*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 705975 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3136 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 05:07:30 μμ »
Καλησπέρα σας, μου έτυχε ένα ιδιαίτερο για καθημερινή δίωρη μελέτη μαθητή β γυμνασίου, σε μια περιοχή κοντά στο σπίτι μου αλλά το απέρριψα.Θα μου έδιναν 3.5 ευρώ την ωρα   ::) και μου φάνηκαν πολύ λίγα. Μου ζήτησαν να κάνουμε και μαθήματα αγγλικών και προετοιμασία για τα γαλλικά του σχολείου. Αλλά το πολύ το μάθημα να διαρκεί 2.5 ώρες τη μέρα, μου το είπαν στο τηλέφωνο. Τελικά το απέρριψα και μου έτυχε την ίδια μέρα καλύτερο ιδιαίτερο με καλύτερες απολαβές  :D .Καλή αρχή να έχουμε όλοι στα μαθήματα μας!!
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:05:09 »

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3137 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 05:16:57 μμ »
Καλησπέρα σας, μου έτυχε ένα ιδιαίτερο για καθημερινή δίωρη μελέτη μαθητή β γυμνασίου, σε μια περιοχή κοντά στο σπίτι μου αλλά το απέρριψα.Θα μου έδιναν 3.5 ευρώ την ωρα   ::) και μου φάνηκαν πολύ λίγα. Μου ζήτησαν να κάνουμε και μαθήματα αγγλικών και προετοιμασία για τα γαλλικά του σχολείου. Αλλά το πολύ το μάθημα να διαρκεί 2.5 ώρες τη μέρα, μου το είπαν στο τηλέφωνο. Τελικά το απέρριψα και μου έτυχε την ίδια μέρα καλύτερο ιδιαίτερο με καλύτερες απολαβές  :D .Καλή αρχή να έχουμε όλοι στα μαθήματα μας!!

εδώ σε κέντρο μελέτης δίνουν 3,2 περίπου+ένσημα+μαζεμένες ώρες ώστε να μην τρέχεις δεξιά αριστερά. Δεν άξιζε τον κόπο! βάλε τιμή 10 Ευρώ την ώρα ώστε να αποφύγεις τζαμπατζήδες/cheap a____

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3138 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 05:20:59 μμ »
Όχι κάτω από 10€/ώρα.
Κάτι πρέπει να μένει και για σένα,βάλε έξοδα μετακίνησης κλπ...
Καλά έκανες και το απέρριψες.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3139 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 05:31:55 μμ »
Και εγώ το ίδιο σκέφτηκα και κυρίως σκέφτηκα τον κόπο μου τόσο για να πάρω το πτυχίο όσο και για να προετοιμάζομαι για το μάθημα συν τα έξοδα μετακίνησης, εκπαιδευτικού υλικού. Έχετε δίκιο σε όσα λέτε  :D .
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:05:09 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3140 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 05:53:54 μμ »
Καλησπέρα σας, μου έτυχε ένα ιδιαίτερο για καθημερινή δίωρη μελέτη μαθητή β γυμνασίου, σε μια περιοχή κοντά στο σπίτι μου αλλά το απέρριψα.Θα μου έδιναν 3.5 ευρώ την ωρα   ::) και μου φάνηκαν πολύ λίγα. Μου ζήτησαν να κάνουμε και μαθήματα αγγλικών και προετοιμασία για τα γαλλικά του σχολείου. Αλλά το πολύ το μάθημα να διαρκεί 2.5 ώρες τη μέρα, μου το είπαν στο τηλέφωνο. Τελικά το απέρριψα και μου έτυχε την ίδια μέρα καλύτερο ιδιαίτερο με καλύτερες απολαβές  :D .Καλή αρχή να έχουμε όλοι στα μαθήματα μας!!
Στην καθαρίστρια όμως δίνουν πολλά περισσότερα..

Αποσυνδεδεμένος piko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3141 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 07:01:30 μμ »
Στην καθαρίστρια όμως δίνουν πολλά περισσότερα..

εχουμε γεμίζει τζαμπατζήδες που ζητουν 7 ,8 ευρω και μάλιστα με μία ή δύο φορές την εβδομάδα,κακως ρίχνουν την τιμή κάποιοι,καλομαθαίνουν και μετά τους λες 10ε και σου λενε ααα είσαι ακριβός.Αποψή μου λίγοι και καλοί παρά πολλοί και τζάμπα.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3142 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 07:04:35 μμ »
εχουμε γεμίζει τζαμπατζήδες που ζητουν 7 ,8 ευρω και μάλιστα με μία ή δύο φορές την εβδομάδα,κακως ρίχνουν την τιμή κάποιοι,καλομαθαίνουν και μετά τους λες 10ε και σου λενε ααα είσαι ακριβός.Αποψή μου λίγοι και καλοί παρά πολλοί και τζάμπα.
+++++++συμφωνώ σε όλα.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3143 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 07:34:09 μμ »
Λες στους γονείς 12 ευρώ την ώρα (για μαθητές του Λυκείου μιλώ) και σου λένε: "κατέβασε την τιμή, βρίσκουμε καθηγητές με 8 ευρώ την ώρα", χωρίς να εξετάσουν την πείρα του καθενός, τη δουλειά του (σημειώσεις, ασκήσεις, έξτρα ώρες σε περίπτωση επαναληπτικού διαγωνίσματος στο σχολείο...)! Εεεε, όχι, να πάτε στους άλλους να κάνετε μάθημα ή στα φροντιστηριακά γκρουπ, γιατί αν υποχωρήσεις, τότε απαξιώνεις εσύ ο ίδιος τη δουλειά σου και τους κόπους σου!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3144 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 08:28:05 μμ »
Λες στους γονείς 12 ευρώ την ώρα (για μαθητές του Λυκείου μιλώ) και σου λένε: "κατέβασε την τιμή, βρίσκουμε καθηγητές με 8 ευρώ την ώρα", χωρίς να εξετάσουν την πείρα του καθενός, τη δουλειά του (σημειώσεις, ασκήσεις, έξτρα ώρες σε περίπτωση επαναληπτικού διαγωνίσματος στο σχολείο...)! Εεεε, όχι, να πάτε στους άλλους να κάνετε μάθημα ή στα φροντιστηριακά γκρουπ, γιατί αν υποχωρήσεις, τότε απαξιώνεις εσύ ο ίδιος τη δουλειά σου και τους κόπους σου!
Εδώ βρίσκουνε και με 5 €..
Τι να λέμε τώρα..;;

