*

Αποστολέας Θέμα: Γ Φάση Φιλολόγων 2013  (Αναγνώστηκε 107370 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zuzuna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #322 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:28:49 μμ »
Καλησπερα και απο μενα, μετα απο τοσα χρονια ως mother 29 τοτε ..παλι στα ιδια...θελω να ρωτησω το εξης για τη φαση που μολις πηραν ...ενω εχω δηλωσει περιοχες προτιμησης που δεν προσελαβαν, εβαλα το κουτακι, αλλα με προσπερασε το συστημα..ΓΙΑΤΙ?

Ίσως γιατί πήραν άτομα πιο πάνω από εσένα, που επίσης είχαν βάλει κουτάκι ή είχαν δηλώσει τις περιοχές στις οποίες προσελήφθησαν ως αρχικές τους επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:33:57 »

Αποσυνδεδεμένος zarco1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #323 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:30:03 μμ »
Καλησπέρα. Το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι τη θέση σου την πήρε κάποιος τρίτεκνος (προσλαμβάνονται σε ποσοστό 20%). Αλλιως κάτι δεν πάει καλά στη διαδικασία. Καλή δύναμη!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #324 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:32:20 μμ »
Κι εγω πιστευω πως υπαρχει ελπιδα,μονο και μονο το γεγονος πως φετος πιασαμε τοσο πατο ειναι ελπιδοφορο.Ποσο χειροτερα μπορει να ειναι του χρονου;

Σωστο κι αυτο!!! Οταν εχεις πιασει πατο τι να φοβηθεις πια;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ralou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #325 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:36:57 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Εμένα απόψε με πήραν στη Δ' Δωδεκανήσου και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω, να ουρλιάξω ... Έχω δύο παιδιά και είμαι απελπισμένη...μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Αν κάποιος συνάδελφος πηγαίνει κι αυτός Δωδεκάνησα ας μου στείλει ένα π.μ. να συνεννοηθούμε. Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:33:57 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #326 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:40:26 μμ »
τα παιδιά θα σε βοηθήσουν για μία καλύτερη τοποθέτηση...προσέλαβαν στην Δ΄ Δωδεκ. 10 φιλολόγους εκ των οποίων 2 τρίτεκνοι...

Αποσυνδεδεμένος mother 34

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #327 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:42:56 μμ »
επειδη παλι δεμ καλυφθηκαν καποιες περιοχες..πιστευετε οτι μπορουμε να ελπιζουμε και σε δ φαση η τελειωσε το θεμα για ακω τουλαχιστον?

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #328 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:50:38 μμ »
Παιδιά μην τα βάφουμε μαύρα! Με το δίωρο ξέραμε ότι θα ήταν δύσκολα τα πράγματα φέτος, όποιος πίστευε κάτι άλλο ήταν αφελής. Όλοι περισσεύαμε στα σχολεία που ήμασταν πέρυσι, σε τι προσδοκούσαν μερικοί φέτος; Όπως και να έχει του χρόνου θα είναι καλύτερη η κατάσταση, άλλη αύξηση ωραρίου δεν μπορεί να γίνει, εκτός εάν αρχίσει να απολύει κατά χιλιάδες.
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που προσλήφθηκαν! 

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #329 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:53:44 μμ »
Παιδιά μην τα βάφουμε μαύρα! Με το δίωρο ξέραμε ότι θα ήταν δύσκολα τα πράγματα φέτος, όποιος πίστευε κάτι άλλο ήταν αφελής. Όλοι περισσεύαμε στα σχολεία που ήμασταν πέρυσι, σε τι προσδοκούσαν μερικοί φέτος; Όπως και να έχει του χρόνου θα είναι καλύτερη η κατάσταση, άλλη αύξηση ωραρίου δεν μπορεί να γίνει, εκτός εάν αρχίσει να απολύει κατά χιλιάδες.
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που προσλήφθηκαν!
;

