*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013  (Αναγνώστηκε 67749 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #140 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 06:51:30 μμ »
Υπάρχει καμία πρόβλεψη για το πότε θα βγει η γ' φάση;
Έτσι σε δουλειά να βρισκόμαστε...
Λέτε μετά από κανέναν μήνα;
θεωρώ ότι θα βγει μέσα στον Οκτώβριο μέσω ΕΣΠΑ για κάλυψη ολοήμερων! Επίσης δε θεωρώ τυχαίο που στη β'πειραια κάλυψαν ακριβώς τα κενά που έδωσε ο περιφερειάρχης.
Στον σχετικό επιςημο πίνακα υπάρχουν αλλά 50 κενά (κυρίως α Αθήνας) κ νομίζω θα καλυφθούν κ αυτά!
Επίσης μην ξεχνάμε κ τα παρά πολλά κενά στις υπόλοιπες περιφέρειες.
Γνώμη θα καλυφθούν όσα κενά δώσουν οι εκάστοτε περιφερειακοί διευθυντές!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:53:21 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #141 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 08:19:21 μμ »
θεωρώ ότι θα βγει μέσα στον Οκτώβριο μέσω ΕΣΠΑ για κάλυψη ολοήμερων! Επίσης δε θεωρώ τυχαίο που στη β'πειραια κάλυψαν ακριβώς τα κενά που έδωσε ο περιφερειάρχης.
Στον σχετικό επιςημο πίνακα υπάρχουν αλλά 50 κενά (κυρίως α Αθήνας) κ νομίζω θα καλυφθούν κ αυτά!
Επίσης μην ξεχνάμε κ τα παρά πολλά κενά στις υπόλοιπες περιφέρειες.
Γνώμη θα καλυφθούν όσα κενά δώσουν οι εκάστοτε περιφερειακοί διευθυντές!
Αααααααννν γίνουν τελικά οι προσλήψεις νηπιαγωγών μέσω ΕΣΠΑ στα ολοήμερα. Αλλιώς, κλάφ' τε τα!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Black-eyed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #142 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:14:22 μμ »
Τι ακριβώς τους εμπόδιζε να πάρουν και νηπιαγωγούς (όπως τους 800 δασκάλους) μέσω ΕΣΠΑ;

Μήπως δεν γινόταν; Λέω εγώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #143 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:38:56 μμ »
παιδια με επιφυλαξη παντα,,,αλλα να χαιρεστε που δεν σας πηραν σε απογευματινη ζωνη μεσω εσπα ......ειναι το προγραμμα του οαεδ...μου το πε συναδελφος που ειναι σε σχολειο.........γτ ο δασκαλος εχει καταργηθει στο ολοημερο......αυτα!!!!!!εγω τρελαθηκα που το ακουσα ελπιζω να βγω ψευτρα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:53:21 »

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #144 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:02:48 μμ »
παιδια με επιφυλαξη παντα,,,αλλα να χαιρεστε που δεν σας πηραν σε απογευματινη ζωνη μεσω εσπα ......ειναι το προγραμμα του οαεδ...μου το πε συναδελφος που ειναι σε σχολειο.........γτ ο δασκαλος εχει καταργηθει στο ολοημερο......αυτα!!!!!!εγω τρελαθηκα που το ακουσα ελπιζω να βγω ψευτρα!!!!!!!!!!!!!
Πως είναι δυνατόν να ισχύει αυτό; Οι αναπληρωτές αυτοί δεν έκαναν τα χαρτιά τους για πρόγραμμα του ΟΑΕΔ... Είναι τελείως παράνομο αυτό.. Άλλο να κάνεις τα χαρτιά σου για το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ και εν γνώσει σου να προσληφθείς μέσω αυτού κι άλλο αυτό που λέμε εδώ... Εγώ γνωρίζω για κάποια ιδιωτικά που προσλαμβάνουν μέσω ΟΑΕΔ... Μήπως υπάρχει σύγχυση λόγω αυτού... Κι από την άλλη λέει ξεκάθαρα ότι είναι μέσω ΕΣΠΑ...
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #145 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:19:08 μμ »
Τι ακριβώς τους εμπόδιζε να πάρουν και νηπιαγωγούς (όπως τους 800 δασκάλους) μέσω ΕΣΠΑ;

Μήπως δεν γινόταν; Λέω εγώ τώρα...

κορίτσια στην σελίδα 5 του ίδιου θέματος στην απάντηση 62 ο συνάδελφος Triainoforos εξηγεί γιατί δεν μπορεί να πάρει Νηπιαγωγούς μέσω ΕΣΠΑ!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #146 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:24:35 μμ »
κορίτσια στην σελίδα 5 του ίδιου θέματος στην απάντηση 62 ο συνάδελφος Triainoforos εξηγεί γιατί δεν μπορεί να πάρει Νηπιαγωγούς μέσω ΕΣΠΑ!!!!
Ευχαριστούμε πολύ!  :)
  

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #148 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:51:21 μμ »
δείτε το πρόγραμμα δράσης από γονείς στα Νηπιαγωγεία της Ικαρίας

http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%AC%CF%83%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%B4%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BD%CE%B7%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82

Και να φανταστεις οτι κατι αλλα βοδια ουτε απεργια κανουν, ουτε ενημερωνουν τους γονεις για το ολοημερο μη τυχον χρειαστει και κανουν απογευματινο...

