*

Αποστολέας Θέμα: Δ φάση φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 81633 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος labc81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 02:00:23 μμ »
Ας τους δείξουμε ότι έχουμε αντιληφτεί επιτέλους ότι δικά μας ήταν τα κενά και ότι μας οφείλουν μια εξήγηση αναφορικά με το λόγο που τους οδηγεί στο να επιτίθενται τόσο στον κλάδο μας και γιατί μας εμπαίζουν ακόμη και στην ενισχυτική.Αν δεν ήμασταν ο στόχος τους δε θα συνέβαιναν όλα αυτά και φέτος θα δούλευαν τουλάχιστον 1000 φιλόλογοι και στην ενισχυτική και στο πρωϊνό πρόγραμμα.Κενά και λεφτά υπήρχαν,όπως για όλους και τρόπος να μας εντάξουν έγκαιρα στο ΕΣΠΑ,όλα τα άλλα ήταν απλά κοροϊδία...

Συμφωνώ ...... Στο σχολείο που δούλευα πέρσι την ιστορία κάνουν ,η καθηγήτρια αγγλικών, η γαλλικών και η θρησκευτικών....και μάλιστα είχαν τεράστιο πρόβλημα με την γαλλικών γιατί δεν ήξερε να την διδάξει και θα έκαναν σύλλογο με τους φιλόλογους για να τους κάνουν μίνι σεμινάριο...ΕΛΕΟΣ δηλαδή...το ξέρω αυτό γιατί είχα πάει να τους επισκεφτώ και το είπε ο διευθυντής μπροστά μου...
Και γω έχω proficiency αλλά δεν κάνω αγγλικά....
Και γω έχω πτυχίο πιάνου από δημόσιο ωδείο αλλά δεν ζήτησα τη μουσική....
πε02 έχω σπουδάσει και τα μαθήματα που έχω εξεταστεί θέλω να διδάσκω...
Για να μη μιλήσω την άλλη αδικία που στα ιδιωτικά σχολεία δεν μπορούν να μας προσλάβουν ως εκπαιδευτικούς γιατί έχει απογορεύσει το Υπουργείο να προσλαμβάνουν ειδικότητες δευτεροβάθμιας στο δημοτικό...
Μια χαρά ξέρει να απαγορεύει το Υπουργείο αλλά πώς θα μας απορροφήσει δεν μας έχει πει ,που πήγε και άνοιξε και φιλολογία στην Καλαμάτα....
φφφφφφφφ sorry είμαι αγανακτισμένη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 02:02:07 μμ από labc81 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:30:24 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #141 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 02:15:05 μμ »
labc όλοι τα ίδια λέμε κι όλοι ματώσαμε φέτος και θα ματώσουμε κι άλλο.Ναι στα ιδιωτικά οι δάσκαλοι απαγόρευσαν να προσλαμβάνονται οι φιλόλογοι, έστω και ελλείψει δασκάλων και καλά έκαναν.Εμείς οι φιλόλογοι είμαστε μόνο λόγια.Και γω στα περισσότερα σχολεία που ξέρω την ιστορία την κάνουν όλοι οι άλλοι και μετά υπάρχουν κενά στις ξένες γλώσσες!Το ξαναλέω δε μου φταίνε οι συνάδελφοι,όμως αυτοί έχουν και τα ολοήμερα.Ήδη μέχρι τώρα προσλήφθηκαν 280 περίπου πε 06 και αναμένουν και στη β/θμια και μεις μόλις 170 και λέμε πως ούτε από το ΕΣΠΑ έχουμε να ελπίσουμε σε κάτι, αφού δεν έχουμε κενά.Πού πηγαν τα κενά?Ας μας απαντήσει το υπουργείο.Στις β'αναθέσεις?και τώρα γιατί ετοιμάζει προσλήψεις ξενόγλωσσων?πώς την έχουν δει?αν δεν είναι πόλεμος για τους πε 02 να μας πει τι είναι?Οι ξενόγλωσσοι έχουν και την εναλλακτική της πρωτοβάθμιας.Εμείς τι θα κάνουμε?ούτε την ενισχυτική δεν μας έδωσε!Όλα αυτά πρέπει να απαντηθούν φέτος,αν ελπίζουμε ότι θα τα καταφέρουμε του χρόνου,ζήσε Μάη μου...Μάλλον μας αρέσει να παραμυθιαζόμαστε και δεν αποδεχόμαστε ότι μας την "έφεραν"ούτε προσπαθούμε να το ανατρέψουμε.

