*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)  (Αναγνώστηκε 572467 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:15:12 πμ »
το θεμα ξεκινησε ζητώντας μου οι μαθητες να παρω εγω το μαθημα που κανει η αλλη καθηγητρια σε αυτο το τμημα. ενταξει φυσικα τους ειπα οτι δεν γινεται.

στην εκπαιδευση ενηλικων η συμπεριφορα μας πρεπει να ειναι διαφορετικη απο αυτη στα κανονικα σχολεια. δεν μπορεις να χτυπας το χερι στον ενηλικα και να του λες θα σου δειξω εγω απο εδω και περα

????
δε μπορούμε και ΔΕΝ χτυπάμε το χέρι και λέμε θα σου δείξω απο'δω και πέρα ΟΥΤΕ στα "κανονικά" σχολεία γυμνάσια και Λύκεια!
το ότι είναι ενήλικες δεν αλλάζει τους ρόλους!είσαι καθηγητής/καθηγήτρια και είναι μαθητές!τέλος!
ας είναι και 80 χρονών!
κι αν θέλετε,συνάδελφε,να το θέσουμε και βάσει ηλικίας,ενήλικες είναι,ας αποφασίσουν ποιο είναι το σωστό και να το πράξουν!
δεν έχετε καμία δουλειά εσείς!
μπορεί αυτό να σας κάνει να νιώθετε όμορφα,αλλά δε θα'πρεπε!ψάξτε το λίγο!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:08:56 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 02:34:48 μμ »
το θεμα ξεκινησε ζητώντας μου οι μαθητες να παρω εγω το μαθημα που κανει η αλλη καθηγητρια σε αυτο το τμημα. ενταξει φυσικα τους ειπα οτι δεν γινεται.

στην εκπαιδευση ενηλικων η συμπεριφορα μας πρεπει να ειναι διαφορετικη απο αυτη στα κανονικα σχολεια. δεν μπορεις να χτυπας το χερι στον ενηλικα και να του λες θα σου δειξω εγω απο εδω και περα

????
δε μπορούμε και ΔΕΝ χτυπάμε το χέρι και λέμε θα σου δείξω απο'δω και πέρα ΟΥΤΕ στα "κανονικά" σχολεία γυμνάσια και Λύκεια!
το ότι είναι ενήλικες δεν αλλάζει τους ρόλους!είσαι καθηγητής/καθηγήτρια και είναι μαθητές!τέλος!
ας είναι και 80 χρονών!
κι αν θέλετε,συνάδελφε,να το θέσουμε και βάσει ηλικίας,ενήλικες είναι,ας αποφασίσουν ποιο είναι το σωστό και να το πράξουν!
δεν έχετε καμία δουλειά εσείς!
μπορεί αυτό να σας κάνει να νιώθετε όμορφα,αλλά δε θα'πρεπε!ψάξτε το λίγο!


παιδια ολοι κανουμε σωστα την δουλεια μας εκτος βεβαια εαν υπαρχουν ψυχολογικά προβλήματα σε καποιον συνάδελφο και πάλι δεν θα βγάλουμε εμεις την διάγνωση αλλά οι γιατροί. Ουτε καρφώνουμε συνάδελφο για να του/της φάμε τις ωρες. Εχουμε αρκετα προβλήματα σαν κλάδος εκπαιδευτικών για να ασχοληθούμε απο το να ξεσκίζει ο ενας τις σάρκες του άλλου. Ας ξεπεράσουμε το σύνδρομο του Ιούδα.........δεν βγαίνει σε καλό

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 02:51:41 μμ »
το θεμα ξεκινησε ζητώντας μου οι μαθητες να παρω εγω το μαθημα που κανει η αλλη καθηγητρια σε αυτο το τμημα. ενταξει φυσικα τους ειπα οτι δεν γινεται.

