*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)  (Αναγνώστηκε 570170 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 11:58:04 πμ »
Οι Δ.Υ. κατατάσσονται στο τέλος του πίνακα, από ότι γνωρίζω τους καλούν εάν εξαντληθεί η λίστα υποψηφίων που δεν είναι Δ.Υ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:04:31 »

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 12:16:04 μμ »
Οι Δ.Υ. κατατάσσονται στο τέλος του πίνακα, από ότι γνωρίζω τους καλούν εάν εξαντληθεί η λίστα υποψηφίων που δεν είναι Δ.Υ.
σωστά
Το γράφει και στην προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #240 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 12:33:02 μμ »
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ Δ.Ι.Ε.Κ.
-   Διαδικασία Επιλογής Εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ.
-   Ανάθεση Μαθημάτων   Δι/ντές Δ.Ι.Ε.Κ.    3-5/10/2011
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ Δ.Ι.Ε.Κ.
- Ανάρτηση Τελικών Πινάκων και ειδοποίηση Επιλεγέντων Εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ    Δι/ντές Δ.Ι.Ε.Κ.   6/10/2011
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ Δ.Ι.Ε.Κ.
- Ενημέρωση Εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ. για τη λειτουργία και τα καθήκοντά τους    Δι/ντές Δ.Ι.Ε.Κ   7/10/2011
ΕΝΑΡΞΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ    Δ.Ι.Ε.Κ.   10/10/2011
για τα δημοσια ιεκ

Αποσυνδεδεμένος evsta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:04:38 μμ »
η προσληψη πηγαινει βασει μοριων?γιατι υπαρχει ενας πινακας δημοσιων υπαλληλων και ενας ιδιωτων??προηγειται καποια κατηγορια???αν γνωριζει καποιος....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:04:31 »

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:15:04 μμ »
η προσληψη πηγαινει βασει μοριων?γιατι υπαρχει ενας πινακας δημοσιων υπαλληλων και ενας ιδιωτων??προηγειται καποια κατηγορια???αν γνωριζει καποιος....

Προηγουνται οι ιδιωτες και αν εξαντληθει αυτος ο πινακας προσλαμβανουν και δημοσιους υπαλληλους.
Το θεμα να δημιουργηθουν τμηματα, κατι που το βλεπω δυσκολο.....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #243 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:19:16 μμ »
παιδια οτι θελουν κανουν, σημερα πηγα στην επας Λάρισας οπου ειμαι πρωτος και ο διευθυντης μου ειπε οτι θα συμπληρωσει ωραριο στα αγγλικα η καθηγητρια των γαλλικων που ειναι μονιμη και εχει επαρκεια και οχι πτυχι αγγλικης φιλολογιας..............οποιος δεν με πιστευει μπορει να τηλ στην επας Λάρισας να τα ακουσεο απο πρωτο χερι. Επαθα την πλακα μου >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #244 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:27:27 μμ »
παιδια οτι θελουν κανουν, σημερα πηγα στην επας Λάρισας οπου ειμαι πρωτος και ο διευθυντης μου ειπε οτι θα συμπληρωσει ωραριο στα αγγλικα η καθηγητρια των γαλλικων που ειναι μονιμη και εχει επαρκεια και οχι πτυχι αγγλικης φιλολογιας..............οποιος δεν με πιστευει μπορει να τηλ στην επας Λάρισας να τα ακουσεο απο πρωτο χερι. Επαθα την πλακα μου >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Ημαρτον....πως θα γινει αυτο? Μηπως αυτη η καθηγητρια εχει και 2ο πτυχιο στην αγγλικη φιλολογια? Διαφορετικα δεν μπορει να εχει ισχυ κατι τετοιο....

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #245 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:28:15 μμ »
τι να πω mspeg....όπως είπες ότι θέλουν κάνουν.

Η διδακτική εμπειρία από τα ΚΕΕ δεν την υπολογίζουν στα Ιεκ Οαεδ. Σε έμενα μόλις ανακάλυψα ότι δεν την υπολόγισαν!
Όπως δεν υπολογίζουν την διδακτική εμπειρία από την Πρωτοβάθμια.

Δεν θεωρείται κάποιου είδους εργασία ούτε διδακτική ούτε καν επαγγελματική???

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #246 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:28:51 μμ »
παιδια οτι θελουν κανουν, σημερα πηγα στην επας Λάρισας οπου ειμαι πρωτος και ο διευθυντης μου ειπε οτι θα συμπληρωσει ωραριο στα αγγλικα η καθηγητρια των γαλλικων που ειναι μονιμη και εχει επαρκεια και οχι πτυχι αγγλικης φιλολογιας..............οποιος δεν με πιστευει μπορει να τηλ στην επας Λάρισας να τα ακουσεο απο πρωτο χερι. Επαθα την πλακα μου >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Η καθαρίστρια θα κάνει πληροφορική, ο φύλακας μαθηματικά η γραμματέας λογιστική! Πιστεύει κανείς ότι με τέτοια μυαλά υπάρχει περίπτωση να πάει αυτή η χώρα μπροστά; Εδώ βρισκόμαστε στο χείλος του γκρεμού και ακόμα σκεφτόμαστε ανορθόδοξα και παράλογα!