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #142 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:04:36 μμ »
Συμφωνώ ...... Στο σχολείο που δούλευα πέρσι την ιστορία κάνουν ,η καθηγήτρια αγγλικών, η γαλλικών και η θρησκευτικών....και μάλιστα είχαν τεράστιο πρόβλημα με την γαλλικών γιατί δεν ήξερε να την διδάξει και θα έκαναν σύλλογο με τους φιλόλογους για να τους κάνουν μίνι σεμινάριο...ΕΛΕΟΣ δηλαδή...το ξέρω αυτό γιατί είχα πάει να τους επισκεφτώ και το είπε ο διευθυντής μπροστά μου...
Και γω έχω proficiency αλλά δεν κάνω αγγλικά....
Και γω έχω πτυχίο πιάνου από δημόσιο ωδείο αλλά δεν ζήτησα τη μουσική....
πε02 έχω σπουδάσει και τα μαθήματα που έχω εξεταστεί θέλω να διδάσκω...
Για να μη μιλήσω την άλλη αδικία που στα ιδιωτικά σχολεία δεν μπορούν να μας προσλάβουν ως εκπαιδευτικούς γιατί έχει απογορεύσει το Υπουργείο να προσλαμβάνουν ειδικότητες δευτεροβάθμιας στο δημοτικό...
Μια χαρά ξέρει να απαγορεύει το Υπουργείο αλλά πώς θα μας απορροφήσει δεν μας έχει πει ,που πήγε και άνοιξε και φιλολογία στην Καλαμάτα....
φφφφφφφφ sorry είμαι αγανακτισμένη.

την ρωτησε καποιος αν ηθελε να διδαξει την ιστορια;;; και στο δικο μου σχολειο ο φιλολογος με 30 χρονια προυπηρεσια δεν εχει διδαξει ποτε αρχαια, και λατινικα. Μονο εκθεση και ιστορια. ααααα εκανε και βιβλιοθηκη....

Και λοιπον;; δεν μου λεει κατι αυτο, με το να λεμε τι εχει διδαξει και τι οχι ο καθενας.

μεχρι περσι στο σχολειο μας ειχαμε 5 φιλολογους και με τα νεα μετρα την αυξηση ωραριων αυτοι εγιναν 3 φετος. ΤΕΡΜΑ οι αναπληρωτες.

Μου εξηγει καποιος την εμπλοκη της 06 που εχουμε στο σχολειο μας σε αυτο το θεμα;;

Επισης ας υποθεσουμε οτι στα γειτονικα σχολεια και στο δικο μου κανουν ιστοριες (οχι φυσικα της Γ λυκειου) οι 06 και τρωνε τις ωρες των 02, ξερετε σε ποσα σχολεια θα πρεπει να παει ο αναπληρωτης 02 για να συμπληρωσει ωραριο με τις ιστοριες;;;
Υπολογιστε με δεδομενο 1 ή 2 τμηματα ανα ταξη α και β λυκειου.
Και προσοχη, οχι μοιραζουμε οι 02 και τα υπολοιπα μαθηματα, στα 2 σχολεια μονο, με τον αναπληρωτη και ετσι εχουμε οι μονιμοι απο 17 ωριτσες και ο αναπληρωτης δεν παει σε πολλα σχολεια αλλα βολευεται στα δυο...οπως γινοταν μεχρι προσφατα...

Επισης οποιος πιστευει οτι οι ειδ/τες μεσω ΕΣΠΑ τρωνε τις θεσεις καποιων απο τις 02, 03, 04, ας παρει το αστροπλοιο του να ερθει σε αυτο το συμπαν και οχι σε αυτο που ζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:08:32 μμ από miltos74 »

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:12:10 μμ »
παιδια πηρα σημερα το πρωι τηλ και μου ειπαν ότι δεν εχουν κανενα νέο για την ενισχυτικη.δεν ξερω,δε μου φαινεται νορμαλ η κατασταση.αλλα λενε ,στον καθενα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:30:24 »

