*

Αποστολέας Θέμα: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?  (Αναγνώστηκε 9482 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elialex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« στις: Αύγουστος 06, 2013, 08:54:33 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός που δούλεψα φέτος στην Κρήτη επειδή είχα βάλει κουτάκι (αποδέχομαι πρόσληψη σε λοιπές περιοχές), ενώ οι  περιοχές που είχα δηλώσει και είχαν κενά δεν μέτρησαν. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος παλαιότερος συνάδελφος γνωρίζει κατα πόσο οι  επιλογές των περιοχών που δηλώνουμε στην αίτηση μετράνε αν βάλουμε το κουτάκι ή μήπως δεν υπολογίζονται καθόλου? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:58:55 »

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 06, 2013, 09:02:42 μμ »
Δεν είμαι και παλιά συνάδελφος, αλλά από όσα ξέρω μέχρι τώρα, το κουτάκι δεν αναιρεί τις 30(ή λιγότερες)επιλογές που έχεις βάλει..Το σύστημα όταν φτάσει στη σειρά σου,ελέγχει τις προτιμήσεις σου, με τη σειρά που τις έβαλες, και αν δεν βρεθεί κενό, τότε πας με το κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 06, 2013, 09:08:10 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός που δούλεψα φέτος στην Κρήτη επειδή είχα βάλει κουτάκι (αποδέχομαι πρόσληψη σε λοιπές περιοχές), ενώ οι  περιοχές που είχα δηλώσει και είχαν κενά δεν μέτρησαν. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος παλαιότερος συνάδελφος γνωρίζει κατα πόσο οι  επιλογές των περιοχών που δηλώνουμε στην αίτηση μετράνε αν βάλουμε το κουτάκι ή μήπως δεν υπολογίζονται καθόλου? Ευχαριστώ

Προφανώς οταν ήρθε η σειρά σου οι περιοχες που δήλωσες είχαν καλυφθεί απο τους προηγούμενους.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 06, 2013, 09:23:35 μμ »
elialex, επιβεβαιώνω και εγώ όσα σου είπαν οι valeriaM και xhm32.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:58:55 »

Αποσυνδεδεμένος elialex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 06, 2013, 09:24:26 μμ »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Οι περιοχές που είχα επιλέξει είχαν κενά, αλλά τις συμπλήρωσαν στην β' φάση. Σε κάθε φάση βάζουν και άλλες περιοχές... Να υποθέσω ότι το κριτήριο του βγαίνουν οι περιοχές είναι με τον αριθμό των κενών που έχουν?

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 06, 2013, 09:57:40 μμ »
και στο υπουργείο να πάρεις και να ρωτήσεις για το πως λειτουργεί το σύστημα δεν θα σου απαντήσουν, λέγοντας πως δεν γνωρίζουν και εγώ είμαι της άποψης πως το κουτάκι αναιρεί όλες τις επιλεγμένες σου περιοχές!!!!!!!!!!!!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος anyname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Η ελπίδα πνέει τα λοίσθια (κι εμείς τα μένεα).
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 06, 2013, 10:07:14 μμ »
To κουτάκι δεν αναιρεί τις προηγούμενες επιλογές. Το είχα βάλει κι εγώ, αλλά με πήραν σε μια από τις πρώτες μου επιλογές, και μάλιστα όχι στην πρώτη φάση.
Ένας (ες αεί;) 'εθελοντής'  εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 06, 2013, 10:20:22 μμ »
Πάντα βάζω κουτάκι, και μόνο φέτος βρέθηκα κι εγώ στην Κρήτη..Τις προηγούμενες χρονιές με έπαιρναν σε β και γ φάσεις σε πρώτες επιλογές..

