*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 310663 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #728 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 10:53:10 μμ »
την πεμπτη μιλησε ο υπουργος στον real και ειπε θα τα λυσει ολα σε 3-4 μέρες, ο υφυπουργος  θα τα λυσει ως την τεταρτη.................... αλλα πως δεν ειπε........
Μην ειστε αρνητικοι παντα.Απο τη στιγμη που θετει ημερομηνιες το υπουργειο παει να πει οτι αυριο βραδυ θα εχουμε Α]β κυκλο αποσπασεων και Β] β φαση αναπληρωτων.Ετσι λοιπον μη γκρινιαζετε.
Δηλαδή εσύ τους πιστεύεις;  ???γιατι εγώ προσωπικά καθόλου.....εδώ δεν έχουν τοποθετηθεί καλά-καλα της Α φάσης
Πες μου ενα λογο να μη τους πιστευω.Ενα οχι πολλους.
συμφωνα με το υπουργειο δεν υπαρχουν κενα, το ολοημερο λειτουργει,.................................................
Ευγε παιδι μου plakakaneis.ΖΕΠ σε νηπιαγωγεια γινεται μονο αν ζητηθει αλλα ποιος να το κανει....Για επιβεβαιωση παρτε τηλ.στο υπουργειο να σας το πουνε.ΠΕΡΣΙ μονο 3 νηπιαγωγεια παννελαδικως ζητησανε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:59:54 »

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #729 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:10:41 μμ »
Στη σελίδα του Μπρατη στο    Facebook γράφει ότι αυξάνεται  ο αριθμός σε προσλήψεις δασκάλων και μειώνεται των νηπιαγωγών..επειδή  δεν εχω Facebook μπορεί κάποιος να το τσεκάρει; Το διάβασα στο alfavita ...

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #730 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:23:15 μμ »
Στη σελίδα του Μπρατη στο    Facebook γράφει ότι αυξάνεται  ο αριθμός σε προσλήψεις δασκάλων και μειώνεται των νηπιαγωγών..επειδή  δεν εχω Facebook μπορεί κάποιος να το τσεκάρει; Το διάβασα στο alfavita ...

Στην Α φάση αναφερόταν...οταν ξαναβγηκε ειχε μειωθει ο αριθμός των νηπιαγ. κ είχε αυξηθεί των δασκάλων

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #731 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:38:49 πμ »
Εστειλα μήνυμα στο μεγκα που ειναι οΚεδικογλου, για το τι θα γίνει με τα κενα και με τη μη λειτουργία των όλο ημερών. Είπε ότι θα τα καλύψει με τις ειδικότητες και ξανά έστειλα  συγκεκριμένα για τα νηπιαγωγεία αλλά δεν του έχει τεθεί η ερώτηση ακόμα. Οποίος μπορεί ας στείλει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:59:54 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #732 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:55:22 πμ »
Καλημέρα!Εχουμε νεα απο απεργίες σε νηπιαγωγεία?Σημερα πάντως το νηπιαγωγείο που πηγαίνει η κορη μου λειτουργούσε κανονικα.Κ τα δυο τμήματα. Βεβαια όλες εκεί ειναι μόνιμες. Προφανώς κ σχετίζεται κ αυτο....



Αποσυνδεδεμένος geosimal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #733 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:05:00 πμ »
επειδη παρακολουθω αυτη τη στιγμη το mega που εχει ως κεντρικο προσκεκλημενο τον κεδικογλου δεν του εγινε ερωτηση για τα νηπιαγωγεια, τωρα εκανε διαφημισεις και θα επιστρεψει με αλλους ομιλητες. αγαπητοι συναδελφοι μην πιστευετε ουτε τους δημοσιογραφους γιατι και αυτοι ειναι ΄πουλημενοι΄και υποκινουν την συζητηση εκει που  τους συμφερει για να τα εχουν καλα με ολους. για αλλη μια φορα εμας τους νηπιαγωγους μας εχουν στο περιθωριο, τελικα οσοι δουλεψαμε μεχρι περυσι δουλεψαμε, τελος ,καιρος να αλλαξουμε πορεια και επαγγελμα

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #734 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:16:30 πμ »
Καλημέρα!Εχουμε νεα απο απεργίες σε νηπιαγωγεία?Σημερα πάντως το νηπιαγωγείο που πηγαίνει η κορη μου λειτουργούσε κανονικα.Κ τα δυο τμήματα. Βεβαια όλες εκεί ειναι μόνιμες. Προφανώς κ σχετίζεται κ αυτο....


