*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 370293 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #504 στις: Απρίλιος 06, 2014, 10:44:06 μμ »
Εννοείται οτι ο δικηγόρος θα πρέπει να είναι από Αθήνα για να μπορεί να πάει ακόμα και στο υπουργείο και να είναι σχετικός με τέτοια θέματα...Δεν αρκεί να πάρουμε έναν οποιονδήποτε δικηγόρο όσο καλός και αν είναι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:28 »

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #505 στις: Απρίλιος 06, 2014, 11:31:11 μμ »
Η απάντηση στην ερώτηση στη Βουλή... Διαβάστε την και πείτε μου τι καταλαβαίνετε... (Νωρίς την πήραμε χαμπάρι!!)

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/67715b2c-ec81-4f0c-ad6a-476a34d732bd/8387104.pdf

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #506 στις: Απρίλιος 07, 2014, 01:47:31 πμ »
Περιληπτικά λέει ότι θα διορίσουν 13 νηπιαγωγούς, αλλά δεν είναι υποχρεωμένοι να διορίσουν και τους άλλους 34.
Στο μέλλον θα επανεξετάσουν μαζί με το ΑΣΕΠ αν θέλουν κι άλλους ΠΕ60 κι αν χρειάζονται κι άλλους θα το ξαναδούν το ζήτημα. Προς το παρόν δε θέλουν και υποτίθεται ότι καλύπτονται και νομικά να μη θέλουν. Κοινώς δεν υπάρχει η πολιτική βούληση!

θεωρώ ότι υπάρχουν σημεία στην απάντηση που μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε για νομική διεκδίκηση. Τις λεπτομέρειες θα τις συζητήσετε με έναν κατάλληλο δικηγόρο. Να βρείτε κάποιον που να κατέχει τα της εκπαίδευσης!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #507 στις: Απρίλιος 07, 2014, 10:35:26 πμ »
Η ουσία της απάντησης βρίσκεται στην τελευταία σελίδα του κειμένου και είναι ακριβώς όπως τα είπες....Το θέμα είναι ότι εμένα προσωπικά τουλάχιστον, τα λεγόμενα τους μου βγάζουν μια αβεβαιότητα, σαν να μην είναι τόσο σίγουροι γι'αυτα που λένε.Αυτή τη βδομάδα ελπίζω να καταφέρουμε να έχουμε επαφή με κάποιον δικηγόρο για να μας κατατοπισει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:28 »

Αποσυνδεδεμένος GRAMBLIN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #508 στις: Απρίλιος 07, 2014, 05:09:31 μμ »
Περιληπτικά λέει ανοησίες για να μην πω κάτι βαρύτερο..
Το γεγονός είναι ότι θα πρέπει να διορίσουν 13 νηπιαγωγούς, αλλά είναι υποχρεωμένοι να διορίσουν και τους άλλους 34.
Στην προκήρυξη καλεί για να δώσουν εξετάσεις για διορισμό μέσω της διαδικασίας του διαγωνισμού ΑΣΕΠ και όχι για κάποιο γενικό τρόπο διορισμού.
Η υπόθεση αν κάποιος κινηθεί νομικά δεν θέλει καν δικηγόρο.... αρκεί και πρωτοετής φοιτητής νομικής να κάνει τις αιτιάσεις τους  πατσαβούρα και να τους την τρίψει στην μούρη!
Την χαζομάρα ότι θα επανεξετάσουν μαζί με το ΑΣΕΠ αν θέλουν κι άλλους ΠΕ60 κι αν χρειάζονται κι άλλους θα το ξαναδούν το ζήτημα την σκέφτηκε σίγουρα κάποιος σύμβουλος για  να φυλάει τον απαυτό του (ΠοΠο του).
Δεν καλύπτονται νομικά από πουθενά και ας αυτό θέλουν να νομίζουν.
Το σίγουρο είναι ότι δεν θέλουν. Κοινώς δεν υπάρχει η πολιτική βούληση! Άλλωστε είστε επιτυχόντες Ασεπ και οχι βυσματάκια για να σας πουλήσουν τάχα εκδούλευση.
Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι, ανίκανοι και μάλλον πρέπει να φύγουν άμεσα...

Υ.Γ. Δεν πολιτικολογώ απλά κρίνω!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #509 στις: Απρίλιος 07, 2014, 06:05:25 μμ »
Περιληπτικά λέει ανοησίες για να μην πω κάτι βαρύτερο..
Το γεγονός είναι ότι θα πρέπει να διορίσουν 13 νηπιαγωγούς, αλλά είναι υποχρεωμένοι να διορίσουν και τους άλλους 34.
Στην προκήρυξη καλεί για να δώσουν εξετάσεις για διορισμό μέσω της διαδικασίας του διαγωνισμού ΑΣΕΠ και όχι για κάποιο γενικό τρόπο διορισμού.
Η υπόθεση αν κάποιος κινηθεί νομικά δεν θέλει καν δικηγόρο.... αρκεί και πρωτοετής φοιτητής νομικής να κάνει τις αιτιάσεις τους  πατσαβούρα και να τους την τρίψει στην μούρη!
Την χαζομάρα ότι θα επανεξετάσουν μαζί με το ΑΣΕΠ αν θέλουν κι άλλους ΠΕ60 κι αν χρειάζονται κι άλλους θα το ξαναδούν το ζήτημα την σκέφτηκε σίγουρα κάποιος σύμβουλος για  να φυλάει τον απαυτό του (ΠοΠο του).
Δεν καλύπτονται νομικά από πουθενά και ας αυτό θέλουν να νομίζουν.
Το σίγουρο είναι ότι δεν θέλουν. Κοινώς δεν υπάρχει η πολιτική βούληση! Άλλωστε είστε επιτυχόντες Ασεπ και οχι βυσματάκια για να σας πουλήσουν τάχα εκδούλευση.
Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι, ανίκανοι και μάλλον πρέπει να φύγουν άμεσα...

