ο σπίτι μας, απ' τα τόσα χρόνια που έχουμε μείνει στην φιλόξενη αγκάλη του; Η ουσία του θέματος είναι η κινητικότητα. Έχει ακουστεί ευρέως η ενοποίηση διευθύνσεων α'θμιας και β'θμιας. Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο οι μετακινήσεις από τη μια βαθμίδα στην άλλη θα 'ταν ευκολότατες.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #670 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:44:44 μμ »
Ε τώρα κι εσύ μη ζητάς λεπτομέρειες... προφανώς αναφέρομαι σε αυτούς που διατίθενται ολικά στην α'θμια. Όσοι συμπληρώνουν ωράριο στην α'θμια, δε μπορούν να μεταταχθούν, έστω κι αν διδάσκουν περισσότερες ώρες στα δημοτικά απ' ότι σε γυμνάσια και λύκεια. Δεν έχω επεξεργαστεί τις λεπτομέρειες. Επίσης δε μπορούν να μεταταχθούν όλοι όσοι διατίθενται στην α'θμια... τότε τι θα γινόταν το ένδοξο καθεστώς της 'διάθεσης ΠΥΣΕ', που κάποιοι νιώθουμε σαν 2ο σπίτι μας, απ' τα τόσα χρόνια που έχουμε μείνει στην φιλόξενη αγκάλη του; Η ουσία του θέματος είναι η κινητικότητα. Έχει ακουστεί ευρέως η ενοποίηση διευθύνσεων α'θμιας και β'θμιας. Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο οι μετακινήσεις από τη μια βαθμίδα στην άλλη θα 'ταν ευκολότατες.

Συγκεντρώσου....μειώνονται οι θέσεις των συνδικαλιστών τότε και οι αποσπάσεις σε γραφεία...

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #671 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:46:52 μμ »
Μη μου λες τέτοια πρόστυχα πράγματα μεσημεριάτικα και με... φτιάχνεις. Πρέπει να πάρω τη 'σιέστα' μου γιατί το απόγευμα έχει τρέξιμο!!!  :P :P :P
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161862
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 503
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 106
Σύνολο: 106

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.