*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706424 φορές)

0 μέλη και 75 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαίρη Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2898 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:31:15 πμ »
οπως λενε και στο χωριο μου οποιος ειναι εξω απο το χορο,πολλα τραγουδια ξερει!ολοι νομιζουν κ ειδικα οι γονεις οτι οι καθηγητες καθονται ολη μερα...αγνοουν το ατελειωτο διαβασμα,την προετοιμασια,το διορθωμα κτλ....
Λατρεμένο το απαγορευμένο.....

“Δεν υπάρχουν ιδέες - υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες - κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.”
 ― Νίκος Καζαντζάκης, The Fratricides

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:13:05 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2899 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:31:53 πμ »
Μιλάς για μαθήματα κατεύθυνσης ή πανελλαδικά εξεταζόμενα; Με τίποτα δεν πρέπει να δέχεστε 5 και 6 ευρώ. Τώρα, αν είναι κανένας αδύνατος μαθητής Γυμνασίου ή ΕΠΑΛ, που θέλει μόνο να περάσει τη χρονιά, δηλ. επιθυμεί να μην μείνει για Σεπτέμβριο, εκεί αλλάζουν τα πράγματα και αν κάποιος έχει ανάγκη από τα χρήματα, το θεωρώ λογικό να δεχτεί!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2900 στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:34:25 πμ »
Μαίρη Κ. πραγματικά νομίζουν ότι είναι μόνο η 1 ώρα που κάνουμε το μάθημα!
greedo θεωρώ ότι για πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα δεν πρέπει να πέφτουμε κάτω από 12-15 €..

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2901 στις: Αύγουστος 25, 2013, 06:17:31 πμ »
κωνσταντινε, ευτυχως που δεν έμπλεξες χειροτερα να λες. κάτι τέτοιοι δεν πάνε καλά! ακου ηθελε λιγότερα από 12 για κατευθυνση. και πολυ λιγα ζητησες, συμφωνα με τις δικες μου τιμες και την περιοχη μου βεβαια. δεν ξερω αν σας το εχω ξαναπει, αλλα εγω στα χρονια που εδινα πανελληνιες και εκανα ιδιαιτερα, οι γονεις μου δινανε 30 ευρω την ωρα για εκθεση και πηγαινα εγω και στο σπιτι της κυριας...  :o :o αφηστε τα! τεσπα, εγω οπως εχω πει ξανα δεν πεφτω κατω απο 15 για μικρα παιδια μεχρι C-D class και 20 για πιο πανω. ακομα και τωρα. και μεχρι περσι τα επαιρνα, γιατι φυσικα τρια χρονια δεν ειχα ανεβασει τιμη και το προτιμω ετσι, απο το να παιρνω 10 μετα 12 μετα 15 ευρω... η δικη μου γνωμη και θεση βεβαια, που δεν σημαινει οτι ειναι η σωστή. Ομως θα το λεω παντα, το ιδιαιτερο ειναι ειδος πολυτελειας, οποιος μπορει, οποιος δεν μπορει, δεν πειραζει, υπαρχει και το φροντιστηριο! κι εγω στα αγγλικα φροντιστηριο πηγα, δεν μου επεσε η μυτη, μια χαρα εμαθα!!! οποτε, δεν καταλαβαινω...

επισης, φετος δεν ξερω καν αν θα εχω ιδιαιτερα, γιατι τα παιδια μου φτασανε σε ενα καλο επιπεδο και δεν ξερω αν θα συνεχισουν, αλλα πραγματικα σας λεω, προτιμω να μην εχω μαθηματα απο το να εχω αυτο που λενε πολλοι, πεντε μαθηματα με 10 ευρώ... μπορει να φαινονται οτι τα λεφτα βγαινουν, αλλα η κουραση και το διαβασμα που εχουν, δεν βγαζουν τα λεφτα τους. αρα προσωπικα προτιμω δυο και 20 ευρω να νιωθω οτι κανω τη δουλεια μου οπως ξερω, παρα πεντε με τα μισα λεφτα και να με πληρωνουν με κερματα... (σορρυ για οποιον το κανει, εγω δεν το χωνεψα ποτε μου και δεν μπορω να το κανω...  :-\ :-\ :-\ )
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:13:05 »

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2902 στις: Αύγουστος 25, 2013, 11:53:46 πμ »
κωνσταντινε, ευτυχως που δεν έμπλεξες χειροτερα να λες. κάτι τέτοιοι δεν πάνε καλά! ακου ηθελε λιγότερα από 12 για κατευθυνση. και πολυ λιγα ζητησες, συμφωνα με τις δικες μου τιμες και την περιοχη μου βεβαια. δεν ξερω αν σας το εχω ξαναπει, αλλα εγω στα χρονια που εδινα πανελληνιες και εκανα ιδιαιτερα, οι γονεις μου δινανε 30 ευρω την ωρα για εκθεση και πηγαινα εγω και στο σπιτι της κυριας...  :o :o αφηστε τα! τεσπα, εγω οπως εχω πει ξανα δεν πεφτω κατω απο 15 για μικρα παιδια μεχρι C-D class και 20 για πιο πανω. ακομα και τωρα. και μεχρι περσι τα επαιρνα, γιατι φυσικα τρια χρονια δεν ειχα ανεβασει τιμη και το προτιμω ετσι, απο το να παιρνω 10 μετα 12 μετα 15 ευρω... η δικη μου γνωμη και θεση βεβαια, που δεν σημαινει οτι ειναι η σωστή. Ομως θα το λεω παντα, το ιδιαιτερο ειναι ειδος πολυτελειας, οποιος μπορει, οποιος δεν μπορει, δεν πειραζει, υπαρχει και το φροντιστηριο! κι εγω στα αγγλικα φροντιστηριο πηγα, δεν μου επεσε η μυτη, μια χαρα εμαθα!!! οποτε, δεν καταλαβαινω...

