*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 370075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 08:09:04 μμ »
Με δεδομένο οτι έχεις θέση 49 στον ενιαίο πίνακα και ότι θα καλέσει 38 άτομα, έχεις ελπίδες μόνο αν αρνηθούν 11 άτομα το διορισμό τους και προχωρήσει η σειρα. Όσο για το αν είσαι επιλαχούσα αρκεί να θυμηθεις τη σειρά καταταξης σου στον Ασεπ του 2008. Αν είσαι μέχρι το 640 περίπου έχεις πιθανότητες...  :P
σε ευχαριστω...εισαι πολυ κατατοπιστικη...θα ψαξω να δω τι σειρα εχω στον τελευταιο ασεπ,αλλα δεν νομιζω να ειμαι μεχρι το 640...τωρα αν αρνηθουν τα 11 ατομα πανω απο μενα...τι να πω....ποτε δεν ξερεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:52 »

Αποσυνδεδεμένος nadi87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 12:18:13 πμ »
Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι και εγω μεσα στις 34 επιλαχουσες και μολις ενημερωθηκα σχετικα.Οτι χρειαστει ενημερωστε με.Καλη τυχη σε ολους/ολες!
Για όλα δεν φταίξαμε μονάχα εμείς,
τρέξαμε, οι δόλιοι, ολοζωής,
μα ήταν η δάδα μας σβησμένη...

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 08:52:10 πμ »
Καλημερα κι απο μένα.ειχε την καλοσύνη να μ ενημερώσει μια συνάδελφος σχετικά.αν δεν κανω λάθος ειμαι στο 629,αλλα εχει περασει κ καιρος(....)κ βεβαια αυτο το νέο ηταν πολυ ουρανοκατεβατο.θυμαστε που μπορουμε να δούμε τη σειρά οι επιλαχοντες;κ φυσικά αν πρεπει να κάνουμε κατι θα περιμενω κι εγω με τη σειρά μου ενημέρωση.ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 09:57:05 πμ »
Καλως τα κοριτσια μας!!!! Ειδατε νεα ε?? Τα χριστουγεννα πηρατε τετοιο δωρο?(εστω και υποσχεση?) Λοιπον μην απομακρυνεστε απο το φορουμ να διατηρουμε επαφη και που ξερετε ισως το καψουμε και οι 38 σε κανενα μεγαλο παρτυ!!!! Εχθες ψαχνοντας μεσα στους επιλαχοντες βρηκα 1 ακομη ατομο που διοριζεται απο τον ενιαιο!!! Αυτο σημαινει φτασαμε στο 640!!!!!!!  Μαρω μου εισαι στο 628! σου εστειλα και μν..... αντε ολο ευχαριστα εχεις απο εχθες ;) ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:52 »

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 10:03:05 πμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=865 τα οριστικα αποτελεσματα του ασεπ!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 01:16:56 μμ »
βρε παιδια 57 ατομα θα παρει απο ασεπ.εσεισ πωσ λετε οτι θα περει επιλαχοντεσ?μαλλον τα εχετε μπαρδεψει λιγο.οι διορισμοι ειναι κουκια μετρημενα και δεν προκειτε να παρει επιλαχοντες 8)

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 05:38:44 μμ »
Δεν τα έχουμε μπερδέψει απλά μάλλον εσύ δεν είσαι ενημερωμένη. Αν ακολουθηθεί η νόμιμη διαδικασία όπως προβλέπεται και ο υπουργός μας δεν προσπαθήσει να το παραβλέψει (πράγμα όχι απίθανο δυστυχώς και σ'αυτό συμφωνούμε), θα πρέπει να διορίσει 34 άτομα (ίσως και 38) ωστε να καλυφθούν οι θέσεις που έμειναν κενές και να συμπληρωθεί ο αριθμός 602 που αναφερεται στο ΦΕΚ. Σαφέστατα το γεγονός οτι δικαιούμαστε κάτι δεν σημαίνει οτι θα γίνει κιόλας αλλά τουλαχιστον θα το διεκδικήσουμε με όλους τους δυνατούς τρόπους. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 06:37:39 μμ »
"Σύμφωνα με την αριθ. 411/2004 (Τμήμα Β2 Διακοπών) Γνωμοδότηση του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους, η οποία έγινε δεκτή από την κα Υπουργό, ορίζεται ότι εάν διατεθείς για διορισμό υποψήφιος δεν αποδεχθεί το διορισμό ή κωλύεται να διορισθεί ή παραιτηθεί εντός του έτους από το διορισμό του ή αν συνεπεία των δηλώσεων προτίμησης δεν καλύπτονται όλες οι προκηρυχθείσες θέσεις ενός ή περισσοτέρων φορέων, προστίθενται στους οικείους πίνακες διοριστέων οι επόμενοι στον πίνακα επιτυχίας κατά σειρά που έχουν σ΄αυτόν. Σε κάθε περίπτωση ο επιτυχών υποψήφιος που διατίθεται για διορισμό, κατά τα ανωτέρω, διαγράφεται από τον πίνακα διοριστέων.

