*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 174612 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #308 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 02:37:13 μμ »
Ράνιαμπορεις να μας δώσεις τις πολύ κατατοπιστικές σου πληροφορίες για το πώς θα έρθουμε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:22:34 »

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #309 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 05:58:30 μμ »
Καλησπέρα!Μόλις μπήκα και'γω.Αρχικά εύχομαι καλή τύχη σε  όσες περιμένουν την φάση σήμερα!Μακάρι τα κενά να είναι καλά.Εγώ δεν ξέρω τι θέλω μιας και απενεργοποίησα την αίτηση αφού με πήραν με 8μηνη σύμβαση σε δήμο.Μάλλον προτιμώ να ξέρω ότι δεν θα μ'έπαιρναν.
     Όσο για την αυριανή συνάντηση ελάτε.Σας το λέω σαν τελευταία πρόσκληση, να μην το μετανιώνουμε αργότερα.Στο μετρό στο Σύνταγμα Ρούλα μου.Όπως βλέπετε απέναντι την Ερμού, θα πάτε αριστερά.Περνάτε την Μητροπόλεως και μπαίνετε στην Φιλελλήνων.Το πρώτο στενό αριστερά είναι η Ξενοφώντος.Είναι πολύ εύκολο, θα το βρείτε αμέσως.Κι αν όχι, ρωτώντας πας στην πόλη.
   Τέλος, όσο αφορά στα μέλη της ΠΕΑΝ , νομίζω θα φανεί κάπως να τις καλέσουμε τελευταία στιγμή.Επιπλέον νομίζω ότι τελικά θα μας βολέψει ένας νέος σύλλογος, παρά να μπλέξουμε με παλιές ιστορίες και να μην βρίσκουμε άκρη.Τί λέτε;Αν και θα τα πούμε αύριο...Πάντως ο δικηγόρος θα έρθει και ελπίζω να μην είμαστε εγώ, εσύ , αυτός και Μπράτης, Κικινης.Φαντάζεσαι ρεζίλι;

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #310 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 06:14:52 μμ »
χαχαχα! το πολύ 20 άτομα μας βλέπω.. οπότε επανδρώστε τα πορτοφόλια να πληρώσουμε και τον άνθρωπο.
τώρα με την παρουσία του μπράττη ομολογώ πως δεν ειμαι καθολου χαρούμενη αλλά το προσπαιρνώ....
για τα μέλη της πρώην ΠΕΑΝ αν θυμάμαι καλά, στο e-mail που σου είχαν στείλει raniasoap είχαν πει πως δεν μπορούσαν την ημερομηνία που είχαμε κανονίσει.
ελπίζω να βρούμε άκρη αύριο γιατί γενικά νιώθω πως είμαστε λίγο στο κενό...

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #311 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 07:01:35 μμ »
Ολες μας λίγο ή πολύ έχουμε υποχρεώσεις ή θα προτιμούσαμε να πάμε για καφέ,όμως αξίζει μια φορά έστω να ξεβολευτούμε και να κάνουμε κάτι το οποίο είναι για το καλό μας και για το μέλλον του κλάδου μας. Σκεφτείτε το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ ,τα προνήπια που έμειναν απ'έξω,το ωράριο και τόσα άλλα...Πολλά μπράβο στα κορίτσια που Θαέρθουν απο μακριά.Καλό ταξίδι για αύριο!
Ράνια ευχαριστούμε για τις πληροφορίες  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:22:34 »

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #312 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 07:54:12 μμ »
καλησπέρα σε όλους είναι η τελευταία ευκαιρία μας να ενωθούμε δυναμικά!
Εύχομαι αύριο να έχουμε συσπείρωση...
Καλό βράδυ και με το καλό να βρεθούμε!

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #313 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 09:01:16 μμ »
ευχομαι να μαζευτουνε αρκετοι

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #314 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 10:18:20 μμ »
Α , και κάτι τελευταίο για να προετοιμαστείτε για αύριο.Πρέπει 2-3 άτομα να βγούνε μπροστά (σαν οικοδεσπότες ένα πράγμα) και να προλογίσουν την συνάντηση.Μόυ έλεγε ο δικηγόρος ότι είναι πολύ εύκολο να πέσει μούγκα λόγω αμηχανίας και να πάρει τον λόγο κανάς αιρετός και να ψαχνόμαστε....Πρέπει να φανούμε δυναμικές ακόμα κι αν δεν "το'χουμε"!!!Πρέπει να φανούν οι στόχοι μας.Ποια είναι πρόθυμη;;;;;;;;Εγώ σας το λέω, δεν το'χω.......

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #315 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 10:28:17 μμ »
Ευχαριστώ για την πρόσκληση  ;D
Με την προυπόθεση να εκφωνήσω τον εναρκτήριο-χαιρετιστήριο λόγο της ανασύστασης της ΠΕΑΝ (...)Μετα θα κανω τον συντονισμό στη συζήτηση σας.

