*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 705351 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2436 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 11:27:13 πμ »
30 € την ώρα είναι πράγματι πολλά! Όχι όμως και 10 € την ώρα! Θεωρώ ότι για φοιτητή είναι λίγα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:15:28 »

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2437 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 12:18:38 μμ »
Όχι την ώρα, 30 ευρώ το πακετάκι του μαθήματος, δηλ. ένα τρίωρο περίπου! Χαχα...αν του έλεγα 30 την ώρα στις μέρες μας...μπορεί και να μην γλίτωνα από τα χέρια του! :P

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2438 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 12:58:42 μμ »
Απο ο,τι καταλαβα το παιδι ειναι ΦΠΨ στα Γιαννενα αντε Ρεθυμνο... (ετσι ψυχανεμιζομαι δηλαδη).... :P :P Για μενα εφοσον μενει σπιτι του και δεν μπορει να ερθει στην πολη οπου σπουδαζει και οκ δουλευει πιστευω 35 ευρω ειναι η καταλληλοτερη τιμη για να σου μεινει και κατι και σενα (αν βγαλεις τοσες σελιδες φωτοτυπιες... θα σου φαει μπολικο μελανι και χαρτι αν βεβαια εχεις δικο σου εκτυπωτη αλλιως πιο πολλα θα σου στοιχισει...) θα τα δωσει πιστευω καθως ξερει οτι θα ειναι μια και εξω και μετα αντε παλι το αλλο εξαμηνο να τα ξαναδωσει. Θα του μεινουν και οι σημειωσεις αν δεν περασει καποιο μαθημα κιολας για αλλη φορα... Πες του το ετσι και μια χαρα θα τα δεχτει.. για να κατεφυγε σε αυτη τη λυση ειναι προφανες οτι τη θελει τη σχολη και θελει να περναει τα μαθηματα. Ο,τι και να αποφασισεις  σου ευχομαι καλο γραψιμο και καλη συνεχεια!! :)

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2439 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 03:08:30 μμ »
Απο ο,τι καταλαβα το παιδι ειναι ΦΠΨ στα Γιαννενα αντε Ρεθυμνο... (ετσι ψυχανεμιζομαι δηλαδη).... :P :P Για μενα εφοσον μενει σπιτι του και δεν μπορει να ερθει στην πολη οπου σπουδαζει και οκ δουλευει πιστευω 35 ευρω ειναι η καταλληλοτερη τιμη για να σου μεινει και κατι και σενα (αν βγαλεις τοσες σελιδες φωτοτυπιες... θα σου φαει μπολικο μελανι και χαρτι αν βεβαια εχεις δικο σου εκτυπωτη αλλιως πιο πολλα θα σου στοιχισει...) θα τα δωσει πιστευω καθως ξερει οτι θα ειναι μια και εξω και μετα αντε παλι το αλλο εξαμηνο να τα ξαναδωσει. Θα του μεινουν και οι σημειωσεις αν δεν περασει καποιο μαθημα κιολας για αλλη φορα... Πες του το ετσι και μια χαρα θα τα δεχτει.. για να κατεφυγε σε αυτη τη λυση ειναι προφανες οτι τη θελει τη σχολη και θελει να περναει τα μαθηματα. Ο,τι και να αποφασισεις  σου ευχομαι καλο γραψιμο και καλη συνεχεια!! :)

Γιάννενα.. το πέτυχες...χαχα! Έτσι θα κάνω, το πολύ πολύ αν θέλει όλα τα μαθήματα του εξαμήνου ίσως ρίξω λίγο την τιμή, αλλά λίγο! Είναι όντως πολλή η δουλειά και τα έξοδα...
Ευχαριστώωωωω  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:15:28 »

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2440 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 07:51:26 μμ »
Η κάθε παράδοση πόση ώρα θα κρατάει; Αν είναι 3ωρη είναι λίγα ρε συ...δε γίνεται να χρεώσεις κάτω από 15 την ώρα..

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2441 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 08:06:18 μμ »
μα γιατι δεν παιρνει απο καποιον συμφοιτητη του τις σημειωσεις του καθε εξαμηνου και να διαβασει απο εκει? ειναι ταλαιπωρια και για σενα και καταλαβαινω απο οσα ειπες τους λογους που δεν μπορεις/θες να του χρεωσεις παραπανω (δουλευει για να τα βγαλει περα κλπ)...αλλα γιατι δεν παιρνει τις σημειωσεις απο καποιον συμφοιτητη του που παρακολουθει?   ???  εγω θυμαμαι επειδη τα παρακολουθουσα ολα τα μαθηματα, εδινα τις σημειωσεις μου σε πολλους συμφοιτητες μου που δεν ερχονταν (δωρεαν εννοειται  ;D )..
θα εχεις αρκετη δουλεια αν το αναλαβεις,και νομιζω δυσαναλογη με τα χρηματα που θα ζητησεις   :-\
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2442 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 08:59:11 μμ »
monogramma Εγώ σε πρώτη φάση απλά θα του δίνω τις σημειώσεις, δεν θα του κάνω μάθημα, άρα θα πληρώνομαι μόνο για τη δουλειά στο σπίτι... ένα 3ωράκι το έχω υπολογίσει να μου παίρνει.