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:21:20 μμ »
Εγώ τηλεφώνησα κατά τις 11 και τη ρώτησα αν θα βγει η εγκύκλιος, γιατί ακούγεται ότι δεν θα γίνει ενισχυτική και μου είπε ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, ότι θα γίνει οπωσδήποτε και αναμένεται...
Πήρε σήμερα κανείς τηλ;

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:27:47 μμ »
Όποιοι σ'αυτό το φόρουμ καταλαβαίνουν ότι λέμε πως οι πε 06 ή όποιοι άλλοι τρώνε τις πιστώσεις μας, μάλλον δεν καταλαβαίνουν τι γράφουμε...όσο για την αύξηση ωραρίου,μαθητών ανά τμήμα κ.λ.π. κ.λ.π. αυτά έγιναν για όλες τις ειδικότητες β/θμιας,γιατί λοιπόν το πρόβλημα να το έχουν οι πε 02?το ερώτημα είναι πώς γίνεται οι φιλόλογοι με τόσες συνταξιοδοτήσεις να μην έχουν κενά και οι πε 06 με λιγότερες και με πλεονάζοντες ,που γι'αυτό τους μετέτασσαν στην α/θμια, να έχουν κενά?Αυτό είναι ο απόλυτος παραλογισμός και εμπαιγμός σε βάρος μας και πρέπει να τεθεί με έγγραφο ερώτημα στον ίδιο τον υπουργό και να βγει και προς τα έξω.Κι αν κάποιοι μας αποκαλούν μίζερους και φιλοτομαριστές ,ας κρίνουν πρώτα τον εαυτό τους κι ας αναλογιστούν τι θα έκαναν αν έβλεπαν τέτοια αδικία...Ναι υπάρχουν και ανεπαρκείς πε 02 που δε διδάσκουν σωστά τις ιστορίες όπως και τα άλλα μαθήματα,αλλά εξίσου υπάρχουν και ανεπαρκείς πε 06 και όλων των ειδικοτήτων.Αυτό δε δικαιολογεί να διεκδικούν μάθημα που άλλος το σπούδασε για να εργαστεί πάνω σ'αυτό.Με ποιο δικαίωμα μας κλέβουν τις θέσεις εργασίας μας?είναι ανέντιμο αν μη τι άλλο και μας τη λένε κιόλας...Αλλά για όλα φταίει το υπουργείο που μάλλον κρύβει βρωμιές καιι συμφέροντα.Νομίζω ότι πρέπει να απαιτήσουμε εδώ και τώρα μια απάντηση για τις επερχόμενες προσλήψεις αναπληρωτών β/θμιας και την εύνοια κάποιων σε βάρος μας...

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:56:14 μμ »
Όποιοι σ'αυτό το φόρουμ καταλαβαίνουν ότι λέμε πως οι πε 06 ή όποιοι άλλοι τρώνε τις πιστώσεις μας, μάλλον δεν καταλαβαίνουν τι γράφουμε...όσο για την αύξηση ωραρίου,μαθητών ανά τμήμα κ.λ.π. κ.λ.π. αυτά έγιναν για όλες τις ειδικότητες β/θμιας,γιατί λοιπόν το πρόβλημα να το έχουν οι πε 02?το ερώτημα είναι πώς γίνεται οι φιλόλογοι με τόσες συνταξιοδοτήσεις να μην έχουν κενά και οι πε 06 με λιγότερες και με πλεονάζοντες ,που γι'αυτό τους μετέτασσαν στην α/θμια, να έχουν κενά?Αυτό είναι ο απόλυτος παραλογισμός και εμπαιγμός σε βάρος μας και πρέπει να τεθεί με έγγραφο ερώτημα στον ίδιο τον υπουργό και να βγει και προς τα έξω.Κι αν κάποιοι μας αποκαλούν μίζερους και φιλοτομαριστές ,ας κρίνουν πρώτα τον εαυτό τους κι ας αναλογιστούν τι θα έκαναν αν έβλεπαν τέτοια αδικία...Ναι υπάρχουν και ανεπαρκείς πε 02 που δε διδάσκουν σωστά τις ιστορίες όπως και τα άλλα μαθήματα,αλλά εξίσου υπάρχουν και ανεπαρκείς πε 06 και όλων των ειδικοτήτων.Αυτό δε δικαιολογεί να διεκδικούν μάθημα που άλλος το σπούδασε για να εργαστεί πάνω σ'αυτό.Με ποιο δικαίωμα μας κλέβουν τις θέσεις εργασίας μας?είναι ανέντιμο αν μη τι άλλο και μας τη λένε κιόλας...Αλλά για όλα φταίει το υπουργείο που μάλλον κρύβει βρωμιές καιι συμφέροντα.Νομίζω ότι πρέπει να απαιτήσουμε εδώ και τώρα μια απάντηση για τις επερχόμενες προσλήψεις αναπληρωτών β/θμιας και την εύνοια κάποιων σε βάρος μας...

