*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60  (Αναγνώστηκε 26206 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 07:35:11 πμ »
Ωραια!Περιμενουμε νεα!Μεσα για ολα αυτα που διεκδικούμε!Δεν σταματαμε πουθενα!! :)


κοριτσια κ γω μαζι σας ..εγω θα πηγαινοερχομαι ακρατα αθηνα με κτελ  καθημερινα..που σημαινει πσκ μπορω να συμμετεχω αθηνα με  σας κοριτσια rania royla xrysa pandwra....κ να μεταφερω πληροφοριες κ κινησεις αχαια! περιμενω κινησεις κ οικονομικα να συμβαλουμε  κ για τον δικηγορο για οτιδηποτε ακολουθησει!  καλημερα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:56 »

Αποσυνδεδεμένος anjee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 10:03:12 μμ »
Ξερω πως δεν εχει σχεση με το θεμα αλλα καθως "μοιαζει" με αυτο που εγινε στο δικο μας κλαδο για προσληψεις μεσω οαεδ ειπα να το βαλω....
http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-7400-%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CF%89%CE%BD-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82

Προσλήψεις 7.400 ανέργων σε σχολεία ειδικής αγωγής
Εξάμηνες συμβάσεις μέσω ΕΣΠΑ, με περίθαλψη και μισθό στα 490 € το μήνα, χωρις να προσμετραται ο χρονος εργασιας ως συνταξιμος και αρα δεν θα υπολογιζεται στην προυπηρεσια........

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 05:18:27 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.Ήθελα να σας ενημερώσω πως οι γονείς ακούγοντας από πέρυσι το ενδεχόμενο της πρόωρης αποχώρησης στο ολοήμερο διεκδικούν όλοι ακόμα και για ασήμαντους λόγους να παίρνουν τα παιδιά στις 2.Εμείς εδώ το αποτρέψαμε αφού πρώτα κάναμε συζητήσεις επί συζητήσεων.Το υπουργείο άλλο που δε θέλει να αυξήσει το ωράριό μας μέχρι τις 2 του χρόνου και να κλέισει τα ολοήμερα για να κερδίσει χρήματα από τους αναπληρωτές που θα μείνουν άνεργοι.Πρέπει να το κοιτάξουμε κι αυτό το θέμα γιατί του χρόνου θα χαθούν ακόμα περισσότερες θέσεις εργασίας στον κλάδο μας.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 05:25:19 μμ »
Με όλα αυτά που ακούγονται δεν βλέπω να ερχεται επόμενη φάση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:56 »

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 06:57:23 μμ »
καλησπέρα κι απο εμένα ...δεν γράφω συχνά (λόγο υποχρεώσεων)άλλα πάντα διαβάζω το topic .δεν βλέπω συμμετοχή μεγάλη .που είναι οι συνάδερφοι που φώναζαν πριν λίγο καιρό οέο??κλασσικά ελληνικά εικονογραφημένα θα μου πείτε.από σεπτέμβρη πάλι γεροί να έίμαστε να γεμίσουν οι σελίδες του forum!!!!!αχ..μερικά πράγματα δεν θα άλλαξουν ποτέ....πριν την τελευταία φάση είχαμε κάνει στον νομό που είμαι σύναντηση με αιρετό όπως έχω γράψει πολλές φορές ο οποίος μας έιπε είτε μας προσλάβουν είτε όχι να μην χαθούμε...ε μαντέψτε δεν βρίσκω κανέναν και καμία απο την δ φάση και μετά....σιγη ιχθυος....είναι τραγελαθικό να ησυχάζουμε επειδή το κράτος μας προσφέρει 7 μήνες εικονικής εργασίας και καμία επαγγελματική μελλοντική εξασφάλιση.....ανακοινώθηκαν προσλήψεις αναπληρωτων ειδικης αγωγης μεσο οαεδ....δεν πρεπει να δεχτούμε πουθένα να γίνουν τέτοιου  είδους προσλήψεις.μα δεν καταλαβαίνουν μερικοί ότι μπορεί να βγήκαν τα νηπιαγωγεία φέτος άλλα αν πάρουν άλλους συναδέλφους μέσα απο εκεί θα γίνει και σε έμας του χρόνου???? :o όσο για το αν θα γίνει κι άλλη φάση αυτό κανείς αιρετός δεν το ξέρει όποτε ψήλα το κεφάλι και το ηθικό και θα δούμε....

