*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 174247 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #280 στις: Ιανουάριος 06, 2014, 04:58:04 μμ »
όλοι οι αναπληρωτές της Ροδόπης είναι ενήμεροι. Και αρκετοί από τους δίπλα νομούς. Αυτό που με λυπεί όμως αφάνταστα είναι το γεγονός ότι οι περισσότεροι  αρχίζουν να 'λακίζουν"     
.......κουράστηκα να λέω και να ξαναλέω τα αυτονόητα....


                                         ΟΛΟΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΜΑΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #281 στις: Ιανουάριος 06, 2014, 05:33:11 μμ »
Τι γίνεται με τους υπόλοιπους νομούς;

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #282 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 02:05:01 μμ »
Ξαναρωτώ:Μπορούν κάποιες κοπέλες να βοηθήσουν να στείλουμε έστω κ τελευταία στιγμή mail στα σχολεία τουλάχιστον Αττική ,Βοιωτία κ Κόρινθο;

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #283 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 07:32:58 μμ »
Καλησπέρα!

       Καλή χρονιά από μένα με υγεία και αισιοδοξία!!!Η μεγάλη μέρα πλησιάζει και πραγματικά έχω λίγη αγωνία.Θέλω να δω πόσες θα μαζευτούμε.Είχα πριν λίγο επικοινωνία με τον δικηγόρο και δεν ήξερα τι να του πω.Θέλετε να παρευρεθεί στην συνάντηση;Μου είπε πως μπορεί να έρθει αλλά και πάλι δεν του απάντησα με σιγουριά γιατί θέλω εσείς να μου πείτε πως να το χειριστώ.Κολλάω και σε αυτό βρε κορίτσια.Εγώ προσωπικά αδυνατώ να τον πληρώσω μόνη μου αλλά δεν μπορώ να ξέρω πόσες θα είμαστε  και αν θέλουν όλες να συμβάλλουν.Δεν θέλω και να εκτεθώ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #284 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 10:51:50 μμ »
Ράνια καλό είναι να έρθει και αν μπορεί να μας συντονίσει κιόλας.Εξήγησε του την κατάσταση πως έχει ,οτι δηλ δεν ξέρουμε τι συμμετοχή θα έχουμε κτλ κι αν μπορεί να έρθει κ να μας αναλάβει έχει καλώς αλλιώς στη συνάντηση ορίζουμε μια ομάδα αντιπροσώπευσης κ συνενοήται εκείνη μαζί του για τα οικονομικά και ο,τι άλλο..Ρώτα για να παρευρεθεί στη συνάντηση τι θα μας στοιχίσει,στη τελική και 20 να μαζευτούμε βάζουμε απο 5 ευρώ η καθεμιά ( δεν ξέρω απο τιμές,ενα παράδειγμα φέρνω). Τώρα αν πάμε κ είμαστε 5 κοπέλες,εντάξει τι να πω....

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #285 στις: Ιανουάριος 07, 2014, 10:54:39 μμ »
Σήμερα είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην κατέβω  στη συνάντηση μας. :'( Εγώ.... που φώναζα.... και ξεσήκωνα.... :'( :'(   Και ο λόγος είναι ότι ξεκινάω δουλειά σε ένα καφέ, που μάλλον θα κάνει εγκαίνια το Σάββατο. Μίλησα με το αφεντικό, αλλά δεν γίνεται να λείπω, μου λέει. Και δεν μπορώ να  χάσω και αυτήν την δουλειά. Σε λίγο δεν θα  έχω να πάρω ούτε γάλα για τα παιδιά μου...

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #286 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 02:07:35 μμ »
Δημήτρης Μπράτης :Τώρα νομίζω πως συμφωνούμε.Ο αγώνας λοιπόν είναι κοινός .Να καλύπτονται όλα τα οργανικά κενά,όλων των ειδικοτήτων,με μόνιμους διορισμούς κι όλα τα λειτουργικά με προσλήψεις αναπληρωτών.Οι διαγκωνισμοί κεταξύ των κλάδων δεν έχουν κανένα νόημα.Ίσως θα έχουμε την ευκαιρία στη σύσκεψη των νηπιαγωγών το Σάββατο να πούμε περισσότερα.Δεν είχα σκοπό πάντως ούτε εγώ να σας θίξω...