στην εκπαιδευση ενηλικων η συμπεριφορα μας πρεπει να ειναι διαφορετικη απο αυτη στα κανονικα σχολεια. δεν μπορεις να χτυπας το χερι στον ενηλικα και να του λες θα σου δειξω εγω απο εδω και περα

????
δε μπορούμε και ΔΕΝ χτυπάμε το χέρι και λέμε θα σου δείξω απο'δω και πέρα ΟΥΤΕ στα "κανονικά" σχολεία γυμνάσια και Λύκεια!
το ότι είναι ενήλικες δεν αλλάζει τους ρόλους!είσαι καθηγητής/καθηγήτρια και είναι μαθητές!τέλος!
ας είναι και 80 χρονών!
κι αν θέλετε,συνάδελφε,να το θέσουμε και βάσει ηλικίας,ενήλικες είναι,ας αποφασίσουν ποιο είναι το σωστό και να το πράξουν!
δεν έχετε καμία δουλειά εσείς!
μπορεί αυτό να σας κάνει να νιώθετε όμορφα,αλλά δε θα'πρεπε!ψάξτε το λίγο!



Συγνώμη αλλά έχεις κάνει μάθημα σε ενηλίκους;;; Φυσικά και οι ρόλοι είναι ξεκάθαροι και εσυ είσαι ο καθηγητής....όμως η συμπεριφορά σου δεν είναι σε καμία περίπτωση η ίδια με αυτή του Λυκείου, ούτε οι εκφράσεις σου. Θέλουν τελείως διαφορετική αντιμετώπιση οι ενήλικες (εκτός αν μιλαμε για παιδιά 18-20 χρονών ακόμα).

ΥΓ: Για να μην αρχίσουν τα αυθαίρετα συμπεράσματα τονίζω πως και στις δυο περιπτώσεις ειμαι κατά της φωνής και του χτυπήματος του χεριού.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #129 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 04:47:32 μμ »
το θεμα ξεκινησε ζητώντας μου οι μαθητες να παρω εγω το μαθημα που κανει η αλλη καθηγητρια σε αυτο το τμημα. ενταξει φυσικα τους ειπα οτι δεν γινεται.

στην εκπαιδευση ενηλικων η συμπεριφορα μας πρεπει να ειναι διαφορετικη απο αυτη στα κανονικα σχολεια. δεν μπορεις να χτυπας το χερι στον ενηλικα και να του λες θα σου δειξω εγω απο εδω και περα

????
δε μπορούμε και ΔΕΝ χτυπάμε το χέρι και λέμε θα σου δείξω απο'δω και πέρα ΟΥΤΕ στα "κανονικά" σχολεία γυμνάσια και Λύκεια!
το ότι είναι ενήλικες δεν αλλάζει τους ρόλους!είσαι καθηγητής/καθηγήτρια και είναι μαθητές!τέλος!
ας είναι και 80 χρονών!
κι αν θέλετε,συνάδελφε,να το θέσουμε και βάσει ηλικίας,ενήλικες είναι,ας αποφασίσουν ποιο είναι το σωστό και να το πράξουν!
δεν έχετε καμία δουλειά εσείς!
μπορεί αυτό να σας κάνει να νιώθετε όμορφα,αλλά δε θα'πρεπε!ψάξτε το λίγο!



Συγνώμη αλλά έχεις κάνει μάθημα σε ενηλίκους;;; Φυσικά και οι ρόλοι είναι ξεκάθαροι και εσυ είσαι ο καθηγητής....όμως η συμπεριφορά σου δεν είναι σε καμία περίπτωση η ίδια με αυτή του Λυκείου, ούτε οι εκφράσεις σου. Θέλουν τελείως διαφορετική αντιμετώπιση οι ενήλικες (εκτός αν μιλαμε για παιδιά 18-20 χρονών ακόμα).

ΥΓ: Για να μην αρχίσουν τα αυθαίρετα συμπεράσματα τονίζω πως και στις δυο περιπτώσεις ειμαι κατά της φωνής και του χτυπήματος του χεριού.
κατά της φωνής και του χτυπήματος του χεριού αλλα και κατα του συναδελφικου καρφώματος. Δεν εχουμε ανάγκη οι εκπαιδευτικοί απο νεους Εφιάλτες. Πεσαν οι Θερμοπύλες, παρτετο το χαμπάρι..... δεν θα σωθείτε εαν πάρετε παραπανω ωρες σε βαρος  συναδέλφων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:08:56 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #130 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 05:21:44 μμ »
το θεμα ξεκινησε ζητώντας μου οι μαθητες να παρω εγω το μαθημα που κανει η αλλη καθηγητρια σε αυτο το τμημα. ενταξει φυσικα τους ειπα οτι δεν γινεται.