εχω την εντυπωση οτι οι νηπιαγωγοι  μπορουν να κανουν μονο σταση εργασια 11 με 2 σημερα καθως δεν εχουν κοινη γραμμη με την ολμε.
η δοε κηρυξε απεργια μαζι με την αδεδυ στις 18-19 σεπτεμβρίου ειναι 48 ωρη .... ελπιζω και ευχομαι να υπαρχει συμμετοχη ..εγω παντως θα συμμετεχω
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #735 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:19:35 πμ »
Καλημέρα!Εχουμε νεα απο απεργίες σε νηπιαγωγεία?Σημερα πάντως το νηπιαγωγείο που πηγαίνει η κορη μου λειτουργούσε κανονικα.Κ τα δυο τμήματα. Βεβαια όλες εκεί ειναι μόνιμες. Προφανώς κ σχετίζεται κ αυτο....


εχω την εντυπωση οτι οι νηπιαγωγοι  μπορουν να κανουν μονο σταση εργασια 11 με 2 σημερα καθως δεν εχουν κοινη γραμμη με την ολμε.
η δοε κηρυξε απεργια μαζι με την αδεδυ στις 18-19 σεπτεμβρίου ειναι 48 ωρη .... ελπιζω και ευχομαι να υπαρχει συμμετοχη ..εγω παντως θα συμμετεχω
Εχεις δίκιο ειναι μόνο για την δευτεροβάθμια. Η πρωτοβαθμια κάνει στάση εργασίας τριωρη

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #736 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:28:57 πμ »
Καλημέρα!Εχουμε νεα απο απεργίες σε νηπιαγωγεία?Σημερα πάντως το νηπιαγωγείο που πηγαίνει η κορη μου λειτουργούσε κανονικα.Κ τα δυο τμήματα. Βεβαια όλες εκεί ειναι μόνιμες. Προφανώς κ σχετίζεται κ αυτο....


εχω την εντυπωση οτι οι νηπιαγωγοι  μπορουν να κανουν μονο σταση εργασια 11 με 2 σημερα καθως δεν εχουν κοινη γραμμη με την ολμε.
η δοε κηρυξε απεργια μαζι με την αδεδυ στις 18-19 σεπτεμβρίου ειναι 48 ωρη .... ελπιζω και ευχομαι να υπαρχει συμμετοχη ..εγω παντως θα συμμετεχω


Α!Σε ευχαριστω!Δεν είχα διαβάσει για τη στάση εργασιας κλπ!

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #737 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:19:26 πμ »
o υφυπουργος παιδείας στην πόπη τσαπανίσου....ο κόσμος καίγεται κι αυτός λέει δεν έχουμε κενά!!!!!!!!!!!....................άισχος πιά

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #738 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:20:18 πμ »
καλημέρα, εδώ στο Ηράκλειο δόθηκε και μια 3-ωρη 8-11 πριν την 3ωρη της ΔΟΕ,για να μπορέσουμε να είμαστε στις κινητοποιήσεις των καθηγητών.

Αποσυνδεδεμένος zael

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #739 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:22:58 πμ »
Πως θα στείλουμε ερώτηση στην τσάμπανιδου; Ειδικά για το νηπιαγωγειο

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #740 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:32:48 πμ »
live u .gr, ειναι το site , o υπουργός για άλλη μια φορά πετάει χαρταετό !!όλα τέλεια όλα καλά!!!!!πίσω στα video wall να δείχνει τον  κοσμάκι να καίγεται ,η δημοσιογράφος να του δείχνει εικόνα με παιδιά να κάνουν στον δρόμο μάθημα κι αυτός να λέει ότι εε εντάξει έτυχε...η απάντηση του για τους αναπληρωτές ήταν ότι καταφέρανε με 10.000 λιγότερους αναπληρωτές να λειτουργήσουν τα σχολία φέτος!!μπράβο τους λοιπόν!!!!!!!!το θέατρο του παραλόγου.αν δεν κινητοποιηθούμε και φέτος είμαστε αξιοι της μόιρας μας.......

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #741 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 10:37:32 πμ »
Αναλωνόμαστε στα ίδια και τα ίδια.Δε βλέπω β φάση παιδιά...τσάμπα ξεροσταλιάζουμε.
νηπιαγωγός

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 621
Σύνολο: 622

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.