*

Αποστολέας Θέμα: myschool  (Αναγνώστηκε 21254 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
myschool
« στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 05:37:20 μμ »
Θέλω να κάνω κάτι αλλαγές στο ωρολόγιο πρόγραμμα. Που πρέπει να τις κάνω; στο Survey ή στο Myschool?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: myschool
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:25:35 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 05:51:21 μμ »
στο survey. Η τελευταια επιβεβαίωση δεδομένων θα γίνει την Δευτέρα και απο κει θα γι΄νει και η τελευταία μετάπτωση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 07:44:59 μμ »
είσαι σίγουρη; έψαξα στο ιντερνετ και είδα ότι πιλοτικά το myschool θα λειτουργούσε μέχρι.. χθες 20 Δεκεμβρίου,  και ότι σε παραγωγική λειτουργία θα μπει από 8-1-2014. Στο ενδιάμεσο διάστημα τι ισχύει;

Οτιδήποτε είχε περαστεί στην πιλοτική περίοδο θα διαγραφόταν.
Απλά δεν θέλω να κάνω τσάμπα δουλειά και να τα περάσω στο Myschool και να διαγραφούν, αλλά ούτε και στο survey και να πάνε τσάμπα.
Μάλλον θα το αφήσω για 8-1-2014 να κάνω τις αλλαγές. Απλά θα ήταν ευκαιρία τώρα τις γιορτές να βγάλω λίγο δουλειά που έχω και χρόνο.

Αλλά αν είναι όπως το λές τότε θα το κάνω μέχρι την Δευτέρα, οπότε θα περαστούν αυτόματα στο Myschool.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 07:56:33 μμ »
μα ακριβώς επειδή οι καταχωρίσεις της δοκιμαστικής περιόδου θα διαγραφουν, σου έγραψα να τα περάσεις στο survey και όχι στο myschool. απο εκει θα περαστούν απευθείας στο myschool. 
Στην περίοδο των διακοπών θα γινει και η μετάπτωση των στοιχειων πάντως. Αν περάσεις κάτι στο  ενδιάμεσο μπορεις να στειλεις  ticket  στην εφαρμογή να μην το διαγράψουν.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: myschool
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:25:35 »

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 06:35:52 μμ »
η ανακοίνωση που διάβασα έλεγε ότι η δοκιμαστική περίοδος έληγε στις 20 Δεκεμβρίου και ότι έχει περαστεί μέχρι τότε στο Myschool θα διαγραφεί. Λογικά εφόσον περάσω κάτι μετά τις 20 Δεκεμβρίου στο Myschool ΔΕΝ θα διαγραφεί.

Τέλος πάντων έκανα τις αλλαγές στο survey (1 ώρα μου πήρε) και όχι στο Myschool (μιας και δεν είμαι εξοικοιωμένος ακόμα) και ελπίζω να τις δω περασμένες στο mySchool εντός των επόμενων ημερών, αλλιώς θα σε κυνηγάω μετά τις γιορτές!!!  :P  :P  :P

καλές γιορτές!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος psm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 09:45:23 μμ »
πάντως στο δικό μας σχολείο δεν μπήκε σχεδον τίποτα στο myschool από το servey παρά μόνο οι υπηρετούντες καθηγητές . Γιατί φωνάζανε να τρέξουμε το myschool αφού όλα θα διαγραφούν; Και όσοι δεν το τρέξανε τι θα γίνει;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 09:58:06 μμ »
εγώ που βλέπω το myschool ως Διεύθυνση και όχι ως σχολείο, βλεπω πως έχουν γίνει μετατπώσεις απο survey, edata, epafos και έχουν μπει και κάποια στοιχεία απο στατιστικά ( αλλά ελάχιστα αυτά ) .

το κακό με τις μεταπτώσεις του survey είναι πως πχ την έκαναν 12/12 , εσείς κάνατε στις 16 τελευταία επιβεβαίση και αυτά τα στοιχεία ακόμα δεν έχουν "περασει" στο νέο σύστημα.
Εξ ου και είπαν να κάνετε όλοι μια νέα επιβεβαιωση αύριο ώστε να περάσουν αυτά τα στοιχεία μέσα.

