*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706416 φορές)

0 μέλη και 75 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eirinig81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #154 στις: Μάιος 30, 2008, 11:21:23 πμ »

Και εγώ θα σου έλεγα αν αντέχεις οικονομικά να μην το κάνεις. είναι ουσιαστικά εκβιασμός - ή δέχεσαι ή απολύεσαι. για αυξήσεις ακούω, για μείωση πρώτη φορά :-\

Πρέπει να δείχνουμε ότι εκτιμάμε πάνω από όλα τη δουλειά μας και το τι προσφέρουμε. εδώ για να σιδερώσουν ζητάνε 7 ευρώ την ώρα και δεν υποτιμώ καθόλου το επάγγελμα. Αλλά εμείς που ξοδέψαμε χρόνια πάνω σε βιβλία, που πριν το μάθημα πρέπει να τοπροετοιμάζουμε, μετά να διορθώνουμε και δεν είναι ότι απλά παραδίδουμε το μάθημα αλλά είμαστε ταυτόχρονα παιδαγωγοί - ψυχολόγοι, αξιζουμε περισσότερα, γιατί περισσότερη δουλειά κάνουμε την ίδια ώρα συνολικά. Και αυτοί θα έπρεπε να είχαν εκτιμήσει τη δουλειά σου, αυτό να τους πεις. Στην τελική η τιμή που ζητάς δεν είναι καθόλου εξωφρενική.

Αν πάλι χρειάζεσαι το εισόδημα αυτό, τότε δέξου. Είναι κάτι που όλοι μας το έχουμε ζήσει και το σέβομαι απόλυτα  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:45 »

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #155 στις: Μάιος 30, 2008, 11:50:30 πμ »
Αν θες και τη δική μου γνώμη...θα έπρεπε να εκτιμήσουν οι γονείς το έργο σου (γιατί δεν θεωρώ "δουλεία' αυτό που κάνουμε -)και όχι να σου κάνουν παζάρια ... προσωπικά θα αρνιόμουν και θα προτιμούσα να αφιερώσω τον πολύτιμο χρόνο μου στο διάβασμα του ΑΣΕΠ. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα είχα ανάγκη τα χρήματα....Βαρδινογιάννης δεν είμαι ... αλλά προσωπικά θα αισθανόμουν κάτι σαν βάρος ... η αμοιβή είναι σημαντική υπόθεση...νιώθεις ότι αναγνωρίζεται αυτό που κάνεις...
Ας σου το άφηνε το ίδιο στο κάτω κάτω της γραφής ,  όχι να στο κατεβάζει και μάλιστα να σου λέει ότι υπάρχει άλλο πρόσωπο που μπορει να την εξυπηρετήσει...σιγά μην σου κάνει και χάρη... αγενέστατη ...συγνώμη κιόλας

Αλλά, όπως είπε και η eirinig81,  αν το χρειάζεσαι το εισόδημα , δέξου το.
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #156 στις: Μάιος 30, 2008, 12:08:14 μμ »
Τώρα έχω αρχίσει και αισθάνομαι πραγματικά άσχημα. Πριν από έξι-επτά χρόνια που έκανα ιδιαίτερα (σημειωτέον ότι μόλις είχα τελειώσει τη σχολή και έκανα εκείνη την περίοδο μεταπτυχιακό) έπαιρνα 20 ευρώ την ώρα για φιλολογικά μαθήματα στο Λύκειο. Με είχαν συστήσει βέβαια, αλλά αυτή ήταν η τιμή που είχα ακούσει ότι συνηθιζόταν τότε. Τους είχε φανεί λογική τιμή άλλωστε.
Και τώρα δίνουν κάτω από 10 ευρώ; Έλεος!!! Εντάξει, αν είναι άπορη η οικογένεια. Αν δεν είναι όμως, τόσο αξιολογούν τη δουλεια του εκπαιδευτικού; Στο κομμωτήριο να πας, κάτω από 15 ευρώ δεν πληρώνεις. Εκεί πώς τα σκάνε μετ' ευχαριστήσεως; Δεν έχω ακούσει ποτέ να κάνουν παζάρια.
Μεγάλη απαξίωση περνάει το επάγγελμα. Αν ήταν λιγότεροι οι εκπαιδευτικοί, να δεις πώς θα τους κυνηγούσαν... :-\ :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2008, 12:11:35 μμ από apri »
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #157 στις: Μάιος 30, 2008, 02:07:30 μμ »
Άπορη?
Τι θα πει άπορη ρε παιδιά?
Άμα είναι άπορη να το στείλει σε φροντιστήριο με 3 ευρώ την ώρα..............

