*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για αναγνώριση του μαστερ επιστήμες αγωγής Λευκωσίας από ΔΟΑΤΑΠ  (Αναγνώστηκε 108898 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Α οκ σ ευχαριστω πολυ! Επομενως πρεπει να τους το δηλωσω με καποιο τροπο!
Αναφορικα με την βεβαιωση ότι το  γνωστικό αντικείμενό τους εμπίπτει στις επιστήμες της αγωγής (παρ. 4, άρθρο 2 του ν.3848/2010), δεν εχω καταλβα ποιος τι δινει!
Στην ζητησαν στην αιτηση;
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Α οκ σ ευχαριστω πολυ! Επομενως πρεπει να τους το δηλωσω με καποιο τροπο!
Αναφορικα με την βεβαιωση ότι το  γνωστικό αντικείμενό τους εμπίπτει στις επιστήμες της αγωγής (παρ. 4, άρθρο 2 του ν.3848/2010), δεν εχω καταλβα ποιος τι δινει!
Στην ζητησαν στην αιτηση;

Ναι, πρέπει να δηλωθεί με κάποιο τρόπο. Όσοι παραδίδουν την αίτηση αυτοπροσώπως μπορούν να το ζητήσουν επι τόπου.

Η βεβαίωση του δοαταπ δεν το πιστοποιεί; Γνωρίζει κάποιος;

Όταν κατέθεσα την αίτηση αναπληρωτή, ανέφερα στην υπάλληλο ότι κατέχω Μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής. Της ζήτησα να μου πει τι χαρτιά χρειάζεται να καταθέσω και μου είπε το πτυχίο και την αναγνώριση. Έτσι, τα κατέθεσα και θα επικοινωνήσω μαζί τους για δω τι έγινε τελικά.
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι έχει καταφέρει να πάρει κάποιος την αναγνώριση
που τελείωσε τα μαθήματα το Μάϊο;

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι, πρέπει να δηλωθεί με κάποιο τρόπο. Όσοι παραδίδουν την αίτηση αυτοπροσώπως μπορούν να το ζητήσουν επι τόπου.

Η βεβαίωση του δοαταπ δεν το πιστοποιεί; Γνωρίζει κάποιος;

Όταν κατέθεσα την αίτηση αναπληρωτή, ανέφερα στην υπάλληλο ότι κατέχω Μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής. Της ζήτησα να μου πει τι χαρτιά χρειάζεται να καταθέσω και μου είπε το πτυχίο και την αναγνώριση. Έτσι, τα κατέθεσα και θα επικοινωνήσω μαζί τους για δω τι έγινε τελικά.



Θα προσπαθησω να επικοινωνησω και αν μαθω θα σου πω! Για ο,τι νεοτερο αν μπορεις να με πληροφορησεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cris.drm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Και σε μένα σήμερα έστειλαν μνμ ότι η αναγνώριση μου αποστέλλεται στο ΔΟΑΤΑΠ Θεσ/νίκης! Τα χαρτιά μου τα κατέθεσα 19/5 στην Θεσ/νίκη ενώ στην Αθήνα ήταν 26/5.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Γεια σας!

Επικοινώνησα σήμερα με τη διεύθυνση της περιοχής μου για να ρωτήσω αν υπήρχε εξέλιξη με τα χαρτιά που κατέθεσα. Μου είπαν  πως δεν υπάρχει εξέλιξη και ότι θα επικοινωνούσαν αυτοί με το υπουργείο. Μετά από καμιά ώρα με πήραν από το υπουργείο τηλέφωνο και μου είπαν πως θα πρέπει να καταθέσω και τη βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας την οποία εκδίδει ο Δοαταπ. Είναι απαραίτητη για τα πτυχία εξωτερικού τα οποία δίνουν παιδαγωγική επάρκεια καθώς πρέπει να βεβαιώνεται ότι εμπίπτουν στις επιστήμες της αγωγής.
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας!

Επικοινώνησα σήμερα με τη διεύθυνση της περιοχής μου για να ρωτήσω αν υπήρχε εξέλιξη με τα χαρτιά που κατέθεσα. Μου είπαν  πως δεν υπάρχει εξέλιξη και ότι θα επικοινωνούσαν αυτοί με το υπουργείο. Μετά από καμιά ώρα με πήραν από το υπουργείο τηλέφωνο και μου είπαν πως θα πρέπει να καταθέσω και τη βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας την οποία εκδίδει ο Δοαταπ. Είναι απαραίτητη για τα πτυχία εξωτερικού τα οποία δίνουν παιδαγωγική επάρκεια καθώς πρέπει να βεβαιώνεται ότι εμπίπτουν στις επιστήμες της αγωγής.


Σ ευχαριστουμε για την πληροφορηση!  Πως θα κινηθεις τωρα; Θα το αιτηθεις μεσω μειλ;

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ

Σ ευχαριστουμε για την πληροφορηση!  Πως θα κινηθεις τωρα; Θα το αιτηθεις μεσω μειλ;

Τους είχα ήδη στείλει email στις αρχές Ιουνίου ζητώντας παράλληλα με την αναγνώριση και την έκδοση της βεβαίωσης την οποία και περιμένω ακόμη. Σε επικοινωνία μου με το Δοαταπ μου είπαν πως η βεβαίωση είναι στο στάδιο έκδοσης και υπογραφής και πως θα με ειδοποιήσουν για την παραλαβή της.
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος geo_nks

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποιος που να έχει ξεκινήσει τη διαδικασία αναγνώρισης του πτυχίου;; Μήπως μπορεί να μας ενημερώσει αν όλα βαίνουν καλώς;

Αποσυνδεδεμένος cris.drm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Όλα μια χαρά geo_nks.  Σε 2,5 μήνες ήταν έτοιμη!!! (χωρίς μέσον, γνωστό κ.τ.λ.)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι όλα μία χαρά με την αναγνώριση. Εγώ είχα καταθέσεις τις πρώτες μέρες του Ιούνη, μου είχαν πει 2 μήνες και ακριβώς τόσο μου πήρε. Εύχομαι γρήγορα σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
melpo και chris.drm πήρατε και τη βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας;
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Παιδια μια διευκρινιση: Η παιδαγωγικη επαρκεια χρειαζεται μονο για οσους δεν εχουν τελειωσει παιδαγωγικη σχολη ε;; Ως δασκαλος ΠΕ70 δεν τη χρειαζομαι ετσι;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
melpo και chris.drm πήρατε και τη βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας;
Εγώ πάντως την πήρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 460
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.