*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 876104 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3206 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 03:55:16 μμ »
Λωρα γιατι τοση ανυπομιονησια; Εσυ αν θυμαμαι καλα εχεις καλυτερη δουλεια και δε σε νοιαζει και ιδιαιτερα.. ;D ;D
Αν και εμας που δουλευουμε ηδη μας συμφερει να καθυστερησετε κι αλλο σας ευχομαι καλη επιτυχια.
Σιγά μη δουλεύεις εσύ!Μόνο τον κόσμο!Δεν έχεις καν μεταπτυχιακό!Πρόσεχε τι λες μέσα στο forum,γιατί τα μηνύματά σου είναι καταγεγραμμένα!Τον Αύγουστο σκεφτόσουν να κάνεις ένα μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και ρωτούσες συγκεριμένα:
Αύγουστος 01, 2013-Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Ιταλία)
"Καλησπέρα! Σκέφτομαι να ξεκινήσω το εν λόγω μάστερ και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες από άτομα που το παρακολούθησαν κυρίως ως προς τη δυσκολία του και τις υποχρεωτικές παρουσίες. Γνωρίζω ότι αναγνωρίστηκε απο τον ΔΟΑΠΑΠ, μιλάω για το 1ο γκρουπ που πήρε την αναγνώριση τον 7ο του 2012 αλλά δε ξέρω την τύχη του 2ου γκρουπ που λογικά κι αυτοι τελείωσαν πριν λίγους μήνες. Αναγνωρίστηκαν ή μήπως υπήρξε πρόβλημα; κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη..."
Μάθε να μη λες ψέματα λοιπόν.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:38 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3207 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 04:29:29 μμ »
Το θέμα είναι "Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013-14". Όλα τα υπόλοιπα μπορείτε να τα λύσετε με π.μ.

Αποσυνδεδεμένος Angeloti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3208 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 10:32:10 πμ »
Λώρα ο Πίνακας Α για ΑΜΩ στην 02.50 έχει εξαντληθεί! Ανήκω στον Πίνακα Α αλλά δεν έχω βάλει ΑΜΩ... :( Περιμένω τη Β φάση Ειδικής γιατί είπαν ότι θα πάρουν ΑΚΩ! Ξέρει κανείς πότε περίπου θα βγει;;;; :-[
Καλημέρα σε όλους!
Μόλις μίλησα με το Υπουργείο (210-3442190) και μου είπαν ότι η Β φάση αναπληρωτών θα προηγηθεί της παράλληλης και θα βγει κατά πάσα πιθανότητα αύριο ή το αργότερο την Δευτέρα. Η παράλληλη θα ακολουθήσει αμέσως μετά!!!Καλή επιτυχία σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3209 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 10:54:04 πμ »
Μια και έχεις την απορία...έχεις ακούσει πως όταν δεν συμπληρώνονται 25 ένσημα (όπως στο μειωμένο ωράριο) μπορείς να συνδυάσεις αυτασφάλιση (που έχω εγώ) με ΙΚΑ;; Και να έχεις πρωινή και απογευματινή δουλειά άμα γουστάρεις; 'Ετσι για ενημέρωση λοιπόν, αφού είχες την απορία και θέλεις να ενημερώνεσαι για τα προσωπικά των άλλων...άσχετα που το φόρουμ δεν έχει αυτόν τον σκοπό!!

καλύτερη δουλειά!στον τόπο σου και με περισσοτερα χρήματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:38 »

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3210 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 02:11:17 μμ »
Καλημέρα σε όλους!
Μόλις μίλησα με το Υπουργείο (210-3442190) και μου είπαν ότι η Β φάση αναπληρωτών θα προηγηθεί της παράλληλης και θα βγει κατά πάσα πιθανότητα αύριο ή το αργότερο την Δευτέρα. Η παράλληλη θα ακολουθήσει αμέσως μετά!!!Καλή επιτυχία σε όλους!!!
Καλημέρα και ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος bill02.50

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3211 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 02:44:34 μμ »
Καλημέρα σε όλους!
Μόλις μίλησα με το Υπουργείο (210-3442190) και μου είπαν ότι η Β φάση αναπληρωτών θα προηγηθεί της παράλληλης και θα βγει κατά πάσα πιθανότητα αύριο ή το αργότερο την Δευτέρα. Η παράλληλη θα ακολουθήσει αμέσως μετά!!!Καλή επιτυχία σε όλους!!!