Άι σιχτίρ από΄κει πέρα..................8 ευρώ..........ακούς εκεί 8 ευρώ.............που μου την ψώνισαν όλη και γουστάρουν να κοκορεύονται ότι κάνουν και ιδιαίτερα.

Μόνο για την κατινιά της, πελάτισα δε θα την έκανα εγώ.

Μα τι άλλο θα ακούσουμε ρε παιδιιά?

Εμένα που λέτε...........με πήραν από χωριό για το οποίο η συγκοινωνία είναι άθλια............και μου λέει η θεία του παιδιού η οποία ανέλαβε να μου μιλήσει :

Το παιδί πάει β γυμνασίου και θέλουμε ιδιαίτερο στη φυσική θέλουμε μία ώρα τη βδομάδα.
Τη ρώτησα για το επίπεδο του παιδιού μου λέει ότι έχει 12 μαθηματικά και φυσικά και μου τόνισε ότι είναι και η ίδια φιλόλογος,συνάδελφος.

Εννοείται ότι δεν το πήρα και ας είχα ανάγκη να δουλέψω...........με 12 σε αυτά τα μαθήματα μόνο τα νεύρα μου θα έσπαγαν.............



Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:45 »

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #158 στις: Μάιος 30, 2008, 03:10:37 μμ »
Καλά,ε? Έχω εξοργιστεί!!!! :o
Αν είναι δυνατόν!!!  >:(
Δε φτάνει που της το κατέβασες 2 ευρώ, αντί να το ανεβάσεις, θέλει κι άλλο??? Μείωση κατά 1/3??? Πού ακούστηκε??? 8 ευρώ έπαιρνα πέρσι σε παιδάκι Α δημοτικού με 8 ώρες τη βδομάδα και είμαι και νηπιαγωγός!!!
Και τα λεφτά μπροστά στα υπόλοιπα που σου'πε είναι το λιγότερο!!! >:(

Μου ειπαν οτι εχει βρει δυο καθηγητριες με πτυχιο που αμφοτερες θα διδαξουν με χαρα και κεφι με 8 ευρω. Η μια μαλιστα, ξερω ποια ειναι(οχι προσωπικα απο διηγησεις τους) ειναι αυτη που θα τον αναλαμβανε και περισυ αλλα ηταν τοοοοοοοοοσο πνιγμενη που δεν μπορουσε. Και τωρα ξεπνιγηκε και θελει να αναλαβει το παιδι. Αυτη λεει κανει μαθημα σε ενα κοριτσι πρωτη λυκειου πηγαινει καθε μερα μια ωρα και σε μια ωρα με το μαγικο της ραβδακι τελειωνουν ολα τα μαθηματα. Και μαλιστα αυτη μαθαινει τα παιδια της πως να διαβαζουν και ετσι το κοριτσι διαβαζει μονο του και αυτη απλα κραταει το βιβλιο για να επιβεβαιωσει οτι ειναι ετοιμη. Και μαλιστα κραταει το βιβλιο σε ολα τα μαθηματα. Μου πεταξε κιολας οτι μου τα λεει ολα αυτα γιατι με εκτιμαει και αυτη και ο γιος της και θελει να μου δωσει το προνομιο να καπαρωσω εγω τον μικρο πρωτη.


