*

Αποστολέας Θέμα: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 136390 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:40:15 μμ »
Δημήτρης Μπράτης (facebook)

Οι υποχρεωτικές μετατάξεις των εκπκών της βθμιας,καθώς και εκείνες που είχε εγκρίνει το ΚΥΣΠΕ στις 11 Ιουλίου,έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό Παιδείας και πηγαίνουν για δημοσίευση σε ΦΕΚ.Όπως με ενημέρωσαν ίσως αυτό γίνει και σήμερα.

Πιστευω θα λεει κ που θα παρουσιαστουμε κ ποτε...
Αυτό το ίσως είναι που με φοβίζει....Αν όχι σήμερα πότε;
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:34 »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:41:57 μμ »
Δημήτρης Μπράτης (facebook)

Οι υποχρεωτικές μετατάξεις των εκπκών της βθμιας,καθώς και εκείνες που είχε εγκρίνει το ΚΥΣΠΕ στις 11 Ιουλίου,έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό Παιδείας και πηγαίνουν για δημοσίευση σε ΦΕΚ.Όπως με ενημέρωσαν ίσως αυτό γίνει και σήμερα.

Πιστευω θα λεει κ που θα παρουσιαστουμε κ ποτε...
Εντάξει,αν πάρει φεκ,τη Δευτέρα παρουσιαζόμαστε στο πυσΠε που πήραμε μετάταξη,την ώρα που θα ορίσει αυτό!

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 30, 2013, 04:43:55 μμ »
Δημήτρης Μπράτης (facebook)

Οι υποχρεωτικές μετατάξεις των εκπκών της βθμιας,καθώς και εκείνες που είχε εγκρίνει το ΚΥΣΠΕ στις 11 Ιουλίου,έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό Παιδείας και πηγαίνουν για δημοσίευση σε ΦΕΚ.Όπως με ενημέρωσαν ίσως αυτό γίνει και σήμερα.

Πιστευω θα λεει κ που θα παρουσιαστουμε κ ποτε...

Πάλι καλά που έχουμε κι αυτόν και λέει και καμια κουβέντα παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:19:29 μμ »
Θα είναι τουλάχιστον τρελό να μας βάλουν να μετακινηθούμε στα νησιά για 1-2 μέρες!
Αυτό ξαναπές το!!Δεν παίζει να τρέχουμε για 1-2 μέρες,είναι και τα έξοδα στη μέση πέρα απτή ταλαιπωρία,θα πέσει η αναρρωτική σύννεφο!Εκτός αυτού,θα γίνει και το κλασσικό:οι μισοί(οι άτυχοι) θα πάνε,οι άλλοι μισοί δεν θα πάνε(οι τυχεροί ή οι πιό ''έξυπνοι''  ;)   ) και γενικά θα επικρατήσει ψιλοχάος...!
Εμένα από πρωτοβάθμια ανατολ αττικής μου είπαν οτι μέσα στη μέρα ελπίζουν το υπουργείο να έχει βγάλει κάτι για να το ανακοινώσουν και αυτοί,από το υπουργείο μου είπαν οτι τυπικά πρέπει νάμαι στο πυσδε αλλά να συνεννοηθώ με αυτούς μήπως με διευκολύνουν...Πιάσ'το αυγό και κούρευ'το...
Όσο για τις τοποθετήσεις,πιστεύω και εγώ οτι θα μετατραπούν τα μόρια μας σε α'βάθμιας και μετά θα γίνουν.
[/quote]

