*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, έχω μπερδευτεί με το αφορολόγητο όριο για ελεύθερο επάγγελμα για το 2013.
Πόσο ήταν; 5000;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γιατι εχω την εντυπωση οτι ο φετινος αχταρμας θα ξεπερσασει καθε προηγουμενο??????????

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 με ποιο καθεστώς γίνονται οι πληρωμές στις ΣΕΚ? Θεωρούμαστε ελευθέριοι επαγγελματιες? Και αν ισχύει το όριο των 5000 είναι για το οικονομικό έτος 2013 η 2014?

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, έχω μπερδευτεί με το αφορολόγητο όριο για ελεύθερο επάγγελμα για το 2013.
Πόσο ήταν; 5000;

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες απ'όσο γνωρίζω φορολογούνται με 26% μέχρι 50000 και με 33% υπερβάλλον. Τώρα αν έχουν αφορολόγητο ειδικές περιπτώσεις δεν το γνωρίζω τόσο καλά. Αυτό αν επιτρέπεται τι σχέση έχει με την τρέχουσα προκήρυξη; Στο ΙΚΑ ασφαλίζονται οι ωρομίσθιοι εκτός από αυτούς που έχουν ήδη ασφάλεια σε άλλα ταμεία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Ό,τι ίσχυε για το 2013, θα ισχύει και για το 2014.
Απλά έχω την εντύπωση ότι το 2013 δεν υπήρχε καν το όριο των 5000.
Είχε καταργηθεί.

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Έχει σχέση με την εμπειρία.
Θα προσμετρηθεί, μόνο αν ξεπερνά το αφορολόγητο.

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχει σχέση με την εμπειρία.
Θα προσμετρηθεί, μόνο αν ξεπερνά το αφορολόγητο.

ΟΚ συγνώμη αυτό δεν το έδωσα σημασία, όσο ξέρω δεν υπάρχει αφορολόγητο, αν δε λύσει κάποιος άλλος την απορία σου, ένα τηλέφωνο στα κεντρικά θα ξεκαθαρίσει πιστεύω την κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οχι εννοώ αν είμαστε υποχρεωμένοι για έναρξη στον ΟΑΕΕ αν έχουμε ξεπεράσει το όριο των 5000 την προηγούμενη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Τελικά το μόνο "σκοτεινό" σημείο της ηλεκτρονικής αίτησης παραμένει (για ακόμη μία φορά όποτε γίνονται ηλεκτρονικές αιτήσεις και σε άλλους φορείς) το που δηλώνεται η ρημάδα παιδαγωγική επάρκεια που δίνει το ΕΠΠΑΙΚ...

Πιστεύω ότι το βάζεις σαν αδιαβάθμητο τίτλο στο πεδίο με τους τίτλους σπουδών...

Καμία αντίρρηση;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:39:10 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, έχω μπερδευτεί με το αφορολόγητο όριο για ελεύθερο επάγγελμα για το 2013.
Πόσο ήταν; 5000;

Διάβασα μόλις το μέρος για την επαγγελματική εμπειρία και μιλάει για αφορολόγητο φυσικού προσώπου. Άρα με την κλίμακα των μισθωτών είναι στα 9500 ευρώ. Μη σε πάρω φυσικά στο λαιμό μου, καλύτερα να ζητήσεις επίσημες διευκρινήσεις από τον οαεδ.

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλα για να κανεις την αιτηση και να προχωρησει πρεπει να κανεις full βιογραφικο΄σημειωμα , εκπαιδευση σπουδες,
αλλιως βγαζει error παντου,  οτι ναναι κανανε παλι , τι να πω μια σωστη δουλεια δεν μπορουν να κανουν?
οποιος ολοκληρωσει παρει αριθμο πρωτοκολλου ας μας πει

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οχι εννοώ αν είμαστε υποχρεωμένοι για έναρξη στον ΟΑΕΕ αν έχουμε ξεπεράσει το όριο των 5000 την προηγούμενη χρονιά.

Στην αρχή της προκήρυξης μιλάει ξεκάθαρα για σύμβαση εξαρτημένης εργασίας ορισμένου χρόνου για όλες τις δομές της προκήρυξης. Εκτός αν είσαι ήδη ελεύθερος επαγγελματίας που να σου πω την αλήθεια δε γνωρίζω ακριβώς τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μου απαντησες Λαζαρε για  την Επας χιου  η Ροδου αλλα εχω κι το εξης ερωτημα....
Θελω να δηλωσω Επας Ροδου που ανηκει στην περιφεριακη Αττικης και ΙΕΚ ΣΕΚ στην Αττικη , μπορω ????
Σε ευχαριστω παρα πολυ εισαι παντα power.
Η προκήρυξη λέει ότι αν κάποιος θέλει να κάνει αίτηση για σχολικές μονάδες διαφορετικής βαθμίδας πρέπει να κάνει ξεχωριστή αίτηση. Άρα εσύ πρέπει να κάνεις δύο αιτήσεις. Εννοείται ότι σε κάθε αίτηση μπορείς να κάνεις τις δικές σου ανεξάρτητες επιλογές. Συνεπώς, μπορείς να δηλώσεις ΕΠΑΣ και ΣΕΚ Ρόδου (που ανήκουν στην ίδια βαθμίδα - δευτεροβάθμια) και στην άλλη αίτηση ΙΕΚ Αττικής (για τη μεταδευτεροβάθμια, όπως συνηθίζουμε να λέμε την βαθμίδα των ΙΕΚ).

Θεωρώ ότι οι ΣΕΚ και τα ΙΕΚ δεν ανήκουν στην ίδια βαθμίδα...κι ας είναι και τα δύο κατάρτιση!

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Θεωρώ ότι η παιδαγωγική επάρκεια εφόσον την κατέχει ο υποψήφιος (ΑΣΠΑΙΤΕ, ΕΠΠΑΙΚ, Μεταπτυχιιακό) πρέπει να δηλώνεται εκτός αν πρόκειται για κλάδο που την έχουν όλοι ανεξαιρέτως π.χ. φιλόλογοι   

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159430
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 273
Σύνολο: 281

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.