*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 128526 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:07:58 μμ »
Το ΦΕΚ με τις οργανικές 1514/τΒ΄/20-06-2013

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:08:36 μμ »
Αυτός θα ήταν ο μόνος σίγουρος τρόπος. Οι Αθηναίοι μπορούν να το κάνουν αυτό, αλλά μάλλον αυτοί δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για τις εθελούσιες. Θα δοκιμάσω και εγώ τη Δευτέρα στη Διεύθυνση και θα σας πω. Πως όμως δικαιολογούν ότι δέχονται ενστάσεις για τις υποχρεωτικές όχι όμως αιτήσεις-ερωτήματα για τις εθελοντικές; Ισχύουν λοιπόν δύο μέτρα και δύο σταθμά;


γτ δεν ξέρουν μάλλον στο υπουργείο οτι οι Δ/ντες των ΔΙΔΕ έχουν κάνει πατάτα! Οι διευθυντές όμως των κατά τόπους ΔΙΔΕ το ξέρουν και γι'αυτό σαμποτάρουν τις αιτήσεις μας και δεν τις στέλνουν γτ θα εκτεθούν!

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:12:43 μμ »
Και μία απορία. Είπαμε χθες να μην στέλνουμε τις αιτήσεις συγκεντρωτικά σε πολλούς φορείς γιατί μόνο ο πρώτος είναι υποχρεωμένος να απαντήσει και στους υπόλοιπους απλά κοινοποιείται. Οπότε ποιο είναι το σωστό γιατί έχω μπερδευτεί. Υπάρχουν δύο διαφορετικά τμήματα στη Διεύθυνση Προσ/κού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης; Τα εξής Τμήμα Γ’ Π/θμιας και Τμήμα Β’ Δ/θμιας στα οποία να στείλουμε και στα δύο γιατί αλλιώς ο ένας θα μας παραπέμπει στον άλλο; Στα ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ θα κάνουμε μόνο κοινοποίηση; Εσείς τι λέτε; Τουλάχιστον να το στείλουμε στη σωστή διεύθυνση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συνοψίζοντας να στειλουμε δύο διαφορετικές αιτήσεις με τους παρακάτω αποδέκτες;

Γενική Δ/νση Διοίκησης Π.Ε. & Δ.Ε.
Διεύθυνση Προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
Τμήμα Γ’ Π/θμιας
Κοιν: ΚΥΣΔΕ
         ΚΥΣΠΕ


 και
Γενική Δ/νση Διοίκησης Π.Ε. & Δ.Ε.
Διεύθυνση Προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
Τμήμα Β’ Δ/θμιας
Κοιν: ΚΥΣΔΕ
         ΚΥΣΠΕ


Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:19:43 μμ »
Αυτός θα ήταν ο μόνος σίγουρος τρόπος. Οι Αθηναίοι μπορούν να το κάνουν αυτό, αλλά μάλλον αυτοί δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για τις εθελούσιες. Θα δοκιμάσω και εγώ τη Δευτέρα στη Διεύθυνση και θα σας πω. Πως όμως δικαιολογούν ότι δέχονται ενστάσεις για τις υποχρεωτικές όχι όμως αιτήσεις-ερωτήματα για τις εθελοντικές; Ισχύουν λοιπόν δύο μέτρα και δύο σταθμά;


