*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706233 φορές)

0 μέλη και 37 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #658 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:39:53 μμ »
Παιδιά εγώ πήγα για ιδιαίτερο σήμερα γνωρίζοντας οτι θα μου δίνουν δέκα ευρώ την ώρα (δηλαδή έκανα υποχώρηση) και τους είπα οτι θα κάνω 4 ώρες τη βδομάδα και ξίνισαν λόγω οικονομικού προβλήματος (εγώ μια χαρά τους είδα). Θέλουν 2 ωρες τη βδομάδα και να μου δίνουν δέκα ευρώ!!! ελεος!!! μιλάμε για δευτέρα γυμνασίου μαθηματικά!! Με δουλεύουν!!! >:( Πως θα ξεφύγω τώρα???????? γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Είναι απλό. Θέλεις να το κρατήσεις το παιδί? Το βουλώνεις και προχωράς.
Δε θέλεις να το κρατήσεις το παιδί,τους παίρνεις τηλέφωνο και τους ενημερώνεις ότι κάτω από αυτές τις συνθήκες εσένα δε σε συμφέρει να δουλεύεις για αυτούς,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:01:07 »

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #659 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:42:03 μμ »
Παρεπιπτόντως να κάνω κι εγώ μία ερώτηση σχετικά με τις τιμές. Πέρυσι είχα έναν πιτσιρικά Α Γυμνασίου, κάναμε 3 φορές την εβδομάδα και του έπαιρνα 10 ευρώ την ώρα. Είχε μία αδερφή στην Α Λυκείου με την οποία κάναμε ένα μήνα στις εξετάσεις Έκθεση. Όταν με πλήρωσε η μαμά τους, με ρώτησε αν θέλω πιο πολλά για την κοπελιά και της απάντησα πως ναι, η τιμή είναι διαφορετική, αλλά επειδή κάναμε μόνο 1 μήνα, ας μου πληρώσει κι αυτά 10 ευρώ την ώρα. Φέτος μου ζήτησε να συνεχίσω με τον μικρό και να αναλάβω από την αρχή την αδερφή του στην Έκθεση της Β Λυκείου (θα πάει τεχνολογική).
Έχω προαποφασίσει φέτος να ακολουθήσω ένα συγκεκριμένο τιμολόγιο: Να ξεκινάω την Α Γυμνασίου με 10 ευρώ και να κάνω αύξηση 2 ευρώ σε κάθε τάξη.
Βάσει αυτού θα ζητήσω 12 ευρώ για το αγόρι και 18 για το κορίτσι.
Φοβάμαι μήπως η μαμά θεωρήσει δεδομένη την περσινή τιμή και για τα 2 της παιδιά. Να την πάρω τηλέφωνο και να της μιλήσω,, ή να περιμένω να της εξηγηθώ στο πρώτο μάθημα? Ποιά η γνώμη σας?
Πολύ πιθανό να νομίζει κάτι τέτοιο ή να κάνει και την πάπια, καλό θα ήταν να της το πεις πιστεύω για να μη σε φέρει και σε δύσκολη θέση αργότερα.
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #660 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:46:42 μμ »
πες τους οτι οι 2 ωρες δεν αρκουν να κανει το παιδι και αλγεβρα και γεωτρια και οτι ζητουμενο ειναι να γινει καλη δουλεια και οχι να κανετε πασαλιματα.πες τους οτι ετσι δεν θα βγει η υλη και οτι η ευθυνη ειναι ολη δικη τους για το τι δουλεια θα γινει και να μη ςσου ζητανε τα ρεστα στο τελος.τονισε τους οτι δεν επιμενεις για 4 ωρες για να βγαλεις περισσοτερα λεφτα καθως αρνηθηκες αλλο ιδιαιτερο με 15 την ωρα για να ανλαβεις  το συγκεκριμενο

