*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 127415 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:40:36 μμ »
Γατόπαρδε συμφωνώ απόλυτα!!!
Και να προσθέσω γιατί δεν απάντησε ο υπουργός ΤΙΠΟΤΑ για το θέμα στην ΟΛΜΕ προχτές και στη ΔΟΕ χτες;  >:(
Γιατί δεν απάντησε ΤΙΠΟΤΑ στο σύλλογο ξένων γλωσσών και καλλιτεχνικών;  >:(
Γιατί δεν απάντησε ΤΙΠΟΤΑ στους αιρετούς μας πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας;  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:48:51 μμ »
Γατόπαρδε συμφωνώ απόλυτα!!!
Και να προσθέσω γιατί δεν απάντησε ο υπουργός ΤΙΠΟΤΑ για το θέμα στην ΟΛΜΕ προχτές και στη ΔΟΕ χτες;  >:(
Γιατί δεν απάντησε ΤΙΠΟΤΑ στο σύλλογο ξένων γλωσσών και καλλιτεχνικών;  >:(
Γιατί δεν απάντησε ΤΙΠΟΤΑ στους αιρετούς μας πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας;  >:(

Ακριβως αυτο.Δεν ειναι καν θεμα οτι δεν απαντουσαν σε εμας τους πολιτες στα τηλεφωνα.ΕΠΙΣΗΜΑ,απο τοσες ενωσεις καθηγητων και απο την ΟΛΜΕ,ΑΠΑΝΤΗΣΗ ποτέ ΔΕΝ δωθηκε για τις εθελοντικες.ΓΙΑΤΙ;
Να καταπιω οτι δενηθελαν να γινουν για να τρεξουν οι υποχρεωτικες.Τοτε γιατι δεν το ανακοινωσαν επισημα;Γιατι;;;;;;;;;;;;;
Αυτο ειναι εξαπατηση εις βαρος ΟΛΩΝ εμας που καναμε αιτηση στις εθελοντικες .Το ιδιο το κρατις επισημα μας εξαπατησε.Ετσι να το αφησουμε;

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:49:21 μμ »
Να σας πω συνάδελφοι. Μην μασάτε και μην είστε σίγουροι ότι όλα αυτά δεν μας τα λένε για να μας απογητεύσουν και να εγκαταλείψουμε. Δεν ξέρω ποιος ήταν αυτός ο κυριούλης, αλλά η κυριούλα με την οποία μίλησα εγώ νωρίτερα δεν ήταν τόσο απόλυτη! Μάλιστα, πριν λίγο μίλησα και με συδικαλιστή της ΟΛΜΕ που μου είπε οτι δεν έχουν ακυρωθεί και θα προχωρήσουν. Δεν πρέπει να τους αφήσουμε σε χλωρό κλαρί για να τις βγάλουν! Αν καταλάβουν οτι εγκαταλείψαμε, θα τις καταχωνιάσουν! Εγώ έχω ηδη έτοιμες τις ενστάσεις μου και αύριο θα τις καταθέσω στην Δευτεροβάθμια. Κάντε όλοι το ίδιο!!! Και ενημερώστε όσους περισσότερους μπορείτε και μέσω Fb στο προφίλ του Μπράτη υπάρχουν συνάδελφοι που δεν ξέρουν οτι εμείς ηδη οργανωνόμαστε και πιέζουμε! Καλέστε τους και αυτούς στη παρέα μας να γίνουμε περισσότεροι! Η δικηγόρος κ. Τσίπρα είναι λέει πολύ μάχιμη και γνωρίζει καλά το δίκαιο του δημοσίου.Ανέλαβε και τους εργαζομένους της ΕΡΤ και βγαίνει πολλές φορές στα κανάλια και κυρίως στον ΣΚΑΙ. ¨Εχω ακούσει τα καλύτερα και από άλλους που απευθύνθηκαν σε αυτή...Αν σε λίγες μέρες δεν αλλάξει κάτι, και δεν έχουμε βρει κάποιον άλλο καλύτερο, εγώ θα πάω στην συγκεκριμένη δικηγόρο και θα καταθέσω αγωγή και ότι γίνει απο κει κ έπειτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 03:52:40 μμ από naupaktos »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:55:29 μμ »
Να σας πω συνάδελφοι. Μην μασάτε και μην είστε σίγουροι ότι όλα αυτά δεν μας τα λένε για να μας απογητεύσουν και να εγκαταλείψουμε. Δεν ξέρω ποιος ήταν αυτός ο κυριούλης, αλλά η κυριούλα με την οποία μίλησα εγώ νωρίτερα δεν ήταν τόσο απόλυτη! Μάλιστα, πριν λίγο μίλησα και με συδικαλιστή της ΟΛΜΕ που μου είπε οτι δεν έχουν ακυρωθεί και θα προχωρήσουν. Δεν πρέπει να τους αφήσουμε σε χλωρό κλαρί για να τις βγάλουν! Αν καταλάβουν οτι εγκαταλείψαμε, θα τις καταχωνιάσουν! Εγώ έχω ηδη έτοιμες τις ενστάσεις μου και αύριο θα τις καταθέσω στην Δευτεροβάθμια. Κάντε όλοι το ίδιο!!! Και ενημερώστε όσους περισσότερους μπορείτε και μέσω Fb στο προφίλ του Μπράτη υπάρχουν συνάδελφοι που δεν ξέρουν οτι εμείς ηδη οργανωνόμαστε και πιέζουμε! Καλέστε τους και αυτούς στη παρέα μας να γίνουμε περισσότεροι! Η δικηγόρος κ. Τσίπρα είναι λέει πολύ μάχιμη και γνωρίζει καλά το δίκαιο του δημοσίου.Ανέλαβε και τους εργαζομένους της ΕΡΤ και βγαίνει πολλές φορές στα κανάλια και κυρίως στον ΣΚΑΙ. ¨Εχω ακούσει τα καλύτερα και από άλλους που απευθύνθηκαν σε αυτή...Αν σε λίγες μέρες δεν αλλάξει κάτι, και δεν έχουμε βρει κάποιον άλλο καλύτερο, εγώ θα πάω στην συγκεκριμένη δικηγόρο και θα καταθέσω αγωγή και ότι γίνει απο κει κ έπειτα...