στην εκπαιδευση ενηλικων η συμπεριφορα μας πρεπει να ειναι διαφορετικη απο αυτη στα κανονικα σχολεια. δεν μπορεις να χτυπας το χερι στον ενηλικα και να του λες θα σου δειξω εγω απο εδω και περα

????
δε μπορούμε και ΔΕΝ χτυπάμε το χέρι και λέμε θα σου δείξω απο'δω και πέρα ΟΥΤΕ στα "κανονικά" σχολεία γυμνάσια και Λύκεια!
το ότι είναι ενήλικες δεν αλλάζει τους ρόλους!είσαι καθηγητής/καθηγήτρια και είναι μαθητές!τέλος!
ας είναι και 80 χρονών!
κι αν θέλετε,συνάδελφε,να το θέσουμε και βάσει ηλικίας,ενήλικες είναι,ας αποφασίσουν ποιο είναι το σωστό και να το πράξουν!
δεν έχετε καμία δουλειά εσείς!
μπορεί αυτό να σας κάνει να νιώθετε όμορφα,αλλά δε θα'πρεπε!ψάξτε το λίγο!



Συγνώμη αλλά έχεις κάνει μάθημα σε ενηλίκους;;; Φυσικά και οι ρόλοι είναι ξεκάθαροι και εσυ είσαι ο καθηγητής....όμως η συμπεριφορά σου δεν είναι σε καμία περίπτωση η ίδια με αυτή του Λυκείου, ούτε οι εκφράσεις σου. Θέλουν τελείως διαφορετική αντιμετώπιση οι ενήλικες (εκτός αν μιλαμε για παιδιά 18-20 χρονών ακόμα).

ΥΓ: Για να μην αρχίσουν τα αυθαίρετα συμπεράσματα τονίζω πως και στις δυο περιπτώσεις ειμαι κατά της φωνής και του χτυπήματος του χεριού.

έχω κάνει ναι,αν κατάλαβα σωστά και ήταν για μένα η ερώτηση.
οι ρόλοι είναι σαφείς ναι,το ίδιο λέμε.
απο'κει και πέρα δεν καταλαβαίνω στο άνω post ποια είναι η τοποθέτηση.
συζητάμε συγκεκριμένα στο θέμα που ανήρτησε ο/η συνάδελφος.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #131 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 07:15:32 μμ »
επειδη διαβαζω κατι για καρφωμα, με τον ορο μεσολαβηση δεν εννουσα οτι θα παω να την καρφωσω στο διευθυντη την καθηγητρια, αλλα να μιλησω στην ιδια και να προσπαθησω να της εξηγησω οτι πρεπει να αλλαξει συμπεριφορα ετσι ωστε να μη φτασει το θεμα στο διευθυντη και να μην εχει προβληματα μαζι του.

αλλα τελικα απο τα posts σας καταλαβαινω οτι δεν θα ηταν σωστη κινηση και να αφησω να εξελιχθουν τα πραγματα οπως 8ελουν.

με το σκεπτικο μου αυτο δεν θελω να δειξω ουτε ποσο "καλος" ανθρωπος ειμαι ουτε να εντυπωσιασω, απλα σκεφτηκα οτι αν ημουν στη θεση της για οποιοδηποτε λογο δεν θα ηθελα να παιζεται κατι πισω απο τη πλατη μου και ξαφνικα να με καλεσει ο διευθυντης και να αιφνιδιαστω.


Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #132 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 08:42:56 μμ »
επειδη διαβαζω κατι για καρφωμα, με τον ορο μεσολαβηση δεν εννουσα οτι θα παω να την καρφωσω στο διευθυντη την καθηγητρια, αλλα να μιλησω στην ιδια και να προσπαθησω να της εξηγησω οτι πρεπει να αλλαξει συμπεριφορα ετσι ωστε να μη φτασει το θεμα στο διευθυντη και να μην εχει προβληματα μαζι του.

αλλα τελικα απο τα posts σας καταλαβαινω οτι δεν θα ηταν σωστη κινηση και να αφησω να εξελιχθουν τα πραγματα οπως 8ελουν.

