*

Αποστολέας Θέμα: Β Φάση Αποσπάσεων;  (Αναγνώστηκε 6556 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angelik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Β Φάση Αποσπάσεων;
« στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 10:48:31 πμ »
Για μασ που δεν πηραμε αποσπασει απο ΠΥΣΔΕ ΣΕ ΠΥΣΔΕ υπαρχει ελπιδα να γινει Β φαση ??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:06:40 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΟΤΕ Η Β ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:27:22 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΤΕ Η Β ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 10:54:49 πμ »
 Βλέπω το υπουργείο κάπως "σφιχτό" σε αυτό τον τομέα. Ακόμη και αν υπάρξει β φάση, θα είναι περιορισμένος ο αριθμός των αποσπάσεων.
  

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 01:57:57 μμ »
Γιατί βγήκαν οι αποσπάσεις της α φάσης και μιλάτε για β; έχασα επεισόδια;

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 02:00:15 μμ »
Μαλλον τις κατα προτεραιοτητα εννοει. Υποθετω πως αν προκύψουν αλλα κενα μπορουν να γινουν συμπληρωματικές αποσπασεις
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:27:22 »

Αποσυνδεδεμένος angelik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 04:12:00 μμ »
Ναι μιλαω γι'αυτεσ που βγηκαν εχθεσ κατα προτεραιοτητα. ξερουμε αν θα βγουν αλλεσ αποσπασεισ απο πυσδε σε πυσδε ΄

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 04:30:03 μμ »
angelik, αν θέλεις, θα μπορούσες να μας πεις την ειδικότητά σου και ποια περιοχή ζήτησες;
Γιατί αν δεν πήρες εσύ ως κατά προτεραιότητα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει κάποιος άνευ προτεραιότητας. Επειδή μας έχει φάει όλους η αγωνία, τουλάχιστον αν μπορούμε να μάθουμε κάτι ανταλλάσσοντας πληροφορίες μεταξύ μας. Ευχαριστώ!

Τώρα για το θέμα που έθεσες, νομίζω ότι μπορείς να υποβάλεις στο κυσδε αίτηση επανεξέτασης της απόσπασής σου και να περιμένεις μήπως γίνει β φάση. Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος angelik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 03:22:05 μμ »
οκ ειμαι πε05 γαλλικα και στισ νεεσ αποσπασεισ απο πυσδε σε πυσδε δεν υπειρχαν αποσπασεισ για γαλλικων και αγγλικων ... γιατι? και τι θα γινει με μασ τορα που δεν πειραμε τελικα ουτε μεταταξει ουτε αποσπασει?
καποιοσ ξερει να μου πει? σα γινουν αλλεσ μεταταξεισ ακουσα. ισχει κατι τετειο και ποτε.
αν καποιοσ ξερει ασ μου απαντησει ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:54:03 μμ »
Γνωρίζει κανείς πού κατατίθεται η αίτηση θεραπείας / επανεξέτασης για τις αποσπάσεις; Πόση προθεσμία έχουμε;
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 05:00:22 μμ »
Γνωρίζει κανείς πού κατατίθεται η αίτηση θεραπείας / επανεξέτασης για τις αποσπάσεις; Πόση προθεσμία έχουμε;

εχω την εντυπωση μεσω ΔΔΕ πηγαινει στο υπουργειο

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 06:33:37 μμ »
μηπως πρεπει να βγει καποια εγκυκλιος πριν?

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:01:38 μμ »
οκ ειμαι πε05 γαλλικα και στισ νεεσ αποσπασεισ απο πυσδε σε πυσδε δεν υπειρχαν αποσπασεισ για γαλλικων και αγγλικων ... γιατι? και τι θα γινει με μασ τορα που δεν πειραμε τελικα ουτε μεταταξει ουτε αποσπασει?
καποιοσ ξερει να μου πει? σα γινουν αλλεσ μεταταξεισ ακουσα. ισχει κατι τετειο και ποτε.
αν καποιοσ ξερει ασ μου απαντησει ευχαριστω.

