*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60  (Αναγνώστηκε 26069 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioa13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 12:36:00 μμ »
Το μονο που θα ηθελα να αναφερω ειναι οτι τα κενα ειναι πολυ περισσοτερα απο οσα παρουσιαζουν οι πουλημενοι συνδικαλιστες χωρις βεβαια να εχω στοιχεια αυτο πιστευω!!! τις συνταξιοδοτησεις δεν τις αναφερουν καν τα νηπιαγωγεια τα κλεινουν σε ενα βραδυ..... απαραδεκτη η κατασταση. και αν ειχαμε εκλογες σιγουρα για ολα θα υπηρχε τροπος και πιστωσεις η αισιοδοξη πλευρα ειναι οτι παιρνουμε και ενα μαθημα δεν ξαναψηφιζουμε ατομα που εκπροσωπουν τους πε70  οχι γιατι εχουμε προβλημα με τον κλαδο αλλα γιατι εμεις οι νηπιαγωγοι δεν εχουμε κανεναν ............ καιρος ηταν να το αντιληφθουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:48:45 »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 12:46:56 μμ »
Το μονο που θα ηθελα να αναφερω ειναι οτι τα κενα ειναι πολυ περισσοτερα απο οσα παρουσιαζουν οι πουλημενοι συνδικαλιστες χωρις βεβαια να εχω στοιχεια αυτο πιστευω!!! τις συνταξιοδοτησεις δεν τις αναφερουν καν τα νηπιαγωγεια τα κλεινουν σε ενα βραδυ..... απαραδεκτη η κατασταση. και αν ειχαμε εκλογες σιγουρα για ολα θα υπηρχε τροπος και πιστωσεις η αισιοδοξη πλευρα ειναι οτι παιρνουμε και ενα μαθημα δεν ξαναψηφιζουμε ατομα που εκπροσωπουν τους πε70  οχι γιατι εχουμε προβλημα με τον κλαδο αλλα γιατι εμεις οι νηπιαγωγοι δεν εχουμε κανεναν ............ καιρος ηταν να το αντιληφθουμε...
Συμφωνώ κ εγω μαζί σου,κάθε χρόνο τα κενα όλο και μειώνονται παρόλο που διορισμούς μονίμων δεν κάνουν και φέυγει κόσμος με συνταξιοδοτήσεις.Εαν φτιάξουμε τελικά ενα αντιπροσωπευτικό όργανο μπορούμε να χωριστούμε σε ομάδες και να τηλεφωνούμε στα σχολεία να ρωτάμε για το τι κενα υπάρχουν,γιατι και τις διευθύνσεις δεν τις εμπιστεύομαι πλέον

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 01:30:36 μμ »
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος NHP2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 04:26:03 μμ »
Καλησπερα κοριτσια . Εγω παντως βλεποντας τα κενα που εδωσν χτες γοα τις αποσπααεις δεν ελπιζω τιποτα η περιοχη που εχω δηλωσει δεν εχει καθολου κενα . Αστα μετα απο 5 χρονια εκτος για φετος ....κι ισως διαπαντως....
Παντα θα ελπιζω για κατι καλυτερο......!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:48:45 »

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 04:33:26 μμ »
δυστυχως μονο με το κουτακι θα φευγουμε τωρα πια για μακρινα ταξιδακια.....

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 05:16:46 μμ »
Καθόλου ELEN LIA.
Σου λεω με τον δικο μου τροπο πως συμφωνω με την υπογραφη σου  και προσθετω  ........ υπομονη και ολα θα παρουν το δρομο τους.

Ναι παιδια!Υπομονη κ θα πάρουν κι άλλους!Κι εγω το πιστευω! :)

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 05:28:05 μμ »
το ίδιο κι εγώ πέρυσι από τον αγιασμό και φέτος τίποτα ακόμη και να δούμε αν .......

Κι εγω ELEN LIA μου!Περσι ήμουν απο την α φαση. Τωρα με πηραν δ φαση κ προσπαθώ να δω πως θα βολέψω τα σχολεια των παιδιών κλπ.Καθε εμπόδιο σε καλο ομως. Θα παρει κι άλλες φάσεις!Σας εύχομαι γρήγορα να σας πάρουν κ κοντα στα σπίτια σας!Εγω θα ειμαι μακριά απο το σπιτι μου,  αλλα ειμαι αισιόδοξη γι αυτη τη σχολικη χρονια!!Ευχομαι ολα να πανε καλα για όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 05:45:48 μμ »
Καψαλάκης:. Οι μεγάλες φάσεις για τις νηπιαγωγούς τελείωσαν! Από δω και πέρα θα γίνονται φάσεις, όπως τις χθεσινές...