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΟΥΛΑ Β.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 07:25:13 μμ »
καλησπέρα κι απο εμένα ...δεν γράφω συχνά (λόγο υποχρεώσεων)άλλα πάντα διαβάζω το topic .δεν βλέπω συμμετοχή μεγάλη .που είναι οι συνάδερφοι που φώναζαν πριν λίγο καιρό οέο??κλασσικά ελληνικά εικονογραφημένα θα μου πείτε.από σεπτέμβρη πάλι γεροί να έίμαστε να γεμίσουν οι σελίδες του forum!!!!!αχ..μερικά πράγματα δεν θα άλλαξουν ποτέ....πριν την τελευταία φάση είχαμε κάνει στον νομό που είμαι σύναντηση με αιρετό όπως έχω γράψει πολλές φορές ο οποίος μας έιπε είτε μας προσλάβουν είτε όχι να μην χαθούμε...ε μαντέψτε δεν βρίσκω κανέναν και καμία απο την δ φάση και μετά....σιγη ιχθυος....είναι τραγελαθικό να ησυχάζουμε επειδή το κράτος μας προσφέρει 7 μήνες εικονικής εργασίας και καμία επαγγελματική μελλοντική εξασφάλιση.....ανακοινώθηκαν προσλήψεις αναπληρωτων ειδικης αγωγης μεσο οαεδ....δεν πρεπει να δεχτούμε πουθένα να γίνουν τέτοιου  είδους προσλήψεις.μα δεν καταλαβαίνουν μερικοί ότι μπορεί να βγήκαν τα νηπιαγωγεία φέτος άλλα αν πάρουν άλλους συναδέλφους μέσα απο εκεί θα γίνει και σε έμας του χρόνου???? :o όσο για το αν θα γίνει κι άλλη φάση αυτό κανείς αιρετός δεν το ξέρει όποτε ψήλα το κεφάλι και το ηθικό και θα δούμε....
Πρόλαβες τις σκέψεις μου, ανησυχώ πραγματικά για αυτή την απόλυτη ησυχία. Μήπως τελικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας; Τι έγινε με την ψηφοφορία, θα κάνουμε ένα βήμα παρακάτω ή θα παραμείνουμε απλοί θεατές σε αυτό το θέατρο του παραλόγου

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 07:37:17 μμ »
γιατι απορείτε; δεν το περιμένατε; μείναμε 10 άτομα να κοιταζόμαστε με απορία; η ψηφοφρία έληξε αλλά δεν βλέπω κανεναν πρόθυμο να βρεθεί σε καμια συναντηση... και δυστυχώς τίποτα δεν μπορεί να γίνει με 10 άτομα παρευρισκόμενους και άλλους 200 να ενημερώνονται με mail κτλ...

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΟΥΛΑ Β.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 07:45:01 μμ »
γιατι απορείτε; δεν το περιμένατε; μείναμε 10 άτομα να κοιταζόμαστε με απορία; η ψηφοφρία έληξε αλλά δεν βλέπω κανεναν πρόθυμο να βρεθεί σε καμια συναντηση... και δυστυχώς τίποτα δεν μπορεί να γίνει με 10 άτομα παρευρισκόμενους και άλλους 200 να ενημερώνονται με mail κτλ...
Μήπως όμως πρέπει να ξεκινήσουμε έστω αυτά τα δέκα άτομα;Μήπως θα έπρεπε να κινηθούμε αρχικά κατά περιφέρεια όπως την προηγούμενη φορά; Εγώ ήδη έκανα μία κίνηση. Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η υποτονικότητα οφείλεται στο πεσμένο ηθικό και όχι σε έλλειψη ενδιαφέροντος

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 08:18:30 μμ »
Πολλούς πήρε πάλι!!!!!!2 άτομα Ροδόπη.Κάτι πρέπει να κάνουμε!!!Του χρόνου θα δουλέυουν ελάχιστοι νηπιαγωγοί!!!!

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 08:36:29 μμ »
Καλα που το καταλαβατε. Αφου ολες γραφουν για την παρτη τους...
Βγηκε η φαση? Μας πηρανε? Φυγαμε και ειμαστε μια χαρα και αστες τις αλλες
Και απο παλια σε εμας ηταν ετσι αλλα τωρα εχει ξεπερασει καθε προηγουμενο

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 08:45:54 μμ »
χαχαχαχα κλαιω.... οι φάσεις όσο πάνε και με αφηνουν σε αφασια.....

αυτη τη φορά δεν γινεται να δρασουμε περιφερειακα. για να ενεργοποιηθει η ΠΕΑΝ πρεπει να κανουμε γενικη συνέλευση, να αποφασισουμε για την αλλαγή ή οχι του καταστατικού, να βγουν υποψηφιοι, να γίνουν εκλογές...

δια αντιπροσώπων προκοπη δεν γινεται!!!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 08:55:06 μμ »
κορίτσια καλησπέρα  να κλάψω ή να γελάσω με τη στ΄ φάση? επίσης  όλες εδώ είμαστε, αλλά λίγο η απαισιοδοξία, λίγο ότι μας πήρε από κάτω .......... διαβάζουμε στο forum χωρίς να γράφουμε ...............
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΟΥΛΑ Β.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση αναπληρωτών ΠΕ 60
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 09:04:40 μμ »
χαχαχαχα κλαιω.... οι φάσεις όσο πάνε και με αφηνουν σε αφασια.....

αυτη τη φορά δεν γινεται να δρασουμε περιφερειακα. για να ενεργοποιηθει η ΠΕΑΝ πρεπει να κανουμε γενικη συνέλευση, να αποφασισουμε για την αλλαγή ή οχι του καταστατικού, να βγουν υποψηφιοι, να γίνουν εκλογές...

δια αντιπροσώπων προκοπη δεν γινεται!!!
Σωστά , αλλά από τη στιγμή που δεν γίνεται να παραβρεθούμε όλοι στη Γ.Σ μήπως μπορούμε μία άλλη φόρμα για να κινηθούμε;Αν ρωτούσαμε δικηγόρο για αυτή την περίπτωση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 644
Σύνολο: 665

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.