*

Αποστολέας Θέμα: Καθυστέρηση πληρωμής μισθών των υπευθύνων εκπαίδευσης και οργάνωσης των Κ.Δ.Β.Μ.  (Αναγνώστηκε 14214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Άσχετα με το τι λέει το Ινδβμ να πιέσετε να πάρουν κι άλλο άτομο.Ολόκληρος δήμος Αθηνών και η προκήρυξη λέει ότι μπορεί να απασχοληθεί δεύτερος.
Να διεκδικήσεις την θέση αυτή.Εμένα μια βολεμένη υπάλληλος μ είπε ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει(πράγμα που είναι αντίθετο με την ίδια την προκήρυξη).Αλλά πολύ πιθανό να μην ήξερε κι αυτή τι της γινόταν.Όπως οι περισσότεροι υπάλληλοι εκεί μέσα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sonia12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να σαι καλα γιατι έχω απογοητευτεί με αυτή την ιστορία!!Θα κάνω οτι μπορώ!Τουλάχιστον να πιέσω το δήμο.Πιστεύω να μπορεί ν' απαιτήσει κ άλλο άτομο.Κάθε φορά στο ινεδιβιμ μου λένε κ άλλα πράγματα.Εσυ εργάζεσαι στο πρόγραμμα αυτη την περίοδο?Περισσότερο διαφωτίστηκα απο εσένα,παρά απο τους δήθεν υπεύθυνους!!Σ' ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εγώ περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα για τους υπεύθυνους εκπαίδευσης στα νησιά για να ξεκινήσω.

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελειώνει ο Σεπτέμβρης και δεν έχει καταβληθεί ακόμα ο δεδουλευμένος μισθός του Αυγούστου στους Υπεύθυνους των ΚΔΒΜ! ΝΤΡΟΠΗ!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2013, 10:54:39 μμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alex.el

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

ρε παιδιά υπάρχει κάποιος που ΔΕΝ έχει πληρωθεί τον μισθό του ΙΟΥΛΙΟΥ  ή είμαι ο μοναδικός...???

στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν σηκώνουν τηλέφωνα...ΑΝΥ ΗΕLP...???

εχετε βρεί την απόφαση πληρωμής στο διαύγεια...???

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ούτε εγώ έχω πληρωθεί τον Ιούλιο.

Αποσυνδεδεμένος alex.el

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν έχετε πληρωθεί ακόμα τον μισθό του Ιουλίου; Και πώς ζείτε; Τί τρώτε; Πώς πληρώνετε χαράτσια, λογαριασμούς, ενοίκιο; Πώς πληρώνετε 780 ευρώ ΦΠΑ κάθε 3μηνο και 451 ευρώ ΟΑΕΕ κάθε 2μηνο; Είσατε πλούσιοι ή σας πληρώνει ο μπαμπάς και η μαμά;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@alfieri,
ούτε πλούσιοι είμαστε..ούτε μας πληρώνει ο μπαμπάς και η μαμά..
Όπως ζεις και εσύ.. ό,τι τρως και εσύ.. όπως πληρώνεις και εσύ χαράτσια, λογαριασμούς, ενοίκιο.. έτσι πληρώνουμε και εμείς αντίστοιχα.
Όπως πληρώνεις και εσύ 780 ευρώ ΦΠΑ κάθε 3μηνο και 451 ευρώ ΟΑΕΕ κάθε 2μηνο.. έτσι πληρώνουμε και εμείς τα αντίστοιχα.
Εσύ, έχεις να μας πεις πως αντιμετωπίζεις όλα αυτά που έθεσες πριν; Διότι θα έχεις λογικά εναλλακτικούς τρόπους αντιμετώπισης εφόσον θέτεις στην πλειοψηφία ολα αυτά τα ερωτήματα....
Παρακολουθώ τα όσα καταθέτεις τοσο καιρό και πολύ καλά κάνεις, όμως αναρρωτιέμαι αν όντως όλα αυτά που καταθέτεις εδώ (με τον όποιο τρόπο το κάνεις κάθε φορά) τα έχεις αναφέρει και στους αρμόδιους του ΙΝΕΔΙΒΙΜ;;;;
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος maria02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση αλλα πότε θα διδάξω;
    • Προφίλ
Oύτε και εγώ έχω πληρωθεί τον Ιούλιο...καλά πάμε....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Δεν έχετε πληρωθεί ακόμα τον μισθό του Ιουλίου; Και πώς ζείτε; Τί τρώτε; Πώς πληρώνετε χαράτσια, λογαριασμούς, ενοίκιο; Πώς πληρώνετε 780 ευρώ ΦΠΑ κάθε 3μηνο και 451 ευρώ ΟΑΕΕ κάθε 2μηνο; Είσατε πλούσιοι ή σας πληρώνει ο μπαμπάς και η μαμά;
Δημιουργούνται χρέη. Το κράτος όμως αν του χρωστάς σου βάζει τόκο και σε πάει και στα δικαστήρια! Πώς θα στρώσει αυτή η στρεβλή κατάσταση;
  

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
ο λόγος που δεν πληρώνεστε είναι ότι δεν υπάρχουν λεφτά..