Αποσυνδεδεμένος xrysakids

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 05:46:51 μμ »
Πάντως θα πρέπει να προβληματιστούμε ποιο ειναι το μέλλον του κλάδου μας; Θα ξαναγίνει ΑΣΕΠ; Θα κάνει διορισμούς;θα ξανά δουλέψουμε; Προς τα που πανε τα πράγματα ;

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 06:30:52 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση;το 2013 δεν τελειώνει το προγραμμα του ΕΣΠΑ;;μετα απο που θα γίνονται οι προσλήψεις;;;;;;;;;θα πάρουν όσες εχουν απο κρατικό;

Αποσυνδεδεμένος angel83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε60
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 06:38:28 μμ »
να μαστε παλι εδωωωωωωωωω!!!συγχαρητηρια στις 13 που προσληφθηκαν και καλο κουραγιο γιατι φανταζομαι ολες θα ξενιτευτηκαν...μαριαννακιιιιιιι δωδεκανησα ε?καλη θητεια κοριτσι,θα σε περιμενουμε εδω να αγωνιστουμε ξανα!!!

καποια στιγμη ρωτησε μια συναδερφος αιρετο(γνωστο σε ολους χμ χμ) τι θα γινει με τα 150 κενα που μενουν ακαλυπτα..και της λεει ποτε δεν καλυπτονται ολα...

συγνωμη ειναι δυνατον να αφησουν 150 κενα ακαλυπτα επειδη δεν εχουν πιστωσεις...να κοψουν το κεφαλι τους και να τις βρουν...σε σχολια διαβαζω οτι στην αιτωλοακαρνανια ειναι σχολεια κλειστα,στην πρεβεζα το ιδιο,δεν σχολιαζω για κρητη...γενικα υπαρχουν πολλα περισσοτερα κενα απο αυτα που λενε...
εχουμε δυο επιλογες η πρωτη ειναι να καθησουμε στον καναπε μας και να περιμενουμε πανω απο τους υπολογοστες μηπως και παρει ενα δυο ακομη το υπουργειο...και η αλλη λυση ειναι να ξεσηκωθουμε..να σηκωσουμε τα μανικια να ρωτησουμε τους αιρετους ποσα κενα υπαρχουν και να συνταξουμε μια επιστολη και μετα ξερετε βουρρρρρρρρρρρρ....τι λετε????

ξεσκεπασμα θελουν...
Στους γονείς οφείλομεν το ζην, στους δε διδασκάλους το ευ ζην.

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 07:40:13 μμ »
συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ!!!!!!!! εγώ σηκώνω τα μανίκια μου και ξεκινώ τις ερωτήσεις για τα πραγματικά κενά , μόλις έχω απαντήσεις σας ενημερώνω,  ποια θα συντάξει επιστολή? (γιατί δεν ήμουν και καλή στην έκθεση...............)   
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 07:46:03 μμ »
κορίτσια πρέπει να συμμετέχουμε και στην ψηφοφορία σχετικά με την ενεργοποίηση της ΠΕΑΝ ή ότι άλλο επιλέξουμε μην το ξεχνάμε, διαδώστε το   
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 07:47:31 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση;το 2013 δεν τελειώνει το προγραμμα του ΕΣΠΑ;;μετα απο που θα γίνονται οι προσλήψεις;;;;;;;;;θα πάρουν όσες εχουν απο κρατικό;
                                                                      Τα προγράμματα ΕΣΠΑ λήγουν το τέλος τον 2015.Μετά «πάπαλα» όπως μου είπε αυτολεξεί και με περισσή ειρωνεία ένας κρατικοδίαιτος του υπουργείου.Κι εκεί κάπου θα γίνει το DO στο MINEDOU όταν και επίσημα θα ανακοινώσει την κατάργηση του ολοήμερου γιατί η μαμά-Ευρώπη δεν δίνει άλλα φράγκα και,δυστυχώς,επτωχεύσαμεν....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.