*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 705983 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angeliki5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2926 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 11:20:58 πμ »
ευχαριστώ για τις συμβουλές! ελπίζω να το πάρω, και σίγουρα δε θα συμβιβαστώ σε τιμή κάτω των 11 ευρώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:56:41 »

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2927 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 11:41:05 πμ »
Κι γω εκεί κυμαίνομαι 10-12 ευρώ..Μητέρα με παίρνει πρόσφατα τηλέφωνο για ιδιαίτερο κατεύθυνση Β΄Λυκείου΄και Γενική Παιδεία και το πρώτο που με ρώτησε με το που το σήκωσα ήταν: πείτε μου τιμή! Τίποτα άλλο, ούτε ώρες ούτε τίποτα! Βεβαίως και της φάνηκαν πολλά λέγοντας μου ότι με άλλους καθηγητές που μίλησε της είπαν 7 ακόμη και 5 ευρώ!Μάλιστα μου είπε ότι σκέφτεται μήπως δεν είναι καλοί για να ζητάνε τόσο λίγα. Εγώ επέμεινα σε μια τιμή 10/ώρα και απλά της πρότεινα πως μπορούμε να κάνουμε κάποιο πακέτο διευκόλυνσης ανάλογα με τις ώρες. Οι γονείς επιλέγουν πλέον κυρίως με οικονομικά κριτήρια. Οι εποχές είναι πολύ δύσκολες για όλους και το καταλαβαίνω πως πρέπει να κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις, αλλά ρε παιδιά 5/ώρα??? Νομίζω πως ο καθένας πρέπει να κοστολογεί τη δουλειά του ανάλογα με αυτά που προσφέρει ειδικά στη κατεύθυνση γιατί έτσι δείχνουμε και το κατά πόσο εκτιμούμε τη δουλειά μας έτσι δεν είναι? Εγώ προσωπικά ντρέπομαι να πάω να κάνω ιδιαίτερο σε τόσο χαμηλές τιμές. Και θα συμφωνήσω με προηγούμενο συνάδελφο, πως καλύτερα να έχω 2 παιδιά με υψηλότερη τιμή παρά 22 με τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2928 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:11:56 μμ »
Πάντως τα ιδιαίτερα με πολλές ώρες την εβδομάδα (π.χ. 2 αδέλφια -> 4 ώρες/εβδ. το καθένα -> σύνολο 8+ ώρες την εβδ.) εγώ τα φοβάμαι. Πέρυσι είχα τέτοιο ιδιαίτερο και ένιωθα τυχερή γιατί μονομιάς είχα καλύψει περίπου τις μισές μου ώρες, αλλά τελικά ατύχησα γιατί μετά από 2-3 μήνες απέλυσαν τη μητέρα (χωρισμένοι οι γονείς κιόλας) και μου έκοψε τις μισές ώρες μέσα της χρονιάς (άντε να βρεις καινούργιους μαθητές τέτοια εποχή). Εννοείται πως καλά έκανε η μητέρα, εύλογο ήταν.. αλλά κατάλαβα πως λόγω της κρίσης δυστυχώς είναι ένα μικρό ρίσκο οι πολλές διδακτικές με μία οικογένεια.