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #661 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:48:59 μμ »
Παιδιά εγώ πήγα για ιδιαίτερο σήμερα γνωρίζοντας οτι θα μου δίνουν δέκα ευρώ την ώρα (δηλαδή έκανα υποχώρηση) και τους είπα οτι θα κάνω 4 ώρες τη βδομάδα και ξίνισαν λόγω οικονομικού προβλήματος (εγώ μια χαρά τους είδα). Θέλουν 2 ωρες τη βδομάδα και να μου δίνουν δέκα ευρώ!!! ελεος!!! μιλάμε για δευτέρα γυμνασίου μαθηματικά!! Με δουλεύουν!!! >:( Πως θα ξεφύγω τώρα???????? γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Είναι απλό. Θέλεις να το κρατήσεις το παιδί? Το βουλώνεις και προχωράς.
Δε θέλεις να το κρατήσεις το παιδί,τους παίρνεις τηλέφωνο και τους ενημερώνεις ότι κάτω από αυτές τις συνθήκες εσένα δε σε συμφέρει να δουλεύεις για αυτούς,
Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ είναι ο καθηγητής καθορίζει το πόσες ώρες θα κάνει ή οι γονείς??
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:01:07 »

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #662 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:52:15 μμ »
πες τους οτι οι 2 ωρες δεν αρκουν να κανει το παιδι και αλγεβρα και γεωτρια και οτι ζητουμενο ειναι να γινει καλη δουλεια και οχι να κανετε πασαλιματα.πες τους οτι ετσι δεν θα βγει η υλη και οτι η ευθυνη ειναι ολη δικη τους για το τι δουλεια θα γινει και να μη ςσου ζητανε τα ρεστα στο τελος.τονισε τους οτι δεν επιμενεις για 4 ωρες για να βγαλεις περισσοτερα λεφτα καθως αρνηθηκες αλλο ιδιαιτερο με 15 την ωρα για να ανλαβεις  το συγκεκριμενο

Της είπα της μαμάς του ότι ΔΕ γίνεται να βγεί η ύλη της β'γυμνασίου σε 2 ώρες με τίποτα, και ότι δεν το έχω ξανακάνει αυτό ποτέ μου!! Φυσικά και το είπα αυτό. Πασάλιμα θέλουν, πασάλιμα θα έχουν. Κι αν νομίζουν οτι 8α κα8ομαι 4 ώρες τη βδομάδα για να πληρώνομαι 20 ευρώ  (τη βδομάδα) είναι γελασμένοι. Σήμερα έκανα το λάθος να κάτσω σαρανταπέντε λεπτά παραπάνω απ'όσο έπρεπε (μία ωρα) και πληρώθηκα δέκα ευρώ. Θα το παρατήσω σε λίγο καιρό , δε θα χάνω το χρόνο μου απο το μεταπτυχιακό μου έτσι.

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #663 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:53:34 μμ »
Πολύ πιθανό να νομίζει κάτι τέτοιο ή να κάνει και την πάπια, καλό θα ήταν να της το πεις πιστεύω για να μη σε φέρει και σε δύσκολη θέση αργότερα.

Φοβάμαι μην το θεωρήσει εκβιαστικό ρε γαμώτο... Γενικά, ξέρω ότι είναι ευχαριστημένη μαζί μου, με έχει αυστήσει και σε πολλά άλλα παιδάκια και είναι και καλοπληρωτού...
Διστάζω όμως να την πάρω και να της πω: "Δε ξέρω τί πιστεύετε, αλλά φέτος θα δουλέψω με άλλες τιμές..."
Εσείς πώς ζητάτε την αύξηση?
Και θεωρείτε λογικό το να ζητάω 2 ευρώ επιπλέον σε κάθε χρονιά ή είναι κουλό?

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #664 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:53:47 μμ »
υπο φυσιολογικες συνθηκες οι καθηγητες.υπαρχουν ομως γονεις που ειτε θελουν να το παιξουν ξερολες ειτε να γλιτωσουν λεφτα ανακατευονται παντου.και να κανουν  ιδιαιτερο στα παιδια τους και να μην πληρωθουν.δεν ψαχνουν για καθηγητες αλλα για μαλακες

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #665 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:58:30 μμ »
υπο φυσιολογικες συνθηκες οι καθηγητες.υπαρχουν ομως γονεις που ειτε θελουν να το παιξουν ξερολες ειτε να γλιτωσουν λεφτα ανακατευονται παντου.και να κανουν  ιδιαιτερο στα παιδια τους και να μην πληρωθουν.δεν ψαχνουν για καθηγητες αλλα για μαλακες

