*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2014  (Αναγνώστηκε 419433 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος so.ka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1078 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:02:34 μμ »
Καλημέρα,όσο καλή μπορεί να είναι δηλαδή, που σκέφτομαι να ετοιμάσω βαλίτσες γιατί δε θα προλαβαίνω αν δεν υπογραφούν οι αποσπάσεις που πρότειναν οι αιρετοί...Παιδιά..λέτε να είναι "μούφα' αυτοί οι πίνακες; Μήπως άδικα χαιρόμαστε;
Μα γιατί να είναι ... μούφα;
Μου μου το χαλάς!
Κι εγώ πρέπει να φύγω τότε....
καθώς απέχω 174 μίλια και 600 χιλιόμετρα
από την οργανική μου!
Τίποτα πιο σημαντικό στον κόσμο δεν υπάρχει, από το να μπορείς να λες παρών στην κάθε μάχη! (γ κ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:17 »

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1079 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:07:47 μμ »
Δεν είναι προτάσεις των αιρετών αλλά συνολικά του ΚΥΣΔΕ (δλδ και των διορισμένων μελών). Υπήρχε περίπτωση να ρισκάρουν να ανακοινώσουν ονόματα χωρίς την έγκριση του υπουργείου; Τα ονόματα που προτείνουν είναι το αποτέλεσμα του αλγόριθμου που προέκυψε μετά τη μεταξύ τους συμφωνία. Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ

Αποσυνδεδεμένος so.ka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1080 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:14:44 μμ »
Δεν είναι προτάσεις των αιρετών αλλά συνολικά του ΚΥΣΔΕ (δλδ και των διορισμένων μελών). Υπήρχε περίπτωση να ρισκάρουν να ανακοινώσουν ονόματα χωρίς την έγκριση του υπουργείου; Τα ονόματα που προτείνουν είναι το αποτέλεσμα του αλγόριθμου που προέκυψε μετά τη μεταξύ τους συμφωνία. Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ
Ε μα ναι βρε παιδιά!
Έτσι είναι λογικά!
Τίποτα πιο σημαντικό στον κόσμο δεν υπάρχει, από το να μπορείς να λες παρών στην κάθε μάχη! (γ κ)

Αποσυνδεδεμένος chrisg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1081 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:24:11 μμ »
Γεια σας παιδιά!

Συγχαρητήρια σε όσους πήραν απόσπαση.

Εγώ ανήκω στους άτυχους που δεν πήραν απόσπαση. Μήπως ξέρετε πότε μπορούμε να κάνουμε αίτηση επανεξέτασης για απόσπαση;

Στην δευτεροβάθμια που τηλεφώνησα μου είπε ότι θα βγει εγκύκλιος από το υπουργείο για το πότε θα πρέπει να κάνουμε αίτηση και ότι μπορώ να στείλω την αίτηση επανεξέτασης απευθείας στο υπουργείο  ???.

Πέρσι δεν θυμάμαι να βγήκε εγκύκλιος ξανά. Θυμάμαι λάθος ;

Σας παρακαλώ πολύ βοήθεια !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:17 »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1082 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:27:39 μμ »
Δεν νομιζω να βγει κατι, να κανεις από Δευτερα μονος σου στη διευθυνση σου με φαξ ή από κοντα

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1083 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:27:56 μμ »
Δεν είναι προτάσεις των αιρετών αλλά συνολικά του ΚΥΣΔΕ (δλδ και των διορισμένων μελών). Υπήρχε περίπτωση να ρισκάρουν να ανακοινώσουν ονόματα χωρίς την έγκριση του υπουργείου; Τα ονόματα που προτείνουν είναι το αποτέλεσμα του αλγόριθμου που προέκυψε μετά τη μεταξύ τους συμφωνία. Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ
Νομίζω και θέλω να πιστεύω πως τοποθετείς το όλο θέμα στη σωστή του βάση αλλά, με το άγχος και πανικό που με διακατέχουν...έγραψα ότι είναι προτάσεις των αιρετών....μακάρι να πάρουν σήμερα αυτές τις πολυπόθητες υπογραφές...για να ηρεμήσουμε και μεις....γιατί δε βλέπω να "την παλεύω" το Σαββατοκύριακο.... :o ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2014, 12:30:39 μμ από Amarilis23 »
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1084 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:29:51 μμ »
Γεια σας παιδιά!

Συγχαρητήρια σε όσους πήραν απόσπαση.

Εγώ ανήκω στους άτυχους που δεν πήραν απόσπαση. Μήπως ξέρετε πότε μπορούμε να κάνουμε αίτηση επανεξέτασης για απόσπαση;

Στην δευτεροβάθμια που τηλεφώνησα μου είπε ότι θα βγει εγκύκλιος από το υπουργείο για το πότε θα πρέπει να κάνουμε αίτηση και ότι μπορώ να στείλω την αίτηση επανεξέτασης απευθείας στο υπουργείο  ???.

