*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για αναγνώριση του μαστερ επιστήμες αγωγής Λευκωσίας από ΔΟΑΤΑΠ  (Αναγνώστηκε 109511 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Εγώ πάντως την πήρα.

Την πήρες μαζί με την αναγνώριση; Τελείωσες αυτό το τετράμηνο ή το προηγούμενο;

Παιδια μια διευκρινιση: Η παιδαγωγικη επαρκεια χρειαζεται μονο για οσους δεν εχουν τελειωσει παιδαγωγικη σχολη ε;; Ως δασκαλος ΠΕ70 δεν τη χρειαζομαι ετσι;

Εσύ δεν τη χρειάζεσαι.
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Την πήρες μαζί με την αναγνώριση; Τελείωσες αυτό το τετράμηνο ή το προηγούμενο;
Τον Μάιο τελείωσα, και την πήρα μαζί με την αναγνώριση. Στην αίτηση αναγνώρισης το είχα γράψει με αστερίσκο ότι θέλω και πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης (δεν είχε καν χώρο, όπου να ' ναι το 'γραψα). Την αίτηση την έκανα στα γραφεία του ΔΟΑΤΑΠ και μου το είπε η υπάλληλος.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Τον Μάιο τελείωσα, και την πήρα μαζί με την αναγνώριση. Στην αίτηση αναγνώρισης το είχα γράψει με αστερίσκο ότι θέλω και πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης (δεν είχε καν χώρο, όπου να ' ναι το 'γραψα). Την αίτηση την έκανα στα γραφεία του ΔΟΑΤΑΠ και μου το είπε η υπάλληλος.

Σ' ευχαριστώ elia.
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους
Πότε κάνατε την αίτηση για αναγνώριση; Από τη στιγμή που λάβατε το πτυχίο ή από τη στιγμή που ολοκληρώσατε τα μαθήματα;  Μπορούμε να κάνουμε αίτηση από τη στιγμή που θα βγουν οι βαθμολογίες ή πρέπει να περιμένουμε;
Από την ανακοίνωση των βαθμολογιών σε πόσο χρονικό διάστημα στέλνει το Πανεπιστήμιο τα πτυχία;
Τελειώνω κι εγώ το Σεπτέμβρη και θα ήθελα να ξέρω αν πρέπει να κινηθώ γρήγορα. Γιατί δυστυχώς με τις εξελίξεις που όλοι ζούμε δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο. Οι απολύσεις καραδοκούν....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα. Ζήτησα να μου στείλουν την αναγνώριση την οποία κ ετοίμασαν αλλά δεν μου έστειλαν την βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας. Είδα σήμερα στο φόρουμ οτι απο το υπουργείο την θεωρουν απαραίτητη πήρα τηλ. Στον ΔΟΑΤΑΠ κ μου ειπαν πως έπρεπε να την έχω ζητήσει μαζί με την αίτηση πουθενά όμως δεν αναγραφόταν δεν υπάρχει τίποτα στο site τους επομένως δεν το ήξερα κ το πιο εξωφρενικό είναι πως μου ζήτησαν να ξαναπληρωσω 184 ευρώ για να μου δοθεί κ δεν προλαβαίνω τις αιτήσεις των αναπληρωτών. Εσάς σας ζήτησαν να ξαναπληρωσετε?

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους
Πότε κάνατε την αίτηση για αναγνώριση; Από τη στιγμή που λάβατε το πτυχίο ή από τη στιγμή που ολοκληρώσατε τα μαθήματα;  Μπορούμε να κάνουμε αίτηση από τη στιγμή που θα βγουν οι βαθμολογίες ή πρέπει να περιμένουμε;
Από την ανακοίνωση των βαθμολογιών σε πόσο χρονικό διάστημα στέλνει το Πανεπιστήμιο τα πτυχία;
Τελειώνω κι εγώ το Σεπτέμβρη και θα ήθελα να ξέρω αν πρέπει να κινηθώ γρήγορα. Γιατί δυστυχώς με τις εξελίξεις που όλοι ζούμε δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο. Οι απολύσεις καραδοκούν....
Εγώ, αλλά και πολλοί άλλοι την αίτηση την κάναμε πριν καν βγουν όλες οι βαθμολογίες, για να πάρουμε αριθμό πρωτοκόλλου από τον ΔΟΑΤΑΠ. Το πανεπιστήμιο άργησε πάρα πολύ να βγάλει τις βαθμολογίες, αλλά και να στείλει τα χαρτιά στον ΔΟΑΤΑΠ (από τον ΔΟΑΤΑΠ μου είπαν ότι τα χαρτιά μου έφτασαν αρχές Ιούλη, ενώ η εξεταστική ήταν αρχές Μάη). Παρόλα αυτά από τον ΔΟΑΤΑΠ έβγαλαν την αναγνώριση πολύ γρήγορα, εμένα βγήκε στους δύο μήνες και 2-3 μέρες, μόλις είκοσι μέρες από όταν παρέλαβαν τα χαρτιά από το Πανεπιστήμιο.


Μου φαίνεται τελείως παράλογο να σας ξαναζητούν όλο το παράβολο, από τη στιγμή που (1ον) δεν σας κατατόπισαν καθόλου για το θέμα της επάρκειας (όπως και οποιονδήποτε άλλον φυσικά, και εγώ μόνη μου τους ρώτησα) και (2ον) από τη στιγμή που έχετε ήδη την ισοτιμία και ο τίτλος σας είναι δεδομένο ότι εμπίπτει στις επιστήμες της αγωγής ... μισή σελίδα Α4 είναι που λέει το αυτονόητο είναι! Είναι όντως εξωφρενικό!

