*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 705682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2450 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:20:54 μμ »
Πάντως ήθελα 1 ώρα να πάω και μία να έρθω! Αν βάλω και την προετοιμασία - διορθώσεις δε θα έμενε τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:07:09 »

Αποσυνδεδεμένος loumbago

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2451 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:21:27 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από γλυφάδα για ένα ιδιαίτερο και μου είπαν για 2 ώρες χημεία Β λυκείου θετικής (2 μονόωρα) με 7 € την ώρα! Δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω! Δεν το δέχτηκά και ελπίζω να έπραξα καλά! Θα έπρεπε να ξενιτευτώ για μία ώρα κάθε φορά για να παίρνω 7 €! Καλά δεν έκανα;

Έπραξες άριστα. ;)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2452 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:37:34 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από γλυφάδα για ένα ιδιαίτερο και μου είπαν για 2 ώρες χημεία Β λυκείου θετικής (2 μονόωρα) με 7 € την ώρα! Δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω! Δεν το δέχτηκά και ελπίζω να έπραξα καλά! Θα έπρεπε να ξενιτευτώ για μία ώρα κάθε φορά για να παίρνω 7 €! Καλά δεν έκανα;

Έπραξες άριστα. ;)

+++++++++++++++
 Αλλά έχω και 1 απορία. Αν δεν ήταν από Γλυφάδα, αλλά από  πχ Κοκκινιά, πόσο θα σου έλεγαν, 3;  ::)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2453 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:41:04 μμ »
Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:07:09 »

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2454 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:44:44 μμ »
Αυτο  karxaria μου δε θα ηταν ιδιαιτερο αλλα επισκεψη για καφε. ;)(δεν ξερω κι αν πινεις στην Αθηνα καφε με 3 ευρω)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 08:47:58 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2455 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 09:16:06 μμ »
 Καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί.Υπάρχουν όντως οικογένειες που έχουν σοβαρό πρόβλημα(μπορεί να ανήκουμε και εμέις σε αυτές εξάλλου).Υπάρχουν όμως και οικογένειες που εκμεταλλεύονται την κατάσταση.Προσωπικά μου έχουν τύχει διάφορα,όπως να ακούσω πχ τυχαία ότι ο δάσκαλος της κιθάρας παίρνει αρκετά παραπάνω από εμένα(δεν παίρνω πολλά),την ώρα που μου έλεγαν ότι δεν αντέχουν ούτε ένα ευρώ αύξηση.Επίσης είναι λίγο περίεργο να σου λένε ότι δεν έχουν λεφτά (για ένα δύο ευρώ αύξηση,την στιγμή που τους έχεις εξηγήσει πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα για σένα) και μετά να βλέπεις τα παιδιά με καινούρια κινητά και ρούχα των 100 και βάλε ευρώ.Καλά κάνουν και προσφέρουν στα παιδιά τους ό,τι μπορούν αλλά και εμείς που έχουμε φτάσει στο σημείο να υπολογίζουμε τις βενζίνες και την καινούρια αύξηση των εισητηρίων,θέλουμε να έχουμε να πληρώνουμε τα έξοδα μας αξιοπρεπώς.Δυστυχώς τα παιδιά έχουν την τάση να λένε διάφορα που ακούνε από τους γονείς τους και εκεί καταλαβαίνεις,ότι υπάρχει και κοροιδία.

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2456 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 09:24:21 μμ »
Πάντως ήθελα 1 ώρα να πάω και μία να έρθω! Αν βάλω και την προετοιμασία - διορθώσεις δε θα έμενε τίποτα!

Αν θέλεις τόση ώρα να πας, εννοείται ότι καλά έκανες!!! Αν ήταν ένα 2ωρο, θα ήταν κάπως καλύτερα, αλλά 2 μονόωρα είναι δύσκολο..!!!!