Ακριβώς. Μαλάκας είμαι...... Μεγάλος κιόλας. Η μαμά του ανακατεύεται φυσικά... Με είχε μια ώρα και μου έλεγε ότι το παιδί θα έχει κι άλλα μαθήματα να κάνει, και θα φορτωθεί πολύ με το τετράωρο.... Ε αϊ σιχτίρ.... Να του βγάλει εκείνη την ύλη με 2ωρα τη βδομάδα και σχεδόν τσάμπα!!! Εγώ δεν θα αντέξω πολύ ήδη κλαίω...  :'(

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #666 στις: Αύγουστος 28, 2009, 06:59:53 μμ »
Πολύ πιθανό να νομίζει κάτι τέτοιο ή να κάνει και την πάπια, καλό θα ήταν να της το πεις πιστεύω για να μη σε φέρει και σε δύσκολη θέση αργότερα.

Φοβάμαι μην το θεωρήσει εκβιαστικό ρε γαμώτο... Γενικά, ξέρω ότι είναι ευχαριστημένη μαζί μου, με έχει αυστήσει και σε πολλά άλλα παιδάκια και είναι και καλοπληρωτού...
Διστάζω όμως να την πάρω και να της πω: "Δε ξέρω τί πιστεύετε, αλλά φέτος θα δουλέψω με άλλες τιμές..."
Εσείς πώς ζητάτε την αύξηση?
Και θεωρείτε λογικό το να ζητάω 2 ευρώ επιπλέον σε κάθε χρονιά ή είναι κουλό?

θα της ξεκαθαρισεις οτι παιρνεις 12 για β γυμνασιου και 18 για την εκθεση και πωε περυσι της εκανες ειδικη τιμη επειδη ηταν ενας μηνας μονο.πες της τα πριν αρχισουν τα μαθηματα.αν οντως εκτιμαει τη δουλεια σου δεν θα διαμαρτυρηθει.πες της οτι εκθεση κανονικα παιρνεις 22 αλλα επειδη ειναι αδερφια κανεις εκπτωση.λογικο ειναι να κανεις αυξησεις.αν δεν μπορουν να πληρωνουν ας πανε φροντιστηριο

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #667 στις: Αύγουστος 28, 2009, 07:02:33 μμ »
Πολύ πιθανό να νομίζει κάτι τέτοιο ή να κάνει και την πάπια, καλό θα ήταν να της το πεις πιστεύω για να μη σε φέρει και σε δύσκολη θέση αργότερα.

Φοβάμαι μην το θεωρήσει εκβιαστικό ρε γαμώτο... Γενικά, ξέρω ότι είναι ευχαριστημένη μαζί μου, με έχει αυστήσει και σε πολλά άλλα παιδάκια και είναι και καλοπληρωτού...
Διστάζω όμως να την πάρω και να της πω: "Δε ξέρω τί πιστεύετε, αλλά φέτος θα δουλέψω με άλλες τιμές..."
Εσείς πώς ζητάτε την αύξηση?
Και θεωρείτε λογικό το να ζητάω 2 ευρώ επιπλέον σε κάθε χρονιά ή είναι κουλό?
Θα την πάρεις και θα της πεις ευγενικά ότι ΚυραΚούλα μου είναι και το θέμα της τιμής που δεν έχουμε συζητήσει κλπ, κλπ. Δε νομίζω να φέρει τελικά αντίρρηση αν είναι και ευχαριστημένη όπως λες, απλώς θα σπαστεί, αλλά τι να κάνουμε δεν έχεις επιχείρηση, όπως θέλει λεφτά αυτή θέλεις κι εσύ...
Τώρα για τα δύο ευρώ που λες αν και δεν έχω πείρα δε μου φαίνεται και παράλογο.

Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #668 στις: Αύγουστος 28, 2009, 07:09:46 μμ »
Ναι, κάτι τέτοιο θα κάνω, ξεκινάμε με την κοπελιά από Δευτέρα, οπότε μέσα στο ΣΚ θα πάρω ένα τηλέφωνο. Ελπίζω να μην πάρει ανάποδες. Ευχαριστώ πολύ! :)