Δηλαδή τι θέλει να σου πει???Ότι εσύ δε κάνεις καλή δουλειά αλλά σε συμπαθεί σαν άνθρωπο γι'αυτό και σε προτιμάει?? αν σε θέλει για φίλη να πάτε για καφέ,δε χρειάζεται να κάνεις μάθημα στο παιδί της για ψίχουλα!!!
Μην υποκύψεις με τίποτα!Πιθανότατα σου λέει ψέματα ή έστω τα έχει παραφουσκώσει για τις άλλες καθηγήτριες! Μ'αυτά που σου είπε σε προσβάλει σαν εκπαιδευτικό!
Όπως είπε κι η apri στο κομμωτήριο σκάνε όχι 10,όχι 12,όχι 15 αλλά 30 και 40 και 50 ευρώ (κι αν κάνουν και αντάυγιες πάμε στα 80) αλλά δε κάνουνε παζάρια,ούτε λένε "το διπλανό κομμωτήριο είναι πιο φτηνό, μου φτιάχνει καλύτερα τα μαλλιά και με παρακαλάει να πάω... "

Αλλά βρίσκουν και τα κάνουν!Πάμε εμείς ψαρωμένες, ανασφαλείς και αθώες ( γιατί κακά τα ψέματα,με το που βγαίνεις απ'τη σχολή δεν αισθάνεσαι και τόσο έτοιμος να διδάξεις αυτά που έμαθες) και επειδή το αγαπάμε και το πονάμε το παιδί αλλά και το επάγγελμα,υποχωρούμε σε ότι κι αν μας πουν... Εκμεταλλεύονται καταστάσεις...
Εσύ αν πας στο σούπερ μάρκετ και ζητήσεις να σου μειώσουν το λογαριασμό, θα το κάνει κανείς?? Ή μήπως ο βενζινοπώλης θα σου κάνει σκόντο στη βενζίνη??
Στο κάτω κάτω όπως είπε και η Αγάπη αν είναι άποροι και δεν έχουν λεφτά ας το στείλουν στο φροντιστήριο! Τα ιδιαίτερα είναι είδος πολυτελείας!Αν δε πεινάς, μη δεχτείς με τίποτα!Αυτά που σου είπε είναι απαράδεκτα αφού έχει δει και τη δουλειά σου...είναι σα να σε υποτιμάει... "σε είδα και δεν τ'αξίζεις τα λεφτά σου"! Σε προσβάλλει κι ας είναι και γνωστή!Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Η!!!
Προσφέρεις στο παιδί της πνευματική τροφή που όχι μόνο θα το βοηθήσουν να ανοίξει το μυαλό του, αλλά να έχει περισσότερες επιλογές στη ζωή του και αυτή σε υποτιμάει έτσι?? Έλεος!!!Μη δεχτείς με τίποτα!!!
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #159 στις: Μάιος 30, 2008, 03:22:50 μμ »
Μα το αστειο ειναι οτι της αρεσει η δουλεια μου, εχουμε πετυχει ολα τα θεματα, ο γιος της ανετα εγραψε σε ολα. Το δε αλλο παιδι που το εκανα μαθημα (γ λυκειου) ηταν τοσο κολοφαρδος που διαβαζαμε μια μερα πριν και στο σταυρο που σας κανω τα πετυχαμε ολα. Του ειπα οτι ο Καβαφης ειναι ο αγαπημενος μου πεφτει Καβαφης, του λεω οτι αφου θελει να διαλεξουμε στα Αρχαια ας κανουμε την μεσοτητα των Ηθικων και πεφτει! Και οχι μονο αυτο, ανοιγω το βοηθημα απο το Μεταιχμιο, και τυχαια, αληθεια τυχαια, διαβαζω μια ερωτηση για τεχνη φυση κτλ και πεφτει η ιδια! Οποιος το χει μπορει να το επιβαιωσει. Με το που μου λεει "κοριτσι μου μονο αν σε συμφερει, αμα δεν σε συμφερει μπορεις να αξιοποιησεις αλλιως το χρονο σου, να πιεις ενα καφε" μπορει να μου ανεβηκε η πιεση 150.

