*

Αποστολέας Θέμα: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014  (Αναγνώστηκε 97502 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 01:47:02 μμ »
Η Β φάση ευννοεί κυρίως βύσματα γιατί με την Α ξεφορτώνεσαι τους πρώτους στα δύσκολα και μακρινά.
Προτιμώ να καθυστερήσει η Α φάση μέχρι να φανούν όλα τα δυνατά κενά.

Γιατί βύσματα?? Αν εσύ έβαλες το κουτάκι και φύγεις με την πρώτη φάση και εγώ έβαλα μόνο την περιφέρειά μου, πλησίον αστικών κέντρων και τοποθετηθώ εκεί στη β φάση επειδή πρόσεξα τις επιλογές μου, σημαίνει ότι είμαι βύσμα??? Εσύ Τήλο, εγώ Αθήνα ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:38:00 »

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 05:03:35 μμ »
ΚΑΛΕΣΜΑ : Τρίτη 10  Σεπτέμβρη 11 π.μ στο Υπουργείο Παιδείας
Φτάσαμε στο σημείο μηδέν !!Εμείς οι αδιόριστοι, αναπληρωτές και ωρομίσθιοι, θα βρεθούμε αυτές τις μέρες σε καθεστώς διαρκούς ανεργίας .Η μνημονιακή πολιτική της κυβέρνησης ,καταδικάζει σε αφάνεια το πιο μορφωμένο κύτταρο της κοινωνίας μας :Όλους εμάς που δουλεύουμε χρόνια ως αναπληρωτές σε όλη την Ελλάδα !Καλούμε όλους τους αδιόριστους ,χωρίς κανένα κομματικό χρώμα ,να συμμετέχουν στην παράσταση διαμαρτυρίας έξω από το υπουργείο στις 10-9-2013 και ώρα 11.00 για να πάρουμε απαντήσεις για το εργασιακό μας μέλλον !

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 05:56:56 μμ »
ΚΑΛΕΣΜΑ : Τρίτη 10  Σεπτέμβρη 11 π.μ στο Υπουργείο Παιδείας
Φτάσαμε στο σημείο μηδέν !!Εμείς οι αδιόριστοι, αναπληρωτές και ωρομίσθιοι, θα βρεθούμε αυτές τις μέρες σε καθεστώς διαρκούς ανεργίας .Η μνημονιακή πολιτική της κυβέρνησης ,καταδικάζει σε αφάνεια το πιο μορφωμένο κύτταρο της κοινωνίας μας :Όλους εμάς που δουλεύουμε χρόνια ως αναπληρωτές σε όλη την Ελλάδα !Καλούμε όλους τους αδιόριστους ,χωρίς κανένα κομματικό χρώμα ,να συμμετέχουν στην παράσταση διαμαρτυρίας έξω από το υπουργείο στις 10-9-2013 και ώρα 11.00 για να πάρουμε απαντήσεις για το εργασιακό μας μέλλον !

Παρατηρώ πως η πρωτοβάθμια έβγαλε τα κενά της, μέσω των αιρετών της... 5000+ !! Στη δευτεροβάθμια δεν μπορούν, έστω μέχρι την άλλη ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ να συγκεντρώσουν τα κενά και να τα δώσουμε κι εμείς στη δημοσιότητα;
 (Νομίζω πως κάνουμε πολύ καλά που συγκεντρώνουμε κενά, έστω φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος MatinaPEO2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 06:06:12 μμ »
Είναι κατάπτυστοι οι άνθρωποι του Υπουργείου. Αποκλείουν τους φιλολόγους από τα πρότζεκτ και στο γυμνάσιο-πέραν της τοπικής ιστορίας- για το τρέχον σχολικό έτος, ώστε να μη φανούν τα κενά φιλολόγων στην ευρύτητά τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:38:00 »

Αποσυνδεδεμένος DIMAS71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 06:31:20 μμ »
Είναι κατάπτυστοι οι άνθρωποι του Υπουργείου. Αποκλείουν τους φιλολόγους από τα πρότζεκτ και στο γυμνάσιο-πέραν της τοπικής ιστορίας- για το τρέχον σχολικό έτος, ώστε να μη φανούν τα κενά φιλολόγων στην ευρύτητά τους.
Και οχι μόνο γι αυτό είναι κατάπτυστοι αλλά και εγκληματίες.....αφού με τον πλέον επίσημο τρόπο αναθέτουν ως 1 ανάθεση στα Γυμνάσια την Ιστορία σε ξενόγλωσσους αφαιρώντας την από συναδέλφους που θέλουν να την πάρουν .... με τον τρόπο αυτό μειώνουν τα κενά ανα την Επικράτεια και άνθρωποι χωρίς ωράριο με το πτυχίο πρόσληψής τους αποκτούν ωράριο  αναγκάζοντας τους φιλολόγους να δηλώνουν αρχαία και γλώσσα μόνο και όπου μπορούν δίνουν και την Λογοτεχνία....οδηγώντας κάποιους (φιλολόγους) για να συμπληρώσουν ωράριο σε περισσότερα από ενα σχολεία....
και για να μην παρερμηνευτώ δεν θέλω κανεις να απολυθεί...έχω, όμως, την αξίωση ο καθενας να κάνει μάθημα με το πτυχίο που προσλήφθηκε....!!!!
Φυσικά αυτό μειώνει και τις πιθανότητες τις δικές μας να μας προσλάβουν......!!!!
Τέλος όλα αυτά γίνονται με τις ευλογίες των ΠΥΣΔΕ, όπου σε παρα πολλά αιρετοί είναι και φιλολογοι, οι οποίοι ως νέοι Μαυρογιαλούροι σκέφτονται τα ψηφουλάκια και όχι την ουσία....!!!
Υ.Γ. Θα έρθει η 28η Οκτωβρίου και η 25η Μαρτίου και θα χύνουν όλοι μαζί, πολιτικοί και δημοσιογραφοι -παπαγαλάκια, στις πρωινες εκπομπες κροκοδείλια δάκρυα για το επιπεδο γνωσεων της Ιστοριας των νεοελληνων μαθητών....O tempora, o mores....!!!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 08:08:23 μμ »
Η Β φάση ευννοεί κυρίως βύσματα γιατί με την Α ξεφορτώνεσαι τους πρώτους στα δύσκολα και μακρινά.
Προτιμώ να καθυστερήσει η Α φάση μέχρι να φανούν όλα τα δυνατά κενά.