Που τη στηριζεις την αισοδοξια;; Του χρονου εχουν πει για 1000 πιστωσεις (και θελω να το διασταυρωσω απο εγκυρη πηγη για να μη διαδιδουμε οτι να'ναι)

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #330 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:01:58 πμ »
Δεν ξέρω τι θα γίνει του χρόνου moustard. Και την πρώτη χρονιά του μνημονίου (επί Διαμάντως) οι αναπληρωτές επίσημα θα μειώνονταν κατά 70% και τελικά πήρε τους περισσότερους απο οποιαδήποτε άλλη χρονιά. Δεν λέω ότι θα γίνει κατ'ανάγκη κάτι ανάλογο, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να επαναληφθεί η φετινή τραγωδία.
Εξάλλου το πλεόνασμα του χρόνου θα είναι 3 δισ. δεν μπορούν να δώσουν 300 εκατ. στην παιδεία;  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #331 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:12:04 πμ »
Οι πρώιμες εθνικές εκλογές μετά από ένα δυνατό χαστούκι στους κυβερνητικούς κατά τις ευροεκλογές και Τ.Α. που θα γίνουν τον Μάϊο θα μας σώσουν...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #332 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:17:19 πμ »
Δεν ξέρω τι θα γίνει του χρόνου moustard. Και την πρώτη χρονιά του μνημονίου (επί Διαμάντως) οι αναπληρωτές επίσημα θα μειώνονταν κατά 70% και τελικά πήρε τους περισσότερους απο οποιαδήποτε άλλη χρονιά. Δεν λέω ότι θα γίνει κατ'ανάγκη κάτι ανάλογο, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να επαναληφθεί η φετινή τραγωδία.
Εξάλλου το πλεόνασμα του χρόνου θα είναι 3 δισ. δεν μπορούν να δώσουν 300 εκατ. στην παιδεία;  ;D ;D ;D

Η Διαμαντω ουτε τι ελεγε ηξερε ουτε τι εκανε. Ειχε μενος εναντιον των εκπαιδευτικων και αντιδρουσε σπασμωδικα. Φυσικα και πηρε χιλιαδες αναπληρωτες γιατι δεν ηταν ικανη να καλυψει τα κενα με κανενα τροπο.Αυτοι εδω τωρα με τις διαταγες της τροικας ενεργουν αδιστακτα. Εγω φοβαμαι οχι μην εχουμε τα ιδια του χρονου αλλα μην εχουμε χειροτερα. Μακαρι φυσικα να κανω λαθος αλλα οπως ηρθαν τα πραγματα φετος (που νομιζω κανεις δεν τα περιμενε τοσο χαλια, σε αυτο το βαθμο) δεν ξερω πλεον αν υπαρχει πατος σε αυτο που ζουμε.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #333 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:33:53 πμ »
Καλησπέρα. Καλή τοποθέτηση στους συναδέλφους εύχομαι ολόψυχα. Για εμάς τους υπόλοιπους...κουράγιο...Κι εγώ πιστεύω ότι του χρόνου με τις συνταξιοδοτήσεις και την άρση της ανάθεσης της ιστορίας στους ξενόγλωσσους τα πράγματα θα είναι καλύτερα. Φέτος νομίζω πιάσαμε πάτο.Δε γίνεται να δουλέψει το σχολείο του χρόνου χωρίς προσλήψεις και αναπληρωτές. Σας καληνυχτίζω και ΜΑΣ θυμίζω ότι πρέπει να στείλουμε όλοι το μήνυμα στις επικείμενες εκλογές. Και αυτοί που φέτος διορίστηκαν με εσπα ή χωρίς. Η αγανάκτηση δεν εξαγοράζεται.

Αποσυνδεδεμένος mother 34

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #334 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:43:07 πμ »
λοιπον βρηκα ακρη και για να μη αφηνω λανθασμενες εντυπωσεις, εγω κοιτουσα τη νεα σειρα με τους εκκαθαρισμενους πινακες και οχι τον ΑΑ..Η ταραχη κανει πολλα!!


Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #335 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 09:50:54 πμ »
Κι εγω Δωδεκανησα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.