Υ.Γ. Δεν πολιτικολογώ απλά κρίνω!

Τα είπες έξω απο τα δόντια!!!!Κι εχεις πολυ δίκιο!!!!👍👍

Αποσυνδεδεμένος anna.b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #510 στις: Απρίλιος 07, 2014, 06:45:48 μμ »
καλησπέρα, εγώ προσωπικά είμαι από επαρχία και δεν μπορώ να βοηθήσω να βρούμε δικηγόρο, υπάρχει κάποιος ή κάποιοι από Αθήνα που θα μπορούσαν να αναλάβουν να βρουν κάποιο που να έχει εμπειρία σε αυτά τα θέματα;

Αποσυνδεδεμένος Termar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #511 στις: Απρίλιος 07, 2014, 07:20:56 μμ »
Πρέπει να ξεκινήσουν άμεσα οι διαδικασίες. Κακά τα ψέματα αυτά δεν γίνονται από εδώ από την επαρχία. Θα υπάρχει εκεί κάποιος δικηγόρος που γνωρίζει από εκπαιδευτικά θέματα. Αν κάποιος πάει με το χαρτί του υπουργείου θα του εξηγήσει ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε, πόσα χρήματα θα χρειαστεί και πως θα τα πάρει (κατάθεση σε δικό του λογαριασμό).

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #512 στις: Απρίλιος 08, 2014, 05:25:59 μμ »
Παντα ατυχες.... ολα με κοπο!!! Για να δω ποια θα βρει τον δικηγορο!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #513 στις: Απρίλιος 08, 2014, 06:47:42 μμ »
Παντα ατυχες.... ολα με κοπο!!! Για να δω ποια θα βρει τον δικηγορο!
Παντως δυστυχως η ευτυχως αυτο πρεπει να γινει απο την Αθηνα όντως. Απο οπουδήποτε αλλού τα έξοδα θα ειναι περισσότερα. Αν καποιος-α γνωρίζει δικηγόρο για τέτοια θέματα ας κανει μια ερώτηση για να δούμε που κινούμαστε!
Και να μας συμβουλεψει  τι πρεπει να κάνουμε στην περίπτωση μας....

Αποσυνδεδεμένος Evagelia_am

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #514 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:12:12 μμ »
Παντως δυστυχως η ευτυχως αυτο πρεπει να γινει απο την Αθηνα όντως. Απο οπουδήποτε αλλού τα έξοδα θα ειναι περισσότερα. Αν καποιος-α γνωρίζει δικηγόρο για τέτοια θέματα ας κανει μια ερώτηση για να δούμε που κινούμαστε!
Και να μας συμβουλεψει  τι πρεπει να κάνουμε στην περίπτωση μας....

σε λιγες μερες θα συναντηθώ με έναν φιλο μου δικηγορο.απο επαρχιακη πολη όμως.ισως μας δωσει μια κατευθυνση.

Αποσυνδεδεμένος Maria Lts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #515 στις: Απρίλιος 09, 2014, 02:04:01 μμ »
Ο Καψαλακης μου προτεινε καποιον Τεμπονερα που ειναι δικηγορος της ΟΛΜΕ ή το δικηγορο της ΔΟΕ...ρωτησα και τον Μπρατη αλλα δε μου απαντησε...πηρα σημερα στο υπουργειο αλλα δε το σηκωσε κανεις..οι κινησεις πρεπει να γινουν αμεσα γιατι αυτοι σαν να ειπαν οτι ξερουν οτι το δικαιουμαστε αλλα περιμενουν να το κερδισουμε δικαστικα για να το εφαρμοσουν..κοινως πονταρουν στο μηπως εμεις δεν το κυνηγησουμε και τη γλιτωσουν..γιαυτο να προχωρησουμε και να μη το παρατησουμε καποια στιγμη βρισκοντας δικαιολογιες...και δικηγορο θα βρουμε και θα βρεθουν και τα χρηματα και αν πανε ολα καλα θα τα καταφερουμε κιολας...

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #516 στις: Απρίλιος 09, 2014, 03:10:20 μμ »
κ εγω μεσα αν ειναι για μονιμο ολα χαλαλι

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #517 στις: Απρίλιος 09, 2014, 05:34:37 μμ »
Ο Καψαλακης μου προτεινε καποιον Τεμπονερα που ειναι δικηγορος της ΟΛΜΕ ή το δικηγορο της ΔΟΕ...ρωτησα και τον Μπρατη αλλα δε μου απαντησε...πηρα σημερα στο υπουργειο αλλα δε το σηκωσε κανεις..οι κινησεις πρεπει να γινουν αμεσα γιατι αυτοι σαν να ειπαν οτι ξερουν οτι το δικαιουμαστε αλλα περιμενουν να το κερδισουμε δικαστικα για να το εφαρμοσουν..κοινως πονταρουν στο μηπως εμεις δεν το κυνηγησουμε και τη γλιτωσουν..γιαυτο να προχωρησουμε και να μη το παρατησουμε καποια στιγμη βρισκοντας δικαιολογιες...και δικηγορο θα βρουμε και θα βρεθουν και τα χρηματα και αν πανε ολα καλα θα τα καταφερουμε κιολας...
Μεσα και εγω εννοειται απλα ειπα να το γραψω και τυπικα! Συμφωνω με την αποψη σου ακριβως ετσι σκεφτηκαν! Σημερα εχει απεργια και δεν ειναι τα καλα μου στο υπουργειο!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2014, 05:36:09 μμ από libra »
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159803
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.