*

Αποστολέας Θέμα: Συναντήσεις εκπαιδευτικών. Eνα live pde.  (Αναγνώστηκε 75738 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #322 στις: Μάιος 18, 2015, 12:55:44 πμ »
Ο Μαρκούλης έτσι, αλλιώς... εμείς κανένα κοπλιμέντο δεν ακούμε, σε φρέαρ ουρήσαμε;  >:(    (μην τολμήσετε!!!  :P )

Τελικά η Ιθάκη ήταν εξίσου άξια με το δρόμο προς την Ιθάκη (όπου Ιθάκη βλέπε το μέρος που καταλήξαμε να κάτσουμε  :P ), και η παρέα πολύ καλή και ευχάριστη, περισσότερο από κάθε άλλη φορά θα έλεγα.
Εγώ από την πλευρά μου θα κάνω άλλο σχόλιο, και θα πρωτοτυπήσω, καθώς δεν αφορά το Μάρκο..
Δασκαλίτσα, πόσο πολύ άλλαξες; Είχα πολύ καιρό να σε δω και κόντεψα να μην σε γνωρίσω! Φτου σου μη σε ματιάσω!  :D Βέβαια δεν άλλαξες στα μυαλά, το ίδιο τρελή με την καλή έννοια!
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:18:23 »

Αποσυνδεδεμένος zoe83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #323 στις: Μάιος 18, 2015, 11:52:52 πμ »
Ήταν πράγματι πολύ όμορφα, παιδιά!
Το χάρηκα πολύ. Ανυπομονώ για την επόμενη συνάντηση.
Μάρκο, ευχαριστούμε πολύ!
(Αναμένω με αγωνία να διαβάσω την πρώτη επίσημη θεατρική κριτική σου:-)
« Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις. ».
Βολταίρος

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #324 στις: Μάιος 18, 2015, 12:53:18 μμ »
Ο Μαρκούλης έτσι, αλλιώς... εμείς κανένα κοπλιμέντο δεν ακούμε, σε φρέαρ ουρήσαμε;  >:(    (μην τολμήσετε!!!  :P )

Τελικά η Ιθάκη ήταν εξίσου άξια με το δρόμο προς την Ιθάκη (όπου Ιθάκη βλέπε το μέρος που καταλήξαμε να κάτσουμε  :P ), και η παρέα πολύ καλή και ευχάριστη, περισσότερο από κάθε άλλη φορά θα έλεγα.
Εγώ από την πλευρά μου θα κάνω άλλο σχόλιο, και θα πρωτοτυπήσω, καθώς δεν αφορά το Μάρκο..
Δασκαλίτσα, πόσο πολύ άλλαξες; Είχα πολύ καιρό να σε δω και κόντεψα να μην σε γνωρίσω! Φτου σου μη σε ματιάσω!  :D Βέβαια δεν άλλαξες στα μυαλά, το ίδιο τρελή με την καλή έννοια!
Ναι,η δασκαλιτσα είναι μια κουκλιτσα!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #325 στις: Μάιος 18, 2015, 07:20:17 μμ »
(Αναμένω με αγωνία να διαβάσω την πρώτη επίσημη θεατρική κριτική σου:-)

Εννοείται! πριν ακόμα δημοσιευθεί θα περασει απ τα χέρια σου.... κάνε λιγο υπομονή..
Για θέατρο μιλούσαμε όλο το βράδυ του Σαββατου, με το που ανέφερα τα νέα μου σχέδια. Για αρχαιολογικους χώρους και μνημεία, και να το το θέμα της Εκθεσης στις πανελλήνιες  ;)
(καποιος της επιτροπης μας.... κρυφάκουγε  ;D

Δασκαλίτσα, πόσο πολύ άλλαξες; Είχα πολύ καιρό να σε δω και κόντεψα να μην σε γνωρίσω! Φτου σου μη σε ματιάσω!  :D Βέβαια δεν άλλαξες στα μυαλά, το ίδιο τρελή με την καλή έννοια!