Πέρσι δεν θυμάμαι να βγήκε εγκύκλιος ξανά. Θυμάμαι λάθος ;

Σας παρακαλώ πολύ βοήθεια !
τα πραγματα είναι απλά ...μόλις βγουν επίσημα έχεις 3 μέρες προθεσμία να στείλεις μια απλή υπογεγραμμένη αίτηση επανεξέτασης στη ΔΔΕ που ανήκεις και να πάρεις αριθμό  πρωτοκόλλου...τίποτα άλλο
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος mar_h

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1085 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:32:09 μμ »
Καλημέρα,όσο καλή μπορεί να είναι δηλαδή, που σκέφτομαι να ετοιμάσω βαλίτσες γιατί δε θα προλαβαίνω αν δεν υπογραφούν οι αποσπάσεις που πρότειναν οι αιρετοί...Παιδιά..λέτε να είναι "μούφα' αυτοί οι πίνακες; Μήπως άδικα χαιρόμαστε;
Κι εγώ που πήρα στο τμήμα αποσπάσεων μού είπαν ότι λογικά θα υπογραφούν σήμερα. Στην ερώτηση πού παρουσιαζόμαστε στις 1/9, είπε ότι Δευτέρα παρουσιάζονται στο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ απόσπασής τους, όσοι πήραν απόσπαση.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1086 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:36:36 μμ »
Κι εγώ που πήρα στο τμήμα αποσπάσεων μού είπαν ότι λογικά θα υπογραφούν σήμερα. Στην ερώτηση πού παρουσιαζόμαστε στις 1/9, είπε ότι Δευτέρα παρουσιάζονται στο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ απόσπασής τους, όσοι πήραν απόσπαση.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Το "όσοι πήραν απόσπαση", βασίστηκε στους πίνακες αυτούς που έχουμε δει από το "Άλφαβήτα"; Θέλω να πω, πώς μπορούμε να είμαστε βέβαιοι ότι οι πίνακες για τους κατά μοριοδότηση αποσπασθέντες δε θα τροποποιηθούν;
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος chrisg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1087 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:41:38 μμ »
Δεν νομιζω να βγει κατι, να κανεις από Δευτερα μονος σου στη διευθυνση σου με φαξ ή από κοντα

τα πραγματα είναι απλά ...μόλις βγουν επίσημα έχεις 3 μέρες προθεσμία να στείλεις μια απλή υπογεγραμμένη αίτηση επανεξέτασης στη ΔΔΕ που ανήκεις και να πάρεις αριθμό  πρωτοκόλλου...τίποτα άλλο

Να είστε καλά παιδιά για τις απαντήσεις σας ! Σας ευχαριστώ !

Αποσυνδεδεμένος mar_h

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1088 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:45:22 μμ »
Το "όσοι πήραν απόσπαση", βασίστηκε στους πίνακες αυτούς που έχουμε δει από το "Άλφαβήτα"; Θέλω να πω, πώς μπορούμε να είμαστε βέβαιοι ότι οι πίνακες για τους κατά μοριοδότηση αποσπασθέντες δε θα τροποποιηθούν;
Προφανώς αυτό εννοούσαν. Δεν έχει βγει κάποιος άλλος πίνακας. Επίσης, είναι πολύ παρακινδυνευμένο να δώσουν πίνακα στη δημοσιότητα (και όχι να ανακοινώνουν ονόματα στο τηλέφωνο), ο οποίος θα αλλάξει στο υπουργείο. Κι εγώ ελπίζω να μην αλλάξει κάτι και αν αλλάξει, να γίνει για να δώσουν κι άλλες αποσπάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1089 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:50:52 μμ »
Και ομως γινονται καποιες φορες μικροαλλαγες...ακομα και στην α/θμια σε αυτον που εδωσε ο μπρατης,η λιστα του υπουργειου ειχε καποιες αλλαγες σε 3 ονοματα αν θυμαμαι καλα/.Οποτε σαφως ΔΕΝ μενουμε σε αυτο που ειδαμε στο αλφαβιτα.Πρεπει να ανακοινωθει η υπογραφη του υπουργου και να τα δουμε στην διαυγεια νομιζω η στο σαιτ του υπουργειου,ΕΠΙΣΗΜΑ...πρεπει να ελεγξουμε δηλαδη αν οντως ειμαστε μεσα,μονο εκεινη ειναι η επισημη λιστα.Και εκει ακριβως θα λεει και που παρουσιαζομαστε την 1 του μηνος.
Οποιος λοιπον δει την ανακοινωση την επισημη απο το υπουργειο..πληζ ας την βαλει εδω παιδια,διοτι ειμαστε και με στικακια και δεν φορτωνει το ρημαδι..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2014, 12:52:43 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1090 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:56:14 μμ »
Για να μην τρομοκρατουμαστε επιπλέον, μπορει αυτοι που αφαιρεθηκαν από τις λιστες του Μπράτη να εχουν παρει σε φορείς αλλά να μην εχει γνωστοποιηθεί ακομη. Το υπουργείο τους ξερει όμως.

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #1091 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:57:28 μμ »
Όσο φθηνό και να είναι το τηλεφώνημα στην διεύθυνση οργανικής σου και όσο και αν στην άλλη άκρη απαντούν το τηλέφωνο "συνάδελφοι" το να σου πούν "έλα εδώ και μετά φεύγεις" είναι ακόμα πιο "φτηνό"... και επειδή μιλάω από εμπειρία θα έλεγα ότι αν θέλετε να ρωτήσετε κάποιον καλύτερα να ρωτήσετε την διεύθυνση προορισμού: "Να παρουσιαστώ σε σας;"

99% ναι θα σας πουν.

επειδη πηρα τηλεφωνο την διευθυνση προορισμού και η απάντηση ήταν : δεν εχουμε τιποτα επίσημο ( αναμενόμενο) και εφόσον σας ελευθερώνουν οι ΔΙΔΕ που ανήκετε ερχόσαστε στην δΙΔΕ την δική μας Δευτέρα πρωι, για αυτο η επόμενη κίνηση ήταν τηλεφώνημα στο σχολείο για να δω τις προθεσεις τους. Απο εκει πηρα τις ευχές τους.
λοιπον, ας γίνει οτι θέλει να γίνει στην τελική.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159521
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 220
Σύνολο: 246

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.