βηθησε με να καταλαβω αλλα μην με μπερδευεις περισσοτερο. αποφασισε τι θες να πεις...

ειναι απλο. Σε ενα σχολειο με 60 ωρες φιλολογικα υπηρχαν 3 μονιμοι με 20 ωρες εκαστος ωραριο. εβαζαν οτι εκλειναν το ωραριο τους με διαφορα κολπακια (προγραμματα, γραμματειακή υποστήριξη,  project) και στην τελικη εμεναν και με ασυμπληρωτο ωραριο αφου κανεις δεν θα τους κουναγε μιας και την εποχη των πολλων χρηματων οι αναπληρωτες στελνονταν με το τσουβαλι. ετσι απο τις 60 ωρες φιλολογικων μαθηματων καλυπταν καμια 40ρια. για τις υπολοιπες η διευθυνση (άλλα κολπα εκει) ζηταγε αναπληρωτη. Τερμα αυτα πλεον. κανουν οι 3 με την αυξηση του ωραριου τους τις 60 ωρες.

Αυτο φυσικα εγινε για ολες τις ειδ/τες.  τωρα γιατι το κανουν ετσι θεμα μονο οι 02 αυτο δεν το ξερω εγω που ειμαι 03.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 03:59:56 μμ »
μονη σου απαντας στο ερωτημα σου, γιατι δηλαδη εχουμε εμεις κενα. γιατι εγιναν μεταταξεις και κατεβηκε πολυς κοσμος στην α/θμια. και οι μεταταξεις εγιναν με μηδεν οργανωση χωρις να υπολογιστουν τα κενα που θα δημιουργηθουν στη β/θμια. επισης ολη αυτη η χολη που βγαζεις ειναι για 50 πιστωσεις, γιατι τοσες ζητησε το υπουργειο για μας. κι επιτελος καποια στιγμη πρεπει να καταλαβεις οτι αλλη βαθμιδα ειναι η α/θμια κι αλλη η β/θμια και αλλες αναγκες εχει η καθεμια. το να μας καλεσουν λοιπον στην α/θμια δε σημαινει οτι καλυφθηκαν οι αναγκες μας στη β/θμια.
και ναι το θεωρω φιλοτομαρισμο το να παρακαλαω να μη δουλεψει καποιος και να τρεχω σε βουλευταδες και υπουργους για να το καταφερω με την ελπιδα οτι στη θεση του θα δουλεψω εγω κι αν καποια στιγμη καταντησω ετσι θα αυτοπυρποληθω για να ησυχασω και γω και οι γυρω μου.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:03:38 μμ »
Δε συμφωνώ διότι στην πλειοψηφία των σχολείων πάντα οι φιλόλογοι είχαν το ωράριο τους και δεν έκαναν γραμματειακή κ.λ.π.Εγώ προσωπικά δεν είδα κάτι τέτοιο.Αλλοι έκαναν γραμματειακή και εξακολουθούν και φέτος να την κάνουν με την αύξηση ωραρίου.Και αυτό δε το λέω απ'το μυαλό μου.Χθες το συζητούσα με το δ/ντη β/θμιας της περιοχής μου και το επιβεβαίωσε.Μάλιστα είπε ότι με την αύξηση ωραρίου πολλοί από τις  άλλες ειδικότητες πλην των βασικών δεν έχουν καθόλου ωράριο φέτος.Κι αν ακόμη δεχτούμε αυτό που λες τότε πώς εξηγείτε άλλες ειδικότητες να έχουν τόσα κενά διδάσκοντας ένα αντικείμενο και με λιγότερες συνταξιοδοτήσεις?