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #160 στις: Μάιος 30, 2008, 03:43:48 μμ »
Το επίπεδο της συγκεκριμένης είναι πολύ χαμηλό μην χαλάς τη διάθεσή σου. Η αξία σου θα φανεί...ο καθένας κοιτάει να κάνει τη δουλειά του. και στο κάτω κάτω δεν νομίζω ότι σου χρειάζεται να συνεργαστείς με τέτοια "μυαλά" σκέψου θετικά!!!
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #161 στις: Μάιος 30, 2008, 04:08:15 μμ »
Μα το αστειο ειναι οτι της αρεσει η δουλεια μου, εχουμε πετυχει ολα τα θεματα, ο γιος της ανετα εγραψε σε ολα. Το δε αλλο παιδι που το εκανα μαθημα (γ λυκειου) ηταν τοσο κολοφαρδος που διαβαζαμε μια μερα πριν και στο σταυρο που σας κανω τα πετυχαμε ολα. Του ειπα οτι ο Καβαφης ειναι ο αγαπημενος μου πεφτει Καβαφης, του λεω οτι αφου θελει να διαλεξουμε στα Αρχαια ας κανουμε την μεσοτητα των Ηθικων και πεφτει! Και οχι μονο αυτο, ανοιγω το βοηθημα απο το Μεταιχμιο, και τυχαια, αληθεια τυχαια, διαβαζω μια ερωτηση για τεχνη φυση κτλ και πεφτει η ιδια! Οποιος το χει μπορει να το επιβαιωσει. Με το που μου λεει "κοριτσι μου μονο αν σε συμφερει, αμα δεν σε συμφερει μπορεις να αξιοποιησεις αλλιως το χρονο σου, να πιεις ενα καφε" μπορει να μου ανεβηκε η πιεση 150.


Ορίστε.................τι είπε λέει?

Το λάθος.............ήταν από την αρχή δικό σου................τι θα πει της έριξες την τιμή?
Σαν να της λες πεινάω.......σε έχω ανάγκη,πρέπει να με πάρεις για μάθημα.
Της έδωσες το δικαίωμα να σου κάνει παζάρια λες και είσαι γύφτος που πουλάει χαλιά με το αυτοκίνητο.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #162 στις: Μάιος 30, 2008, 04:46:34 μμ »
Εγω, Αγαπη, δεν της εδωσα ποτε τετοιο δικαιωμα μονη της το πηρε. Μου ειπε ρε συ οτι εγωωωωωωωωωωω για σενα, αμα δεν σε συμφερει δεν παρεξηγω, να ειμαστε ολοι χαρουμενοι. Λες και ας πουμε θα επελεγα να παω για καφε αντι να δουλευω και γιατι οχι να βγαλω και κανα ευρω? Δεν το περιμενα, απλα δεν το περιμενα..

