*

Αποστολέας Θέμα: Γ Φάση Φιλολόγων 2013  (Αναγνώστηκε 107907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:02:45 πμ »
Ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι το καλύτερο, να μείνεις με τη γλύκα ή με το όνειρο...Αυτό που ξέρω είναι ότι απόψε στην πρωτοβάθμια κάνουν πάρτυ ενώ για εμάς η αύξηση ωραρίου (και όχι μόνο)λειτούργησε ως ταφόπλακα, όπως έχει ειπωθεί ξανά εδώ..Ξέρω ότι είμαι στο 24μηνο και υπό κανονικές συνθήκες θα είχα διοριστεί από το 2010...Ξέρω ότι δούλεψα από το 2010 ως το 2012 χωρίς να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία μου, ενώ σε κάθε απολυμένο ιδιωτικών σχολείων αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία του και ενσωματώθηκε στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών με αποτέλεσμα εγώ και τόσοι άλλοι συνάδελφοι που δίναμε ΑΣΕΠ να πάμε φέτος πιο πίσω στη σειρά του πίνακα αντί να προχωράμε όπως θα ήταν και το λογικό...Τα ίδια είχαν ξαναγίνει με τους απολυμένους του ΟΑΕΔ τα προηγούμενα χρόνια...Ξέρω ότι οι συνδικαλιστές δεν ενδιαφέρονται μόνο για την καρέκλα τους ,όπως και ο κάθε μόνιμος...Όλοι αυτοί όμως δεν ξέρουν ότι έρχεται και η δική τους σειρά, αφού δε θα υπάρχει πια οργανική θέση και άπαξ και περισσεύουν σε ένα σχολείο θα παίρνουν το δρόμο για το σπίτι τους...Αν είχαν φωνάξει όταν έπρεπε να μας υποστηρίξουν τώρα δε θα κινδύνευαν και οι ίδιοι οι μόνιμοι να χάσουν τη δουλειά τους.Γιατί αυτό θα γίνει να το θυμάστε....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:24 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 04:31:59 πμ »
Ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι το καλύτερο, να μείνεις με τη γλύκα ή με το όνειρο...Αυτό που ξέρω είναι ότι απόψε στην πρωτοβάθμια κάνουν πάρτυ ενώ για εμάς η αύξηση ωραρίου (και όχι μόνο)λειτούργησε ως ταφόπλακα, όπως έχει ειπωθεί ξανά εδώ..Ξέρω ότι είμαι στο 24μηνο και υπό κανονικές συνθήκες θα είχα διοριστεί από το 2010...Ξέρω ότι δούλεψα από το 2010 ως το 2012 χωρίς να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία μου, ενώ σε κάθε απολυμένο ιδιωτικών σχολείων αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία του και ενσωματώθηκε στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών με αποτέλεσμα εγώ και τόσοι άλλοι συνάδελφοι που δίναμε ΑΣΕΠ να πάμε φέτος πιο πίσω στη σειρά του πίνακα αντί να προχωράμε όπως θα ήταν και το λογικό...Τα ίδια είχαν ξαναγίνει με τους απολυμένους του ΟΑΕΔ τα προηγούμενα χρόνια...Ξέρω ότι οι συνδικαλιστές δεν ενδιαφέρονται μόνο για την καρέκλα τους ,όπως και ο κάθε μόνιμος...Όλοι αυτοί όμως δεν ξέρουν ότι έρχεται και η δική τους σειρά, αφού δε θα υπάρχει πια οργανική θέση και άπαξ και περισσεύουν σε ένα σχολείο θα παίρνουν το δρόμο για το σπίτι τους...Αν είχαν φωνάξει όταν έπρεπε να μας υποστηρίξουν τώρα δε θα κινδύνευαν και οι ίδιοι οι μόνιμοι να χάσουν τη δουλειά τους.Γιατί αυτό θα γίνει να το θυμάστε....
Μήπως το "δεν", δεν ήθελες να το γράψεις;  ???  ;D  8)
  