Είπαμε νεκρώνουν τα πάντα και δε θα δοθούν αποσπάσεις....γιατί το υπουργείο θέλει λέει να μην υπάρχει αυτό το μπάχαλο με τις αποσπάσεις... γι αυτό θα κάνει μετατάξεις ! και ρωτάω γιατί αν υπήρχαν κενά δε έδωσε μεταθέσεις; Γιατί δε μας δίνει απόσπαση διαρκείας; Γιατί δεν ενώνει τη α/θμια με τη β/θμια ;

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:08:29 μμ »
Άνθρωπος που εκτιμώ αφάνταστα πάρα πολύ προτρέπει τους συναδέλφους της  α/θμιας να μηνύσουν το Υπουργείο γιατί ενώ στις μετατάξεις εμφανίζει κενά δεν έδωσε τις αντιστοιχείς μεταθέσεις. Πως γίνεται να μην μπορώ να πάρω μετάθεση π.χ στη Θεσ/νικη γιατί δεν έχει κενό ενώ τώρα μου δίνει κενά. Είμαι της β/θμιας δεν έχω τίποτα εναντίον των συναδέλφων της α/θμιας, όμως στεναχωριεμαι πάρα πολύ όταν οι συνάδελφοι τα βάζουν μαζί μας, θα πρέπει να κατανοήσουμε όλοι ότι δεν είναι δικιά μας ευθύνη όλη αυτή η κατάσταση και ναι αν ήθελα να διοριστώ στη α/θμια θα είχα κάνει τα χαρτιά μου τότε...αλλά σήμερα με υποχρεώνει να πάω εκεί. Αν αυτοί ήταν στη θέση μου τι θα έκαναν; Ας ενωθούμε όλοι μαζί επιτέλους, ας δείξουμε τη δύναμή μας! Σήμερα είμαι εγώ, αύριο μπορεί να είστε εσείς! Και αίτηση μετάταξης δεν έκανα γιατί αρνούμαι να με εμπαίζουν!

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:56:15 μμ »
Γνωρίζει κανείς πού κατατίθεται η αίτηση θεραπείας / επανεξέτασης για τις αποσπάσεις; Πόση προθεσμία έχουμε;

εχω την εντυπωση μεσω ΔΔΕ πηγαινει στο υπουργειο

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως διάβασα μια ανακοίνωση των αιρετών, στην οποία αναφέρουν ότι υπήρξε προφορική δέσμευση του υπουργείου ότι σύντομα θα ακολουθήσει β' φάση αποσπάσεων.
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αποσπάσεων;
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:05:58 μμ »
Άνθρωπος που εκτιμώ αφάνταστα πάρα πολύ προτρέπει τους συναδέλφους της  α/θμιας να μηνύσουν το Υπουργείο γιατί ενώ στις μετατάξεις εμφανίζει κενά δεν έδωσε τις αντιστοιχείς μεταθέσεις. Πως γίνεται να μην μπορώ να πάρω μετάθεση π.χ στη Θεσ/νικη γιατί δεν έχει κενό ενώ τώρα μου δίνει κενά. Είμαι της β/θμιας δεν έχω τίποτα εναντίον των συναδέλφων της α/θμιας, όμως στεναχωριεμαι πάρα πολύ όταν οι συνάδελφοι τα βάζουν μαζί μας, θα πρέπει να κατανοήσουμε όλοι ότι δεν είναι δικιά μας ευθύνη όλη αυτή η κατάσταση και ναι αν ήθελα να διοριστώ στη α/θμια θα είχα κάνει τα χαρτιά μου τότε...αλλά σήμερα με υποχρεώνει να πάω εκεί. Αν αυτοί ήταν στη θέση μου τι θα έκαναν; Ας ενωθούμε όλοι μαζί επιτέλους, ας δείξουμε τη δύναμή μας! Σήμερα είμαι εγώ, αύριο μπορεί να είστε εσείς! Και αίτηση μετάταξης δεν έκανα γιατί αρνούμαι να με εμπαίζουν!


Φυσικά και θα γίνουν ασφαλιστικά μέτρα.

Η μετάταξη γίνεται σε οργανικό κενό.

Όταν η ροή των μετατάξεων ήταν ανάποδη λόγω ωραρίου κλπ, πολλοί συνάδελφοι έφυγαν από τον τόπο συμφερόντων τους με το τίμημα της αλλαγής βαθμίδας.

Πρώτα ικανοποιείς όλες τις μεταθέσεις σε οργανικά κενά και μετά ανακοινώνεις τα οργανικά κενά που υπάρχουν για μετατάξεις.

Αυτή είναι η σωστή σειρά και η νόμιμη.
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159528
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 265
Σύνολο: 282

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.