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #669 στις: Αύγουστος 28, 2009, 07:17:07 μμ »
Ξέρει κανένας άλλος για μαθήματα σε παιδιά δημοτικού? Τα μαθήματα είναι προετοιμασία της επόμενης μέρας ή μπορείς να τρέχεις στην ύλη όπως θέλεις??Κάθε πληροφορία δεκτή! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2009, 07:23:04 μμ από pe70-va »
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #670 στις: Αύγουστος 28, 2009, 07:41:06 μμ »
Μόνο ως φοιτήτρια έκανα μάθημα σε παιδί δημοτικού, ουσιαστικά διάβαζα το παιδί επειδή η μητέρα του δεν είχε τελειώσει γυμνάσιο.Του έκανα 2-3 ώρες την ημέρα, δύσκολη μαθήτρια,(πολλές φορές έμενα και περισσότερο) έπαιρνα τότε, το 2003 6 ευρώ την ώρα (στην κοπέλα που ερχόταν για μαλλιά και νύχια, έδινε 60 ευρώ 1 φορά την εβδομάδα).Αν θέλουν κάτι παρόμοιο, πρόσεξε, γιατί μου έσπασαν τα νεύρα, με έπαιρναν τηλ ενώ είχα ξεκινήσει να πάω, ότι το παιδί έχει εκδρομή την επόμενη, ή ότι δεν έχει πολλά, να μην πάω.Αν και τους εξηγούσα ότι έχει κενά σε γραμματική, από παλιότερες τάξεις (το ανέλαβα τετάρτη δημοτικού και δεν μπορούσε να ξεχωρίσει το ρήμα από το επίθετο), και αυτές οι μέρες ήταν ευκαιρία να καλύψουμε κενά.Το ποτήρι είχε αρχίσει να ξεχειλίζει, όταν με πήραν τηλ να μην πάω καθόλου μέσα στα Χριστούγεννα γιατί δεν τους έχουν βάλει εργασίες, και τελικά Κυριακή πριν ανοίξουν τα σχολεία από τις διακοπές με κάλεσαν να πάω 9 το βράδυ γιατί η μικρή θυμήθηκε ότι είχε ένα 5σέλιδο φυλλάδιο με ασκήσεις για τα Χριστούγεννα.Έκανα τη βλακεία και πήγα, για 2 λόγους.1)Λυπήθηκα τη μαμά της. 2)Δεν ήθελα να πάει χαμένη η προηγούμενη δουλειά μου, γιατί η δασκάλα είχε ενθουσιαστεί με την πρόοδό της, και κάτι τέτοιο θα της έκανε άσχημη εντύπωση.Τελικά τα σπάσαμε μετά τις διακοπές του Πάσχα, που έκανε κάτι χειρότερο.Χωρίς να έχουμε πει ποια μέρα θα ξεκινήσουμε, με παίρνει Τετάρτη μεσημέρι να πάω εκείνη την ώρα ή μέχρι το απόγευμα κάποια στιγμή.Έδινα μάθημα στη σχολή και της είπα ότι θα μπορούσε να με πάρει από την προηγούμενη, να κανονίσω κι εγώ το διάβασμά μου και την ξεκούρασή μου.Αυτό έγινε όταν το παιδί πήγαινε 6η δημοτικού, και την είχα αναλάβει ήδη και στα Αγγλικά.Μου λέει ''αν δεν έρθεις σήμερα, μην ξανάρθεις!'' Την ευχαρίστησα που με αποδέσμευσε και τελειώσαμε, χωρίς καν να έχω χαιρετίσει το παιδί από κοντά.Μόνο αυτό με πείραξε.Μέσα σε όλο το διάστημα που της έκανα μάθημα, όταν έλειπε η μαμά της την πήγαινα στη θεία της, ή έμενα μαζί της μέχρι να γυρίσει η μαμά! Είχε τύχει να πάω και να λείπουν.Όταν την πήρα τηλ χτυπώντας ταυτόχρονα το κουδούνι, την ακούω να φωνάζει στη μικρή: Αγγελική, δεν έστειλες μήνυμα στην κυρία να μην έρθει σήμερα?Έχουμε κομμωτήριο! Ό,τι και να σχολιάσετε λίγο θα 'ναι.'Ημουνα μικρή , δεν ήξερα, και ήταν και γνωστή μας.Μέχρι τότε, η μόνη δουλειά που είχα κάνει ήταν προώθηση προιόντων σε σουπερ μάρκετ, οπότε μου είχε φανεί κάτι καλύτερο, συγκρίνοντας βέβαια με κάτι άσχετο.Αυτά!  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2009, 07:47:49 μμ από tinkerbel! »