Συμφωνω τοσο πολυ,λες και εισαι στο κεφαλι μου! ;D
Οπως ακριβως τα λες.

 Δεν πρέπει να τους αφήσουμε σε χλωρό κλαρί για να τις βγάλουν! Αν καταλάβουν οτι εγκαταλείψαμε, θα τις καταχωνιάσουν!
Και οταν νομισουμε οτι πρεπει να παμε στην δικηγορο που λες,εγω ειμαι μεσα ! Και πιστευω βασικα πωψς το καλυτερο θα ειναι να παμε οσο περισσοτεροι γινεται,ως ομαδα και οχι ατομικα.Αλλα σαφεστατα δεν θα πιεστει κανενας.Εγω παντως ειμαι σιγουρα μεσα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:57:16 μμ »
Υπάρχει κανένα ωραίο wordάκι που οι συνάδελφοι θα συμπληρώνουμε απλά τα στοιχεία μας, ώστε να το παραδόσουμε αύριο στις ΔΔΕ για να πιέσουμε και εμείς για τις εθελοντικές;;;

Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:02:00 μμ »
Υπάρχει κανένα ωραίο wordάκι που οι συνάδελφοι θα συμπληρώνουμε απλά τα στοιχεία μας, ώστε να το παραδόσουμε αύριο στις ΔΔΕ για να πιέσουμε και εμείς για τις εθελοντικές;;;
Το έχω βγάλει πιο πριν νομίζω στη σελίδα 2...

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:03:21 μμ »
Ο Μπράτης άστραψε και βρόντηξε!!! Δείτε....   
http://mpratis.gr/index.php/2010-09-03-17-59-29/843-2013-08-29-12-49-18
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 04:57:53 μμ από naupaktos »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:03:41 μμ »
Αρχισαν τα οργανα!
Δεν ξερω τι λενε για τον μπρατη,αυτο που ξερω ειναι πως ειναι ο ΜΟΝΟΣ αιρετος που ενημερωνει συνεχως και κανει δουλεια
Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

για τις  αδιαφανείς διαδικασίες με τις οποίες έγιναν οι μετατάξεις εκπ/κών

της Β/θμιας στην Α/θμια

 

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι

            Με πρωτόγνωρες και αδιαφανείς διαδικασίες έγιναν οι υποχρεωτικές μετατάξεις 3.495 εκπαιδευτικών της Β/θμιας στην Α/θμια.  Δυστυχώς το «αλαλούμ» που είχα καταγγείλει εδώ και μέρες επιβεβαιώθηκε.

Συγκεκριμένα :

1. Είναι πρωτοφανές να πραγματοποιούνται 3.495 υποχρεωτικές  μετατάξεις εκπαιδευτικών και να μην ανακοινώνονται τα μόριά τους, προκειμένου να υπάρχει έλεγχος και διαφάνεια. Όπως , επίσης , είναι πρωτοφανές οι υποψήφιοι να δηλώνουν τα μόριά  τους με υπεύθυνη δήλωση και να μην γίνεται κανένας έλεγχος, από την υπηρεσία, των στοιχείων που δηλώθηκαν.