με το σκεπτικο μου αυτο δεν θελω να δειξω ουτε ποσο "καλος" ανθρωπος ειμαι ουτε να εντυπωσιασω, απλα σκεφτηκα οτι αν ημουν στη θεση της για οποιοδηποτε λογο δεν θα ηθελα να παιζεται κατι πισω απο τη πλατη μου και ξαφνικα να με καλεσει ο διευθυντης και να αιφνιδιαστω.



Όπως και να έχει,ας είναι και οι άριστες προθέσεις,καλό είναι να μη συζητάμε με τους μαθητές μας για άλλους συναδέλφους.
Είμαι σίγουρη ότι η συνάδελφος ξέρει πολύ καλά τι κάνει,αν κάνει κάτι μεμπτό,εκτός αν συντρέχει λόγος ψυχικής ασθενείας,οπότε και πάλι η ευθύνη είναι σε άλλους.
Βέβαια,σωστή δεν είναι και η στάση των μαθητών,εν προκειμένω ενηλίκων μαθητών.Δεν είναι παιδάκια,να "κλαίνε" στη δασκάλα.Και σαφώς δε γνωρίζουμε και σε τι ακριβώς αναφέρονται.Επομένως;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 22, 2011, 01:07:32 μμ »
Ξέρει κανείς πόσο ήταν το ωρομίσθιο για τους εκπαιδευτικούς των ΕΠΑΣ και ΙΕΚ του ΟΑΕΔ κατά τη σχολική χρονιά που τελειώνει;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2012, 12:09:18 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 22, 2011, 02:08:11 μμ »
Ξέρει κανείς πόσο ήταν το ωρομίσθιο για τους εκπαιδευτικούς των ΕΠΑΣ και ΙΕΚ του ΟΑΕΔ κατά τη σχολική χρονιά που τελειώνει;
Σε ΙΕΚ και ΕΠΑΣ είναι 12 € καθαρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2012, 12:10:24 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 11, 2011, 07:27:14 μμ »
συνάδελφοι που βρίσκεται η Προκήρυξη Ειδικοτήτων Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού στα Ι.Ε.Κ. του Ο.Α.Ε.Δ. Σχολικού Έτους 2011-12.έχω βρει μοναχά για το 2010-11.για το 2012 πότε έγιναν οι αιτήσεις?τώρα λογικά έχουν λήξει? :-\επίσης, τα κριτήρια μοριοδότησης που βρίσκονται???


Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 11, 2011, 07:31:49 μμ »
συνάδελφοι που βρίσκεται η Προκήρυξη Ειδικοτήτων Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού στα Ι.Ε.Κ. του Ο.Α.Ε.Δ. Σχολικού Έτους 2011-12.έχω βρει μοναχά για το 2010-11.για το 2012 πότε έγιναν οι αιτήσεις?τώρα λογικά έχουν λήξει? :-\επίσης, τα κριτήρια μοριοδότησης που βρίσκονται???
oaed.gr-> ανακοινώσεις. Οι αιτήσεις έληξαν και έχουν βγει και τα αποτελέσματα για τις ΕΠΑΣ.
Δοκίμασε καθημερινά για να προλάβεις όταν βγει κάτι για τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ. Καλή τύχη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 01:01:45 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:54:27 μμ »
Προκήρυξη πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού στα Ι.Ε.Κ. του Ο.Α.Ε.Δ για το σχ. έτος 2011-2012:
http://www.oaed.gr/Pages/SN_1427.pg
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2012, 12:39:03 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος vantonis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν υπάρχει ελπίδα...ΠΕ04.01
    • Προφίλ
    • Κοινότητα συζητήσεων Φυσικού ΑΠΘ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:39:25 πμ »
Φυσικούς σε κανένα ΙΕΚ... Αλήθεια Φυσικό μπορούν να πάρουν στην θέση του ΠΕ02-Μαθηματικού;

Αποσυνδεδεμένος London06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 31, 2011, 09:33:07 πμ »
μπορουμε να κανουμε αιτηση σε δυο διαφορετικα  ΙΕΚ π.χ καβαλα , Ξανθη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 617

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.