Αποσυνδεδεμένος zuzuna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:08:31 μμ »
Ε όχι και οι φιλόλογοι έκαναν γραμματειακή υποστήριξη!!!!Σε πόσα σχολεία έχω περάσει... άλλοι έκαναν υποστήριξη (και καλά έκαναν, αφού το τότε σύστημα το επέτρεπε).

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #150 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:10:40 μμ »
Λυπάμαι που κάποιοι τα ερμηνεύουν όπως θέλουν εδώ μέσα.Αν οι μετατάξεις έγιναν με προχειρότητα να αφήσουν οι πε 06 μόνιμοι τις ιστορίες και να καλύψουν τα κενά της ειδικότητας τους.Ναι και σε βουλευτές και στον ίδιο τον υπουργό θα τα εκθέσω.Θα βρω άνθρωπο να προωθήσει το θέμα μας.Και για τις 50 πιστώσεις σας ποσώς με νοιάζει,που μας κλέψαν τις ιστορίες νοιάζομαι και θα απαιτήσω, αφού έχουν τόσα κενά πε 06 να πάρουμε β ανάθεση τα αγγλικά όσοι έχουμε proficiency, να δούμε τι θα λέτε στο φόρουμ τότε εσείς οι μη φιλοτομαριστές...Στον υπουργό απευθύνομαι για όλα αυτά κι όχι στους πε 06 και θα το κάνω με όποιο τρόπο βρω...

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #151 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:15:15 μμ »
Γιατι πολυ απλα καποιες οπως αγγλικης, πληροφορικης και αλλες εμπλεκονται στις 2 βαθμιδες, και τα κενα υπαρχουν ειδικα στην πρωτοβαθμια. Και οσο δεν δινουν οργανικες στις ειδ/τες αυτες στην αθμια και να τις διαχωρισουν τοσο το ανακατεμα θα συνεχιζεται. Και μιλαμε περσι αν δεν κανω λαθος 60 περιπου αγγλικης εστειλαν στη Βθμια και τα κενα ηταν ακομα και μετα τεραστια.

Απλα εχε υποψιν σου οτι δινεται προτεραιοτητα να καλυφθει η Αθμια και ενω εσυ βλεπεις κοσμο να πηγαινει στη Αθμια νομιζεις οτι καλυφθηκε η Βθμια αλλα δεν ειναι ετσι.

Στα εξηγει και η γιωτα8 ...

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #152 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:17:08 μμ »
Λυπάμαι που κάποιοι τα ερμηνεύουν όπως θέλουν εδώ μέσα.Αν οι μετατάξεις έγιναν με προχειρότητα να αφήσουν οι πε 06 μόνιμοι τις ιστορίες και να καλύψουν τα κενά της ειδικότητας τους.Ναι και σε βουλευτές και στον ίδιο τον υπουργό θα τα εκθέσω.Θα βρω άνθρωπο να προωθήσει το θέμα μας.Και για τις 50 πιστώσεις σας ποσώς με νοιάζει,που μας κλέψαν τις ιστορίες νοιάζομαι και θα απαιτήσω, αφού έχουν τόσα κενά πε 06 να πάρουμε β ανάθεση τα αγγλικά όσοι έχουμε proficiency, να δούμε τι θα λέτε στο φόρουμ τότε εσείς οι μη φιλοτομαριστές...Στον υπουργό απευθύνομαι για όλα αυτά κι όχι στους πε 06 και θα το κάνω με όποιο τρόπο βρω...

Sorry αλλα δεν περιγραφω αλλο...

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:26:13 μμ από miltos74 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση φιλολόγων
« Απάντηση #153 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 04:19:24 μμ »
Και επειδή δε σκοπεύω να μαλώσω με κανέναν ούτε να βγω εκτός θέματος και να διαγραφούν τα μηνύματά μου,είπα απλά τι προτίθεμαι να κάνω εγώ ως άτομο για την αδικία σε βάρος του κλάδου μας...Ο καθένας ας πράξει ό,τι κρίνει.Μπορεί άλλους συναδέλφους να μην τους χαλάει αυτή η κατάσταση ή μπορεί να ελπίζουν ότι το υπουργείο από μόνο του θα δει την αδικία και θα μας αποκαταστήσει,οπότε ας ξεκουραστούμε μια χρονιά χωρίς δουλειά και μετά στις θέσεις μας πάλι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 765
Σύνολο: 775

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.