*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 311550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vickara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Να ζεις, ν' αγαπάς και να μαθαίνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:22:11 μμ »
Σήμερα έμαθα ότι στο νηπιαγωγείο που ήμουν πέρυσι (1 κλασσικό κ 1 ολοήμερο) δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο προσωρινά(;) και μία θα τα κρατάει όλα. Είναι σίγουρα πάνω από 25. Δεν κοίταξαν τα κενά, κοίταξαν τις πιστώσεις που είχαν.

Εμένα δε θα λειτουργήσει το κλασικό που δούλευα... Τι να λέμε;;;
Να έχεις τα μάτια ανοιχτά στις ομορφιές του κόσμου, να έχεις το μυαλό ανοιχτό στη γνώση, να έχεις την καρδιά ανοιχτή στην αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:26:33 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:23:37 μμ »
Γενικώς οποιες ηταν στην α φαση να μας ενημερώνουν αν μπορούν!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:25:40 μμ »
συγνωμη ρε παιδια....δηλαδη εκαναν τις εγγραφες τους οι γονεις τον Ιουνίο, και τωρα τους λενε παρτε τα παιδια σας και πηγαινετε τα αλλου ή οτι το ολοημερο δε θα δουλεψει και βρειτε λυση να τα παιρνετε στις 12??

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:31:39 μμ »
Παιδια τεράστια απογοήτευση.... αλλα αν δεν γίνουν απεργίες κ δεν βγούμε στους δρόμους δεν θα γινει τιποτα, όπως κ πέρσι. Αν βεβαια δεν μας συμπαρασταθούν κ οι μόνιμες....πάλι δεν βγαινει τιποτα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:26:33 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:32:39 μμ »
Εγινε ανανέωση πινάκων!Κατι να σημαίνει άραγε?

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:33:12 μμ »
Δεν επιτρέπεται μέσω ΕΣΠΑ να προσλάβουν γενικής αγωγής άτομα!!! Η γνώμη μου είναι ότι θα χρησιμοποιήσουν τις πιστώσεις του ΕΣΠΑ για παράλληλη κτλ και θα τους βάλουν σε κανονικά τμήματα όπυ είναι απαραίτητο.. Βολεύει πολύ και εξηγεί τον μεγάλο αριθμό πιστώσεων μεσω ΕΣΠΑ.
Αυτό έχει συμβεί σε νομό της περιφέρειας που ήμουν. Αναπληρώτρια νηπιαγωγός κρίθηκε ακατάλληλη για να διδάξει και μετά από καταγγελίες γονέων απομακρύνθηκε και τη βάλανε παράλληλη στήριξη(!!!!!!!!!).Γελάτε; Εγώ κλαίω!!

Και όχι μόνο...παράλληλη στήριξη μπορεί να βρεθείς για πλάκα, ούτε καν κρίνοντάς σε ακατάλληλο! Όταν πριν λίγα χρόνια δεν έστελνε το Υπουργείο αναπληρωτές ειδικής αγωγής έτυχα σε περίπτωση να καίγεται η Πρωτοβάθμια να στείλει άτομο σε τμήμα ένταξης (που υπόψιν, πάνε μόνο της ειδικής) και να βγει τοποθέτηση στη συγκεκριμένη θέση σε αναπληρωτή νηπιαγωγό γενικής.
Οπότε nipioel πολύ πιθανό να συμβεί αυτό που λες, τώρα που αντίστροφα υπάρχουν πολλές πιστώσεις για τους ΕΣΠΑ. Είναι η λογική του Υπουργείου "κόψτε το κεφάλι σας στις Δ/νσεις να καλύψετε τα κενά. Κρατικές πιστώσεις γιοκ!"

Αποσυνδεδεμένος παπ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:36:02 μμ »
Εγινε ανανέωση πινάκων!Κατι να σημαίνει άραγε?


νομίζω μόνο για την ειδική...

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:36:40 μμ »
ωραία........  :-\    Μετά από όλα τα παραπάνω και διαβάζοντας τις αναρτήσεις του Μπράτη στο facebook καταλαβαίνω ότι φέτος δε θα δουλέψω... (βάζω μόνο εμένα μέσα για να μη μου καταλογίσετε ότι βγάζω αβίαστα συμπεράσματα για όλο τον κλάδο). Ξέρετε τι με εκνευρίσει περισσότερο... όταν πέρυσι ήθελα να πάρω άδεια για λόγους υγείας μου έβγαλαν την ψυχή μέχρι να την εγκρίνουν {και η συνάδερφος έπρεπε να καλύψει και το ωράριό μου επιπλέον} τώρα αυτοί με την προχειρότητά και την ανευθυνότητά τους κάνουν τέρατα και εμείς δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:37:36 μμ »
Εγινε ανανέωση πινάκων!Κατι να σημαίνει άραγε?


νομίζω μόνο για την ειδική...

Ναι. Δίκιο έχεις!

