*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374741 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Αν η υποβολή των αιτήσεων γίνει ηλεκτρονικά, αυτό σημαίνει ότι τα αποτελέσματα μπορούν να βγουν αμέσως.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω την περσινή προκήρυξη ώστε να ετοιμάσω τα δικαιολογητικά? Θα το εκτιμούσα! Ευχαριστώ πολύ!!!!

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Καλημέρα μια ερώτηση Lasid,


H περυσινή προκήρυξη σε ότι αφορά την αναγνώριση εμπειρίας από σύμβαση έργου αναφέρει τα εξής:"Βεβαιώσεις
προϋπηρεσίας που αφορούν σε συμβάσεις έργου για να ληφθούν υπόψη,θα πρέπει να αναγράφουν η να συνοδεύονται
από βεβαιώσεις που θα πιστοποιούν εξηρτημένη εργασία με παράλληλη αναγραφή του φορέα ασφαλιστικής κάλυψης
. Τι εννοεί ο ποιητής; Εγώ π.χ. για αρκετά χρόνια είχα συμβάσεις έργου με απαλλαγή από το ΤΕΒΕ και εγγραφή στον ΟΓΑ και πέρυσι δε μου έβαλαν ούτε 1 μόριο!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω την περσινή προκήρυξη ώστε να ετοιμάσω τα δικαιολογητικά? Θα το εκτιμούσα! Ευχαριστώ πολύ!!!!
Στο site του ΟΑΕΔ δεν τη βλέπω πλέον αναρτημένη. Στείλε μου το e-mail σου σε προσωπικό μήνυμα για να σου την επισυνάψω και να σου τη στείλω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα μια ερώτηση Lasid,

H περυσινή προκήρυξη σε ότι αφορά την αναγνώριση εμπειρίας από σύμβαση έργου αναφέρει τα εξής:"Βεβαιώσεις
προϋπηρεσίας που αφορούν σε συμβάσεις έργου για να ληφθούν υπόψη,θα πρέπει να αναγράφουν η να συνοδεύονται
από βεβαιώσεις που θα πιστοποιούν εξηρτημένη εργασία με παράλληλη αναγραφή του φορέα ασφαλιστικής κάλυψης
. Τι εννοεί ο ποιητής; Εγώ π.χ. για αρκετά χρόνια είχα συμβάσεις έργου με απαλλαγή από το ΤΕΒΕ και εγγραφή στον ΟΓΑ και πέρυσι δε μου έβαλαν ούτε 1 μόριο!
Συνάδελφε αυτό σημαίνει ότι πρέπει να φαίνεται ποιος σου ανέθεσε το έργο και ότι η ασφαλιστική σου κάλυψη ήταν από τον ΟΓΑ. Δεν γνωρίζω όμως αν δέχονται ασφαλιστικό φορέα ΟΓΑ. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει το ζήτημα με την επαγγελματική προϋπηρεσία. Ίσως κάποιος συνάδελφος που έχει πιστοποιήσει επαγγελματική εμπειρία, να μπορεί να σου πει περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
δυστυχως.....................απλα θα βγαλω μια πικρα τωρα....αυτο που εγραψα ποιο πανω το διαβασαν περιπου 200 συναδελφοι αλλα το σχολιασε μονο ενας....Να θυμαστε συναδελφοι....περυσι εμεις......του χρονου εσεις......το ποταμι οταν φουσκωσει δεν αφηνει τιποτε ορθιο.....ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ

Εαν γνωρίζω σωστά.....έχετε πρόεδρο συλλόγου ωρομισθίων ΕΠΑΣ Αγρινίου. Αυτός τι σας μετέφερε;
Κάνατε κάποια συνέλευση ωρομισθίων για το συγκεκριμένο πρόβλημα;
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Markos1976 πιάνεσαι σαν ελευθερος επαγγελματιας κι πρεπει το εισόδημα σου να είναι μεγαλύτερο του αφορολόγητου. Για να υπολογιστούν τα μόρια δεν μετρα τίποτα άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2014, 02:08:14 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος mirror