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2929 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:53:16 μμ »
Σήμερα με πήραν τηλ για ιδιαιτερο α γυμνασιου (αρχαια, γλωσσα και ομηρο) για διδυμα κοριτσια. Δε μου έχει ξανατυχει και δεν ξερω τι τιμη να τους πω!!! το απογευμα εχω ραντεβου για να συζητησουμε!!! πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω γιατι εχω πελαγωσει!!!!
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:56:41 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2930 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 01:21:15 μμ »
για πόσες ώρες συνολικα την εβδομαδα μιλαμε?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2931 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 01:26:21 μμ »
5 ωρες την εβδομαδα. Στην περιοχή μου η τιμη για α γυμνασιου ειναι 10-12 €. Αλλα προβληματιζομαι επειδη ειναι διδυμα!!!
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2932 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 01:38:33 μμ »
 Οι πολλές ώρες την εβδομάδα (πολλά μαθήματα, αδέλφια) έχουν τον κίνδυνο να ζητηθεί χαμηλή τιμή - έκπτωση, από την άλλη όμως γεμίζουν εύκολα το πρόγραμμα και δεν χρειάζεται να ψάχνεις ή να κάνεις πολλές μετακινήσεις (σημαντικό). Ο καθένας σταθμίζει τα συν και τα πλην και τις προτεραιότητές του και αποφασίζει.
Όπως ειπώθηκε όμως και πριν, καλό είναι να μην πέφτουμε και στα 5-6 ευρώ!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2933 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 02:09:50 μμ »
Εννοείται οτι δεν πεφτω στα 5-6 €. Απλά σκέφτομαι πως θα τα εχω για πολλα χρονια και δε θελω να το χασω με τιποτα!!
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2934 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 03:31:19 μμ »
Κι γω εκεί κυμαίνομαι 10-12 ευρώ..Μητέρα με παίρνει πρόσφατα τηλέφωνο για ιδιαίτερο κατεύθυνση Β΄Λυκείου΄και Γενική Παιδεία και το πρώτο που με ρώτησε με το που το σήκωσα ήταν: πείτε μου τιμή! Τίποτα άλλο, ούτε ώρες ούτε τίποτα! Βεβαίως και της φάνηκαν πολλά λέγοντας μου ότι με άλλους καθηγητές που μίλησε της είπαν 7 ακόμη και 5 ευρώ!Μάλιστα μου είπε ότι σκέφτεται μήπως δεν είναι καλοί για να ζητάνε τόσο λίγα. Εγώ επέμεινα σε μια τιμή 10/ώρα και απλά της πρότεινα πως μπορούμε να κάνουμε κάποιο πακέτο διευκόλυνσης ανάλογα με τις ώρες. Οι γονείς επιλέγουν πλέον κυρίως με οικονομικά κριτήρια. Οι εποχές είναι πολύ δύσκολες για όλους και το καταλαβαίνω πως πρέπει να κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις, αλλά ρε παιδιά 5/ώρα??? Νομίζω πως ο καθένας πρέπει να κοστολογεί τη δουλειά του ανάλογα με αυτά που προσφέρει ειδικά στη κατεύθυνση γιατί έτσι δείχνουμε και το κατά πόσο εκτιμούμε τη δουλειά μας έτσι δεν είναι? Εγώ προσωπικά ντρέπομαι να πάω να κάνω ιδιαίτερο σε τόσο χαμηλές τιμές. Και θα συμφωνήσω με προηγούμενο συνάδελφο, πως καλύτερα να έχω 2 παιδιά με υψηλότερη τιμή παρά 22 με τίποτα!
Και μένα γιωτακι με έχουν πάρει κατά καιρούς και με ρωτάνε μόνο για την τιμή! Όταν τους λέω απαντάνε ότι έχουν βρει ακόμα και με 5 €! 2 εξ' αυτών μου έχουν κλείσει και το τηλέφωνο!

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2935 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 03:44:28 μμ »
Σήμερα με πήραν τηλ για ιδιαιτερο α γυμνασιου (αρχαια, γλωσσα και ομηρο) για διδυμα κοριτσια. Δε μου έχει ξανατυχει και δεν ξερω τι τιμη να τους πω!!! το απογευμα εχω ραντεβου για να συζητησουμε!!! πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω γιατι εχω πελαγωσει!!!!

Μπορείς να τους πεις ότι για το ένα παιδί παίρνεις 10 ευρώ για τα αδέλφια 16. Δεν ξέρω τι να σου πω. Είναι περίεργη υπόθεση τ'αδέλφια. Σου έκαναν κάποια νύξη για την τιμή; Αν όχι, μπορεί να είναι δεκτικοί. 
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2936 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 04:45:41 μμ »
Ναι, θεωρώ ότι EmmaB έχεις απόλυτο δίκιο!

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2937 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 04:49:37 μμ »
Καλησπέρα. Πρόκειται ν'αναλάβω μαθητή Ε Δημοτικού με διαγνωσμένη ΔΕΠ-Υ από δημόσιο φορέα. Το μάθημα θα γίνεται 1-2  φορές την εβδομάδα στο σπίτι του (σχετικά κοντά στο δικό μου, εξαρτάται απο την κίνηση) και θα διαρκεί 50-60 λεπτά (η αξιολόγηση θα δείξει, αν κρίνω απο την εμπειρία μου το ωριαίο είναι κουραστικό για τη συγκεκριμένη διαταραχή). Δουλεύω χρόνια στην ειδική αγωγή (ιδιωτικά σε κέντρα ε.α. και 2 χρόνια στο δημόσιο ως αμω), είμαι εξειδικευμένη, διαθέτω ικανοποιητικό υλικό αλλά δε γνωρίζω τι τιμές "παίζουν" στα ιδιαίτερα. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη απο συναδέλφους που εργάζονται στην ειδική αγωγή.


Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2938 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 06:05:11 μμ »
gmork, από φίλη που το παιδί της έχει μαθησιακές δυσκολίες ξέρω ότι οι δάσκαλοι κάτω από €20 δε ζητάνε (ακόμα και με λίγη εμπειρία). Και μάλιστα κάποιοι θέλουν το παιδί στο χώρο τους. Μιλάω για Ανατολική Θεσσαλονίκη. Λογικά και αυτό παίζει ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος lakostas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2939 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:14:10 μμ »
Εντάξει ρε παιδια, όχι και 5€ την ώρα...Εδώ στο φροντιστήριο μας δίνουν 7€ το 45λεπτο που μεταφράζεται σε 10-11€ ευρώ την ώρα + ένσημα και ασφάλεια + γλιτώνεις βενζίνες και φωτοτυπιες. Τα ιδιαίτερα τα κάνουμε για να βγάλουμε κάτι εξτρά και όχι λιγότερα απο το φροντιστήριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.