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ο λόγος που δεν πληρώνεστε είναι ότι δεν υπάρχουν λεφτά..
Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος! Το γεγονός όμως ότι οι Υπεύθυνοι των ΚΔΒΜ εργάζονται κανονικά, αν και απλήρωτοι από τον Ιούλιο (και μπαίνουμε στον Οκτώβρη!) και χωρίς να διαμαρτύρονται ή να απεργούν σημαίνει ότι έχουν χρήματα! Και προβλέπω ότι αν μείνουν και άλλους 2-3 μήνες απλήρωτοι, πάλι θα εργάζονται κανονικώτατα! Γιατί προφανέστατα έχουν από πίσω τη μαμά (ή τον μπαμπά) που τους πληρώνει! Αυτό το έχουν καταλάβει και στην ομάδα έργου, οπότε δεν σκίζονται κιόλας. Όποιος ζει από την εργασία του και μάλιστα στο Δημόσιο, αν μείνει απλήρωτος 1-2 μήνες, αντιδρά, απεργεί ή παραιτείται! Και δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω -κι εγώ μια από τα ίδια είμαι! Οπότε δουλέψτε Υπεύθυνοι των ΚΔΒΜ, κάντε τμήματα και εκεί κατά τα Χριστούγεννα το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ίσως πληρώσει τον μισθό του Αυγούστου! Μέχρι τότε θα σας πληρώνει μισθό η μαμά!

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
@alfieri,
ούτε πλούσιοι είμαστε..ούτε μας πληρώνει ο μπαμπάς και η μαμά..
Όπως ζεις και εσύ.. ό,τι τρως και εσύ.. όπως πληρώνεις και εσύ χαράτσια, λογαριασμούς, ενοίκιο.. έτσι πληρώνουμε και εμείς αντίστοιχα.
Όπως πληρώνεις και εσύ 780 ευρώ ΦΠΑ κάθε 3μηνο και 451 ευρώ ΟΑΕΕ κάθε 2μηνο.. έτσι πληρώνουμε και εμείς τα αντίστοιχα.
Εσύ, έχεις να μας πεις πως αντιμετωπίζεις όλα αυτά που έθεσες πριν; Διότι θα έχεις λογικά εναλλακτικούς τρόπους αντιμετώπισης εφόσον θέτεις στην πλειοψηφία ολα αυτά τα ερωτήματα....
Παρακολουθώ τα όσα καταθέτεις τοσο καιρό και πολύ καλά κάνεις, όμως αναρρωτιέμαι αν όντως όλα αυτά που καταθέτεις εδώ (με τον όποιο τρόπο το κάνεις κάθε φορά) τα έχεις αναφέρει και στους αρμόδιους του ΙΝΕΔΙΒΙΜ;;;;
@Άστρο...
Εγώ Άστρο, τα έχω αναφέρει και τα γράφω κι εδώ! Αλλά προτείνω και απεργίες. Εσύ Άστρο τί έχεις κάνει; Μάλλον τίποτα! Απλά βλέπεις με καχυποψία όσους τολμούν να μιλάνε! Και πώς ζείς; Εμάς τους υπόλοιπους Υπεύθυνους μας πληρώνει η μαμά! Κι εσένα, όμως κάποιος σε πληρώνει (μαμά, μπαμπάς, σύζυγος) ή έχεις καταθέσεις και ζείς, ή χτυπάς τράπεζες (δύσκολο, θα σε είχαν πιάσει)! Δεν υπάρχει άλλος τρόπος!
Αναρωτιέμαι αν συμφωνείς με τις διαμαρτυρίες και αν εκτός από το να κριτικάρεις όποιον διαμαρτύρεται, έχεις κάτι να προτείνεις! Και, αλήθεια, εσύ έχεις κάνει κάτι ή κάθεσαι και περιμένεις έτσι απλά την επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2013, 06:09:01 μμ από alfieri »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 776
Σύνολο: 794

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.