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #163 στις: Μάιος 30, 2008, 04:53:45 μμ »
Θα σου πω ένα κόλπο. Να λες παντα ότι είσαι κλεισμένη κι ότι δεν έχεις ώρες και θα το κοιτάξεις. Έτσι και παραπάνω σε υπολογίζουν και τέτοια σκηνικά δύσκολο να σου τύχουν...!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #164 στις: Μάιος 30, 2008, 05:12:40 μμ »
Sirina, παράτα την να πάρει την άλλη .... >:(
(Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει να έχεις καλό καθηγητή στο ιδιαίτερο και δεν μιλάω σαν καθηγήτρια αλλά ως ανάμνηση του όταν ήμουν μαθήτρια. Εσείς πιθανότατα δεν κάνατε ιδιαίτερα αλλά εγώ μαθηματικά μόνο με ιδιαίτερα καταλάβαινα.
Και μια από τις καθηγήτριες η οποία ήταν φυσικά αδιόριστη, και αυτή και ο σύζυγος της,
με πήρε στα μαθηματικά μαθήτρια του 9 (στο γυμνάσιο εννοώ) και πήρα από 18 στο β' τρίμηνο και 19 στο γ'τρ. Και για να καταλάβετε το μέγεθος του προβλήματός μου, αν πχ ήταν και δευτερο παιδί στο μάθημα δεν καταλάβενα πάλι, επρεπε να δειχνουν σε μενα αποκλειστηκα για τον λογο αυτο δεν μπορουσα να πάω φροντηστιριο. (Πω πω η Αγάπη δεν θα με είχε αναλάβει με τίποτα  ;D) Και πόσο έπαιρνε; Λίγο περισσότερα από τους άλλους αλλά άξιζε τον κόπο. Το 1985 8 χιλιάδες τον μήνα έβγαινε, για να καταλάβετε δίναμε 5χλδ ενοίκιο τότε στο σπίτι. Την έψαχνα σαν τρελή την επόμενη χρονιά αλλά είχαν διοριστεί και οι δύο και μάλιστα στην Κύπρο.

Η αξία σου θα αναγνωριστεί όταν θα διδάξει το παιδί κάποια άλλη που δεν θα το βοηθήσει να γίνει καλύτερο στο μάθημα…και να είσαι σίγουρη πως θα σε ψάξει.

Κύρια Σούλα να είστε καλά όπου και αν βρίσκεστε.... :)
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #165 στις: Μάιος 30, 2008, 06:45:31 μμ »
Συγνώμη...
Το παιδί το φέρνει στο σπίτι σου;
Φωτοτυπίες, μετακινήσεις, στυλό, χαρτιά, κλπ μήπως κοστίζουν πάνω από 8€;

Κι εμένα μου είχε τύχει ως φοιτητής μάθημα στο οποίο μου πληρώσανε 4.000δρχ με ένα 500άρικο και τα υπόλοιπα κατοστάρικα και κέρματα. Κατάλαβα ότι οι άνθρωποι είχαν οικονομικές δυσκολίες και αποφάσισα να τους βοηθήσω κάνοντας δωρεάν.
Οι άνθρωποι παρά τις δυσκολίες τους ήταν αξιοπρεπέστατοι - δε μου το ζήτησαν αυτοί και δε με άφηναν να κάνω δωρεάν.
Τελικά τους είπα ΟΚ αλλά θα μου τα δώσετε όλα μαζί στο τέλος (και απλα στο τέλος δεν πήγα να τα πάρω).

Αλλά αυτό που περιγράφεις είναι τουλάχιστον γελοίο και γλοιώδες.
Εγώ τουλάχιστον θα έπαιρνα το κουβαδάκι μου και θα πήγαινα σε άλλη παραλία.
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #166 στις: Μάιος 30, 2008, 06:49:22 μμ »
Οχι καλε εγω παω σπιτι. Και οι φωτοτυπιες ειναι δικιες μου. Και τα εισιτηρια για να παω και να ερθω δικα μου ειναι. Μαθηματικος εισαι, ποσο κερδος εχω?

Αποσυνδεδεμένος alexmaths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχή άνδρα δείκνυσι
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #167 στις: Μάιος 30, 2008, 07:02:05 μμ »
ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΥΞΗΣΗ!!!
Επίθεση στην επίθεση!
Πες ότι επειδή ανεβαίνει το πετρέλαιο, ανεβαίνει το κόστος μετακίνησης και θέλεις 15 ευρώ την ώρα! Πούλα τρέλα! Κακώς ασχολείσαι!
Θα βρεις άλλα ιδιαίτερα...
Careful with that axe Eugene...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.