john-πε06, κι εγώ πήρα μετάταξη στην ανατολική αττική αλλά έπαιρνα όλη μέρα και δεν κατάφερα να τους βρω στο τηλέφωνο. στη σελίδα τους απλώς λέει να... μείνουμε συντονισμένοι, λες και έχουμε τον άπειρο χρόνο ως τη δευτέρα. εγώ προσωπικά είχα οργανική σε νησί όπου θέλω δυο μέρες ταξίδι για να είμαι εκεί τη δευτέρα! από την εκεί δδε βέβαια μου είπαν ότι δεν είναι και λογικό να παρουσιαστούμε στη δευτεροβάθμια αλλά επισήμως δεν τους έχει ενημερώσει κανείς... μπάχαλο! εγώ πάντως δεν έχω τόσα λεφτά για πέταμα για να ταξιδεύω δύο μέρες πήγαινε και δύο μέρες έλα πέρα δώθε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:34 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:24:20 μμ »
Αφού λέει για σήμερα, κάτι ξέρει!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:26:04 μμ »
Θα είναι τουλάχιστον τρελό να μας βάλουν να μετακινηθούμε στα νησιά για 1-2 μέρες!
Αυτό ξαναπές το!!Δεν παίζει να τρέχουμε για 1-2 μέρες,είναι και τα έξοδα στη μέση πέρα απτή ταλαιπωρία,θα πέσει η αναρρωτική σύννεφο!Εκτός αυτού,θα γίνει και το κλασσικό:οι μισοί(οι άτυχοι) θα πάνε,οι άλλοι μισοί δεν θα πάνε(οι τυχεροί ή οι πιό ''έξυπνοι''  ;)   ) και γενικά θα επικρατήσει ψιλοχάος...!
Εμένα από πρωτοβάθμια ανατολ αττικής μου είπαν οτι μέσα στη μέρα ελπίζουν το υπουργείο να έχει βγάλει κάτι για να το ανακοινώσουν και αυτοί,από το υπουργείο μου είπαν οτι τυπικά πρέπει νάμαι στο πυσδε αλλά να συνεννοηθώ με αυτούς μήπως με διευκολύνουν...Πιάσ'το αυγό και κούρευ'το...
Όσο για τις τοποθετήσεις,πιστεύω και εγώ οτι θα μετατραπούν τα μόρια μας σε α'βάθμιας και μετά θα γίνουν.

john-πε06, κι εγώ πήρα μετάταξη στην ανατολική αττική αλλά έπαιρνα όλη μέρα και δεν κατάφερα να τους βρω στο τηλέφωνο. στη σελίδα τους απλώς λέει να... μείνουμε συντονισμένοι, λες και έχουμε τον άπειρο χρόνο ως τη δευτέρα. εγώ προσωπικά είχα οργανική σε νησί όπου θέλω δυο μέρες ταξίδι για να είμαι εκεί τη δευτέρα! από την εκεί δδε βέβαια μου είπαν ότι δεν είναι και λογικό να παρουσιαστούμε στη δευτεροβάθμια αλλά επισήμως δεν τους έχει ενημερώσει κανείς... μπάχαλο! εγώ πάντως δεν έχω τόσα λεφτά για πέταμα για να ταξιδεύω δύο μέρες πήγαινε και δύο μέρες έλα πέρα δώθε!
[/quote]

κ εγω ανατολικη αττικη. Πετυχα προς το μεσημερι καποια κυρια κ μου ειπε οτι να κοιταω ολο το σαββατοκυριακο στην ιστοσελιδα τους κ θα μας ενημερωσουν γιατι κ αυτοι προς το παρον δεν ξερανε τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:41:38 μμ »
Θα είναι τουλάχιστον τρελό να μας βάλουν να μετακινηθούμε στα νησιά για 1-2 μέρες!
Αυτό ξαναπές το!!Δεν παίζει να τρέχουμε για 1-2 μέρες,είναι και τα έξοδα στη μέση πέρα απτή ταλαιπωρία,θα πέσει η αναρρωτική σύννεφο!Εκτός αυτού,θα γίνει και το κλασσικό:οι μισοί(οι άτυχοι) θα πάνε,οι άλλοι μισοί δεν θα πάνε(οι τυχεροί ή οι πιό ''έξυπνοι''  ;)   ) και γενικά θα επικρατήσει ψιλοχάος...!
Εμένα από πρωτοβάθμια ανατολ αττικής μου είπαν οτι μέσα στη μέρα ελπίζουν το υπουργείο να έχει βγάλει κάτι για να το ανακοινώσουν και αυτοί,από το υπουργείο μου είπαν οτι τυπικά πρέπει νάμαι στο πυσδε αλλά να συνεννοηθώ με αυτούς μήπως με διευκολύνουν...Πιάσ'το αυγό και κούρευ'το...
Όσο για τις τοποθετήσεις,πιστεύω και εγώ οτι θα μετατραπούν τα μόρια μας σε α'βάθμιας και μετά θα γίνουν.

