*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 714771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konstantina_ena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1288 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:37:53 πμ »
δεν ειναι πρωτος χρόνος ειναι πανω απο 20 χρόνια αυτος!!!Λαθος η συγκριση μου!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2010, 02:40:40 πμ από konstantina_ena »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:27:03 »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1289 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:25:57 πμ »
μια ερώτηση μόνο.Έχω παιδί που πάει δ' δημοτικού και θέλει να ξεκινήσει ιδιαίτερα αλλά να κάνει a+b junior σε μία σχολική χρονιά.Θα είναι υπερβολικό να του βάλω 6 ώρες την εβδομάδα (3χ2ωρα) αλλά μήπως και οι 4 ώρες είναι λίγες?
για πείτε μου εσείς που έχετε και εμπειρία
6 ωρες ειναι υπερβολικα πολλες.και με 3 θεωρω οτι θα βγει.εξαρταται βεβαια απο το ποσο τραβαει το παιδι .παντως εγω εκανα α και β τζουνιορ απο περιπου 25 σεπτεμβη μεχρι 15 ιουνιου με μονο 2 ωρεσ τη βδομαδα αλλα το παιδι ηταν αστερι.ξεκινησαμε για α τζουνιορ αλλα επειδη τον μαρτη τελειωσε η υλη οι γονεισ του θελανε να συνεχισει και ετσι ξεκινησαμε β τζουνιορ.καναμε και τα 2 κορσμπουκσ κανονικα.εσενα πιστευω θα σε βολευε ενα βιβλιο που ειναι και για τις 2 ταξεις μαζι.

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1290 στις: Αύγουστος 26, 2010, 06:12:08 μμ »
6 ωρες ειναι υπερβολικα πολλες.και με 3 θεωρω οτι θα βγει.εξαρταται βεβαια απο το ποσο τραβαει το παιδι .παντως εγω εκανα α και β τζουνιορ απο περιπου 25 σεπτεμβη μεχρι 15 ιουνιου με μονο 2 ωρεσ τη βδομαδα αλλα το παιδι ηταν αστερι.ξεκινησαμε για α τζουνιορ αλλα επειδη τον μαρτη τελειωσε η υλη οι γονεισ του θελανε να συνεχισει και ετσι ξεκινησαμε β τζουνιορ.καναμε και τα 2 κορσμπουκσ κανονικα.εσενα πιστευω θα σε βολευε ενα βιβλιο που ειναι και για τις 2 ταξεις μαζι.

Η μαά του κοριτσιού είναι απο την Γερμανία αλλά είναι πολλά χρόνια στην Ελλάδα και έτσι μαζί με τα Ελληνικά μιλάει και γερμανικά.Γι'αυτό ίσως να δυσκολευτεί στα αγγλικά, πιστεύω οτι θα μπερδεύει τις λέξεις.Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Με ανακούφησε το γεγονός ότι μέχρι τον Μάρτη είχες βγάλει a junior.Έτσι νομίζω οτι συνοψίζοντας σε ομάδες τις λέξεις της aj π.χ. food: french fries, hamburger, cheese κ.τ.λ. να έχουμε βγάλει την ύλη και να προλάβουμε να βγάλουμε και την bj μέχρι τον Μαιο. Σωστά??

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1291 στις: Αύγουστος 26, 2010, 06:48:58 μμ »
Δεν εχει τυχει και σε μενα να κανω και τις δυο ταξεις μαζι... αλλα νομιζω οτι 4 ωρες ειναι ok. Σε καμια περιπτωση δε θα αντεξει τ παιδακι 2 ωρες μαθημα και για τη 1.5 αμφιβαλλω...
Περυσι ειχα ενα μαθητη που ηταν τεταρτη και ειχε κανει αγγλικα μονο στο σχολειο. Πολυ εξυπνο παιδι και καλος μαθητης. Απο τα βιβλια της JuniorA εφτιαξα σημειωσεις με τη στοιχειωδη γραμματικη και το λεξιλογιο χωρισμενο ανα οικογενειες πχ Family: mum, dad, sister etc
Ετσι τελειωσαμε σε ενα μηνα περιπου και ξεκινησαμε JuniorB κατευθειαν.
Μηπως να δεις σε τι επιπεδο βρισκεται και αναλογως να συνεχισετε?