Η αλήθεια είναι πως από τότε που την ειδα τελευταία φορά δυσκολεύθηκα και γω  να την αναγνωρίσω! Το χρώμα των μαλλιων την άλλαξε και της "πάει" περισσότερο  ;)

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:18:23 »

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #326 στις: Μάιος 18, 2015, 08:17:18 μμ »
Iιιι κοκκίνισα ρε σεις!!!!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Landau ήσουν και είσαι υπέροχος! Και το "τρελάρα" το λαμβάνω μόνο ως κοπλιμέντο!!!Εσύ πάλι πάντα νιάτο! :D
Κοkoschka ποια μιλάει; Κουκλάρα και χαμογελάρα!
Zoe83, Sish,ΛΩΡΑ,lilium87, εκπαιδευτικός_30 είστε θεότητες!
Μάρκο, τα λόγια είναι περιττά... Θα ξαναγίνω γραφική λέγοντας ότι σε αγαπώ και σε ευχαριστώ για όλα αυτά τα χρόνια...

Αλλά με χάλασε κάτι ρε παιδιά...Γιατί καλό καλοκαίρι... Εγώ θέλω να ξαναβγούμε...Σας έχω μέρος,ώρα κλπ :D

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #327 στις: Μάιος 18, 2015, 09:34:56 μμ »
Με τόσα που διαβάζω για το πώς περάσατε αρχίζω να ζηλεύω που δεν ήμουν εκεί. Εδώ κατέβηκε όλο το ελληνικό Πάνθεον από τον Όλυμπο στην Ακρόπολη!!! Τουλάχιστον πήρα ένα τηλέφωνο μέσα στη βραδιά για να σας χαιρετίσω...

Να δω πότε θα μπορέσω να έρθω κι εγώ σε μια συνάντησή σας να σας γνωρίσω. Προς το παρόν με διεκδικεί η Μυτιλήνη! ::) ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #328 στις: Μάιος 18, 2015, 09:46:02 μμ »
Λάζαρε, σε ευχαριστούμε για το τηλεφώνημα σου. Εισαι πολύ ευγενικός φίλε και πολύ καλός στην παρέα. Και βεβαια να ρθεις και να γνωρίσεις τα μέλη.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #329 στις: Μάιος 18, 2015, 10:03:12 μμ »
Μάρκο, ξέρεις τι προτείνω? από τον επόμενο χειμώνα να κάνουμε θεατρικές εξορμήσεις και μετά συζήτηση επί της παράστασης (υπό την καθοδήγησή σου βέβαια! ;D)

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #330 στις: Μάιος 18, 2015, 10:04:14 μμ »
Iιιι κοκκίνισα ρε σεις!!!!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Landau ήσουν και είσαι υπέροχος! Και το "τρελάρα" το λαμβάνω μόνο ως κοπλιμέντο!!!Εσύ πάλι πάντα νιάτο! :D
Κοkoschka ποια μιλάει; Κουκλάρα και χαμογελάρα!
Zoe83, Sish,ΛΩΡΑ,lilium87, εκπαιδευτικός_30 είστε θεότητες!
Μάρκο, τα λόγια είναι περιττά... Θα ξαναγίνω γραφική λέγοντας ότι σε αγαπώ και σε ευχαριστώ για όλα αυτά τα χρόνια...

Αλλά με χάλασε κάτι ρε παιδιά...Γιατί καλό καλοκαίρι... Εγώ θέλω να ξαναβγούμε...Σας έχω μέρος,ώρα κλπ :D
Τελικά σαν κλάδος είμαστε όμορφος!ξεχωρίζουμε βρε παιδιά αλλά με τόσα κοπλιμέντα θα νομίζουν τα υπόλοιπα μέλη ότι αντί να   συζητάμε δωροδοκούσαμε ο ένας τον άλλον ή την "ψωνίσαμε" τελείως με ότι συμβαίνει στα εκπαιδευτικά και το ρίξαμε στις φιλοφρονήσεις!!! Δασκαλίτσα θα συμφωνήσω ότι πρέπει να υπάρξει και εκ νέου συνάντηση πριν τις διακοπές! :D ;)

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #331 στις: Μάιος 18, 2015, 10:05:08 μμ »
και το μαλλί καρφάκι!