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #149 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:03:16 μμ »
Πως είναι δυνατόν να ισχύει αυτό; Οι αναπληρωτές αυτοί δεν έκαναν τα χαρτιά τους για πρόγραμμα του ΟΑΕΔ... Είναι τελείως παράνομο αυτό.. Άλλο να κάνεις τα χαρτιά σου για το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ και εν γνώσει σου να προσληφθείς μέσω αυτού κι άλλο αυτό που λέμε εδώ... Εγώ γνωρίζω για κάποια ιδιωτικά που προσλαμβάνουν μέσω ΟΑΕΔ... Μήπως υπάρχει σύγχυση λόγω αυτού... Κι από την άλλη λέει ξεκάθαρα ότι είναι μέσω ΕΣΠΑ...

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ Α ΦΑΣΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ?????ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΙΣΧΥΟΝΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ?????ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΙΜΟ ΦΕΤΟΣ......ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΞΕΡΟΥΝ.......ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ..........

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #150 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:15:15 μμ »
η προ χθεσνιη εγκυκλιο του εσπα εχει μεσα και τουσ πε 60 .....τι διαβασατε;;;αυτη που βγηκε λιγο πριν τισ προσληψεισ.....κατι μου βρομαει...κατι εχουν το νου τουσ....

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #151 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:21:16 μμ »
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ Α ΦΑΣΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ?????ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΙΣΧΥΟΝΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ?????ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΙΜΟ ΦΕΤΟΣ......ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΞΕΡΟΥΝ.......ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ..........

Συνάδελφε, σύνελθε, σε παρακαλώ.. Συγγνώμη για την παρέμβαση στο θέμα των νηπιαγωγών αλλά δεν είναι σωστό να διαιωνίζονται λανθασμένες πληροφορίες.. Οι 873 προσλήψεις εκπαιδευτικών από τους πίνακες της Πρωτοβάθμιας αφορούν συγκεκριμένο άξονα από το ΕΣΠΑ και είναι προσκείμενες στις διατάξεις του Ενιαίου μισθολογίου. Κανένας αναπληρωτής, ο οποίος έχει εργαστεί σε κάποιο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (Ζ.Ε.Π., Παράλληλη Στήριξη, Ολοήμερο τώρα), δεν έχει διαφοροποιηθεί μισθολογικά, ούτε έχει σχέση με τον Ο.Α.Ε.Δ., ο οποίος πραγματοποιεί προσλήψεις με συγκεκριμένα κριτήρια και προϋποθέσεις. Την ίδια πληροφορία επιβεβαιώσαν αρκετοί αιρετοί, αλλά είναι δυνατόν να το διαπιστώσεις, εάν διαβάσεις αναλυτικά σχετικά με τα κονδύλια του Εθνικού Στρατηγικού Πλαισίου Αναφοράς.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #152 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:27:54 μμ »
Συνάδελφε, σύνελθε, σε παρακαλώ.. Συγγνώμη για την παρέμβαση στο θέμα των νηπιαγωγών αλλά δεν είναι σωστό να διαιωνίζονται λανθασμένες πληροφορίες.. Οι 873 προσλήψεις εκπαιδευτικών από τους πίνακες της Πρωτοβάθμιας αφορούν συγκεκριμένο άξονα από το ΕΣΠΑ και είναι προσκείμενες στις διατάξεις του Ενιαίου μισθολογίου. Κανένας αναπληρωτής, ο οποίος έχει εργαστεί σε κάποιο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (Ζ.Ε.Π., Παράλληλη Στήριξη, Ολοήμερο τώρα), δεν έχει διαφοροποιηθεί μισθολογικά, ούτε έχει σχέση με τον Ο.Α.Ε.Δ., ο οποίος πραγματοποιεί προσλήψεις με συγκεκριμένα κριτήρια και προϋποθέσεις. Την ίδια πληροφορία επιβεβαιώσαν αρκετοί αιρετοί, αλλά είναι δυνατόν να το διαπιστώσεις, εάν διαβάσεις αναλυτικά σχετικά με τα κονδύλια του Εθνικού Στρατηγικού Πλαισίου Αναφοράς.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Ακριβώς αυτό! Δυστυχώς κάποιοι σπείρουν ψευδείς ειδήσεις και κάποιοι άλλοι τρέχουν να τους πιστέψουν!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #153 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:30:39 μμ »
Συνάδελφε, σύνελθε, σε παρακαλώ.. Συγγνώμη για την παρέμβαση στο θέμα των νηπιαγωγών αλλά δεν είναι σωστό να διαιωνίζονται λανθασμένες πληροφορίες.. Οι 873 προσλήψεις εκπαιδευτικών από τους πίνακες της Πρωτοβάθμιας αφορούν συγκεκριμένο άξονα από το ΕΣΠΑ και είναι προσκείμενες στις διατάξεις του Ενιαίου μισθολογίου. Κανένας αναπληρωτής, ο οποίος έχει εργαστεί σε κάποιο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (Ζ.Ε.Π., Παράλληλη Στήριξη, Ολοήμερο τώρα), δεν έχει διαφοροποιηθεί μισθολογικά, ούτε έχει σχέση με τον Ο.Α.Ε.Δ., ο οποίος πραγματοποιεί προσλήψεις με συγκεκριμένα κριτήρια και προϋποθέσεις. Την ίδια πληροφορία επιβεβαιώσαν αρκετοί αιρετοί, αλλά είναι δυνατόν να το διαπιστώσεις, εάν διαβάσεις αναλυτικά σχετικά με τα κονδύλια του Εθνικού Στρατηγικού Πλαισίου Αναφοράς.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩς ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ??????ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΟΠΩς ΕΙΠΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΡΑ,,,,,!!!!!ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ..................

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.