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ elia!!!

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ακριβώς αυτά τους είπα ότι δεν αναφέρεται πουθενά ότι δεν καθορίζεται πουθενά το ποσό του παραβόλου για την εν λόγω βεβαίωση και πολλά άλλα με αποτέλεσμα να μου πουν πως δεν είναι ανάγκη να πληρώσω το παράβολο. Υπήρχαν και άλλοι που το ζήτησαν εκ των υστέρων. Πάλι καλά που η κυρία είχε κατανόηση.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φάκελος πλήρης 11/07/14 και στις 24/07 πήρα την αναγνώριση. Μισή βέβαια γιατί δεν πήρα το πιστοποιητικό επάρκειας
άρα σε 2 βδομάδες πήρατε αναγνώριση??Ή δε κατανόησα καλά?

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ, αλλά και πολλοί άλλοι την αίτηση την κάναμε πριν καν βγουν όλες οι βαθμολογίες, για να πάρουμε αριθμό πρωτοκόλλου από τον ΔΟΑΤΑΠ. Το πανεπιστήμιο άργησε πάρα πολύ να βγάλει τις βαθμολογίες, αλλά και να στείλει τα χαρτιά στον ΔΟΑΤΑΠ (από τον ΔΟΑΤΑΠ μου είπαν ότι τα χαρτιά μου έφτασαν αρχές Ιούλη, ενώ η εξεταστική ήταν αρχές Μάη). Παρόλα αυτά από τον ΔΟΑΤΑΠ έβγαλαν την αναγνώριση πολύ γρήγορα, εμένα βγήκε στους δύο μήνες και 2-3 μέρες, μόλις είκοσι μέρες από όταν παρέλαβαν τα χαρτιά από το Πανεπιστήμιο.


Μου φαίνεται τελείως παράλογο να σας ξαναζητούν όλο το παράβολο, από τη στιγμή που (1ον) δεν σας κατατόπισαν καθόλου για το θέμα της επάρκειας (όπως και οποιονδήποτε άλλον φυσικά, και εγώ μόνη μου τους ρώτησα) και (2ον) από τη στιγμή που έχετε ήδη την ισοτιμία και ο τίτλος σας είναι δεδομένο ότι εμπίπτει στις επιστήμες της αγωγής ... μισή σελίδα Α4 είναι που λέει το αυτονόητο είναι! Είναι όντως εξωφρενικό!




Κάνατε δλδ αίτηση προ αποτελεσμάτων και πως είσασταν σίγουροι, ότι είχατε περάσει??Ρωτώ και εγώ για να δώ πότε θα κάνω?? κ πόσο καιρό νωρίτερα δλδ αμέσωσ μετά τις εξετάσεις?? Συνάδελφοι έχει κανει κάποιος διατριβή??Η διαδικασία αν έχεις διατριβή είναι πιο χρονοβόρα?

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Αν δεν περάσεις κάποιο μάθημα και έχεις κάνει αίτηση;
Βέβαια αν το σκεφτείς λογικά δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Έχετε ακούσει να έχει κοπεί κάποιος; Προσωπικά έχω ακούσει μόνο την περίπτωση αντιγραφής της εργασίας.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Αν δεν περάσεις κάποιο μάθημα και έχεις κάνει αίτηση;
Βέβαια αν το σκεφτείς λογικά δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Έχετε ακούσει να έχει κοπεί κάποιος; Προσωπικά έχω ακούσει μόνο την περίπτωση αντιγραφής της εργασίας.
Ναι, κόβεται κόσμος στις εξετάσεις, ίσως πολύ λίγοι. Αν έχεις περάσει εργασίες-δραστηριότητες νομίζω δύσκολα κόβεσαι, αλλά ίσως κάποιοι κόβονται στις εργασίες και το μαθαίνουν αφού δώσουν. Πάντως νομίζω ότι καθένας πάνω-κάτω ξέρει πώς έχει πάει και μπορεί να καταλάβει αν έχει κοπεί ή όχι. Εγώ δεν πήγα αμέσως μετά την εξεταστική, 10-15 μέρες μετά περίπου.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι, κόβεται κόσμος στις εξετάσεις, ίσως πολύ λίγοι. Αν έχεις περάσει εργασίες-δραστηριότητες νομίζω δύσκολα κόβεσαι, αλλά ίσως κάποιοι κόβονται στις εργασίες και το μαθαίνουν αφού δώσουν. Πάντως νομίζω ότι καθένας πάνω-κάτω ξέρει πώς έχει πάει και μπορεί να καταλάβει αν έχει κοπεί ή όχι. Εγώ δεν πήγα αμέσως μετά την εξεταστική, 10-15 μέρες μετά περίπου.
Κ μετά από πόσο καιρό σου έστειλε τα χαρτιά το πανεπιστήμιο???Εσύ πότε την πήρες την αναγνώριση? Και κάτι άσχετο είχες πάρει το 511?αν ναι τι θέματα παίζουν?ξέρω ότι είναι με ανοιχτές σημειώσεις.αν θυμάσαι κάποιο θέμα είτε είχε πέσει σε εσένα(αν το είχες πάρει) ή από κάποιο α΄λλό συνάδελφο, στείλε μου mail σε παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
melpo και chris.drm πήρατε και τη βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας;

Ναι την πήρα την παιδαγωγική επάρκεια και είχα συμπληρώσει να μου βγάλουν και την αντιστοιχία του βαθμού και μου έβαλαν το βαθμό στην αναγνώριση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 632
Σύνολο: 634

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.