Αποσυνδεδεμένος Black-eyed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:38:03 μμ »
Πλέον είναι αργά για κλάματα

Τα λεφτά δεν υπάρχουν και το υπουργείο παιδείας θα κάνει ότι πει η τρόικα προκειμένου να πάρει η Ελλάδα την επόμενη δόση. Μην περιμένετε λοιπόν επιπλέον πιστώσεις. Η τρόικα έρχεται στην Ελλάδα στις 22 Σεπτεμβρίου. Ίσως μετά από τότε να αλλάξει κάτι (που δε το πιστεύω). Εύχομαι πάντως, με όλη την καρδιά μου, να διαψευστώ.

Δυστυχώς όλοι σας και όλοι μας βλέπαμε το τσουνάμι να έρχεται αλλά παραμέναμε απαθείς ή λέγαμε “δεν βαριέσαι  θα την βρουν την άκρη, θα βρουν λεφτά και θα την βγάλουμε άλλη μια χρονιά”. Διάφοροι έγραφαν ότι το υπουργείο “παίζει παιχνίδια” και “μην ψαρώνετε όλα καλά θα πάνε” αλλά αυτή την στιγμή περιέργως έχουν σταματήσει να γράφουν στο forum. Δεν τους κατηγορώ, μόνο τους προτρέπω να μην λένε πλέον πολλά λόγια και να μην φουσκώνουν τα μυαλά των υπολοίπων.

Πάντως μου προκαλεί εντύπωση πως πολλοί (οι περισσότεροι μάλλον) είναι αυτοί που πέφτουν από τα σύννεφα. Τόσο έξω από τον κόσμο ζούνε ή νόμιζαν ότι η φωτιά που έκαιγε τον γείτονα δεν θα έφτανε στο σπίτι τους;

Επίσης αναρωτιέμαι όλοι αυτοί, που διαμαρτύρονται πλέον (όχι μόνο οι αναπληρωτές, αλλά και οι μη αποσπασμένοι, οι ελάχιστοι γονείς κλπ), τι ψήφισαν (εάν ψήφισαν) στις εκλογές που έγιναν πριν 15 μήνες; Ποιος τους έκανε κυβέρνηση ρε παιδιά; Τι περιμένανε δηλαδή, ότι τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα (μην πω κάτι άλλο) θα βελτιώνανε την κατάσταση;

Το παιχνίδι χάθηκε στις εκλογές, στην μοναδική δύναμη του λαού. Μην μου πείτε ότι με τις απεργίες της μιας ή των 2 ημερών πετυχαίνατε κάτι.

Συγνώμη για το ύφος του post. Δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά απλώς εκφράζω την άποψη μου.



Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #136 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:39:17 μμ »
Ναι, η τελευταία δική μας ενημέρωση στους πίνακες παραμένει στις 5/09/2013....

Αποσυνδεδεμένος vickara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Να ζεις, ν' αγαπάς και να μαθαίνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #137 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:40:10 μμ »
συγνωμη ρε παιδια....δηλαδη εκαναν τις εγγραφες τους οι γονεις τον Ιουνίο, και τωρα τους λενε παρτε τα παιδια σας και πηγαινετε τα αλλου ή οτι το ολοημερο δε θα δουλεψει και βρειτε λυση να τα παιρνετε στις 12??
Όχι, αυτό θα τους το πει η προϊσταμένη στον αγιασμό... Το ίδιο είχε γίνει και πέρισυ που το συγκεκριμένο κλασικό άνοιξε στις 15 Οκτώβρη. Για να μην αναφέρω κλασικό μονοθέσιο της Αναβύσσου που συνάδελφός μας το άνοιξε τον Νοέμβριο στη γ΄φάση... Φέτος θα κολλήσουν, που δυσκολέψανε τα πράγματα;
Να έχεις τα μάτια ανοιχτά στις ομορφιές του κόσμου, να έχεις το μυαλό ανοιχτό στη γνώση, να έχεις την καρδιά ανοιχτή στην αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #138 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 05:40:22 μμ »
βρε κοριτσια ειδατε τουσ πινακεσ με τα κενα;;πριν και μετα τη φαση ;;τα ανακοινωσε ο μπρατησ....μου βγηκαν τα ματια..... δειτε το λιγο ...αν αττικη 105 κενα;;;μηπψσ δε βλεπω καλα;;στο site τησ δοε

Μπορεις να ανεβασεις το link?

Αποσυνδεδεμένος elialex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #139 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:25:32 μμ »
Πέρσι ήμουν σε νηπιαγωγείο με 2 τμήματα και τα δυο ολοήμερα. Τώρα θα λειτουργήσει 1 τμήμα Κλασσικό από την μόνιμη. Ευτυχώς θα πιάσει τους γονείς να τους ενημερώσει. Οι γονείς πρέπει να κλείσουν τα σχολεία και να απαιτήσουν παιδεία και σχολεία για τα παιδιά τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162188
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 708
Σύνολο: 729

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.