γτ δεν ξέρουν μάλλον στο υπουργείο οτι οι Δ/ντες των ΔΙΔΕ έχουν κάνει πατάτα! Οι διευθυντές όμως των κατά τόπους ΔΙΔΕ το ξέρουν και γι'αυτό σαμποτάρουν τις αιτήσεις μας και δεν τις στέλνουν γτ θα εκτεθούν!
Δε νομίζω ότι πάντως υπάρχει και τόσο μεγάλο μπέρδεμα που φαινόταν αρχικά. Αν γίνουν οι εθελοντικές για πόσες θέσεις περισσότερες μιλάμε;Εγώ για δύο νομούς που μπορώ να σας πω στον ένα επιπλέον 3 θέσεις και στον άλλο μία. Σιγά τα ωά! Οι υπόλοιποι ήταν εντός νομού και πήραν με τις υποχρεωτικές. Στους δικούς σας νομούς ενδιαφέροντος;
Α και κάτι ακόμη. Αν ξέρετε άτομα που δε θα έπαιρναν με τις εθελοντικές μετάταξη αλλά έχουν αιτηθεί με αυτές και επωφελούνται αν κάποιος που προηγείται πάρει μετάταξη ειδοποιήστε τους. Σας μπέρδεψα, ε; Δίνω ένα παράδειγμα. Συνάδελφος Χ δεν συμπληρώνει ωράριο στο σχολείο που είναι τώρα αλλά αν φύγει με μετάταξη ο Ψ, τότε ο Χ έχει πλέον πλήρες ωράριο και επωφελείται, οπότε βρείτε και όλους τους Χ (που είχαν όμως κάνει για εθελούσια μετάταξη), όχι μόνο τους Ψ!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
χαχα ωραία δεν τα λέω;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:20:19 μμ »
1. Γενική Δ/νση Διοίκησης Π.Ε. & Δ.Ε.
    Διεύθυνση Προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
    Τμήμα Γ’ Π/θμιας
2. Γενική Δ/νση Διοίκησης Π.Ε. & Δ.Ε.
   Διεύθυνση Προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
   Τμήμα Β’ Δ/θμιας
3. ΚΥΣΔΕ
4. ΚΥΣΠΕ
 
Μήπως θα ήταν καλύτερα με αρίθμηση, για να φαίνονται και οι 4 ως αποδέκτες;

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:23:04 μμ »
Αυτός θα ήταν ο μόνος σίγουρος τρόπος. Οι Αθηναίοι μπορούν να το κάνουν αυτό, αλλά μάλλον αυτοί δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για τις εθελούσιες. Θα δοκιμάσω και εγώ τη Δευτέρα στη Διεύθυνση και θα σας πω. Πως όμως δικαιολογούν ότι δέχονται ενστάσεις για τις υποχρεωτικές όχι όμως αιτήσεις-ερωτήματα για τις εθελοντικές; Ισχύουν λοιπόν δύο μέτρα και δύο σταθμά;


γτ δεν ξέρουν μάλλον στο υπουργείο οτι οι Δ/ντες των ΔΙΔΕ έχουν κάνει πατάτα! Οι διευθυντές όμως των κατά τόπους ΔΙΔΕ το ξέρουν και γι'αυτό σαμποτάρουν τις αιτήσεις μας και δεν τις στέλνουν γτ θα εκτεθούν!
Δε νομίζω ότι πάντως υπάρχει και τόσο μεγάλο μπέρδεμα που φαινόταν αρχικά. Αν γίνουν οι εθελοντικές για πόσες θέσεις περισσότερες μιλάμε;Εγώ για δύο νομούς που μπορώ να σας πω στον ένα επιπλέον 3 θέσεις και στον άλλο μία. Σιγά τα ωά! Οι υπόλοιποι ήταν εντός νομού και πήραν με τις υποχρεωτικές. Στους δικούς σας νομούς ενδιαφέροντος;
Α και κάτι ακόμη. Αν ξέρετε άτομα που δε θα έπαιρναν με τις εθελοντικές μετάταξη αλλά έχουν αιτηθεί με αυτές και επωφελούνται αν κάποιος που προηγείται πάρει μετάταξη ειδοποιήστε τους. Σας μπέρδεψα, ε; Δίνω ένα παράδειγμα. Συνάδελφος Χ δεν συμπληρώνει ωράριο στο σχολείο που είναι τώρα αλλά αν φύγει με μετάταξη ο Ψ, τότε ο Χ έχει πλέον πλήρες ωράριο και επωφελείται, οπότε βρείτε και όλους τους Χ (που είχαν όμως κάνει για εθελούσια μετάταξη), όχι μόνο τους Ψ!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
χαχα ωραία δεν τα λέω;

