*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;  (Αναγνώστηκε 9778 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:30:42 πμ »
Παιδιά, προσοχή! Κυκλοφόρησε η φήμη ότι πάμε για ΑΣΕΠ το 14 και ότι θα μετρήσει η προυπηρεσία στην ειδική αγωγή για τις θέσεις της γενικής. Ελπίζω να είναι απλά φήμη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:59:14 πμ »
Καλά είναι να το παρακολουθείτε το θέμα. Εγώ πιστεύω ήταν πολλά τα λεφτά και μοίραζαν προσλήψεις...

Αποσυνδεδεμένος V-T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:47:38 πμ »
Καλημέρα. Δυστυχώς το επιβεβαιώνω ότι τοποθετούνται αναπληρωτές ειδικής αγωγής σε θέσεις γενικής αγωγής. Συμβαίνει στο Λασίθι στο λύκειο του Μακρύ Γιαλού όπου αναπληρώτρια της β φάσης ανέλαβε 14 ώρες γενικής παιδείας και μάλιστα κατεύθυνση στη Β΄λυκείου. Το όνομά της είναι στη διάθεσή μου και θέλω να' ρθω σε επαφή με μέλη του ΠΑΣΑΦ νσ δούμε τι πρέπει να γίνει. Από χθες το βραδυ ξεκίνησα προσπάθεια να δω τι συμβαίνει και στο δικό μου νομό (Βόρεια Ελλάδα) όπου ποαραδοσιακά είχε αρκετά κενά και φέτος έχει πλεονάσματα αλλά στις δύο φάσεις ειδικής πήρε ήδη 13 άτομα ειδικής. Θέλω πρώτα να ελέγξω πόσους κάλεσε την προηγούμενη χρονιά και μετά να προχωρήσω σε οτιδήποτε θεωρώ καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:58:29 πμ »
Νομίζω υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος για ένσταση.
Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να τιμωρηθούν οι υπεύθυνοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:43:01 πμ »
Συνάδελφοι υστερα απο την κραυγαλεα περιπτωση στο Λασιθι οπου συναδελφος της ειδικης διατεθηκε και στην γενικη αγωγη για 14 ωρες κατευθυνσης παρακαλειστε οπιαδηποτε παρατυπια εντοπιζετε να μου στελνετε προσωπικο μηνυμα με τα πληρη στοιχεια του συναδελφου που παρατυπει προκειμενου ως ΠΑΣΑΦ να προβουμε στις νομιμες διαδικασιες.ευχαριστω γιατι το θεμα ειναι πολυ σοβαρο οταν εκατονταδες συναδελφοι της γενικης παραμενουν ανεργοι με τικς ευλογιες του υπουργειου!!!!
Αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος katerinafr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:55:26 πμ »
Στην ιστοσελίδα της διδε Πέλλας στις 4-10-2013 αναρτήθηκαν οι τοποθετήσεις των 10 από τους 13 φιλολόγους ΕΑΕ.Ωστόσο χθες πληροφορήθηκα ότι έχουν τοποθετηθεί κι άλλοι χωρίς καμία κοινοποίηση.Αύριο θα τηλ για να μάθω που τοποθετήθηκαν οι υπόλοιποι.

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:49:24 μμ »
Και στη Μυτιληνη,αν θυμαμαι καλα,πηγαν 15-16 φιλολογοι ειδικης.Οποιος μπορει κι εχει γνωστους εκει,ας μαθει που τοποθετηθηκαν.Ειναι παρα πολλοι για ενα νησι.Η Διευθυνση Λεσβου δεν εχει ανακοινωσει τις τοποθετησεις στην ιστοσελιδα της

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:07:53 μμ »
Από την προηγούμενη βδομάδα προσπαθώ να βρω στη διάυγεια τις τοποθετήσεις. Υπάρχουν αρκετές. Είναι και ένα μπάχαλο η  διάυγεια, επίτηδες για να μην βρίσκεις ότι χρειάζεσαι... Τέλος πάντων στις περισσότερες τοποθετήσεις ειδικής αγωγής που είδα, διευκρινίζει ότι είναι σε τμ. ένταξης, ή  ανάγκες παράλληλης στήριξης.
Πως τον λένε τον διευθυντή στην Λέσβο, να βρούμε τις τοποθετήσεις;

Αποσυνδεδεμένος arsinoe_gr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:21:02 μμ »
Στην Πέλλα για το σχολικό έτος 2013-2014 προσλήφθησαν δέκα -10- αναπληρώτριες Φιλόλογοι ΠΕ02.50 ΕΑΕ  πλήρους ωραρίου

 http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typoy-kai-dimosion-sxeseon-main/deltia-typoy-main/10192-01-10-13-44-1095-2013-2014.html

& Διαύγεια

http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92%CE%9B%CE%95%CE%969-%CE%A4%CE%A3%CE%97

παρουσιάστηκαν οι εννέα (09)...η δέκατη με γραπτή της αίτηση προς το ΠΥΣΔΕ ΠΕΛΛΑΣ αρνήθηκε την πρόσληψή της