Αποσυνδεδεμένος sakatis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος μηχανικός
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #247 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:30:05 μμ »
Οσον αφορα την επιλογη προσωπικου επιβεβαιωσα τα λεγομενα καποιον και τα ξαναπαραθετω.

Υστερα απο τηλ.επικοινωνια με τον κ.Πυργωλιό για αλλο θεμα, τον ρωτησα και για την περιφημη εσωτερικη εγκυκλιο που αφορα την επιλογη προσωπικου για τους πινακες αντιστοιχων ειδικοτητων. πχ ΠΕ 12 Μηχανολογων - ΠΕ 17 Μηχανολογων.

Με ενημερωσε πως και για τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ και για ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ισχυει το ιδιο, και η επιλογη ξεκιναει απο τον πρωτο σε μορια σε οποιον πινακα και να βρισκεται, και συνεχιζει χιαστι, δηλαδη αν πχ στις 2 κατηγοριες πρωτος ειναι ο ΠΕ17 σε μορια, ξεκιναει απο εκει και συνεχιζει στον πρωτο της ΠΕ12, μετα στον δευτερο της ΠΕ17 κ.ο.κ.
Επιπλεον, ξεκινανε με αναθεση πληρους ωραριου (αν πληροι τις αντιστοιχες προυποθεσεις) και συνεχιζουν μεχρι να εξαντληθουν οι ωρες. Αυτο γινεται για μειωση κοστους, δηλαδη να προσληφθουν οσο δυνατον λιγοτεροι ωρομισθιοι.

Αυτα απο εμενα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #248 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:30:36 μμ »
παιδια οτι θελουν κανουν, σημερα πηγα στην επας Λάρισας οπου ειμαι πρωτος και ο διευθυντης μου ειπε οτι θα συμπληρωσει ωραριο στα αγγλικα η καθηγητρια των γαλλικων που ειναι μονιμη και εχει επαρκεια και οχι πτυχι αγγλικης φιλολογιας..............οποιος δεν με πιστευει μπορει να τηλ στην επας Λάρισας να τα ακουσεο απο πρωτο χερι. Επαθα την πλακα μου >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Ημαρτον....πως θα γινει αυτο? Μηπως αυτη η καθηγητρια εχει και 2ο πτυχιο στην αγγλικη φιλολογια? Διαφορετικα δεν μπορει να εχει ισχυ κατι τετοιο....
οχι το ρωτησα και επεμενε οτι εχει επαρκεια.....................οποιος δεν με πιστευει δεν εχει παρα να τηλ στην επασ Λάρισας

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #249 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:31:46 μμ »
Οσον αφορα την επιλογη προσωπικου επιβεβαιωσα τα λεγομενα καποιον και τα ξαναπαραθετω.

Υστερα απο τηλ.επικοινωνια με τον κ.Πυργωλιό για αλλο θεμα, τον ρωτησα και για την περιφημη εσωτερικη εγκυκλιο που αφορα την επιλογη προσωπικου για τους πινακες αντιστοιχων ειδικοτητων. πχ ΠΕ 12 Μηχανολογων - ΠΕ 17 Μηχανολογων.

Με ενημερωσε πως και για τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ και για ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ισχυει το ιδιο, και η επιλογη ξεκιναει απο τον πρωτο σε μορια σε οποιον πινακα και να βρισκεται, και συνεχιζει χιαστι, δηλαδη αν πχ στις 2 κατηγοριες πρωτος ειναι ο ΠΕ17 σε μορια, ξεκιναει απο εκει και συνεχιζει στον πρωτο της ΠΕ12, μετα στον δευτερο της ΠΕ17 κ.ο.κ.
Επιπλεον, ξεκινανε με αναθεση πληρους ωραριου (αν πληροι τις αντιστοιχες προυποθεσεις) και συνεχιζουν μεχρι να εξαντληθουν οι ωρες. Αυτο γινεται για μειωση κοστους, δηλαδη να προσληφθουν οσο δυνατον λιγοτεροι ωρομισθιοι.

Αυτα απο εμενα.
το ιδιο θα ισχυσει και στα δημοσια ιεκ η μονο στα ιεκ του αοαεδ??????????

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #250 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:32:31 μμ »
Απλα ειναι για γελια.....δε βλεπω να δουλευουμε φετος αν συνεχισουν αυτο το τροπαριο....Αν ειναι ετσι, ολοι οι μονιμοπι να αναλαβουν ολα τα τμηματα ανεξαρτητου ειδικοτητας....

Αποσυνδεδεμένος sakatis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος μηχανικός
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #251 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 01:33:42 μμ »
Δεν εχω ιδεα, τα δημοσια ΙΕΚ εξαλλου ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο, απο οσο ξερω στα ΙΕΚ Δημοσιου δεν βγαινουν πινακες μοριοδοτησης, τα τελευταια χρονια τουλαχιστον ετσι γινοταν, εξαλλου εκει ειναι μαγαζακι της κ.Διαμαντοπου@@ου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 438
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.