john-πε06, κι εγώ πήρα μετάταξη στην ανατολική αττική αλλά έπαιρνα όλη μέρα και δεν κατάφερα να τους βρω στο τηλέφωνο. στη σελίδα τους απλώς λέει να... μείνουμε συντονισμένοι, λες και έχουμε τον άπειρο χρόνο ως τη δευτέρα. εγώ προσωπικά είχα οργανική σε νησί όπου θέλω δυο μέρες ταξίδι για να είμαι εκεί τη δευτέρα! από την εκεί δδε βέβαια μου είπαν ότι δεν είναι και λογικό να παρουσιαστούμε στη δευτεροβάθμια αλλά επισήμως δεν τους έχει ενημερώσει κανείς... μπάχαλο! εγώ πάντως δεν έχω τόσα λεφτά για πέταμα για να ταξιδεύω δύο μέρες πήγαινε και δύο μέρες έλα πέρα δώθε!
[/quote]
Ποιός έχει λεφτά για πέταμα??Κανείς!Βάλε και τη ταλαιπωρία και έδεσε το γλυκό...Ας ελπίσουμε να ξέρουμε κάτι οριστικό σύντομα...Άγχος για τις μετατάξεις,άγχος για τοποθετήσεις,άγχος για όλα!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:51:39 μμ »
υπάρχει όντως ένα θέμα με το πού θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία όσοι έλαβαν μετάταξη.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το θέμα ειναι πολύ σοβαρό και δεν αναλίσκεται απλά σε "μία τζίφρα". Η μετάταξη ειναι σημαντική υπηρεσιακή μεταβολή και όταν με το καλό έρθει ο καιρός για σύνταξη , η υπηρέτηση πρέπει να φαίνεται - και να ειναι - συνεχής. Έστω και μία μέρα "κενή" μπορεί να ακυρώσει την διαδικασία ολόκληρη.
Εξάλλου, στην πράξη ανάληψης στην υπηρεσία μετάταξης τι ακριβώς θα γράψετε ; " ανέλαβε υπηρεσία ο τάδε σύμφωνα με το δελτίο τύπου του υπουργείου παιδείας;" θα πρέπει να αναφέρεται ένας αριθμός πρωτοκόλλου έστω - και αυτός αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει.
Πράγματι στο υπουργείο ειναι ενήμεροι για το θέμα και λογικά θα το λύσουν εντός της μέρας - το πολύ αύριο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 30, 2013, 05:59:22 μμ »
υπάρχει όντως ένα θέμα με το πού θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία όσοι έλαβαν μετάταξη.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το θέμα ειναι πολύ σοβαρό και δεν αναλίσκεται απλά σε "μία τζίφρα". Η μετάταξη ειναι σημαντική υπηρεσιακή μεταβολή και όταν με το καλό έρθει ο καιρός για σύνταξη , η υπηρέτηση πρέπει να φαίνεται - και να ειναι - συνεχής. Έστω και μία μέρα "κενή" μπορεί να ακυρώσει την διαδικασία ολόκληρη.
Εξάλλου, στην πράξη ανάληψης στην υπηρεσία μετάταξης τι ακριβώς θα γράψετε ; " ανέλαβε υπηρεσία ο τάδε σύμφωνα με το δελτίο τύπου του υπουργείου παιδείας;" θα πρέπει να αναφέρεται ένας αριθμός πρωτοκόλλου έστω - και αυτός αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει.
Πράγματι στο υπουργείο ειναι ενήμεροι για το θέμα και λογικά θα το λύσουν εντός της μέρας - το πολύ αύριο.