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Στο site του ΟΑΕΔ δεν τη βλέπω πλέον αναρτημένη. Στείλε μου το e-mail σου σε προσωπικό μήνυμα για να σου την επισυνάψω και να σου τη στείλω.
η προκήρυξη για επας οαεδ 2014/15 γνωρίζεις ποτε θα ανακοινωθεί? ευχαριστω
 

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
η προκήρυξη για επας οαεδ 2014/15 γνωρίζεις ποτε θα ανακοινωθεί? ευχαριστω
Η διοίκηση είχε πει από τα τέλη του Ιουνίου ότι σχεδίαζε να βγάλει την προκήρυξη 20-25 Αυγούστου.
Όπως φαίνεται έχουμε ξεπεράσει αυτό το χρονικό όριο και είμαστε στην παράταση. Θεωρώ ότι δε θα αργήσει.
Τη Δευτέρα είχαμε 25/8 και δε βγήκε αυτή την εβδομάδα. Την προσεχή Δευτέρα θα είναι 1/9. Λογικά από βδομάδα 1-5 /9 πρέπει να βγει. Πόσο να το καθυστερήσουν πλέον;

Αποσυνδεδεμένος mirror

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η διοίκηση είχε πει από τα τέλη του Ιουνίου ότι σχεδίαζε να βγάλει την προκήρυξη 20-25 Αυγούστου.
Όπως φαίνεται έχουμε ξεπεράσει αυτό το χρονικό όριο και είμαστε στην παράταση. Θεωρώ ότι δε θα αργήσει.
Τη Δευτέρα είχαμε 25/8 και δε βγήκε αυτή την εβδομάδα. Την προσεχή Δευτέρα θα είναι 1/9. Λογικά από βδομάδα 1-5 /9 πρέπει να βγει. Πόσο να το καθυστερήσουν πλέον;
ευχαριστω. κι εγω ετσι πιστευω

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Αυτοί στην Διοίκηση λένε........λένε.......λένε............παραμύθια συνήθως..............
αλλά το σύστημά τους για ηλεκτρονική υποβολή αιτήσεων "σηκώνει";;;;;

Η ερώτηση που έκανα σχετικά με το θέμα στην ΕΠΑΣ Αγρινίου θα απαντηθεί από τον συνάδελφο;
(διότι διαβάστηκε 236,7 φορές)
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
συνάδελφοι, γιατί δε μένουμε στο θέμα? 
είναι σαφές... "Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015"
Και καλό θα ήταν να μη ρωτάμε κάθε μέρα: "πότε θα βγει η προκήρυξη? "

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αυτοί στην Διοίκηση λένε........λένε.......λένε............παραμύθια συνήθως..............
αλλά το σύστημά τους για ηλεκτρονική υποβολή αιτήσεων "σηκώνει";;;;;

Η ερώτηση που έκανα σχετικά με το θέμα στην ΕΠΑΣ Αγρινίου θα απαντηθεί από τον συνάδελφο;
(διότι διαβάστηκε 236,7 φορές)
Έγραψα ήδη παραπάνω ότι για το ζήτημα των συναδέλφων στη Δυτική Ελλάδα που δεν έχουν πληρωθεί τον Νοέμβριο του 2013 λόγω κολλήματος που έφερε ο πάρεδρος, η συζήτηση θα συνεχιστεί εδώ.
http://www.pde.gr/index.php?topic=30935.0

Όπως λέει και ο συνάδελφος deukalionas ας παραμείνουμε στο θέμα. Δε χρειάζεται να ρωτάμε συνεχώς πότε θα βγει η προκήρυξη. Όταν δημοσιευθεί θα αναρτηθεί και εδώ, οπότε θα το μάθετε όλοι! Υπομονή!

Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
αν δεν αναλάβω υπηρεσία θα έχω κυρώσεις αποκλεισμού συμμετοχής για τα δύο επόμενα έτη; ξέρω ότι έχεις κυρώσεις αν παραιτηθείς μέσα στη χρονιά. Τι γίνεται αν δεν αναλάβω καν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.