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #287 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 02:57:30 μμ »
Ράνια καλό είναι να έρθει και αν μπορεί να μας συντονίσει κιόλας.Εξήγησε του την κατάσταση πως έχει ,οτι δηλ δεν ξέρουμε τι συμμετοχή θα έχουμε κτλ κι αν μπορεί να έρθει κ να μας αναλάβει έχει καλώς αλλιώς στη συνάντηση ορίζουμε μια ομάδα αντιπροσώπευσης κ συνενοήται εκείνη μαζί του για τα οικονομικά και ο,τι άλλο..Ρώτα για να παρευρεθεί στη συνάντηση τι θα μας στοιχίσει,στη τελική και 20 να μαζευτούμε βάζουμε απο 5 ευρώ η καθεμιά ( δεν ξέρω απο τιμές,ενα παράδειγμα φέρνω). Τώρα αν πάμε κ είμαστε 5 κοπέλες,εντάξει τι να πω....

Καλό είναι ο δικηγόρος να έρθει.Όσοι και να μαζευτούν δεν σημαίνει ότι θα πληρωθεί μόνο από αυτούς.Θα πρέπει να πληρώσουν και όλοι όσοι γίνουν μέλη στον νέο σύλλογο.Εγώ επειδή μέχρι τελευταία στιγμή "παίζει" να έρθω,αν δεν τα καταφέρω τελικά εννοείτε πως θα συμμετέχω σε ο,τι οικονομικό χρειαστεί.Τα στοιχεία μου τα έδωσα στην evdokia,όπως και άλλες κοπέλες (νομίζω τα έχουν και οι ομαδάρχες κάθε νομού)και έτσι είναι πολύ εύκολο να ενημερωθούν όλοι και όλες για το οικονομικό της κατάστασης.Οπότε πιστεύω πως καλό είναι να έρθει ο δικηγόρος,και φυσικά θα πληρωθεί από όλους μας(εδώ μέσα).

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #288 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 03:01:05 μμ »
Σήμερα είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην κατέβω  στη συνάντηση μας. :'( Εγώ.... που φώναζα.... και ξεσήκωνα.... :'( :'(   Και ο λόγος είναι ότι ξεκινάω δουλειά σε ένα καφέ, που μάλλον θα κάνει εγκαίνια το Σάββατο. Μίλησα με το αφεντικό, αλλά δεν γίνεται να λείπω, μου λέει. Και δεν μπορώ να  χάσω και αυτήν την δουλειά. Σε λίγο δεν θα  έχω να πάρω ούτε γάλα για τα παιδιά μου...

Μη στεναχωριέσαι sophia_pap.Σε καταλαβαίνουμε απόλυτα.Μακάρι να είχαμε βρει και εμεις μια δουλειά...Όσο για τα σχόλια των άλλων...Δεν υπολογίζονται όταν μιλούν εκ του ασφαλούς(είτε δουλειάς,είτε χρημάτων).

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #289 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 04:54:42 μμ »
Καλό είναι ο δικηγόρος να έρθει.Όσοι και να μαζευτούν δεν σημαίνει ότι θα πληρωθεί μόνο από αυτούς.Θα πρέπει να πληρώσουν και όλοι όσοι γίνουν μέλη στον νέο σύλλογο.Εγώ επειδή μέχρι τελευταία στιγμή "παίζει" να έρθω,αν δεν τα καταφέρω τελικά εννοείτε πως θα συμμετέχω σε ο,τι οικονομικό χρειαστεί.Τα στοιχεία μου τα έδωσα στην evdokia,όπως και άλλες κοπέλες (νομίζω τα έχουν και οι ομαδάρχες κάθε νομού)και έτσι είναι πολύ εύκολο να ενημερωθούν όλοι και όλες για το οικονομικό της κατάστασης.Οπότε πιστεύω πως καλό είναι να έρθει ο δικηγόρος,και φυσικά θα πληρωθεί από όλους μας(εδώ μέσα).