Σε περίπτωση που συντρέχουν οι ανωτέρω προϋποθέσεις, η υπηρεσία στην οποία διατίθενται από το ΑΣΕΠ υποψήφιοι για διορισμό γνωστοποιεί τούτο αμέσως στο ΑΣΕΠ  να προβεί στην κατά νόμο αντικατάσταση του υποψηφίου στον πίνακα διοριστέων από τον επόμενο κατά σειρά επιτυχίας υποψήφιο και την διάθεση του τελευταίου με απόφασή του στην υπηρεσία προκειμένου αυτή, αφού της προσκομισθούν τα κατά άνω σχετικά δικαιολογητικά, να προβεί στο διορισμό του."

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 07:22:03 μμ »
Δεν τα έχουμε μπερδέψει απλά μάλλον εσύ δεν είσαι ενημερωμένη. Αν ακολουθηθεί η νόμιμη διαδικασία όπως προβλέπεται και ο υπουργός μας δεν προσπαθήσει να το παραβλέψει (πράγμα όχι απίθανο δυστυχώς και σ'αυτό συμφωνούμε), θα πρέπει να διορίσει 34 άτομα (ίσως και 38) ωστε να καλυφθούν οι θέσεις που έμειναν κενές και να συμπληρωθεί ο αριθμός 602 που αναφερεται στο ΦΕΚ. Σαφέστατα το γεγονός οτι δικαιούμαστε κάτι δεν σημαίνει οτι θα γίνει κιόλας αλλά τουλαχιστον θα το διεκδικήσουμε με όλους τους δυνατούς τρόπους. Ελπίζω να σε κάλυψα.


Σαφέστατα το γεγονός οτι δικαιούμαστε κάτι δεν σημαίνει οτι θα γίνει κιόλας,εδω συμφωνουμε ακριβωσ.και αλλεσ κατηγοριεσ οπωσ 24 και ασεπ με βαση το νομο δικαιουντε να διοριστουν,ομωσσσσσσσσσσσ τιποτα.εν τωρα το διεκδικησετε ,το πραγμα αλλαζει .ομωσ τωρα  το λεει καθαρα 57 ατομα,αρα μονο αυτοι που εχουν φεκ διορισμου.τα 34 ατομα που λεσ  επιλαχοντεσ ωστε να φτασει στο 602 δεν βλεπω να διοριζοντε  τωρα.ομωσ το καλοκαιρι ισωσ 8).
αυτα για να ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 09:52:08 μμ »
Καλησπέρα! Libra ευχαριστώ για την ενημέρωση γιατί μετά από τόσα χρόνια είχα ξεχάσει τι μου γίνεται... Όπως επίσης έχω ξεχάσει και τη θέση μου στον ΑΣΕΠ. Θυμάμαι ότι ήμουν γύρω στο 643-646 κάτι. Μπορώ όμως να το δω κάπου?
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 09:58:19 μμ »
Επίσης να κάνω και μία δεύτερη ερώτηση? Από τον διαγωνισμό και μετά έγω έγινα τρίτεκνη. Πρέπει να το δηλώσω κάπου από τώρα ή θα πρέπει να περιμένω αν και εφόσον με καλέσουν για να το δηλώσω?
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Termar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 10:42:47 μμ »
Παρούσα κι εγώ θέση 646. Τουλάχιστον ελπίζω να κάνουμε την αίτηση και από Σεπτέμβρη είμαστε μέσα

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 11:59:57 μμ »

Σαφέστατα το γεγονός οτι δικαιούμαστε κάτι δεν σημαίνει οτι θα γίνει κιόλας,εδω συμφωνουμε ακριβωσ.και αλλεσ κατηγοριεσ οπωσ 24 και ασεπ με βαση το νομο δικαιουντε να διοριστουν,ομωσσσσσσσσσσσ τιποτα.εν τωρα το διεκδικησετε ,το πραγμα αλλαζει .ομωσ τωρα  το λεει καθαρα 57 ατομα,αρα μονο αυτοι που εχουν φεκ διορισμου.τα 34 ατομα που λεσ  επιλαχοντεσ ωστε να φτασει στο 602 δεν βλεπω να διοριζοντε  τωρα.ομωσ το καλοκαιρι ισωσ 8).
αυτα για να ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ

Οι επιλαχόντες καλούνται να κάνουν αίτηση διορισμού με συμπληρωματικη εγκύκλιο που βγαίνει μετά την πρώτη εγκύκλιο και αφου έχει ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία. Επομένως εκ των πραγμάτων δεν θα μπορούσε να αναφέρει απο τώρα τον συνολικό αριθμό των νηπιαγωγών που δικαιούνται διορισμό αλλά μονο αυτών που υπάρχει το όνομα τους στο ΦΕΚ.
Τέλος μπορεί να διοριστουν το καλοκαίρι όπως λες, μπορεί την άνοιξη, μπορεί του χρόνου, μπορεί και ποτέ... Θα δείξει! Ένας λόγος παραπάνω να το κυνηγήσουμε περισσότερο!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 26, 2014, 12:05:48 πμ »
Καλησπέρα! Libra ευχαριστώ για την ενημέρωση γιατί μετά από τόσα χρόνια είχα ξεχάσει τι μου γίνεται... Όπως επίσης έχω ξεχάσει και τη θέση μου στον ΑΣΕΠ. Θυμάμαι ότι ήμουν γύρω στο 643-646 κάτι. Μπορώ όμως να το δω κάπου?

http://www.pde.gr/index.php?page=865 Οριστικά αποτελεσματα ΑΣΕΠ...
Όσο για την τριτεκνία εγώ προσωπικά δεν το γνωρίζω αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.