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 09:06:14 πμ »
Ναι greedo έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ για τη διόρθωση του λάθους που οφείλεται στο προχωρημένο της ώρας.Οι συνδικαλιστές ενδιαφέρονται μόνο για την καρέκλα τους, όπως και οι μόνιμοι !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 11:03:41 πμ »
Ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι το καλύτερο, να μείνεις με τη γλύκα ή με το όνειρο...Αυτό που ξέρω είναι ότι απόψε στην πρωτοβάθμια κάνουν πάρτυ ενώ για εμάς η αύξηση ωραρίου (και όχι μόνο)λειτούργησε ως ταφόπλακα, όπως έχει ειπωθεί ξανά εδώ..Ξέρω ότι είμαι στο 24μηνο και υπό κανονικές συνθήκες θα είχα διοριστεί από το 2010...Ξέρω ότι δούλεψα από το 2010 ως το 2012 χωρίς να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία μου, ενώ σε κάθε απολυμένο ιδιωτικών σχολείων αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία του και ενσωματώθηκε στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών με αποτέλεσμα εγώ και τόσοι άλλοι συνάδελφοι που δίναμε ΑΣΕΠ να πάμε φέτος πιο πίσω στη σειρά του πίνακα αντί να προχωράμε όπως θα ήταν και το λογικό...Τα ίδια είχαν ξαναγίνει με τους απολυμένους του ΟΑΕΔ τα προηγούμενα χρόνια...Ξέρω ότι οι συνδικαλιστές δεν ενδιαφέρονται μόνο για την καρέκλα τους ,όπως και ο κάθε μόνιμος...Όλοι αυτοί όμως δεν ξέρουν ότι έρχεται και η δική τους σειρά, αφού δε θα υπάρχει πια οργανική θέση και άπαξ και περισσεύουν σε ένα σχολείο θα παίρνουν το δρόμο για το σπίτι τους...Αν είχαν φωνάξει όταν έπρεπε να μας υποστηρίξουν τώρα δε θα κινδύνευαν και οι ίδιοι οι μόνιμοι να χάσουν τη δουλειά τους.Γιατί αυτό θα γίνει να το θυμάστε....
και των ιδιωτικών συναδέλφων η προυπηρεσία από το 2010 και μετά δεν προσμετράται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:24 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 11:19:37 πμ »
Από τη στιγμή που μπαίνουν κάθε χρόνο ως ειδική κατηγορία οι ιδιωτικοί και προηγούνται όλων μας, δεν αλλάζει και πολύ η ουσία με τη μη αναγνώριση της προϋπηρεσίας τους μετά το 2010... και παλιότερα έμπαιναν στους πίνακες αλλά όχι ως ειδική κατηγορία μπροστά από όλους! Αυτό τον τίτλο τους τον παραχώρησε η αλησμόνητη Διαμάντω! Ακούς εκεί, ειδική κατηγορία!!! >:(

Έφαγα και την καλημέρα μου με τη σύγχυση των ημερών...
καλημέρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2013, 11:25:48 πμ από tonik »
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 11:26:44 πμ »
Από τη στιγμή που μπαίνουν κάθε χρόνο ως ειδική κατηγορία οι ιδιωτικοί και προηγούνται όλων μας, δεν αλλάζει και πολύ η ουσία με τη μη αναγνώριση της προϋπηρεσίας τους μετά το 2010... και παλιότερα έμπαιναν στους πίνακες αλλά όχι ως ειδική κατηγορία μπροστά από όλους! Αυτό τον τίτλο τους τον παραχώρησε η αλησμόνητη Διαμάντω! Ακούς εκεί, ειδική κατηγορία!!! >:(
δεν μπαίνουν ως ειδική κατηγορία....μπορεί κάποιοι που μας έχουν περάσει στα μόρια, ενώ δεν θα έπρεπε, μπορεί να οφείλεται σε κάποια ασθένεια ή ο,τιδήποτε άλλο. Αν δεν έχουν τπτ απο αυτά μπαίνουν στο πίνακα με βάση τα μόρια της προυηρεσίας τους.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 11:37:41 πμ »
Θυμάμαι ότι κάπου αποτελούσαν ειδική κατηγορία...μήπως στους μόνιμους διορισμούς; και όχι στον πίνακα αναπληρωτών;
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 11:40:50 πμ »
Θυμάμαι ότι κάπου αποτελούσαν ειδική κατηγορία...μήπως στους μόνιμους διορισμούς; και όχι στον πίνακα αναπληρωτών;
σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Στους μόνιμους διορισμούς αποτελούσαν ειδική κατηγορία την εποχή Διαμάντω. Έχω όμως την εντύπωση ότι το κατήργησαν, δεν είμαι σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 11:47:34 πμ »
Δεν άκουσα για κατάργηση, πέρσι πάντως εφαρμόστηκε. Τουλάχιστον έτσι νομίζω...
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:02:00 μμ »
Νομίζω ότι ισχύει από φέτος.....αν ποτέ γίνουν προσλήψεις κάποτε στο μέλλον θα το μάθουμε.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:13:25 μμ »
ΑΝ... κατάντησαν και οι διορισμοί αναμνήσεις άλλων εποχών... Ευχαριστώ πάντως για τη διευκρίνιση!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2013, 12:15:11 μμ από tonik »
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος margar1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 02, 2013, 09:33:22 πμ »
Καλημερα συναδελφοι,στις καινουριες αποσπασεις του Υπουργειου ειδα οτι καποιοι φιλολογοι πηραν αποσπαση για Αττικη οπου υποτιθεται οτι υπαρχουν πλεοναζοντες που δεν διατεθηκαν ακομα.Μηπως τελικα υπαρχουν καποια κενα;

Αποσυνδεδεμένος ralou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 02, 2013, 09:41:42 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Εγώ έμαθα χθες από συνάδελφο μόνιμη ότι είναι 100 οι φιλόλογοι στην Αττική που δεν έχουν τοποθετηθεί και βγάλανε μόνο 25 κενά... Απορώ πώς πήραν κάποιοι απόσπαση για Αττική!!!

Αποσυνδεδεμένος margar1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 02, 2013, 09:46:21 πμ »
Κι εγω την ιδια απορια εχω αλλα τεινω να πιστεψω οτι αλλα τα πραγματικα κενα και αλλα αυτα που δινει το Υπουργειο κατα φασεις.Τεσπα,εμαθε κανεις αν πραγματοποιηθηκαν οι υποχρεωτικες αποσπασεις για τους πλεοναζοντες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 457

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.