Για να γραφτείς στο σύλλογο θα πρέπει να είσαι παρούσα γιατί θα χρειαστεί να υπό γράψεις .Και εάν δεν είμαστε 20 τουλάχιστον σύλλογος δεν γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #290 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 05:23:52 μμ »
Ισως φανώ λίγο κακιά αλλά ....η μια έπιασε δουλειά,η άλλη " παίζει " εάν θα έρθει,η άλλη ουπς στραμπούληξε το φρύδι της..ίσως δεν έρχεται καταλάβει τη σπουδαιότητα της συνάντησης και οτι είναι η μοναδική μας ευκαιρία να ακουστούμε στη ΔΟΕ και επίσης μοναδική ευκαιρία να δημιουργήσουμε σύλλογο.Μία φορά είπαμε να συναντηθούμε και είναι τόσο δύσκολο τελικά .Θαέρθουν οι αιρετοί και τι θα τους πούμε που θα είμαστε 5-10 τελικά ;Καλα κάνετε και μας έχετε γραμμένο σαν κλάδο γιατι ούτε μια συνάντηση δεν μπορούμε να κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος geosimal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #291 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 05:53:36 μμ »
Ισως φανώ λίγο κακιά αλλά ....η μια έπιασε δουλειά,η άλλη " παίζει " εάν θα έρθει,η άλλη ουπς στραμπούληξε το φρύδι της..ίσως δεν έρχεται καταλάβει τη σπουδαιότητα της συνάντησης και οτι είναι η μοναδική μας ευκαιρία να ακουστούμε στη ΔΟΕ και επίσης μοναδική ευκαιρία να δημιουργήσουμε σύλλογο.Μία φορά είπαμε να συναντηθούμε και είναι τόσο δύσκολο τελικά .Θαέρθουν οι αιρετοί και τι θα τους πούμε που θα είμαστε 5-10 τελικά ;Καλα κάνετε και μας έχετε γραμμένο σαν κλάδο γιατι ούτε μια συνάντηση δεν μπορούμε να κάνουμε.
Συμφωνω μαζί σου Roula_S , η συνάντηση θα πρέπει να γίνει οπωσδήποτε.
Εγώ θα είμαι εκεί, εκτός βέβαια απαγορευτικού αφού θα έρθω από Σύρο. Όμως θα ήθελα και κάποιο τηλέφωνό σου σε περίπτωση που τύχει κάτι. Μπορείς να μου το στείλεις σε μήνυμα; Θα σου στείλω και το δικό μου. Ελπίζω να τα πούμε από κοντά στην Αθήνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2014, 11:14:53 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #292 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 11:18:33 μμ »
κι εγω θα μαι εκει το σαββατο .για θυμηστε μου ποια ειναι η διευθυνση?

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #293 στις: Ιανουάριος 08, 2014, 11:25:57 μμ »
Ισως φανώ λίγο κακιά αλλά ....η μια έπιασε δουλειά,η άλλη " παίζει " εάν θα έρθει,η άλλη ουπς στραμπούληξε το φρύδι της..ίσως δεν έρχεται καταλάβει τη σπουδαιότητα της συνάντησης και οτι είναι η μοναδική μας ευκαιρία να ακουστούμε στη ΔΟΕ και επίσης μοναδική ευκαιρία να δημιουργήσουμε σύλλογο.Μία φορά είπαμε να συναντηθούμε και είναι τόσο δύσκολο τελικά .Θαέρθουν οι αιρετοί και τι θα τους πούμε που θα είμαστε 5-10 τελικά ;Καλα κάνετε και μας έχετε γραμμένο σαν κλάδο γιατι ούτε μια συνάντηση δεν μπορούμε να κάνουμε.

Κακία δεν το λέω...και εσύ εχεις δίκιο άλλα...πως να το πω...Ας βλέπουμε και ας αναγνωρίζουμε λίγο τις ανάγκες και τις δυσκολίες των συνανθρώπων μας(όχι σαν συνάδελφοι αλλά σαν άνθρωποι).Εξάλλου δεν είναι το ίδιο το να πιάσεις δουλειά για να ζήσεις την οικογένειά σου με το ...στραμπούληξες το φρύδι σου...Τώρα για το δικό μου το "παίζει"αν θα έρθω,δεν πρόκειτε εδώ δημόσια να σου μιλήσω για το δικό μου πρόβλημα.Παρ΄όλα αυτά θα προσπαθήσω να κατέβω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 166
Σύνολο: 166

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.