Γιατί βύσματα?? Αν εσύ έβαλες το κουτάκι και φύγεις με την πρώτη φάση και εγώ έβαλα μόνο την περιφέρειά μου, πλησίον αστικών κέντρων και τοποθετηθώ εκεί στη β φάση επειδή πρόσεξα τις επιλογές μου, σημαίνει ότι είμαι βύσμα??? Εσύ Τήλο, εγώ Αθήνα ;D

Καθολου αστειο....  :-\

Αποσυνδεδεμένος isabella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 08:16:23 μμ »
Για όσους δεν το έμαθαν καμία ανάθεση ιστοριας στους συναδέλφους των ξένων γλωσσών .

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 08:19:54 μμ »
Η Β φάση ευννοεί κυρίως βύσματα γιατί με την Α ξεφορτώνεσαι τους πρώτους στα δύσκολα και μακρινά.
Προτιμώ να καθυστερήσει η Α φάση μέχρι να φανούν όλα τα δυνατά κενά.

Γιατί βύσματα?? Αν εσύ έβαλες το κουτάκι και φύγεις με την πρώτη φάση και εγώ έβαλα μόνο την περιφέρειά μου, πλησίον αστικών κέντρων και τοποθετηθώ εκεί στη β φάση επειδή πρόσεξα τις επιλογές μου, σημαίνει ότι είμαι βύσμα??? Εσύ Τήλο, εγώ Αθήνα ;D
Καλό είναι τέτοιες ώρες-που παίζεται το εργασιακό μας μελλον- να λείπουν οι ειρωνείες.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 08:36:35 μμ »
εμείς γιορτάζουμε, άλλοι κλαίνε... :-X

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 09:19:43 μμ »
Η Β φάση ευννοεί κυρίως βύσματα γιατί με την Α ξεφορτώνεσαι τους πρώτους στα δύσκολα και μακρινά.
Προτιμώ να καθυστερήσει η Α φάση μέχρι να φανούν όλα τα δυνατά κενά.

Γιατί βύσματα?? Αν εσύ έβαλες το κουτάκι και φύγεις με την πρώτη φάση και εγώ έβαλα μόνο την περιφέρειά μου, πλησίον αστικών κέντρων και τοποθετηθώ εκεί στη β φάση επειδή πρόσεξα τις επιλογές μου, σημαίνει ότι είμαι βύσμα??? Εσύ Τήλο, εγώ Αθήνα ;D
Καλό είναι τέτοιες ώρες-που παίζεται το εργασιακό μας μελλον- να λείπουν οι ειρωνείες.

Kαθόλου ειρωνείες. Πολλοί από εμάς λόγω υποχρεώσεων βάλαμε μόνο την περιφέρειά μας. Ακόμη κι αν δουλέψουμε τον Απρίλιο (που κι αυτό χλωμό το κόβω) στην πόλη μας, δεν είμαστε βύσματα. Να προσέχει ο καθένας τι γράφει σε αυτό το Forum.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 09:26:36 μμ »
Καλύτερα να ανασκευάσω.
Η Β φάση μπορεί να ευννοεί κάποια βύσματα γιατί με την Α ξεφορτώνεσαι τους πρώτους στα δύσκολα και μακρινά. Αυτό προϋποθέτει γνώση εκ των έσω και σχεδιασμό από τα οικεία ΠΥΣΔΕ, τους διευθυντές των σχολείων και τον αιτούντα. Για παράδειγμα ένα ΠΥΣΔΕ μπορεί να καθυστερήσει να δώσει τα κενά του για να μην είναι στην Α φάση. Έχει γίνει αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο συχνό φαινόμενο. Οπότε δεν είναι βύσματα όλοι.
Προτιμώ να καθυστερήσει η Α φάση μέχρι να φανούν όλα τα δυνατά κενά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2013, 09:42:52 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 09:51:23 μμ »
 Κ'αποια σχολεία, κυρίως ΕΠΑΛ, έχουν ένα διάστημα στο οποίο επιτρέπουν τους μαθητές της Β να αλλάξουν ειδικότητα, εάν επιθυμούν. Πολλές φορές αυτές οι κινήσεις μαθητών μπορεί να επηρεάσουν την καθυστερημένη εμφάνιση κάποιου κενού, όχι μόνο στα ειδικότητας, αλλά και στα γενικής παιδείας. Συα τελευταία επηρεάζουν και οι μετακινήσεις μαθητών μεταξύ ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.
  

Αποσυνδεδεμένος sousourada

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 10:24:52 μμ »
Ανανεώθηκαν οι πίνακες. καμια διόρθωση προς το καλύτερο...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 10:32:12 μμ »
Προς το χειρότερο! 3 φορές ανανεώθηκαν από πέρυσι και τις 3 έπεσα!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 713

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.