Δεν είναι μόνο αυτό. Σε πολλές Διευθύνσεις δεν έδωσαν όλες τις θέσεις. Επιπλέον, κάποιοι που πήραν μετάταξη με τις υποχρεωτικές, θα έπαιρναν και με τις εθελοντικές, οπότε πάλι περισσεύουν θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:23:12 μμ »
1. Γενική Δ/νση Διοίκησης Π.Ε. & Δ.Ε.
    Διεύθυνση Προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
    Τμήμα Γ’ Π/θμιας
2. Γενική Δ/νση Διοίκησης Π.Ε. & Δ.Ε.
   Διεύθυνση Προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
   Τμήμα Β’ Δ/θμιας
3. ΚΥΣΔΕ
4. ΚΥΣΠΕ
 
Μήπως θα ήταν καλύτερα με αρίθμηση, για να φαίνονται και οι 4 ως αποδέκτες;
Αυτό έλεγα ότι αν το στείλουμε έτσι, μόνο ο πρώτος καλείται να απαντήσει, γι' αυτό το έσπασα σε δύο τμήματα. Έτσι μου είπαν. Υπάρχει κάποιος να ρωτήσουμε; Θα προσπαθήσω να ρωτήσω. Αλλά για τα ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ δεν ξέρω. Περιμένουμε από αυτούς απάντηση ή απλά να κοινοποιήσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:24:58 μμ »
Παιδια αν ειναι δυνατον!Ειναι υποχρεωμενοι να την δεχτουν.
Να πας τη δευτερα και να απαιτησεις να πρωτοκολληθει και να σταλει.Και να πεςι οτι μας ειπαν απο το υπουργειο..οτι πρεπει να κανουμε τις αιτησειςα υτες απο την διδε που καναμε την αιτηση στις εθελοντικες.Αυτο να πεις...δεν μπορει να μην την δεχτει!Παιδια ειμαι εξωφρενων με αυτα που διαβαζω.!!
Και δεν ειμαστε οι μονοι που θα κανουμε εμεργειες.Δειτε στο φεεις του μπρατη τι εγραψε ενας για τις εθελοντικες,οταν ο μπρατης εγραψε οτι ισως και σημερα παρουν ΦΕΚ οι υποχρεωτικες
Παράθεση
Δεν πειραζει. Θα λαβει πολυ καλα υποψη της ολη αυτη η κουστωδια (εξυπηρετησης ημετερων) του τριτου οροφου τις νομικες ενεργειες οσων περιμενουν ακομα τις εθελοντικες.
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Μου αρέσει! ·
Σορυ που συμεμτεχω λιγο σημερα,αλλα εχω φριχτο πονοκεφαλο.
Παιδια..ας κανει καποιος λογαροασμο στο αλφαβιτα και αννωνυμα,πχ:Ομαδα συμμετεχοντων στις εθελοντικες μετταξεις.. ..οπως θελετε τεόσπαντων,ας ανεβει το κειμενο με το αιτημα της υποβολης ερωτησης..πρεπει να το δουν πολλοι αυτο.
Δεν εχω προβλημα να το κανω και εγω,αλλα δεν ξερω αν θα μπορεσω σημερα γιατι σερνομαι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:46:59 μμ »
ώπα! Μισό λεπτάκι ! Για να στείλετε αίτηση/ ένσταση/ ερώτημα κτλ οπουδήποτε θα πρέπει να το κάνετε σεβόμενοι την υπηρεσιακή ιεραρχία. Προκειμένου λοιπόν να αποφύγετε να επιστραφούν τα αιτήματά σας ως "υπερβαίνοντα την ιεραρχία" θα πρέπει πράγματι να τα στείλετε αποκλειστικά και μόνο μέσω των ΔΔΕ στις οποίες ανήκετε οργανικά.  Αυτό είναι σαφές.

