*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706258 φορές)

0 μέλη και 45 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1680 στις: Αύγουστος 16, 2011, 11:37:14 πμ »
το είπα με αφορμή κάποιες διαφημίσεις κάποιων super market που απαντούσαν στην κρίση με πάγωμα τιμών (περισσότερα μπορείτε να δείτε στο internet).

Εγώ πάντως ακολουθώ την φιλοσοφία να μην αυξάνω την τιμή σε μαθητές που τους είχα και την προηγούμενη χρονιά. Αν κάνω αύξηση θα την κάνω μόνο για καινούργιους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:03:04 »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1681 στις: Αύγουστος 16, 2011, 11:55:55 πμ »
Aν ήταν σουπερμαρκετ τότε θα είχε αύξηση κι όχι πάγωμα τιμών.

 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1682 στις: Αύγουστος 16, 2011, 05:08:38 μμ »
συμφωνω με killbill.αυξηση κανω σε καινουριους μαθητες.στους παλιους τα αφηνω ιδια με εξαιρεση καποια μικρη αυξηση οταν το παιδι  απο γυμνασιο παει λυκειο πχ.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος ioulitsa26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1683 στις: Αύγουστος 24, 2011, 09:36:00 μμ »
8 ωρες την εβδομαδα σε μαθητη β λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης 350 ευρω το μηνα,πως σας φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:03:04 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1684 στις: Αύγουστος 24, 2011, 09:39:00 μμ »
Είναι 10€ την ώρα...

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1685 στις: Αύγουστος 25, 2011, 12:17:19 πμ »
Λίγα δεν είναι ioulitsa26? Στο φροντιστήριο πιο λίγα θα έδιναν. Εκτός κι αν πρόκειται για ειδική περίπτωση, οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα :)

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1686 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:11:00 πμ »
Παιδιά θα αναλάβω για πρώτη φορά ιδιαίτερο Α' Λυκείου Αρχαία και Εκθεση και σκέφτομαι να ζητήσω 15 ευρω την ώρα.  Πιστεύετε πως είναι οκ η τιμή? Και πόσες ώρες θα ήταν το ιδανικό να κάνω? Σκέφτομαι 2ωρο αρχαία και 1 ώρα έκθεση (αν όμως είναι αδύνατος μαθητής, μπορεί να τους πω 2ωρο έκθεση). Τί λέτε?
Ακόμη με πήρε ένα πατέρας για να αναλάβω την κόρη του καθημερινα για μελέτη μιάμισης ώρα σε όλα τα φιλολογικά μαθήματα Β' Λυκείου (όχι κατεύθυνση). Κάτι τέτοιο δε μου έχει ξανατύχει μιας και μελέτη έχω κάνει μόνο σε κέντρο μελέτης σε παιδιά Γυμνασίου..Σας έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο? Του είπα να μιλήσουμε από κοντά, να δω το επίπεδο του παιδιού κτλ. Αυτός επέμεινε στο πόσα χρήματα ζητάω και είπα 15ε την μιάμιση ώρα μιας και είναι καθημερινά. Αλλά από την άλλη σκέφτομαι..τί μελέτη να κάνω Β Λυκείου? Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο? Δηλαδή θα κάνουμε τις ασκήσεις της επόμενης μέρας?  :-\ :-\ :-\

*Εν υπόψιν πως όλα τα ιδιαίτερά μου είναι σε απόσταση από το σπίτι μου 5-10 λεπτών με τα πόδια..Βλέπω ότι πολλοί παίρνετε παραπάνω χρήματα, αλλά επειδή διδάσκω 2 χρόνια μόνο, δε θεωρώ ότι έχω τόση εμπειρία ώστε να ζητήσω παραπάνω χρήματα. Νομίζω πως δε θα ήταν τίμιο  ::)

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1687 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:57:00 πμ »
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη ή 20-25 ευρώ με απόδειξη πιστεύω πως είναι καλά.

 :)

καλή αρχή και σε όσους από μας θα αρχίσουν ιδιαίτερα... :)

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1688 στις: Αύγουστος 25, 2011, 10:23:47 πμ »
μελέτη έχω κάνει μόνο σε κέντρο μελέτης σε παιδιά Γυμνασίου
υπάρχει τέτοιο πράγμα;

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1689 στις: Αύγουστος 25, 2011, 11:22:57 πμ »
monogramma

Στην Α λυκείου ζητάω συνήθως 5 ώρες. 3 για τα Αρχαία και 2 για την Έκθεση. Ειδικά στην Έκθεση, ίσως να είναι πολύ το 2ωρο, αλλά προσπαθω να εμβαθύνω περισσότερο σε κάποια πράγματα, έτσι ώστε να τα παίζουν στα δάχτυλα μέχρι τη Γ Λυκείου. Την περίληψη, για παράδειγμα, τη διδάσκω από την Α και "λιώνουμε" στο να κάνουμε περιλήψεις μαζί σε κάθε μάθημα.