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2457 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 09:31:55 μμ »
Προσωπικά μου έχουν τύχει διάφορα,όπως να ακούσω πχ τυχαία ότι ο δάσκαλος της κιθάρας παίρνει αρκετά παραπάνω από εμένα(δεν παίρνω πολλά),την ώρα που μου έλεγαν ότι δεν αντέχουν ούτε ένα ευρώ αύξηση.Επίσης είναι λίγο περίεργο να σου λένε ότι δεν έχουν λεφτά (για ένα δύο ευρώ αύξηση,την στιγμή που τους έχεις εξηγήσει πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα για σένα) και μετά να βλέπεις τα παιδιά με καινούρια κινητά και ρούχα των 100 και βάλε ευρω.
Αυτο nelly πως το εξηγεις;Εχουμε φτασει στο σημειο να γινουμε τρομερα δυσπιστοι.Ολοι περνουν δυσκολιες και μεις καμια φορα μεγαλυτερς απ'τους γονεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 10:12:37 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2458 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 10:17:01 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από γλυφάδα για ένα ιδιαίτερο και μου είπαν για 2 ώρες χημεία Β λυκείου θετικής (2 μονόωρα) με 7 € την ώρα! Δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω! Δεν το δέχτηκά και ελπίζω να έπραξα καλά! Θα έπρεπε να ξενιτευτώ για μία ώρα κάθε φορά για να παίρνω 7 €! Καλά δεν έκανα;
γιατι δεν τους ειπες να πας απο το σπιτι?μπορει να ανεβαζες λιγο την τιμη και να πετυχαινες να κανετε 2 ωρες συνεχομενες με 20 ευρω για παραδειγμα..
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2459 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:01:48 μμ »
Πολύ καλά έκανε ο συνάδελφος και δεν πήγε, διότι, κατά την άποψή μου, ορισμένα κλήματα είναι τόσο στραβά που δε χρειάζεται καν να τα φάει ο γάιδαρος. ;)

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2460 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:05:26 μμ »
  EmmaB μάλλον όταν σε βλέπουν να δείχνεις κατανόηση,κάποιοι το εκμεταλλεύονται.Σου λένε,καλός άνθρωπος φαίνεται,θα την πιάσουμε στο φιλότιμο.

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2461 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 12:33:29 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από γλυφάδα για ένα ιδιαίτερο και μου είπαν για 2 ώρες χημεία Β λυκείου θετικής (2 μονόωρα) με 7 € την ώρα! Δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω! Δεν το δέχτηκά και ελπίζω να έπραξα καλά! Θα έπρεπε να ξενιτευτώ για μία ώρα κάθε φορά για να παίρνω 7 €! Καλά δεν έκανα;

Έπραξες άριστα. ;)

+++++++++++++++
 Αλλά έχω και 1 απορία. Αν δεν ήταν από Γλυφάδα, αλλά από  πχ Κοκκινιά, πόσο θα σου έλεγαν, 3;  ::)

Στη Γλυφάδα παιδιά δεν είναι όλοι πλούσιοι. Όσοι μένουν κοντά στο γήπεδο του γκολφ και γενικά στην Κάτω Γλυφάδα έχουν χρήματα. Αλλά υπάρχει και όλη η υπόλοιπη Γλυφάδα, όπου εκεί μένουν δάσκαλοι, εκπαιδευτικοί, ταξιτζήδες, σερβιτότόροι, βενζινάδες και πωλητές.. Δεν έχουν όλοι χρήματα στις πλούσιες περιοχές. Μπορεί στην Εκάλη ή στην Κηφισιά να είναι όλοι πάμπλουτοι, αλλά αυτό στα Νότια Προάστια (Γλυφάδα, Βάρη κτλ) δεν ισχύει για όλους.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2462 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 08:54:03 πμ »
Βασικά προσπάθησα να τους πείσω ότι να το κάνουμε συνεχόμενο δίωρο (για να γλυτώνω κάποια έξοδα) αλλά δεν το δέχτηκαν! Οπότε το να πήγαινα σπίτι δε θεωρώ ότι θα άλλαζε κάτι!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2463 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:56:07 πμ »
Ρε παιδια .....να κανω μια παρατηρηση....Μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση Μα πολυ μεγαλη εντυπωση οτι το μεγαλυτερο ποσοστο δηλωνει 10-15 ευρω την ωρα? δεν ξερω τι ειναι αντιπροσωπευτικο καλο θα ηταν στην ψηφοφορια να γραφουμε και τις αποστασεις των ιδιαιτερων....αλλα ρε παιδια αμα φτανει το ιδιαιτερο 10 ευρω...πως να μην μας ξεσκιζουν μετα στα φροντιστηρια?...Ελεος...10 ευρω? και μιλαω παντα για αθηνα..επαχια αλλο πραγμα...
Μεχρι και περυσι ημουνα σε ενα φροντιστηριο περιπου 6 χρονια .....ειχα φτασει τα 11,5 την ωρα....φετος λογω υποχρεωσεων το παρατησα...ο επομενος συναδελφος ξερετε με ποσο προσληφθηκε?  4,5 ευρω.....ΕΛΕΟΣ....πραγματικα ελεος......
Το ασχημο σε ολα τα παραπανω ειναι οτι ολοι εκμεταλλευονται καταστασεις ...αλλα αμα βρισκουν ατομα που πανε για 3-4 ευρω ..ε τοτε καλα κανουν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 316

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.