Αποσυνδεδεμένος Μαρκέλλα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3145 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 08:50:22 μμ »
Το τραγικό είναι να ξεκινάς με καλή τιμή ένα μαθητή,με την προοπτική να κλείσεις το ιδιαίτερο και προοδευτικά να ανεβάζεις την τιμή και εν τέλει την επόμενη χρονιά να εξαφανίζονται.Πέρσι είχα μια μαθήτρια,πρώτη χρονιά Γαλλικών,20 ευρώ το δίωρο,σχετικά μακριά σαν απόσταση.Έδινα τόσο έξτρα υλικό,μέχρι και γαλλικό λεύκωμα για τις διακοπές της έκανα δώρο για το καλοκαίρι και φυσικά φέτος ούτε φωνή,ούτε ακρόαση.Τελικά δεν αξίζει να χαμηλώνεις τα στάνταρ σου νομίζοντας ότι οι γονείς θα το εκτιμήσουν γιατί καταλήγεις να μπαίνεις μέσα οικονομικά.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3146 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 09:06:50 μμ »
Το τραγικό είναι να ξεκινάς με καλή τιμή ένα μαθητή,με την προοπτική να κλείσεις το ιδιαίτερο και προοδευτικά να ανεβάζεις την τιμή και εν τέλει την επόμενη χρονιά να εξαφανίζονται.Πέρσι είχα μια μαθήτρια,πρώτη χρονιά Γαλλικών,20 ευρώ το δίωρο,σχετικά μακριά σαν απόσταση.Έδινα τόσο έξτρα υλικό,μέχρι και γαλλικό λεύκωμα για τις διακοπές της έκανα δώρο για το καλοκαίρι και φυσικά φέτος ούτε φωνή,ούτε ακρόαση.Τελικά δεν αξίζει να χαμηλώνεις τα στάνταρ σου νομίζοντας ότι οι γονείς θα το εκτιμήσουν γιατί καταλήγεις να μπαίνεις μέσα οικονομικά.
Μα αυτοί που σε επιλέγουν μόνο από την τιμή, τελικά δεν αξίζουν να τα κρατήσεις..

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3147 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:25:56 μμ »
εχουμε γεμίζει τζαμπατζήδες που ζητουν 7 ,8 ευρω και μάλιστα με μία ή δύο φορές την εβδομάδα,κακως ρίχνουν την τιμή κάποιοι,καλομαθαίνουν και μετά τους λες 10ε και σου λενε ααα είσαι ακριβός.Αποψή μου λίγοι και καλοί παρά πολλοί και τζάμπα.

Προσφορά και ζήτηση το λένε οι οικονομολόγοι.
Δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν για την τιμή που ζητάει. Ο καθένας ξέρει τις ανάγκες του.
Μπορεί φυσικά κάποιος να τονίσει την ποιότητα των δικών του υπηρεσιών σε σχέση με τους "τζαμπατζήδες".

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:53:30 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3148 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 10:56:55 μμ »
Μα αυτοί που σε επιλέγουν μόνο από την τιμή, τελικά δεν αξίζουν να τα κρατήσεις..

Agreed, να πω ένα παράδειγμα? ποιος θα πληρώσει περισσότερα/πιο σταθερά ένας που πάει IB Moraitis School? ή κάποιος που πάει δωρεάν τεχνικό Γυμνάσιο και κάνει κοπάνες? σας πληροφορώ πως τα ιδιαίτερα IB είναι ακριβά ακριβώς γιατί οι γονείς είναι willing and able να πληρώσουν!!

Αποσυνδεδεμένος piko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #3149 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 11:24:27 μμ »
Προσφορά και ζήτηση το λένε οι οικονομολόγοι.
Δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν για την τιμή που ζητάει. Ο καθένας ξέρει τις ανάγκες του.
Μπορεί φυσικά κάποιος να τονίσει την ποιότητα των δικών του υπηρεσιών σε σχέση με τους "τζαμπατζήδες".

σωστά έτσι είναι,ότι πληρώνεις παίρνεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.