Οι τιμές σου καλές είναι, ίσως θα μπορούσες να ζητήσεις και λίγο παραπάνω, αλλά αν εσύ είσαι ικανιποιημένη, μια χαρά :)

Τώρα για το άλλο της Β... τί να σου πω... 1,5 ώρα την ημέρα για Κείμενα και Αντιγόνη είναι πάρα πολύ νομίζω. Τί θα λέτε τόσες ώρες?  :P

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1690 στις: Αύγουστος 25, 2011, 02:32:40 μμ »
Εντάξει, για την Α Λυκείου θα ζητήσω 17 ευρώ και αν δω ότι δυσκολεύονται θα τους πω για 15. Αν θεωρήσουν ότι οι ώρες που τους λέω 3 και 2 είναι πολλές τότε τί κάνω? Συμβιβάζομαι με λιγότερες και τρέχω σαν την τρελή?

Για τη Β Λυκείου δεν ξέρω..και τί εννοεί να την μελετήσω? Να της διαβάζω τη μετάφραση για να την μάθει απέξω? :o Αυτός μου είπε σε όλα τα μαθήματα..άρα εννοεί Αντιγόνη, Έκθεση, Λογοτεχνία, Ιστορία...
Στη Β Λυκείου κάνουν ένα 2ωρο συνολικά από το καθένα στο σχολείο έτσι δεν είναι? Με προβληματίζει πάντως αυτή η περίπτωση..μήπως να του πρότεινα ιδιαίτερα..δεν ξέρω, δεν έχουμε μιλήσει ακόμα απο κοντά.

@para5: Υπάρχουν κέντρα μελέτης..βέβαια. Μάλιστα έχουν γίνει πολύ της μόδας και κάθε χρόνο οι μαθητές αυξάνονται. Οι γονείς είναι σαν να "παρκάρουν" τα παιδιά τους και εσύ πρέπει να τα διαβάσεις. Οπότε έχεις ένα τμήμα (το δικό μου το τμημα ήταν έτσι τουλάχιστον) με 6 παιδιά από διαφορετικά σχολεία και τάξεις και καλείσαι να τα διαβάσεις από Ιστορια, Αρχαία και Θρησκευτικά, μέχρι να λύσετε μαζί ασκήσεις Μαθηματικών και Φυσικής σε ένα 3ωρο. Φυσικά το κάθε παιδί έχει άλλο μάθημα, οπότε πρέπει να διαβάσεις 6 παιδιά ταυτόχρονα σε 6 διαφορετικά μαθήματα..Άρα πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τί εννοώ όταν λέω πως παρκάρουν τα παιδιά τους..Μέσα σε ένα τέτοιο τμήμα καλείται ένας φιλόλογος να διαβάσει όλα αυτά τα παιδιά που τις πιο πολλές φορές είναι και αδύναμοι μαθητές..Αυτά τα κέντρα μελέτης αναλαμβάνουν μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου. Όταν το άκουσα για πρώτη φορά είχα μείνει λίγο μ**ς αλλά λόγω του ότι μόλις είχα μετακομίσει σε καινούρια πόλη, χωρίς γνωστούς, χωρίς ιδιαίτερα, χωρίς τίποτα, αναγκάστηκα να δουλέψω για λίγο καιρό σε ένα απο αυτά, και πίστεψέ με..όταν τελειώσεις το 3ωρο νιώθεις σαν να σε έχουν στύψει μέχρι τελευταιας σταγόνας..

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1691 στις: Αύγουστος 25, 2011, 02:45:47 μμ »
Καλύτερα να μιλήσεις με τους γονείς για το παιδί της Β λυκείου, να σου εξηγήσουν τί ακριβώς θέλουν. Να μην κάνουμε εικασίες τζάμπα.

Για την Έκθεση στο παιδάκι της Α, το μάθημα βγαίνει και σε 1 ώρα με αρκετή αξιοπρέπεια. Φυσικά, αν σου δώσουν το 2ωρο ακόμα καλύτερα, θα μπορείς να το δουλέψεις περισσότερο :)

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1692 στις: Αύγουστος 25, 2011, 05:20:38 μμ »
Ok σε υπερευχαριστώ!!! Να είσαι καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1693 στις: Αύγουστος 25, 2011, 05:49:01 μμ »
Καλύτερα να μιλήσεις με τους γονείς για το παιδί της Β λυκείου, να σου εξηγήσουν τί ακριβώς θέλουν. Να μην κάνουμε εικασίες τζάμπα.

Για την Έκθεση στο παιδάκι της Α, το μάθημα βγαίνει και σε 1 ώρα με αρκετή αξιοπρέπεια. Φυσικά, αν σου δώσουν το 2ωρο ακόμα καλύτερα, θα μπορείς να το δουλέψεις περισσότερο :)

gringaaa τα φώτα σου!!  :D :D

έχεις δει το φεκ για τα αρχαια της α' λυκείου??? πιο πολύ για αρχαιογνωσία μου κάνει.... τι προτείνεις??  ???

και από βοηθήματα έκθεσης (α'λυκείου) ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 629

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.144 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.