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 06, 2013, 10:33:11 μμ »
 Τι σχέση έχει το κουτάκι με τις προηγούμενες επιλογες βρε παιδιά; Όταν έρθει η σειρά σου κοιτάζουν τις επιλόγες που έχεις βάλει με τη σειρα που τις έχεις και αν δεν έχει άλλο κενο....πας στο κουτάκι. Μιλάμε πάντα για την φάση που σε καλούν, όχι για τις επόμενες. αν δεν έχεις το κουτάκι πας στην επόμενη φάση. το ποια κενά δίνουν σε κάθε φάση...είναι άλλο θέμα και σ' αυτο δεν ξέρει...ή δεν θέλει κανεις να απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 06, 2013, 10:53:05 μμ »
οταν καποιος συμπληρωνει το κουτακι σημαινει οτι, οταν εξαντληθουν οι επιλογες του, οι υπολοιπες μπαινουν αλφαβητικα, εκτος απο Θεσσαλονικη που μπαινει προτελευταια και Αττικη που μπαινει τελευταια. αν προσεξετε οι τελεταιοι τριτεκνοι πηγαινουν ολοι στη Χιο

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 07, 2013, 12:40:28 πμ »
οταν καποιος συμπληρωνει το κουτακι σημαινει οτι, οταν εξαντληθουν οι επιλογες του, οι υπολοιπες μπαινουν αλφαβητικα, εκτος απο Θεσσαλονικη που μπαινει προτελευταια και Αττικη που μπαινει τελευταια. αν προσεξετε οι τελεταιοι τριτεκνοι πηγαινουν ολοι στη Χιο

Πολυ σωστα! Καπου εδω ειχα διαβασει οτι ισως ειχε μπει μια παραμετρος που λαμβανει υποψιν αν δε βγει κενο στις επιλογες τη χιλιομετρικη αποσταση απο την πρωτη επιλογη των περιοχων που εχουν κενο και δεν εχουν δηλωθει. Ξερετε κατι τετοιο ή ισχυει το αλφαβητικα πληρως?

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 07, 2013, 12:56:45 πμ »
Μάλλον πρόκειται για φήμες αυτό με την απόσταση. Υπάρχει και θάλασσα όπως και τα μέσα μεταφοράς. Λίγο δύσκολο δεν είναι να εφαρμοστεί;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 07, 2013, 01:09:57 πμ »
Μάλλον πρόκειται για φήμες αυτό με την απόσταση. Υπάρχει και θάλασσα όπως και τα μέσα μεταφοράς. Λίγο δύσκολο δεν είναι να εφαρμοστεί;
Κατι τετοιο νομιζω ειχα διαβασει καποια στιγμη εδω μεσα , αλλα μαλλον φημη θα ταν ή ιδεα μου!! Η λογικη οντως λεει αλφαβητικα... 

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: το κουτάκι αναιρεί τις επιλογές περιοχών?
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 07, 2013, 02:42:54 πμ »
Μάλλον πρόκειται για φήμες αυτό με την απόσταση. Υπάρχει και θάλασσα όπως και τα μέσα μεταφοράς. Λίγο δύσκολο δεν είναι να εφαρμοστεί;
Κατι τετοιο νομιζω ειχα διαβασει καποια στιγμη εδω μεσα , αλλα μαλλον φημη θα ταν ή ιδεα μου!! Η λογικη οντως λεει αλφαβητικα...

Πέρυσι για πρώτη φορά απ' ότι ξέρω έγιναν κάποιες αλλαγές στο πρόγραμμα του survey προς αυτή την κατεύθυνση (δυστυχώς για μας που δε βάζουμε το κουτάκι). Γι αυτό και πολλοί δεν προσλήφθηκαν ενώ ήταν σχετικά ψηλά.
Η πρώτη επιλογή πλέον είναι πολύ σημαντική ακόμα κι αν βάλεις το κουτάκι, γιατί σε προσδιορίζει χιλιομετρικά από άλλες περιοχές. Πως υπολογίζει το πρόγραμμα τις θάλασσες, τα βουνά και τις ραχούλες δεν γνωρίζω. Γνωρίζω ότι σε ειδικότητα που δίνονται λίγες θέσεις για αναπλήρωση, τα πράγματα ήταν πιο ξεκάθαρα και σίγουρα διαφορετικά από άλλες χρονιές...
Ας βγει κάποιος που γνωρίζει καλά το θέμα να μας το διαλευκάνει, γιατί πραγματικά η αναδιάταξη των περιοχών αλλάζει τελείως...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2013, 02:45:40 πμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.