2. Οι μετατάξεις έγιναν από το γραφείο του Υπουργού Παιδείας και όχι από την αρμόδια υπηρεσία, η οποία δεν γνωρίζει τίποτε ούτε για τα κριτήρια, ούτε για τον τρόπο με τον οποίο έγιναν.

3. Καταργήθηκαν,  στη συγκεκριμένη περίπτωση, τα θεσμοθετημένα Υπηρεσιακά Συμβούλια (ΠΥΣΠΕ, ΠΥΣΔΕ) και τα κενά και τα πλεονάσματα προσδιορίστηκαν από μονοπρόσωπα όργανα: Διευθυντές Εκπαίδευσης, Περιφερειακούς Διευθυντές, Υπουργό Παιδείας.

4. Ανακοινώθηκε ότι οι θέσεις αυτές είναι οργανικές χωρίς, ωστόσο, αυτές να έχουν ακόμη συσταθεί και χωρίς να έχουν  δοθεί ως κενά για τις μεταθέσεις των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  του 2013.

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι

            Οι διαδικασίες αυτές είναι πρωτόγνωρες στα εκπαιδευτικά χρονικά και δεν έχουν κανένα προηγούμενο, όσο κι αν ανατρέξει κανείς στην ιστορία της εκπαίδευσης.

            Αποτελεί παγκόσμια πρωτοτυπία να πραγματοποιεί «υπηρεσιακές μεταβολές» το γραφείο του Υπουργού Παιδείας και η αρμόδια υπηρεσία να μη γνωρίζει τίποτε.

            Τα συνδικαλιστικά όργανα των εκπαιδευτικών, η ΔΟΕ και η ΟΛΜΕ, πρέπει να παρέμβουν άμεσα και να μην αφήσουν να περάσει η καταστρατήγηση κατοχυρωμένων δικαιωμάτων των εκπαιδευτικών και να επιστρέψουμε  στην εποχή των πελατειακών σχέσεων.

            Καλώ τους συναδέλφους της Δ.Ε. που έχουν οποιαδήποτε αμφιβολία για τα αποτελέσματα των μετατάξεων να καταθέσουν, άμεσα, ενστάσεις στις Διευθύνσεις της Δ.Ε.


Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%AD%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82#ixzz2dMYUF3Zr
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:06:12 μμ »
Μόνο προς ΚΥΣΠΕ λέτε ή και προς ΚΥΣΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:09:00 μμ »
Μόνο προς ΚΥΣΠΕ λέτε ή και προς ΚΥΣΔΕ;
Στο κείμενο του word που έβγαλα έβαλα και ΚΥΣΔΕ. Αν δεν το βρεις πες μου να το ξαναβάλω...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:09:53 μμ »
Μόνο προς ΚΥΣΠΕ λέτε ή και προς ΚΥΣΔΕ;
Δες στην πρωτη σελιδα το λινκ που εδωσε ο blasfemi.
Οπωσδηποιτε προς το υπουργειο,στο συγκεκριμενο τμημα ,αυτο που εχει η εγκυκλιος των ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΩΝ.Σιγουρα προς ΚΥΣΔΕ,γιατι εκει ανηκουμε και αυτο ειχε τηνα ρμοδιοτητα για τις εμταταξεις αμς,εγω ομως θα εβαζα και ΚΥΣΠΕ,καθως θα εχουν παει ηδη ατομα απο τις υποχρεωτικες μεταταξεις εκει,οποτε τους αφορα και αυτους.

Αποσυνδεδεμένος dimitris3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:26:07 μμ »
Συνάδελφοι και εγώ μαζί σας... Αυριο θα πάω την αίτηση στη ΔΔΕ... και για τη δικηγόρο ως μετρο πιεσης συμφωνώ..

Αποσυνδεδεμένος pesos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:31:56 μμ »
Ωραια..τελεια.Ναι..με αυτην να παμε.
Λοιπον,βαζω σε κοπυ το κειμενο απο τηνε νωση των εικαστικων,γιατι περιεχει πραγματα που μπορουν να μας βοηθησουν στην συνταξη των αιτησεων και γενικα των κειμενων μας.
Επισης παιδια καλυτερα να γραψουμε στην αιτηση αυτη και τον αριθμο πρωτοκολου της δικιας μας αιτησης στις εθελοντικες.Να φαινομαστε δηλαδη κανονικα ποιοι ειμαστε και οτιε χουμε κανει αιτηση στις εθελοντικες .

