*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία Μονίμων  (Αναγνώστηκε 134513 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anchatzi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 0401
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 11, 2009, 09:00:36 μμ »
1. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να δω ποιες περιοχές θεωρούνται παραμεθώριες κατηγορίας α', β' κ.τ.λ. και ποιές δυσμενείς κατηγορίας α', β' κ.τ.λ.?

Οι περιοχές που δικαιούνται επιδόματα παραμεθορίου είναι σε γενικές γραμμές : Όλοι οι νομοί της θράκης, Δράμα, Σέρρες (τον τελευταίο χρόνο αυτές οι δύο), Φλώρινα, Λήμνος, Λέσβος, Χίος, Σάμος, Δωδεκάνησα και μάλλον χωρίς να είμαι σίγουρος η Πέλλα, η Καστοριά και το Κιλκίς. Το επίδομα στις περιοχές αυτές είναι προβληματικών και παραμεθορίων περιοχών και ανέρχεται σε 120€ μικτά. Στους υπόλοιπους νομούς υπάρχουν ανά περιοχή επιδόματα προβληματικών Α' και Β' περιοχών, αλλά προσοχή, όχι σε ολόκληρο το νομό και όχι το ίδιο σε όλες τις περιοχές ενός νομού. Οι Κυκλάδες για παράδειγμα λαμβάνουν όλες επίδομα προβληματικής περιοχής 50€ (πάντα μικτά) αν θυμάμαι καλά, όπως και τμήματακάποιων ηπειρωτικών νομών.
Περισσότερα και πιο σίγουρα για τα επιδόματα που δικαιούται η κάθε περιοχή θα μάθεις μόνο από την κάθε διεύθυνση β/θμιας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:20 »

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 11, 2009, 09:15:30 μμ »
Επίδομα παραμεθορίου δικαιούσαι και στους νομούς Πέλλας και Κιλκίς.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 11, 2009, 09:58:27 μμ »
Ξέρω για Κιλκίς ότι δικαιούσαι μόνο το παραμεθορίου (και όχι δυσμενών συνθηκών).

Αποσυνδεδεμένος christina_g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 11, 2009, 11:28:20 μμ »
Οπωσδήποτε συμφωνώ να μην παίρνουν το εξωδιδακτικό επίδομα οι αποσπασμένοι σε υπουργεία κ.λ.π. Το επίδομα αυτό έχει την έννοια "σε πληρώνω για τα γραπτά που διορθώνεις, την προετοιμασία που κάνεις σπίτι κ.λ.π. ""
Χωρίς να θέλω να προσβάλω βέβαια τους αποσπασμένους σε φορείς συναδέλφους που έχουν παιδιά, προβλήματα υγείας κ.λ.π. και πήραν απόσπαση....

χωρίς το επίδομα αυτό ο μισθός πεφτει στα 900 καθαρά περίπου...γιατί βρε κοπελιά να εύχεσαι να παίρνει κάποιος τόσα?μήπως να ευχόμασταν να έπαιρναν οι εκπαιδευτικοί περισσότερα χρήματα?π.χ. 1400...και τότε ας κοβόταν το εξωδιδακτικό για τους αποσπασμένους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:20 »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 12, 2009, 12:32:35 πμ »
χωρίς το επίδομα αυτό ο μισθός πεφτει στα 900 καθαρά περίπου...γιατί βρε κοπελιά να εύχεσαι να παίρνει κάποιος τόσα?μήπως να ευχόμασταν να έπαιρναν οι εκπαιδευτικοί περισσότερα χρήματα?π.χ. 1400...και τότε ας κοβόταν το εξωδιδακτικό για τους αποσπασμένους

καλή μου δεν εύχομαι να μην το παίρνουν, απλά λέω αν ντε και καλά πρέπει να γίνει η περικοπή, ας γίνει γι αυτούς (όχι τους παντρεμένους με παιδιά όμως)
Εμείς κορόιδα είμαστε που χαλάμε τόσα λεφτά μακριά από το σπίτι μας και οι άλλοι είναι στην πόρτα τους, δεν χαλάνε μία και παίρνουν κι ένα κάρο μόρια οπότε στις μεταθέσεις πάνε οι βάσεις στο Θεό???