wet look παρακαλώ...για αποκατάσταση της αλήθειας ;D

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #332 στις: Μάιος 18, 2015, 11:23:14 μμ »
M αρεσει που φτυνομαστε αναμεταξύ μας,με την καλη εννοια παντα χα χα χα

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #333 στις: Μάιος 19, 2015, 12:01:20 πμ »
Μάρκο, ξέρεις τι προτείνω? από τον επόμενο χειμώνα να κάνουμε θεατρικές εξορμήσεις και μετά συζήτηση επί της παράστασης (υπό την καθοδήγησή σου βέβαια! ;D)

Χμ, καλή ιδέα  ;)
Ξερεις τι θα έλεγα? Να ανεβάσουμε θεατρική παράσταση (με δική μου σκηνοθεσία)ως όμαδα του  pde. Tώρα, κωμωδία θα βγεί? Τραγωδία θα καταλήξει? δεν υπόσχομαι..... ;D ;D

Eχω κατά νου και το σενάριο  ;D
Είναι η πορεία 10 εκπαιδευτικών (ο καθενας ανήκει και σε μια κατηγορία: Βυσματίας, ασεπίτης, πολύτεκνος, εκκλησιαστικων, με προυπηρεσία χωρις ΑΣΕΠ, με ΑΣΕΠ χωρις προϋπηρεσία, διοριστέος, με μεταπτυχιακο και ΑΣΕΠ, με προϋπηρεσία και διδακτορικο και με ΑΣΕΠ στη βαση κλπ κλπ)
Θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη και την ιστορια της εκπαίδευσης από το νομο Αρσενη 1998 και μετα.
θα υπαρχει ένα βιντεο γουόλ οπου θα εμφανίζονται με τις ανακοινώσεις και τους νομους τους οι Αρσενης, Μαριεττα, Διαμαντοπουλου, Λοβέρδος κλπ κλπ
το εργο θα είναι σε 5 πράξεις.
Οι εκπαιδευτικοι αυτοί δεν θα συναντηθουν ποτε. Θα μιλουν μεσω διαδικτύου.

Η πρωτη πράξη θα παρουσιαζει στην σκηνή ένα μισοφωτισμένο δωμάτιο οπου αριστερα θα εχει ένα τραπεζακι με ντανες  βιβλια , ένα φωτιστικο γραφείου και πολλα ανοιχτα βιβλια και σημειώσεις ριγμένα γυρω γυρω. Ενας νεαρος σκυμμένος θα μελετα για ΑΣΕΠ και γυρω του ολούθε κουτιά από κοκα κολα, καφεδες μπουκαλια με νερο και κουτια από  πίτσα. Ενα ραδιάκι θα παιζει μουσική.

 Δεξια στην σκηνή μια γυναικα γυρω στα 30-35 επισης θα μελετα επίσης για ΑΣΕΠ σιωπηλή ,μόνο καπου καπου ένα γαυγισμα θα ακούγεται και οσο νυχτώνει ενας γκίωνης θα σπαει την ησυχία.Διπλα και δεξια στην γυναικα θα υπαρχει μια κούνια με το μωρό να κοιμάται ησυχα και που και που θα ακούγεται το κλάμα του.

Στο κέντρο της σκηνής μια άλλη γυναικα με 2 παιδια μικρά και ένα τρίτο στην κοιλιά ( η πολύτεκνη) θα καθεται αραχτει στον καναπε του σαλονιού της α τρωει πατατάκια με μερέντα και θα παρακολουθεί ΤV.

Ολοι θα εχουν μπροστα τους έναν υπολογιστή και θα είναι σε μια εκπαιδευτική σελίδα. Από κει θα μιλουν....
(τα υπολοιπα επι σκηνής)  ;D ;D


 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 04:43:45 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #334 στις: Μάιος 19, 2015, 12:53:01 πμ »
Θα ήθελα να το δω στην πράξη.

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτικές συναντήσεις Αθήνας. Eνα live pde.
« Απάντηση #335 στις: Μάιος 19, 2015, 12:54:47 πμ »
Δεν το συζητω τελειο σεναριο!!!!! Φοβερη ιδεα!!!! :)
Παντως βλεπω περνατε ωραια στις συγκεντρωσεις μπραβο!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 08:33:08 πμ από MARKOS »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 590
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 568
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.