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Ακριβώς την ίδια ιδέα για χωρισμένο λεξιλόγιο είχα και εγώ ούτως ώστε να βγεί η ύλη γρήγορα και σωστα!!!!
Εσύ που την δοκίμασες και έχει την εμπειρία δουλεύει σωστα? Συνέχισες κανονικά χωρίς ελλείψεις στο λεξιλόγιο?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:27:03 »

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1292 στις: Αύγουστος 29, 2010, 03:06:54 μμ »
Λοιπόοοοον....

Με πήρανε τηλέφωνο το πρωί για να κάνω ιδιαίτερο σε 3 αδέρφια...

Ο μεγάλος είναι Γ Λυκείου και θα κάνουμε 2 ώρες Έκθεση.
Η αδερφή του είναι Β Λυκείου και θα κάνουμε μαζί 2 ώρες Έκθεση και ένα 3ωρο γνωστό-Άγνωστο Αρχαία.
Ο τρίτος αδερφός είναι Β Γυμνασίου και θα του κάνω ένα 3ωρο Αρχαία και Νεοελληνική Γλώσσα.

Δε ξέρω την οικογένεια για να σας πω την οικονομική κατάσταση, αλλά με σύστησε σ' αυτούς μια μαθήτριά μου που έγραψε πολύ καλά πέρυσι και της έπαιρνα 25 ευρώ την ώρα για έκθεση Γ Λυκείου.

Τί να ζητήσω? Είναι 3 παιδιά, δε θα πρέπει να κάνω λίγο "σκόντο"?

 ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1293 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:25:37 μμ »
εγω πιστευω πως στην τριτη λυκειου θα πρεπει να κρατησεις την τιμη κ η εκπτωση να γινει στα αλλα 2 αδεφια για πχ β λυκειου αντι για 20 να παρεις 17 κ γυμνασιο αντι να παρεις 15 να παρεισ 13!! :)

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1294 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:47:39 μμ »
Πάλι πολλά δε βγαίνουν? Γύρω στο 700άρι. Η αλήθεια είναι πως η γυναίκα δε μου είπε τίποτα, αν της είπε η περσινή μου μαθήτρια πόσο της έπαιρνα, λογικά θα το περιμένει.

Μάλλον αυτό που πρότεινες θα κάνω Elbono. Θα κάνω μια μικρή έκπτωση για τα άλλα 2 παιδιά, έτσι για να την ευχαριστήσω για την εμπιστοσύνη μου μου δείχνει.

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1295 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:59:40 μμ »
ευχαριστηση μου να βοηθαω!!!υποθετω παντως οτι θα το περιμενει..διαφορετικα θα σε ρωτουσα κιολας στο τηλ.!!καλη αρχη!!

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1296 στις: Αύγουστος 30, 2010, 07:31:19 μμ »
Συνάδελφοι φιλόλογοι, θα ήθελα τη γνώμη σας...Για ιδιαίτερο στα μαθήματα θεωρητικής Β΄ Λυκείου, πόσες ώρες τη βδομάδα προτείνετε και πόσα χρήματα την ώρα;;

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1297 στις: Αύγουστος 30, 2010, 08:31:24 μμ »
Εννοείς όλα τα μαθήματα?

Προσωπικά συνήθως κάνω 2 Έκθεση, 2 ή 3 Άγνωστο, 1 ή 2 Γνωστό, 1 ή 2 Λατινικά, ανάλογα με το μαθητή. Αν τα κάνω όλα σε κάποιον, ζητάω 7 ώρες και ανάλογα με τις ανάγκες κάνουμε πρόγραμμα. Η συνηθισμένη τιμή που ζητάω είναι 18-20, εκτός κι αν πρόκειται για ειδική περίπτωση.

Α! Σε επαρχία είμαι.

Αυτά... ;)

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1298 στις: Αύγουστος 30, 2010, 08:34:03 μμ »
Ευχαριστώ !!  ;) Κάπως έτσι το έθεσα και εγώ αλλά η μητέρα έχασε την φωνή της για αρκετά δευτερόλεπτα...Δεν νομίζω ότι είπα κάτι παράλογο... ::)

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1299 στις: Αύγουστος 30, 2010, 08:40:46 μμ »
Όχι καλέ....

Άσχετο: μια γνωστή μου πάει φροντιστήριο στη Β Λυκείου. Σύμφωνα με τις ώρες και το μηνιαίο ποσό, έκανα τη διαίρεση και της βγαίνει 10 ευρώ το σαρανταπεντάλεπτο και είναι και με 7 ακόμη παιδιά.