Επιπρόσθετα, αν τίθεται θέμα κενών ( αν δηλαδή αυτά δόθηκαν ως οργανικά ή λειτουργικά ) μην προσάπτετε τυχόν λάθη στις ΔΔΕ. Για τα κενά της α/θμιας αρμόδιες ειναι οι ΔΠΕ ( διευθύνσεις πρωτοβάθμιας ) - η Δευτεροβάθμια δεν εμπλέκεται σε αυτό.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος neri1940

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:52:19 μμ »
Ένα ερώτημα / μία ένσταση μπορούν μέσω της ΔΔΕ μας να αποσταλούν με διαβιβαστικό στο αρμόδιο τμήμα του υπουργείου. Κανένας δεν έχει τη δικαιοδοσία να αρνηθεί γραπτό αίτημα υπαλλήλου! Ακόμα κι αν ρωτάει αρλούμπες, όχι για τόσο σοβαρό θέμα!

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #150 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:53:18 μμ »
Ως προς τους αποδέκτες έμαθα την απάντηση
αν στείλουμε σε αυτούς τους 4 αποδέκτες θα πρέπει να βγάλουμε ένα αντίγραφο για τον καθένα και να μαρκάρετε με φλούο μαρκαδόρο τον κάθε φορά αποδέκτη ( δηλ. στην πρώτη αίτηση το τμ. Γ α/θμιας, στην δεύτερη αίτηση το τμήμα Β β/θμιας κ.ο.κ.), ένα πρωτόκολλο δηλαδή αλλά 4 αποδέκτες, όπως π.χ. γίνεται με τις άδειές μας που έρχονται στο σχολείο.
Άρα λύθηκε και αυτό το θέμα. 4 αντιτυπα λοιπόν, αλλά τα ΚΥΣΠΕ, ΚΥΣΔΕ αποδέκτες ή κοινοποίηση;

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #151 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:55:20 μμ »
ώπα! Μισό λεπτάκι ! Για να στείλετε αίτηση/ ένσταση/ ερώτημα κτλ οπουδήποτε θα πρέπει να το κάνετε σεβόμενοι την υπηρεσιακή ιεραρχία. Προκειμένου λοιπόν να αποφύγετε να επιστραφούν τα αιτήματά σας ως "υπερβαίνοντα την ιεραρχία" θα πρέπει πράγματι να τα στείλετε αποκλειστικά και μόνο μέσω των ΔΔΕ στις οποίες ανήκετε οργανικά.  Αυτό είναι σαφές.

Επιπρόσθετα, αν τίθεται θέμα κενών ( αν δηλαδή αυτά δόθηκαν ως οργανικά ή λειτουργικά ) μην προσάπτετε τυχόν λάθη στις ΔΔΕ. Για τα κενά της α/θμιας αρμόδιες ειναι οι ΔΠΕ ( διευθύνσεις πρωτοβάθμιας ) - η Δευτεροβάθμια δεν εμπλέκεται σε αυτό.

αν δε τις δεχονται τι να τους πουμε

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #152 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:03:06 μμ »
οι ΔΔΕ στις οποίες ΔΕΝ ανήκετε, δεν μπορούν να τις δεχτούν ούτως ή άλλως.
Οι ΔΔΕ στις οποιίες ανήκετε οργανικά είναι υποχρεωμένες να τις δεχτούν και να τις προωθήσουν αρμοδίως, έστω και απο υπηρεσιακό καθήκον.