Αν δεν κάνατε χρήση της δοκιμαστικής περιόδου απλά αν κάνετε καμία βλακεία αργότερα δε θα μπορέσετε να την διορθώσετε ευκολα. Η δοκιμαστική περιοδος ειχε την έννοια της εξοικίωσης με το νέο σύστημα καθώς και της υποβολής προτάσεων για την βελτιωσή της.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 06:42:12 μμ »
Επιστρέψαμε από τις διακοπές των Χριστουγέννων, αλλά δεν βλέπω στο Myschool να έχουν περαστεί το ωρολόγιο πρόγραμμα, οι αναθέσεις των καθηγητών, τα τμήματα και ένα σωρό άλλα.

Μήπως τελικά θα τα κάνουμε όλα εμείς από την αρχή;

Το μόνο που μας έχει έρθει είναι ένα mail που λέει ότι μπορούμε με το Excel να περάσουμε τα ονόματα των μαθητών από τον Νέστωρα στο MySchool.
Για όλα τα άλλα (ωρολόγιο, αναθέσεις, τμήματα κλπ) τί γίνεται; θα τα φτιάξουμε εμείς από το μηδέν;

Αποσυνδεδεμένος jimpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 10, 2014, 11:38:11 μμ »
Σημερινή επικοινωνία με Helpdesk: "οτι περάστηκε, περάστηκε. Από δω και πέρα με το χέρι."
Στο δικό μου περάστηκαν μόνο οι καθηγητές και μάλιστα με επικαιροποίηση Νοεμβρίου, άρα θέλει κι εκεί χτένισμα.
Τμήματα, αναθέσεις, ωρολόγιο κλπ ξεκινάνε με το χέρι.
Δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα του Υπουργείου μέσα σε 20 μέρες να χτίσουμε το myschool και να καταργήσουμε Επαφο και survey. Ας έδινε περισσότερο χρόνο (ΕΠΑΛ και ΓΕΛ) όπως στα Γυμνάσια για την πιλοτική λειτουργία.
Επίσης μου είπαν οτι οι τεχνικοί του συστήματος συνεχώς διορθώνουν παραλείψεις κλπ που προκύπτουν στην πορεία. Και ειδικά στα ΕΠΑΛ υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν έχουν ληφθεί υπόψη.

Αποσυνδεδεμένος oikat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 18, 2014, 09:37:11 πμ »
Εκτός των απαραίτητων πεδίων για τη μεταφορά, έχετε συμπληρώσει και πεδία όπως δ/νσεις, επαγγέλματα, τηλέφωνα κα που πιθανότατα δε τα είχαμε συμπληρωμένα στο Νέστωρα;

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 20, 2014, 04:18:03 μμ »
όχι (τουλάχιστον για την ώρα).

Στο survey στο ωρολόγιο πρόγραμμα έβλεπες και ένα συγκεντρωτικό πρόγραμμα της εβδομάδας και σου κοκκίνιζε όπου είχες λάθος. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο Myschool?

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 20, 2014, 05:52:46 μμ »
Πολύ σωστά ειπώθηκε οτι στα ΕΠΑΛ τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα! Εδώ σε κάποιες ειδικότητες τώρα στέλνουν ωρομίσθιους και από την άλλη ζητούν να τρέξουν τα πράγματα σε χρόνο dt; Έπρεπε να δώσουν περισσότερο χρόνο.
  

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 20, 2014, 11:19:53 μμ »
οι διοικητικοί της Αχαϊας έχουν ήδη ξεκινήσει ένα φόρουμ σχετικό με το myschool. Μπορείτε να βρείτε πολλές απαντήσεις σ' αυτό και να υποβάλετε τις δικές σας .

http://myschool.forumup.gr/index.php?mforum=myschool
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: myschool
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 05:20:19 μμ »
το φόρουμ που σας έγραψα χθες, τελικά μετακινήθηκε σε νέο περιβάλλον στο σχολικό δίκτυο και μπορείτε πλέον να το βρείτε εδώ :

http://dipe.ach.sch.gr/myschoolforum/index.php
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159576
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 355

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.