Περα απ την πλάκα, θελω να σας ευχαριστησω. Δεν θελω να υποσχεθώ κατι που ενδεχομένως να μην το καταφέρω.
Bρε, τι δουλειά εχω ? Μια χαρά θα τα καταφέρετε, δεν σας φοβάμαι....

Γιαυτό σας είχα πει τότε  πως πρέπει να γίνει κάποιος ενακτήριος λόγος. Τα λέω, αλλά δεν μ΄ακούτε ..... ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2014, 10:30:06 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #316 στις: Ιανουάριος 11, 2014, 12:33:44 πμ »
ο μπρατης τελικα δεν θα ερθει αυριο..μολις το εγραψε στο φεισμπουκ....ελπιζω αυριο να μαζευτουμε πολλες..καληνυχταα

Αποσυνδεδεμένος giotadgk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εχω επιλεξει το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου!!!
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #317 στις: Ιανουάριος 11, 2014, 02:23:37 πμ »
Σιγα που θα ερχοταν!!!!!!!!!!!!!!!!!!ο Ψηφοθηρας!!!!ουστ!Στα τσακιδια να παει!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #318 στις: Ιανουάριος 11, 2014, 05:22:11 μμ »
Εγω δεν κατάφερα να παω στη συνάντηση για οικογενειακούς λόγους. Περιμένουμε κάποια ενημέρωση οταν μπορέσετε παιδια!Για δικηγόρους κλπ εννοειται οτι ειμαστε μέσα κ θα μπορει να γινει κ με άλλον τροπο κ να του στείλουμε άμεσα λεφτα αν χρειαστεί μεσω τράπεζας με το ονοματεπώνυμο μας κ στον λόγο κατάθεσης θα γράψουμε για αναπληρωτες νηπιαγωγους!Αμεσο κ εύκολο!

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #319 στις: Ιανουάριος 11, 2014, 05:44:01 μμ »
Εγω δεν κατάφερα να παω στη συνάντηση για οικογενειακούς λόγους. Περιμένουμε κάποια ενημέρωση οταν μπορέσετε παιδια!Για δικηγόρους κλπ εννοειται οτι ειμαστε μέσα κ θα μπορει να γινει κ με άλλον τροπο κ να του στείλουμε άμεσα λεφτα αν χρειαστεί μεσω τράπεζας με το ονοματεπώνυμο μας κ στον λόγο κατάθεσης θα γράψουμε για αναπληρωτες νηπιαγωγους!Αμεσο κ εύκολο!

Και εγώ δεν τα κατάφερα τελικά.Συμφωνώ με την dimi-asia για το οικονομικό.Εν αναμονή των εξελίξεων λοιπόν ...

Αποσυνδεδεμένος xrysakids

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #320 στις: Ιανουάριος 11, 2014, 07:06:21 μμ »
34 άτομα είμασταν. Αποφασίστηκε η ίδρυση νέου σωματείου με νέο καταστατικό. Όλες δώσαμε πέντε ευρώ έναντι της συνδρομής για να πληρωθεί ο δικηγόρος κ το νέο καταστατικό . Συζητήθηκε κ η ίδρυση επιςτημονικης προσχολικής εταιρείας αλλά μετα απο συζήτηση καταλήξαμε στο σωματείο με ένα πιο ανοιχτό καταστατικό απο το προηγούμενο. Αυτοί της ΔΟΕ πήγαν κ καλά να μας χρυσώσουν το χάπι οτι ενδιαφέρονται κ αγωνίζονται για την προσχολική εκπαίδευση. Δεν μας έπεισαν. Υπήρξε ένταση όταν παρενέβησαν δυο συνάδελφοι του ΠΑΜΕ. Επιτέθηκαν προσωπικά στον κικινη. Προτείναμε το σωματείο να μην έχει κομματικό χαρακτήρα.  Προσωρινά εγώ κ άλλες 4συναδελφοι θα αναλάβουμε την ευθύνη να μιλάμε με τον δικηγόρο. Εγώ είμαι η ταμίας προσωρινά.

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #321 στις: Ιανουάριος 11, 2014, 07:48:35 μμ »
Τουλάχιστο έγινε η αρχή.  Οικογενειακούς λόγους έχουμε όλοι. Αν,όμως, δε σηκώσουμε μανίκια κάποια στιγμή - ιδιαίτερα στη γενική συνέλευση - συγνώμη αλλά θα είμαστε αυτόχειρες! Είναι στο χέρι μας να συνεχιστεί. Μόνον έτσι θα ακουστεί η φωνή μας, έστω και μέσω της ΔΟΕ. Τώρα ακούγονται μεμονωμένες φωνές, γι` αυτό και μας έχουν εντελώς γραμμένους!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2014, 07:50:52 μμ από MAITS »
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.