Αποσυνδεδεμένος almali

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μάθε παιδί μου γράμματα! - ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 12, 2009, 04:58:22 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος είναι ο μισθός του νεοδιόριστου καθαρά? μετά διαφοροποιείται ανάλογα με την περιοχή που είσαι?επίσης για το μεταπτυχιακό παίρνουμε 45 ευρώ?Έτσι για να προετοιμάζομαι ψυχολογικά! :P

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 12, 2009, 06:33:26 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος είναι ο μισθός του νεοδιόριστου καθαρά? μετά διαφοροποιείται ανάλογα με την περιοχή που είσαι?επίσης για το μεταπτυχιακό παίρνουμε 45 ευρώ?Έτσι για να προετοιμάζομαι ψυχολογικά! :P
Δες στις προηγούμενες σελίδες της συζήτησης.

Αποσυνδεδεμένος almali

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μάθε παιδί μου γράμματα! - ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 13, 2009, 01:10:57 μμ »
To μεταπτυχιακό το καταθέτουμε με τα υπόλοιπα χαρτιά για το διορισμό μας, ε? Τι πάει να πει σχετικό με το αντικείμενο? εγώ έχω στη Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση από το Φ.Π. του Α.Π.Θ. Δεν νομίζω να μου 'παίξουν" κανένα παιχνίδι!!!Τους φοβάμαι γι΄αυτό το λέω!

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 13, 2009, 01:39:33 μμ »
Οπωσδήποτε συμφωνώ να μην παίρνουν το εξωδιδακτικό επίδομα οι αποσπασμένοι σε υπουργεία κ.λ.π. Το επίδομα αυτό έχει την έννοια "σε πληρώνω για τα γραπτά που διορθώνεις, την προετοιμασία που κάνεις σπίτι κ.λ.π. ""
Χωρίς να θέλω να προσβάλω βέβαια τους αποσπασμένους σε φορείς συναδέλφους που έχουν παιδιά, προβλήματα υγείας κ.λ.π. και πήραν απόσπαση....

Παιδιά είναι δυνατόν να θεωρούμε λογικό να μειωθεί ο μισθός σε κάποιους συναδέλφους μας; Για αυξήσεις πρέπει να μιλάμε, αυξήσεις πρέπει να διεκδικούμε, όχι να κοιτάμε εμείς από που θα κόψουμε. Στην τελική γιατί να γίνει περικοπή μισθών, για να τα χαρίζουν μετά στις τράπεζες όπως έγινε με τα 28 δις που βρέθηκαν μέσα σε μια νύχτα;

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 13, 2009, 03:50:20 μμ »
μπράβο jimmi 100αυτές είναι απόψεις! συναδελφικότητα !!

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #150 στις: Αύγουστος 13, 2009, 04:09:39 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
μία ερωτηση- απορία:

Πρωτοδιοριζόμενη μόνιμη εκπαιδευτικός που δεν κανει την ορκομωσία της στη δευτεροβαθμια που τοποθετηθηκε λόγω εγκυμοσύνης και στη συνεχεια παιρνει αδεια λόγω επαπειλούμενης κυησης η αδεια αυτη είναι με αποδοχες ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #151 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:05:57 μμ »
Πρωτοδιοριζόμενη μόνιμη εκπαιδευτικός που δεν κανει την ορκομωσία της στη δευτεροβαθμια που τοποθετηθηκε λόγω εγκυμοσύνης και στη συνεχεια παιρνει αδεια λόγω επαπειλούμενης κυησης η αδεια αυτη είναι με αποδοχες ή όχι;
Αν έχει ήδη ορκιστεί/διοριστεί (όπως καταλαβαίνω κάπου αλλού), ναι.

Αποσυνδεδεμένος gadget

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #152 στις: Αύγουστος 17, 2009, 03:03:32 μμ »
Ξέρει κανείς αν για τον καθηγητή Αγγλικής υπάρχει διαφορά στο μισθό αν δουλεύει στην πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια?

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία Μονίμων
« Απάντηση #153 στις: Αύγουστος 17, 2009, 03:05:20 μμ »
αποσο ξερω δεν υπαρχει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 460
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.