Μακάρι!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!!! Και φαντάζομαι ότι θα είναι ΑΚΩ;;;  ::)

Αποσυνδεδεμένος Energo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3212 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 03:59:33 μμ »
 Απορώ με κάποιους εδώ μέσα. Τους αρέσει να κάνουν τους δημοσιογράφους και να γράφουν ασυναρτησίες και να προκαλούν. Να σας πω την άποψή μου λοιπόν σχετικά. Δεν συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο οι πραγματικοί ειδικοί παιδαγωγοί, αλλά μόνο κάποιοι τυχάρπαστοι καιροσκόποι που με αυτόν τον τρόπο περνάνε την ώρα τους και εδώ και στην καθημερινή τους ζωή γενικότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2013, 04:01:39 μμ από Energo »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3213 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 11:36:22 μμ »
Το forum ειναι για ημερωση και οχι για κακεντρεχεις σχολιασμους εκπαιδευτικων,αλλα ουτε και για χλευασμο.Τις υβρεις σας και τις κακολογιες σας κρατηστε τες για εσας τους ιδιους.Εδω μονο θεματα εκπαιδευσης κ ενημερωσης!Καλες προσληψεις στους συναδελφους που περιμενουν τις επομενες φασεις!

Αποσυνδεδεμένος Angeloti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3214 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 01:40:19 πμ »
Απορώ με κάποιους εδώ μέσα. Τους αρέσει να κάνουν τους δημοσιογράφους και να γράφουν ασυναρτησίες και να προκαλούν. Να σας πω την άποψή μου λοιπόν σχετικά. Δεν συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο οι πραγματικοί ειδικοί παιδαγωγοί, αλλά μόνο κάποιοι τυχάρπαστοι καιροσκόποι που με αυτόν τον τρόπο περνάνε την ώρα τους και εδώ και στην καθημερινή τους ζωή γενικότερα.

Δυστυχώς γι'αυτή την χώρα υπάρχουν πολίτες-εκπαιδευτικοί της δικής σου νοημοσύνης!!!

Αποσυνδεδεμένος Athina.2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3215 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 10:23:31 πμ »
Mας δουλεύουν κανονικότατα παιδιά!...τηλεφώνησα μόλις και μου είπαν απο Δευτέρα.... και οτι θα βγουν ΜΑΛΛΟΝ μαζί και τμηματα ένταξης και παράλληλη....ε ναι μωρέ να μην μπει ο καινούριος μήνας....???? :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος elijha06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3216 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 11:27:42 πμ »
Τι εννοείς ''μαζί''???την ιδια μέρα??Α-ποκλείεται :-X

Αποσυνδεδεμένος Energo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3217 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 11:39:46 πμ »
Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια το Υπουργείο μεροληπτεί υπέρ της Α'θμιας και αδιαφορεί για τη Β'θμια. Είναι τυχαίο; Δε νομίζω. Όταν δεν υπάρχει συλλογικότητα  και υπεύθυνα άτομα με επίπεδο για να διεκδικήσουν έχουμε τα ίδια αποτελέσματα. Συνάδελφοι καλή συνέχεια....κάντε υπομονή και όλα θα πάνε καλά....

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3218 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 12:01:44 μμ »
Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια το Υπουργείο μεροληπτεί υπέρ της Α'θμιας και αδιαφορεί για τη Β'θμια. Είναι τυχαίο; Δε νομίζω. Όταν δεν υπάρχει συλλογικότητα  και υπεύθυνα άτομα με επίπεδο για να διεκδικήσουν έχουμε τα ίδια αποτελέσματα. Συνάδελφοι καλή συνέχεια....κάντε υπομονή και όλα θα πάνε καλά....

Mήπως έχεις ξεφύγει λίγο στα λεγόμενά σου...;;  :o :o :o

Λες και οι Α'θμιοι είναι όλοι "μαχητές" και γι αυτό κερδίζουν στις πιστώσεις και στις προσλήψεις..... :o
Απλά την Α'θμια πάντα το Υπουργείο την αντιμετώπιζε αλλιώς γιατί υπάρχουν πολλοί περισσότερα δημοτικά (είτε γενικής εκπαίδευσης είτε Ειδικής Αγωγής) και τα κενά συνεπώς περισσότερα...επίσης είναι ένας κλάδος (βασικά 2, αλλά για τα νηπιαγωγεία δεν σκάει τόσο η πολιτεία ούτε καν οι γονείς) και είναι λογικό κι επόμενο να έχουν συνοχή και μαχητικότερη στάση από μας!
Απ'αυτό το σημείο μέχρι το σημείο να αποκαλείς συναδέλφους σου ανεύθυνους και χωρίς επίπεδο έχει μεγάλη απόσταση...όπως και  να τους αποκαλείς καιροσκόπους και άλλα ανυπόστατα.....!!
Ας προσέχουμε λίγο τι λέμε μια και ολονών τα νεύρα είναι λίγο τεντωμένα και προκαλούνται ανεπιθύμητες συγκρούσεις!!  :o :o
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2013, 12:09:55 μμ από ΛΩΡΑ »
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #3219 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 01:42:51 μμ »
Δυστυχως η υποχρεωτικη εκπαιδευση περιοριζεται πλεον σε δημοτικο και γυμνασιο.. :-(
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160915
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 795
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 772
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.