Τα 18 ευρώ τα 60 λεπτά και μόνα τους γιατί τους φαίνονται πολλά? ??? ???

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1300 στις: Αύγουστος 30, 2010, 08:42:24 μμ »
Κάποτε στο πολύ κοντινό παρελθόν ήτανε μια χωρα που τη λεγανε ΚΑΙΓΑΜΩΤΗΧΩΡΑ.
Ολοι εκαναν οτι δουλευουν πολύ, αλλα κανενας δεν δουλευε στα αληθεια.
Παρολα αυτα οντες πολυμηχανοι οι Καιγαμωτοχωρητες εφευρισκαν νεες εργασιες και νεες υπηρεσιες στη χωρα του τιποτα.
Γρηγοροσημα, λαδωματα, μεσο, κολλητους, διευκολυνσεις, φακελλακια, 2η εργασια σε βαρος αλλου ανυποψιαστου.
Οι γιορτες αυξηθηκαν γεωμετρικα, μαλιστα δεν υπηρχε μερα χωρις καποια γιορτη,ετσι να θησαυριζουν τα ανθοπωλεια αλλα και να πανηγυριζουν οι Καιγαμωτοχωρητες που αξιωθηκαν τετοια αφασία-συγγνωμη ευτυχία.
Οι γιατροι στο ΕΣΥ εφηυραν τα ιδιωτικα ιατρεια-εξεταστηρια, κατεστρεφαν τον εξοπλισμο του νοσοκομειου γι α να στελνουν τους ασθενεις στα ιδιωτικα, τα δικα τους.
Οι εφοριακοί όποτε ειχαν αναγκη απο χρηματα , περναγαν απο επιχειρησεις γι α να τα βουτηξουν, προκειμενου να μην εξαντλησουν την αυστηροτητα του νομου σε προστιμα.
Οι εκπαιδευτικοι εφηυραν τα ιδιαιτερα τα απογευματα, επειδη το πρωι πηγαιναν στην ταξη για να περασει η ωρα..

Οι Καιγαμωτοχωρήτες ομως ηταν λαος με πολυ" τσαμπουκα", οι οποιοι κατέβαιναν καθε τοσο σε απεργίες επειδή , έλεγαν, δεν τους εφτανε η αυξηση 3% στο μισθό που τους έδινε το κράτος.
Ήθελαν αδιαπραγματευτα 5% πάντως όχι κάτω από 4%.
Δηλαδή για 10-20 ευρώ το μήνα διαφορά στην αύξηση του μισθού τους, έφερναν τα πάνω κάτω.Δεν αστειευοντουσαν!!
Από την άλλη όμως οι Καιγαμωτοχωρήτες πλήρωναν αδιαμαρτύρητα 1000ρικα και μάλιστα μαύρα, σε φροντιστηρια, σε λαδωματα, σε γρηγοροσημα, σε φακελλακια και σε οτι αλλο βαλει ο νους του ανθρωπου.
*****************************
Οι καιροί πέρασαν και ήρθε το ΔΝΤ.  Αυξηση μισθού όχι μονο δεν πηραν, αλλα αντιθετα μειωσεις επί μειωσεων σκιασαν το μεγαλο φαγοπότι του ευτυχισμενου λαου..
Το "συστημα" ομως αποδεικνυεται οτι εχει τεραστια αδρανεια.
ΕΙδικα η αφασιακη αδρανεια  περισσευει..
Ολοι συμπεριφερονται σαν να μην εγινε τιποτα. Εδω η χωρα χρεοκοπει, οι οικογενειες λιμοκτονουν και τα πασης φυσεως  "κορακια" κανουν κυκλους πανω απο τον ετοιμαθανατο .Πως θα του ρουφηξουν οτι του απεμεινε..Ποιος θα παρει το μεγαλυτερο μεριδιο..
Κατα τα άλλα συζηταμε ποσα θα παρει  για ιδιαιτερο απο μαθητη..Να του διδαξει αυτα που επρεπε να μαθει το πρωι..
για να περασει στο Πανεπιστημιο και ισως να διαδεχθει στην ανεργια αυτον που του κανει τα ιδιαιτερα..

ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ.




Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1301 στις: Αύγουστος 30, 2010, 08:48:19 μμ »
gringa, τι να σου πω, τα ξέρεις τώρα, είναι σε τι περίπτωση θα πέσεις... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 743

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.