*

Αποστολέας Θέμα: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα  (Αναγνώστηκε 28937 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 08, 2014, 12:32:24 μμ »
Koιτάξτε, εγω θυμαμαι παρα πολυ καλα πως εχω κανει μεχρι και Μ.Τεταρτη μαθημα οταν η απεργια ειχε κρατησει αρκετες μέρες. Δεν ειναι λοιπον νεο φρουτο και ειμαι σιγουρος πως υπαρχει εγκυκλιος πανω σε αυτο.
Το θεωρω απολυτως λογικο να συμβαινει, ειτε αρεσει ειτε οχι.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:37:35 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 08, 2014, 12:55:31 μμ »
Μάρκο,

επαναλαμβάνω δεν διαφωνώ με αυτά που γράφεις.
Μου αρέσει δεν μου αρέσει εκείνες τις μέρες θα προσπαθήσω να κάνω μάθημα...τουλάχιστον στην τάξη θα μπω...απλά μπορεί να αρρωστήσω μια μέρα στις επόμενες εβδομάδες που κανονικά δεν θα αρρώσταινα...τους αρέσει δεν τους αρέσει...επίσης αν στο μεσοδιάστημα βρω δουλειά στον ιδιωτικό θα φύγω χωρίς να ειδοποιήσω τους αρέσει δεν τους αρέσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2014, 01:02:55 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 08, 2014, 11:28:39 μμ »
.. όπου στο ιδιωτικό (αν βρει κανείς κιόλας) δεν φεύγεις 2, αλλά μετά τις 3-4, χώρια διάφορα απογεύματα για ενημέρωση γονέων και Σάββατα για εκδηλώσεις κλπ. Α ναι.. εκεί "δεν αρρωσταίνεις".. σου αρέσει δεν σου αρέσει  :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 09, 2014, 08:39:56 πμ »
.. όπου στο ιδιωτικό (αν βρει κανείς κιόλας) δεν φεύγεις 2, αλλά μετά τις 3-4, χώρια διάφορα απογεύματα για ενημέρωση γονέων και Σάββατα για εκδηλώσεις κλπ. Α ναι.. εκεί "δεν αρρωσταίνεις".. σου αρέσει δεν σου αρέσει  :P

To έλα παππού μου να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου το ξέρετε ή πιστεύετε ότι φυτρώσαμε όλοι απευθείας στο δημόσιο; Επίσης να σας ενημερώσω ότι έκανα πολύ πιο σοβαρή δουλειά όταν ήμουν έξω τέτοια ώστε αν ξαναβγώ θα χρειαστεί να πω ότι χ χρόνια είχα μαγαζί δικό μου (διότι αν πω ότι ήμουν καθηγητής θα γελάνε και τα τσιμέντα). Σας κάλυψα;

ΥΓ. σιγά μην πάω στον ιδιωτικό τομέα να γίνω καθηγητής....το πολύ πολύ καμία εκπαίδευση ενηλίκων ως εξτραδάκι...σοβαροί να είμαστε...ακου εκεί θα γίνω καθηγητής...  ;D ;D :D ;D ;D ;D . Μου έφτιαξες την μέρα να είσαι καλά...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2014, 08:47:35 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:37:35 »

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 09, 2014, 09:00:43 πμ »
.. όπου στο ιδιωτικό (αν βρει κανείς κιόλας) δεν φεύγεις 2, αλλά μετά τις 3-4, χώρια διάφορα απογεύματα για ενημέρωση γονέων και Σάββατα για εκδηλώσεις κλπ. Α ναι.. εκεί "δεν αρρωσταίνεις".. σου αρέσει δεν σου αρέσει  :P
Δεν γίνεται μόνο στα ιδιωτικά σχολεία ενημέρωση γονέων τα απογεύματα. Γίνεται και στα περισσσότερα δημόσια σχολεία.
Επίσης, δεν νομίζω ότι το ζητούμενο, προκειμένου να εξισωθεί ο δημόσιος με τον ιδιωτικό τομέα, είναι να χαθούν όλα τα εργασιακά κεκτημένα, εκεί όπου υπάρχουν, αλλά να διευρυνθούν, εκεί όπου καταστρατηγούνται. Αυτός τουλάχιστον νομίζω ότι θα πρέπει να είναι ο στόχος των εργαζομένων. 
Επίσης, σε σχέση με τις αναπληρώσεις το Πάσχα, αυτό που συζητάμε (νομίζω) είναι γιατί έπρεπε να γίνουν οπωσδήποτε αυτές το Πάσχα και όχι κάποια άλλη στιγμή. Στο σχολείο που είμαι εγώ π.χ., καλούμαστε να κάνουμε μαθήματα από την Τετάρτη μετά το Πάσχα, ενώ γίνονται κανονικά οι σχολικοί περίπατοι και οι εκδρομές!! Θα μπορούσαν και φέτος οι αναπληρώσεις να γίνουν, όπως γίνονταν τα προηγούμενα χρόνια (περίπατοι, εκδρομές, σχολικές γιορτές κ.λ.π.)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2014, 09:07:38 πμ από elean »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 09, 2014, 09:30:23 πμ »
μη γκρινιάζετε,σας προετοιμάζει το υπουργείο για την επόμενη χρονιά! ;)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 09, 2014, 09:43:27 πμ »
μη γκρινιάζετε,σας προετοιμάζει το υπουργείο για την επόμενη χρονιά! ;)

Αρκεί να μας βρει του χρόνου στις θέσεις μας...    ;D ;D ;D ;D ;D
Επίσης δεν γκρινιάζουμε λέμε καλή τύχη και καλό κουράγιο στους επόμενους που έχουν όρεξη και διάθεση...
Επίσης τους εύχομαι να μην γκρινιάζουν και αυτοί κατόπιν διορισμού...