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #671 στις: Αύγουστος 28, 2009, 07:53:22 μμ »
Μόνο ως φοιτήτρια έκανα μάθημα σε παιδί δημοτικού, ουσιαστικά διάβαζα το παιδί επειδή η μητέρα του δεν είχε τελειώσει γυμνάσιο.Του έκανα 2-3 ώρες την ημέρα, δύσκολη μαθήτρια,(πολλές φορές έμενα και περισσότερο) έπαιρνα τότε, το 2003 6 ευρώ την ώρα (στην κοπέλα που ερχόταν για μαλλιά και νύχια, έδινε 60 ευρώ 1 φορά την εβδομάδα).Αν θέλουν κάτι παρόμοιο, πρόσεξε, γιατί μου έσπασαν τα νεύρα, με έπαιρναν τηλ ενώ είχα ξεκινήσει να πάω, ότι το παιδί έχει εκδρομή την επόμενη, ή ότι δεν έχει πολλά, να μην πάω.Αν και τους εξηγούσα ότι έχει κενά σε γραμματική, από παλιότερες τάξεις (το ανέλαβα τετάρτη δημοτικού και δεν μπορούσε να ξεχωρίσει το ρήμα από το επίθετο), και αυτές οι μέρες ήταν ευκαιρία να καλύψουμε κενά.Το ποτήρι είχε αρχίσει να ξεχειλίζει, όταν με πήραν τηλ να μην πάω καθόλου μέσα στα Χριστούγεννα γιατί δεν τους έχουν βάλει εργασίες, και τελικά Κυριακή πριν ανοίξουν τα σχολεία από τις διακοπές με κάλεσαν να πάω 9 το βράδυ γιατί η μικρή θυμήθηκε ότι είχε ένα 5σέλιδο φυλλάδιο με ασκήσεις για τα Χριστούγεννα.Έκανα τη βλακεία και πήγα, για 2 λόγους.1)Λυπήθηκα τη μαμά της. 2)Δεν ήθελα να πάει χαμένη η προηγούμενη δουλειά μου, γιατί η δασκάλα είχε ενθουσιαστεί με την πρόοδό της, και κάτι τέτοιο θα της έκανε άσχημη εντύπωση.Τελικά τα σπάσαμε μετά τις διακοπές του Πάσχα, που έκανε κάτι χειρότερο.Χωρίς να έχουμε πει ποια μέρα θα ξεκινήσουμε, με παίρνει Τετάρτη μεσημέρι να πάω εκείνη την ώρα ή μέχρι το απόγευμα κάποια στιγμή.Έδινα μάθημα στη σχολή και της είπα ότι θα μπορούσε να με πάρει από την προηγούμενη, να κανονίσω κι εγώ το διάβασμά μου και την ξεκούρασή μου.Αυτό έγινε όταν το παιδί πήγαινε 6η δημοτικού, και την είχα αναλάβει ήδη και στα Αγγλικά.Μου λέει ''αν δεν έρθεις σήμερα, μην ξανάρθεις!'' Την ευχαρίστησα που με αποδέσμευσε και τελειώσαμε, χωρίς καν να έχω χαιρετίσει το παιδί από κοντά.Μόνο αυτό με πείραξε.Μέσα σε όλο το διάστημα που της έκανα μάθημα, όταν έλειπε η μαμά της την πήγαινα στη θεία της, ή έμενα μαζί της μέχρι να γυρίσει η μαμά! Είχε τύχει να πάω και να λείπουν.Όταν την πήρα τηλ χτυπώντας ταυτόχρονα το κουδούνι, την ακούω να φωνάζει στη μικρή: Αγγελική, δεν έστειλες μήνυμα στην κυρία να μην έρθει σήμερα?Έχουμε κομμωτήριο! Ό,τι και να σχολιάσετε λίγο θα 'ναι.'Ημουνα μικρή , δεν ήξερα, και ήταν και γνωστή μας.Μέχρι τότε, η μόνη δουλειά που είχα κάνει ήταν προώθηση προιόντων σε σουπερ μάρκετ, οπότε μου είχε φανεί κάτι καλύτερο, συγκρίνοντας βέβαια με κάτι άσχετο.Αυτά!  ;D
:o :o :o Μακριά από μας.....
Τη στρουμφίσαμε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 616
Σύνολο: 631

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.