Σε ευχαριστούμε bitch για τις ενημερώσεις που μας κάνεις.Σε αγαπάμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:04:18 μμ »
υπάρχει όντως ένα θέμα με το πού θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία όσοι έλαβαν μετάταξη.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το θέμα ειναι πολύ σοβαρό και δεν αναλίσκεται απλά σε "μία τζίφρα". Η μετάταξη ειναι σημαντική υπηρεσιακή μεταβολή και όταν με το καλό έρθει ο καιρός για σύνταξη , η υπηρέτηση πρέπει να φαίνεται - και να ειναι - συνεχής. Έστω και μία μέρα "κενή" μπορεί να ακυρώσει την διαδικασία ολόκληρη.
Εξάλλου, στην πράξη ανάληψης στην υπηρεσία μετάταξης τι ακριβώς θα γράψετε ; " ανέλαβε υπηρεσία ο τάδε σύμφωνα με το δελτίο τύπου του υπουργείου παιδείας;" θα πρέπει να αναφέρεται ένας αριθμός πρωτοκόλλου έστω - και αυτός αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει.
Πράγματι στο υπουργείο ειναι ενήμεροι για το θέμα και λογικά θα το λύσουν εντός της μέρας - το πολύ αύριο.

Σε ευχαριστούμε bitch για τις ενημερώσεις που μας κάνεις.Σε αγαπάμε!!!!
Συμφωνω και επαυξανω +++++++ bitch να εισαι καλα...και σου ευχομαι....τα καλυτερα!!! :)  :)  :)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:06:54 μμ »
Δημήτρης Μπράτης (facebook)

Οι υποχρεωτικές μετατάξεις των εκπκών της βθμιας,καθώς και εκείνες που είχε εγκρίνει το ΚΥΣΠΕ στις 11 Ιουλίου,έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό Παιδείας και πηγαίνουν για δημοσίευση σε ΦΕΚ.Όπως με ενημέρωσαν ίσως αυτό γίνει και σήμερα.

Πιστευω θα λεει κ που θα παρουσιαστουμε κ ποτε...
Εντάξει,αν πάρει φεκ,τη Δευτέρα παρουσιαζόμαστε στο πυσΠε που πήραμε μετάταξη,την ώρα που θα ορίσει αυτό!
Aμην!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:10:31 μμ »
σας ευχαριστώ !! και γω σας αγαπώ! Υπήρξατε εκπληκτική παρέα και με μάθατε ένα σωρό πράγματα. Δε θα χαθούμε -  εξάλλου το υπουργείο παιδείας για μένα ειναι μεγάλη αγάπη.... δεν ξεχνιέται έτσι εύκολα....

άσχετο... για αυτό που γράφει ο Μπράτης.... δεν πρέπει να υπογράψει και ο Μητσοτάκης; ( Ο νεώτερος ). Αφού πρόκειται για ΚΥΑ, ή εγώ κάνω λάθος;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:13:00 μμ »
σας ευχαριστώ !! και γω σας αγαπώ! Υπήρξατε εκπληκτική παρέα και με μάθατε ένα σωρό πράγματα. Δε θα χαθούμε -  εξάλλου το υπουργείο παιδείας για μένα ειναι μεγάλη αγάπη.... δεν ξεχνιέται έτσι εύκολα....

άσχετο... για αυτό που γράφει ο Μπράτης.... δεν πρέπει να υπογράψει και ο Μητσοτάκης; ( Ο νεώτερος ). Αφού πρόκειται για ΚΥΑ, ή εγώ κάνω λάθος;
Αν πρεπει να περιμενουμε και τον Κυριακο την βαψαμε!Βαρεθηκα να περιμενω!!!Βοηθεια ενα ηρεμιστικο!!!

:P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 06:20:27 μμ από Fofaki »
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:35:03 μμ »
Στην Ανατολικη που οπως ειδα βρεθηκαμε κ αρκετοι απο εδω αλλα κ για να προβληματιστουμε αρκετοι κοιταξτε τι εβγαλε:

http://dipe-anatol.att.sch.gr/index.php/2011-10-13-15-35-20/1667--061116-

ειναι και τα λειτουργικα κενα ΕΑΕΠ για οσους ηταν στην διαθεση.

Κ ερωτω: τι θα μεινει για εμας? θα γινει αυτο που φοβομασταν θα μεινουμε εμεις στη διαθεση μετα??
κ επιπλεον που ειναι οι οργανικες θεσεις????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161483
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.