και έτσι το ΠΥΣΔΕ ΠΕΛΛΑΣ τοποθέτησε τις υπόλοιπες εννέα (09) στα ΤΕ του Νομού Πέλλας

http://www.didepellas.gr/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=664&Itemid=84 

Επίσης, προσελήφθησαν άλλες τρείς (03) αναπληρώτριες Φιλόλογοι ΠΕ02.50 ΕΑΕ μειωμένου ωραρίου
http://www.pde.gr/index.php?page=6853

για Παράλληλη στήριξη (και μόνο) και στις οποίες ανατέθηκε η παράλληλη στήριξη τριών (03) μαθητών/τριών με διάγνωση αυτισμού..μαθητές/τριες που φοιτούν σε τυπικές τάξεις τριών (03) Γυμνασίων του Νομού Πέλλας.....

Καλό θα ήταν να είμαστε ακριβείς στις πληροφοριές που αναφέρουμε, για να μην δημιουργείται σύγχυση....

Αποσυνδεδεμένος arsinoe_gr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:27:52 μμ »
μια μικρή διόρθωση....

από τις τρεις (03) αναπληρώτριες Φιλολόγους ΕΑΕ μειωμένου ωραρίου οι δύο (02) τοποθετήθηκαν σε γυμνάσια και η μία σε λύκειο για παράλληλη στήριξη......

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:28:18 μμ »
Εγώ πάλι εννοώ αρσινόη ότι ακόμα και με αυτά που υπάρχουν στο διαύγεια ή αυτά που μας παρουσίασες εσύ, δεν αποκλείεται αυτοί οι αναπληρωτές να κάνουν λίγες ώρες γενικής παιδείας. Στο ιντερνετ δεν πρόκειται να βρεθούν τέτοια στοιχεία, είναι προφανές ότι θα τα κρύψουν. Μόνο από κοντά μπορούν να επιβεβαιωθούν ή να διαψευστουν οι φήμες.

Αποσυνδεδεμένος arsinoe_gr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:39:10 μμ »
αυτό το ξέρουν οι ίδιοι αναπληρωτές και όσοι βρίσκονται μέσα στα σχολεία αυτά....

εγώ απλά ήθελα να διευκρινήσω κάποιες λεπτομέρειες που γνωρίζω...για τα νούμερα και τις τοποθετήσεις.....

επίσης, όσο γνωρίζω σε κανέναν από αυτούς δεν έχουν ανατεθεί ώρες γενικής παιδείας.....αλλά αυτό μπορεί να το αμφισβητήσει ο οποισδήποτε.... 

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:54:46 μμ »
Από την προηγούμενη βδομάδα προσπαθώ να βρω στη διάυγεια τις τοποθετήσεις. Υπάρχουν αρκετές. Είναι και ένα μπάχαλο η  διάυγεια, επίτηδες για να μην βρίσκεις ότι χρειάζεσαι... Τέλος πάντων στις περισσότερες τοποθετήσεις ειδικής αγωγής που είδα, διευκρινίζει ότι είναι σε τμ. ένταξης, ή  ανάγκες παράλληλης στήριξης.
Πως τον λένε τον διευθυντή στην Λέσβο, να βρούμε τις τοποθετήσεις;
 Κονταρας λεγεται.Παντως περυσι στη Λεσβο που υπηρχε κενο γενικης και εστειλαν αναπληρωτη ειδικης που δεν συμπληρωνε ωραριο,δεν εκαναν κμ παρατυπια.Ας ελπισουμε οτι ετσι θαναι και φετος

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτών ΕΑΕ σε θέσεις Γενικής Αγωγής;
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 02:02:26 μμ »
Καλημέρα. Δυστυχώς το επιβεβαιώνω ότι τοποθετούνται αναπληρωτές ειδικής αγωγής σε θέσεις γενικής αγωγής. Συμβαίνει στο Λασίθι στο λύκειο του Μακρύ Γιαλού όπου αναπληρώτρια της β φάσης ανέλαβε 14 ώρες γενικής παιδείας και μάλιστα κατεύθυνση στη Β΄λυκείου. Το όνομά της είναι στη διάθεσή μου και θέλω να' ρθω σε επαφή με μέλη του ΠΑΣΑΦ νσ δούμε τι πρέπει να γίνει. Από χθες το βραδυ ξεκίνησα προσπάθεια να δω τι συμβαίνει και στο δικό μου νομό (Βόρεια Ελλάδα) όπου ποαραδοσιακά είχε αρκετά κενά και φέτος έχει πλεονάσματα αλλά στις δύο φάσεις ειδικής πήρε ήδη 13 άτομα ειδικής. Θέλω πρώτα να ελέγξω πόσους κάλεσε την προηγούμενη χρονιά και μετά να προχωρήσω σε οτιδήποτε θεωρώ καλύτερο.
Αφού καθηγητές γενικής παιδείας συμπληρώνουν ωράριο με παράλληλη στήριξη, γιατί να μην μπορεί και αυτός που προσλήφθηκε ως ειδικής αγωγής να συμπληρώσει με μαθήματα γενικής παιδείας;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.