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:01:37 μμ »
guestteacher ..Ο σωζων εαυτω σωθητω....βουρρρρρρ!!! :) :) :) ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3428
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:11:44 μμ »
Γελαω με καποιους συναδελφους που ακουσα να λενε οτι καλα κανει υο υπουργειο και βαζει μαθηματα μεσα στο πασχα για να μην γινονται πια καταληψεις....και τους φαινεται και λογικο...βεβαια δεν καταλαβαινουν για τι μας προετοιμαζουν.....ειναι σαν την αυτοαξιολογηση που νομιζουν καποιοι οτι ειναι καλο και οτι θα αναδειχθουν με την αξια τους....ολα στο ονομα της αξιοκρατειας για κλαματα...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:22:44 μμ »
Γελαω με καποιους συναδελφους που ακουσα να λενε οτι καλα κανει υο υπουργειο και βαζει μαθηματα μεσα στο πασχα για να μην γινονται πια καταληψεις....και τους φαινεται και λογικο...βεβαια δεν καταλαβαινουν για τι μας προετοιμαζουν.....ειναι σαν την αυτοαξιολογηση που νομιζουν καποιοι οτι ειναι καλο και οτι θα αναδειχθουν με την αξια τους....ολα στο ονομα της αξιοκρατειας για κλαματα...

Να κοπούν τέτοια αστεία. Υπάρχουν συνάδελφοι που έχουν επενδύσει να βρίσκονται στο 15% των ανεπρόκοπων και ανεπαρκών...άντε μπράβο εδώ μέσα που δεν θα γίνει αξιολόγηση.  :D

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3428
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:28:41 μμ »
Αντι οι αληταραδες να διωξουν απο ολο το δημοσιο τα πλαστα πτυχια πρωτα απο ολους πηγανε και διωξανε κοσμο χωρις κριτηρια...σε καμια 2ετια θα αρχισουν να διωχνου ν και ασεπ...και μετα θα μας μεινει η αξιολογηση.....
Ο Αρβανιυοπουλος αλλωστε δηλωσε οτι θα ενωσε πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια και ετσι θα αυξησει και 1 ωρα το ωραριο....θα  μειωσει μαλιστα και τις διακοπες ...για τους "τεμπεληδες παντα εκπαιδευτικους"....ηδη βλεπει οτι δεν υπαρχουν αντιδρασεις ουσιαστικες ακομα και τωρα που στην ουσια δοκιμαστικα κοβει διακοπες....

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:36:04 μμ »
Αντι οι αληταραδες να διωξουν απο ολο το δημοσιο τα πλαστα πτυχια πρωτα απο ολους πηγανε και διωξανε κοσμο χωρις κριτηρια...σε καμια 2ετια θα αρχισουν να διωχνου ν και ασεπ (1)...και μετα θα μας μεινει η αξιολογηση.....
Ο Αρβανιυοπουλος αλλωστε δηλωσε οτι θα ενωσε πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια και ετσι θα αυξησει και 1 ωρα το ωραριο (2)....θα  μειωσει μαλιστα και τις διακοπες (3) ...για τους "τεμπεληδες(4) παντα εκπαιδευτικους"....ηδη βλεπει οτι δεν υπαρχουν αντιδρασεις ουσιαστικες ακομα(5) και τωρα που στην ουσια δοκιμαστικα κοβει διακοπες....

(1) To έχουν κάνει ήδη!
(2) Και αυτό το έκανε ήδη!
(3) Και αυτό το έκανε ήδη!
(4) Αλλο τεμπέλης άλλο κοπρίτης όμως....εγώ γουστάρω το κοπρίτης γεμίζει το στόμα όταν το λες.
(5) Εδώ και 4 χρόνια μνημόνιο  και λέμε ακόμα?

Οταν φίλε μου έχεις έναν που τον βάζεις να κυβερνά και να διαχειρίζεται τα λεφτά σου χωρίς συνέπεια για ότι κάνει γιατί φταίει αυτός; Χαλαρώνεις και απολαμβάνεις.

ΥΓ. Ο παραπάνω διάλογος είναι καθαρά δειγμα. Δεν αναφέρεται προσωπικά σε κανένα - για αποφυγή παρεξηγήσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2014, 01:10:54 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος anyname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Η ελπίδα πνέει τα λοίσθια (κι εμείς τα μένεα).
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 10, 2014, 09:53:30 πμ »
.. όπου στο ιδιωτικό (αν βρει κανείς κιόλας) δεν φεύγεις 2, αλλά μετά τις 3-4, χώρια διάφορα απογεύματα για ενημέρωση γονέων και Σάββατα για εκδηλώσεις κλπ. Α ναι.. εκεί "δεν αρρωσταίνεις".. σου αρέσει δεν σου αρέσει  :P
Aρκεί βέβαια να έχεις γνωριμία, γιατί αλλιώς δουλειά σε ιδιωτικό δεν βρίσκεις, ...σού αρέσει, δεν σού αρέσει :)

(Sorry που είμαι off topic, οπότε μάλλον το post μου θα σβηστεί, μού αρέσει, δεν μού αρέσει ;D)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2014, 09:57:01 πμ από anyname »
Ένας (ες αεί;) 'εθελοντής'  εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μαθήματα μέσα στο Πάσχα
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 10, 2014, 11:24:13 πμ »
on topic  :)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161498
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.