επισης, φετος δεν ξερω καν αν θα εχω ιδιαιτερα, γιατι τα παιδια μου φτασανε σε ενα καλο επιπεδο και δεν ξερω αν θα συνεχισουν, αλλα πραγματικα σας λεω, προτιμω να μην εχω μαθηματα απο το να εχω αυτο που λενε πολλοι, πεντε μαθηματα με 10 ευρώ... μπορει να φαινονται οτι τα λεφτα βγαινουν, αλλα η κουραση και το διαβασμα που εχουν, δεν βγαζουν τα λεφτα τους. αρα προσωπικα προτιμω δυο και 20 ευρω να νιωθω οτι κανω τη δουλεια μου οπως ξερω, παρα πεντε με τα μισα λεφτα και να με πληρωνουν με κερματα... (σορρυ για οποιον το κανει, εγω δεν το χωνεψα ποτε μου και δεν μπορω να το κανω...  :-\ :-\ :-\ )

Συμφωνώ με τα ανωτέρω, παλιά ιδιαίτερο Ζωγραφικής (?!) έκανε 40 ευρώ την ώρα, 18 ευρώ την ώρα υπάρχουν καθηγητές Αγγλικών που λαμβάνουν ακόμα και το 2013. Παρόλα αυτά αν δεν πας με σύσταση αλλά με αγγελίες στην Χρυσή Ευκαιρία πάνω από 12 είναι λίαν δύσκολο. Στα Αγγλικά παίζουν τιμές από 5-7 (φοιτητές χωρίς άδεια) μέχρι 15 ευρώ (native speaker), πάντα αναφέρομαι για αγγελίες. Παραπάνω μπορεί να υπάρχει, δύσκολα θα σε καλέσουν όμως :(

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2903 στις: Αύγουστος 25, 2013, 12:51:56 μμ »
Το ξέρω planety και έχεις απόλυτο δίκιο! Οι γονείς θέλουν και την πολυτέλεια και να μην την πληρώσουν! Αυτό δε γίνεται! Θα πρέπει να πληρωνόμαστε γι' αυτό που προσφέρουμε! Σε ένα γκρουπάκι δεν είπα να τους το βάλεις 15.. Εκεί θα είναι λιγότερο. Αλλά στο ιδιαίτερο δε βγαίνει με λίγα!

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2904 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:07:29 μμ »
δεν ξερω, παντως προσωπικα, επειδη μου ειχαν κανει περσι μια κουβεντα για δυο παιδια, να κανουν μαζι γκρουπακι, κατι στο οποιο δεν συμφωνω, θα ζητούσα αντι για 20 ευρω το ατομο, 15 ευρω το καθενα. σε δυο χρονια δινουν lower και με την τιμη που θα ξεκινησω θα μεινω μεχρι τοτε, γιατι πλεον κανεις δεν δεχεται αυξηση. αρα, αν ξεκινησω πιο χαμηλα, εκει θα μεινω και σε τετοιο επιπεδο δεν κανω με λιγοτερα.. ας πανε σε φροντιστηριο...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2905 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:09:32 μμ »
Δεν έχεις καθόλου άδικο! Αλλά είναι δύσκολο να βρεις σε τέτοιες εποχές!!

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2906 στις: Αύγουστος 26, 2013, 05:04:31 μμ »
γι αυτό με βλέπω με μηδέν ιδιαίτερα φέτος!!  ;D ;D ;D ;D υγεια να υπάρχει!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2907 στις: Αύγουστος 26, 2013, 06:23:28 μμ »
Απλά χρειάζεται μία μέση λύση!

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2908 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 02:42:19 μμ »
12 ευρώ για B senior είναι πολλά;

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2909 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 03:07:27 μμ »
εγω θα ελεγα οτι ειναι πολυ λογικη τιμη. ουτε λιγα, ουτε πολλα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2910 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 03:24:45 μμ »
12 ευρώ για B senior είναι πολλά;

Συμφωνώ απόλυτα με την προλαλήσασα. Μια χαρά τιμή είναι, και οικονομική για τον μαθητή και συμφέρουσα αρκετά για σένα. Καλή αρχή!

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2911 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 03:25:20 μμ »
οπως λενε και στο χωριο μου οποιος ειναι εξω απο το χορο,πολλα τραγουδια ξερει!ολοι νομιζουν κ ειδικα οι γονεις οτι οι καθηγητες καθονται ολη μερα...αγνοουν το ατελειωτο διαβασμα,την προετοιμασια,το διορθωμα κτλ....
Δε νομιζω οτι ολοι οι γονεις να σκεφτονται με αυτο τον τροπο.
Απο την αλλη ομως για εναν που μπηκε στο φυσικο με 13,5 σιγουρα απαιτειται πολυυυυυυυυυυυυυυ προετοιμαια για να κανει μια ωρα μαθημα και παλι υπο τουποθεσεις.
Εχετε σκεφτει αληθεια οτι ενας φοιτητης του 13 που μπαινει σημερα στο μαθηματικο  η στο φυσικο, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ειναι αδυνατο να ολοκληρωσει τη οιτηση του και οτι δεν μπορει να παρει πτυχιο?
Οσοι φυσικοι πηραν πτυχιο επι εποχης  πριφτη κλπ, ισως κατι καταλαβαινουν πως ηταν τα πτυχια τοτε και πως ειναι τωρα αφου φτασαμε στο σημειο φοιτητες με 13 και 14 να παιρνουν πτυχιο.
Ο εν λογω χαμηλων βαθμολογιων εισακτεοι, λογικο ειναι να χρειαζονται τριημερα προετοιμασιων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 609
Σύνολο: 618

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.