ΝΕΦΕΛΗ_1 Είναι πρώτο έτος, φέτος πέρασε και δεν θα έρθει καν! Άρα δεν ξέρει κανέναν εδώ! κι εμένα μέσω φοιτητικού φροντιστηρίου με βρήκε...

Είναι και λυπηρό..δεν έχω ξανακούσει φοιτητή να μην πηγαίνει στη σχολή του από την αρχή και να τα κάνει όλα από απόσταση! Ξέρω παιδιά που τα παρατάνε λόγω δυσκολιών στην πορεία, αλλά όχι κι από την αρχή!!
Πιστεύω ότι είναι λάθος των γονιών, γιατί αν τα υπολογίσουμε, τα χρήματα που θα χρειαστεί να μου δώσει για όλες αυτές τις σημειώσεις, άαανετα αντιστοιχούν σε ένα ενοίκιο!!! Τι να πω...μερικοί γονείς ίσως δεν το σκέφτονται και καλά.
Περισσότερα θα μάθω όμως όταν ξαναμιλήσω μαζί τους...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2443 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 09:05:38 μμ »
Βασικά αν συμφέρει εσένα για τη δουλειά που θα κάνεις να παίρνεις τα χρήματα αυτά, όλοι οι άλλοι περισσεύουμε! Βασικά αφού δε θα του κάνεις μάθημα δεν είναι και άσχημα τα χρήαμτα! Από την άλλη οι γονεις του δεν ξέρω πως σκέφτονται και θέλουν να τα δίνουν για να γλυτώνουν το ενοίκιο! Φαίνεται πολύ παράλογο! Εύχομαι καλό ξεκίνημα!

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2444 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 09:13:47 μμ »
Δεν ξερω τι μαθητης ειναι ο συγκεκριμενος αλλα αρκετοι απο μας που παρακολουθουσαμε τα μαθηματα δυσκολευομασταν  στις εξετασεις.Βεβαια αυτος θα εχει tutor (μου διαφευγει ο αντιστοιχος ορος στα ελληνικα)αρα μπορει να τα καταφερει.Στο εξωτερικο ειναι πολυ σημαντικος ο ρολος του σε συνδυασμο ομως με παρακολουθηση.
Maroulaaa σας ευχομαι τα καλυτερα! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2012, 09:17:56 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2445 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 09:19:56 μμ »
Για να ζήσεις σε ξένη πόλη με ενοίκιο, λογαριασμούς και super market χρειάζεσαι το λιγότερο 600 ευρώ το μήνα..άρα βγαίνει πολύ παραπάνω από ότι θα σου δίνει. Κρίμα..πρώτη φορά το ακούω αυτό να συμβαίνει από το πρώτο έτος κιόλας..είναι πραγματικά λυπηρό :( κοίτα που φτάσαμε  :(

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2446 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 09:31:38 μμ »
monogramma αυτο ακριβως πηγα να γραψω κι εγω τωρα...προφανως οι γονεις του μπορουν να διαθεσουν 600 ευρω για ενα χρονο σε σημειωσεις γιατι ειναι μια και εξω αλλα οχι 600 ευρω τουλαχιστον καθε μηνα για 4 χρονια ... πολυ λυπηθηκα για το παιδι και πραγματικα αξιζει τα καλυτερα αν το πολεμησει ετσι!! Ας ελπισουμε να καταφερει να παρακολουθησει τη σχολη του και να ζησει και λιγο τη φοιτητικη ζωη που του ανηκει δικαιωματικα μια που για να περασει εκει οπως και να το κανουμε διαβασε και προσπαθησε για το καλυτερο (ισως και χωρις φροντιστηρια-ιδιαιτερα απο αυτα που καταλαβαινω για την οικονομικη του κατασταση).

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2447 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 11:04:44 μμ »
Όντως, είναι άλλο ένα σημάδι ότι τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά!! Είναι κρίμα να παλεύεις τόσα χρόνια και στην τελική να μη μπορείς να φοιτήσεις στη σχολή σου...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2448 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:03:30 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από γλυφάδα για ένα ιδιαίτερο και μου είπαν για 2 ώρες χημεία Β λυκείου θετικής (2 μονόωρα) με 7 € την ώρα! Δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω! Δεν το δέχτηκά και ελπίζω να έπραξα καλά! Θα έπρεπε να ξενιτευτώ για μία ώρα κάθε φορά για να παίρνω 7 €! Καλά δεν έκανα;

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2449 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:19:20 μμ »
Το καλο οπως εχουμε ξαναπει ειναι καθαρα προσωπικο και τελειως υποκειμενικο.Επραξες με γνωμονα το συμφερον σου.Εκανες αυτο που θεωρεις καλυτερο για σενα. :)
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.166 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.