*

Αποστολέας Θέμα: Καθυστέρηση πληρωμής μισθών των υπευθύνων εκπαίδευσης και οργάνωσης των Κ.Δ.Β.Μ.  (Αναγνώστηκε 14092 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι παντρεμένος, η γυναίκα μου δεν εργάζεται, μένω στο ενοίκιο και το παιδί μου πηγαίνει στο σχολείο! Εγώ δουλεύω καθημερινά στο ΚΔΒΜ! Για να μπορέσω να πληρώσω κάποιους λογαριασμούς, δανείστηκα χρήματα από έναν συνάδελφο! Τα δανεικά μου φτάνουν για 3-4 μέρες ακόμα! Μετά θα είμαστε οικογενειακώς στα όρια της πείνας.  Αν δεν καταβληθεί ο μισθός του Αυγούστου μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα! Μα γιατί δεν καταβάλλουν τους δεδουλευμένους μισθούς στην ώρα τους; Γιατί καθυστερούν τόσο πολύ; Και γιατί κανείς δεν αντιδρά; Αυτή η κατάσταση είναι λυπηρή...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος outopia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρέπει να υπήρχε σοβαρό πρόβλημα ρευστότητας.Ελπίζω να λυθεί σύντομα το θέμα των πληρωμών, καθώς 11-9-2013 πήραν έγκριση προχρηματοδότησης για τα ΚΔΒΜ. Δείτε το http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΛ9Λ46ΨΖΣΠ-5ΝΔ
Είμαι κι εγώ Υπεύθυνος Εκπαίδευσης κι έχω περάσει κι από τα ΚΕΕ...
Επίσης είναι καιρός να γίνει και κάποια συνάντηση, σεμινάριο να το πω;;;
Πάλι στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ σήμερα αναρτήθηκε ανάδοχος για σεμινάρια ΣΧΟΛΩΝ ΓΟΝΕΩΝ
Μήπως είναι καιρός να οργανωθούμε;;;
Εγώ έχω ήδη μιλήσει με αρκετούς συναδέλφους κι όλοι τα ίδια προβλήματα έχουμε.

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ε, ναι! Πρέπει να οργανωθούμε! Να συναντηθούμε οι Υπεύθυνοι, να ανταλλάξουμε απόψεις και να ζητήσουμε συγκεκριμένα πράγματα από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ:
1) Να μας δίνουν τον μισθό σε σταθερή ημερομηνία, πχ κάθε 15 του κάθε μήνα. Όχι να εικάζουμε κάθε τόσο πότε θα πληρώσουν!
2) Να μας δώσουν αύξηση 300 ευρώ για να μπορούμε να ζούμε αξιοπρεπώς.
3) Να λειτουργήσει επιτέλους η τηλεματική δικτύωση των ΚΔΒΜ (υπάρχει έτοιμη η παλιά πλατφόρμα των ΚΕΕ), διότι χωρίς τηλεματική δικτύωση δεν μπορεί να γίνει σωστή δουλειά!
4) Να συζητήσουμε το επαγγελματικό μας μέλλον μετά τη 30η/06/2015. Δεν γίνεται να μας απολύσουν τη στθγμή που θα έχουμε αρχίσει να στήνουμε την Δια Βίου Μάθηση στην Ελλάδα. Θα πρέπει να μας δώσουν προοπτική τουλάχιστον μέχρι τις 30/6/2018, ούτως ώστε να ολοκληρώσουμε πλήρως το έργο μας χωρίς να σκεφτόμαστε την απόλυση που πλησιάζει!
5) Να ζητήσουμε την διοργάνωση ενός επιστημονικού συνερίου από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, όπου θα συμμετέχουν αποκλειστικά και μόνον Υπεύθυνοι των ΚΔΒΜ.
Αυτά είναι 5 σημεία που μου ήλθαν πρόχειρα στο μυαλό. Έχει κάποιος άλλος κάτι άλλο να προτείνει;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εμένα από το Ινδβμ με ενημέρωσαν ότι πολύ πιθανόν όπως συμβαίνει σε τέτοιες προκηρύξεις να πάρει παράταση το πρόγραμμα. Αλλά και να μην πάρει θα υπάρξουν δήμοι οι οποίοι θα θέλουν να συνεχίσουν τα προγράμματα αυτά.Για αυτό σας λέω, προσέξτε ποιους δήμους θα δηλώσετε.
Επίσης ΤΙ ΣΚ@@Α ΣΑΣ ΛΕΝΕ Η ΟΜΑΔΑ ΕΡΓΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ???ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σήμερα έχουμε 19 Σεπτέμβρη και ακόμα δεν έχει καταβληθεί ο μισθός του Αυγούστου... Γιατί;

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιά να δούμε αύριο που έχουμε 20 Σεπτέμβρη, θα καταβληθεί ο μισθός του Αυγούστου; Ή θα πάμε στον Οκτώβρη και δεν θα έχει καταβληθεί ακόμα ο μισθός του Αυγούστου; Τότε όμως το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα χρωστάει στους Υπεύθυνους 2 μισθούς! Όμως οι Υπεύθυνοι των ΚΔΒΜ πεινάνε από τώρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2013, 01:00:56 πμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σήμερα είναι 20 Σεπτέμβρη 2013 και ενώ γράφονται αυτές οι γραμμές δεν έχει καταβληθεί ακόμα ο δεδουλευμένος μισθός του μηνός Αυγούστου 2013! ΓΙΑΤΙ;

Αποσυνδεδεμένος sonia12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιος είναι ο μισθός για τους υπεύθυνους οργάνωσης.Επιπλέον πόση διάρκεια έχει η σύμβασή του?Διάβασα οτι το πρόγραμμα λήγει το 2015.Ισχύει?

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
1250 μεικτά
άρα καθαρά γύρω στα 580 (τρομερά λεφτά ε?)
ναι λήγει αλλά μπορεί να πάρει παράταση

Αποσυνδεδεμένος sonia12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!!Γνωρίζεις μήπως μέχρι πόσα άτομα (Υπεύθυνοι οργάνωσης) μπορεί ν' απασχολήσει ο εκάστοτε δήμος?

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Έναν.Τάχα λέει η προκήρυξη ότι σε δήμους άνω των 50000 κατοίκων μπορεί να απασχολήσουν και 2 αλλά όταν ρώτησα μετέπειτα μια υπάλληλο στο ΙΝΔΒΜ με είπε ότι δεν θα γίνει κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος sonia12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μη νομίζεις στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ οτι γνωριζουν,γιατι επικοινωνησα με το δήμο μου κ είπαν πως αυτό θα εξαρτηθεί απο τη συμμετοχή των ενδιαφερομένων.Μάλιστα γνωρίζω πως σε αρκετούς δήμους πήραν κ δεύτερο άτομο.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Σε ποιον δήμο πήραν και δεύτερο υπεύθυνο;

Αποσυνδεδεμένος sonia12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο Βύρωνα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 746
Σύνολο: 758

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.