στη σελ. 22 ( ΚΕΦ. Β.2.10) αναφέρεται η υποχρέωση των υπαλλήλων να δέχονται και να πρωτοκολλούν τις αιτήσεις των πολιτών.
Καλό ειναι - μιας και μεσολαβει΄ΣΚ - να διαβάσετε όλον τον οδηγό.Ειναι εξαιρετικά χρήσιμος και όχι μόνο για την συγκεκριμένη υπόθεση.
http://www.ydmed.gov.gr/wp-content/uploads/20120405_oods54_odigos_orthis_dioikitikis_siberiforas.pdf
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #153 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:07:35 μμ »
Παιδια αν ειναι δυνατον!Ειναι υποχρεωμενοι να την δεχτουν.
Να πας τη δευτερα και να απαιτησεις να πρωτοκολληθει και να σταλει.Και να πεςι οτι μας ειπαν απο το υπουργειο..οτι πρεπει να κανουμε τις αιτησειςα υτες απο την διδε που καναμε την αιτηση στις εθελοντικες.Αυτο να πεις...δεν μπορει να μην την δεχτει!Παιδια ειμαι εξωφρενων με αυτα που διαβαζω.!!
Και δεν ειμαστε οι μονοι που θα κανουμε εμεργειες.Δειτε στο φεεις του μπρατη τι εγραψε ενας για τις εθελοντικες,οταν ο μπρατης εγραψε οτι ισως και σημερα παρουν ΦΕΚ οι υποχρεωτικες
Παράθεση
Δεν πειραζει. Θα λαβει πολυ καλα υποψη της ολη αυτη η κουστωδια (εξυπηρετησης ημετερων) του τριτου οροφου τις νομικες ενεργειες οσων περιμενουν ακομα τις εθελοντικες.
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Μου αρέσει! ·
Σορυ που συμεμτεχω λιγο σημερα,αλλα εχω φριχτο πονοκεφαλο.
Παιδια..ας κανει καποιος λογαροασμο στο αλφαβιτα και αννωνυμα,πχ:Ομαδα συμμετεχοντων στις εθελοντικες μετταξεις.. ..οπως θελετε τεόσπαντων,ας ανεβει το κειμενο με το αιτημα της υποβολης ερωτησης..πρεπει να το δουν πολλοι αυτο.
Δεν εχω προβλημα να το κανω και εγω,αλλα δεν ξερω αν θα μπορεσω σημερα γιατι σερνομαι.
Θα συμφωνήσω με τη φίλη μου ως προς τη δημοσίευση αλλά πως να γίνει αυτό; να αφήσουμε κενά στο σημείο της αίτησης; Δεν μπορούμε να ανεβάσουμε έτοιμη φόρμα αίτησης. Να τροποποιηθεί όλο το κείμενο για να παρει τη μορφή καταγγελίας, όπου να εμπεριέχεται και το κείμενο της αίτησης;
Ένα ένα όμως με την αίτηση τελειώσαμε;
Το κείμενο που ΟΚ βαλα πριν λίγο ή έκανα κανένα λάθος με τις ΥΑ? Αυτό που είπα παραπάνω με τους αποδέκτες; Ας συνοψίσουμε για να τελειώνουμε με τα θέματα ένα ένα. Αν τελειώσει η αίτηση μπορούμε να την μοιράζουμε πλέον με mail, facebook κλπ
Αν κάποιος θέλει ας την αναρτήσει και στο προφίλ του Μπράτη.
π.χ. Όποιος ενδιαφέρεται να αιτηθεί απάντησης για την τύχη των 945 μετατάξεων στην πρωτοβάθμια ας συμπληρώσει την παρακάτω αίτηση σε 4 αντίτυπα και επισημαίνοντας με φωσφοριζέ μαρκαδόρο κάθε φορά διαφορετικό αποδέκτη ας την καταθέσει στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της οργανικής του παίρνοντας το αντίστοιχο αριθμό πρωτοκόλλου και το Link
Μόνο που ζητήστε του την άδεια να ποστάρεται γιατί απ' ότι βλέπω είναι λιγάκι ευέξαπτος μερικές φορές.
Γράψτε κάτι του τύπου ' Συγγνώμη κύριε Μπράτη αλλά το προφίλ σας είναι ένας τρόπος να προσεγγίσω κλπ κλπ' εδώ τρέχουν σάλια...
Όταν όμως έχουμε εντελώς έτοιμη την αίτηση. Καλό θα ήταν να ξεμπερδεύαμε με αυτό σήμερα αύριο, ώστε Κυριακή να στείλουμε σε άλλους κα Δευτέρα να μεταβούν όλοι στις Δευτεροβάθμιες
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 06:10:15 μμ από ath77 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160942
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 603

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.