<<Προς :  τον Υπουργό Παιδείας
                                                                           κ. Κ. Αρβανιτόπουλο
                                                                        · τον  Υφυπουργό Παιδείας 
                                                                           κ. Σ. Κεδίκογλου
                                                                        · τον Γ. Γραμματέα
                                                                           κ. Α. Κυριαζή                                                           
                                                                Κοιν:  Γενική Δ/νση Διοίκησης Προσωπικού
                                                                          Α΄/θμιας και Β΄/θμιας Εκπαίδευσης   


ΘΕΜΑ:  Ζητούνται διευκρινίσεις για τις μετατάξεις του κλάδου ΠΕ08 Καλλιτεχνικών 



Κύριε Υπουργέ,

Σύμφωνα με την εγκύκλιο αριθμ πρωτ. 38784/Δ1/20-03-2013 ΑΔΑ ΒΕΔΖ9-ΥΚΒ ΕΞΑΙΡ. ΕΠΕΙΓΟΝ, εκλήθησαν οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ05 Γαλλικής Γλώσσας, ΠΕ07 Γερμανικής Γλώσσας, ΠΕ08 Καλλιτεχνικών Μαθημάτων, ΠΕ32 Θεατρικών Σπουδών, ΠΕ18.41 Δραματικής Τέχνης, ΠΕ19 Πληροφορικής πτυχιούχων Α.Ε.Ι. και ΠΕ20 πτυχιούχων Τ.Ε.Ι., να υποβάλουν εφ’ όσον το επιθυμούν αιτήσεις μετάταξης από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση.

[...]


Έχουν περάσει τέσσερις μήνες και  δεν γνωρίζουμε να δημοσιοποιήθηκε εγκύκλιος ή Υπουργική απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ. για την εξέλιξη ή το αποτέλεσμα της διαδικασίας που αφορά τις υποβληθείσες αιτήσεις προαιρετικής μετάταξης.

Στις 13–08–2013 με την Υ.Α. του Υ.ΠΑΙ.Θ. αρ, πρωτ. 111966/Δ2 της Γενικής Διεύθυνσης Διοίκησης Προσωπικού Π.Ε. και Δ.Ε.,
[...]
4) Θα ληφθούν υπ’ όψιν οι αιτήσεις  προαιρετικής  μετάταξης  που έχουν υποβληθεί από 21-03-2013 μέχρι 02-04-2013 σύμφωνα με την εγκύκλιο πρόσκλησης ενδιαφέροντος υπογεγραμμένης από τον τότε Υφυπουργό Παιδείας κ. Θ. Παπαθεοδώρου;
και αν όχι για ποιο λόγο δεν υπήρξε έως σήμερα σχετική εγκύκλιος ενημέρωσης προς τους    εκπαιδευτικούς που υποβλήθηκαν στη διαδικασία υποβολής αίτησης μετάταξης;

[...]

Επειδή αρνούμεθα να λάβουμε υπ’ όψη μας διαρρέουσες φημολογίες, υποθέσεις και σενάρια περί «σιωπηλής απόσυρσης» της αριθμ. πρωτ. 38784/Δ1/20-03-2013 ΑΔΑ ΒΕΔΖ9-ΥΚΒ ΕΞΑΙΡ. ΕΠΕΙΓΟΝ εγκυκλίου πρόσκλησης εκπαιδευτικών για προαιρετική μετάταξη από τη Δ.Ε. στην Π.Ε. όπως και παροτρύνσεις ότι: όλοι οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να υποβάλουν αίτηση υποχρεωτικής μετάταξης διαφορετικά θα απολυθούν, εκτιμούμε ότι είναι αναγκαίο να δοθούν από το Υ.ΠΑΙ.Θ. επίσημες διευκρινίσεις και εμπρόθεσμες απαντήσεις στα ερωτήματα που θέσαμε ώστε να διευκολυνθεί η διαδικασία έως την καταληκτική ημερομηνία 23-08-2013 για τους πραγματικά  υπαγόμενους στη διαδικασία υποβολής αίτησης υποχρεωτικής μετάταξης από τη Δ.Ε. στην Π.Ε.>>

Εχω αφαιρεσει τα σημεια που δεν μας εξυπηρετουν σε κατι.
εννοεις για αρ.πρωτ. τον Α/Α αίτησης οπως φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:37:42 μμ »
Προσθέστε στα στοιχεία της αίτησης και το νομό της οργανικής θέσης και στην πρώτη γραμμή του κειμένου εκεί που λετε έχω καταθέσει αίτηση συμπληρώστε με Α/Α ..... blasphemy αν σου είναι εύκολο κάνε τις αλλαγές εσύ για να το κατεβάζουν και οι επόμενοι διορθωμένο.
ή καλύτερα ΠΥΣΔΕ οργανικής.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.