*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374800 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Οχι επειδη το εμπεριεχει οτιτλος σπουδων τους

Αν έχει ECDL κανονικά πρέπει να το μετρήσουν στα ΙΕΚ του παιδείας το μετράνε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elep

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Μπορούμε να κάνουμε χειρόγραφη διόρθωση πάνω στην αίτηση μας;; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση (λάθος στην ηλεκτρονική καταχώρηση);;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: ’ντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
@ Sofiaaek
Διάβασε τη σημαντική επισήμανση που αναφέρεται στην τελευταία σελίδα των "συνοπτικών οδηγιών χρήσης" της ηλεκτρονικής φόρμας και θα σου λυθεί η απορία...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2014, 11:53:21 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας με τον φορέα ή με την εταιρία που έφτιαξε το σάιτ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
210 9998701 704 860 μην περιμενεις πολλα ειναι παντα κατεβασμενο

Αποσυνδεδεμένος angelpapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σχετικά με την επαγγελματική εμπειρία που τη θέλει σε μέρες, ξέρει κανείς πως τις υπολογίζουμε; Δηλαδή γράφουμε μήνες*25 ή γράφουμε κατευθείαν τον αριθμό των ενσήμων από το ΙΚΑ; Γιατί βγαίνει διαφορετικό νούμερο!

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Μπορούμε να κάνουμε χειρόγραφη διόρθωση πάνω στην αίτηση μας;; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση (λάθος στην ηλεκτρονική καταχώρηση);;
Στις Σύντομες Οδηγίες Χρήσης αναφέρεται (δύο φορές μάλιστα και με έντονα γράμματα) ότι η οριστική υποβολή της αίτησης είναι ΅ία ΅η αναστρέψι΅η διαδικασία. Καλό θα ήταν να μην προβείς σε χειρόγραφη διόρθωση, αλλά να ενημερώσεις τον ΟΑΕΔ για το λάθος (στα τηλ που αναγράφονται παραπάνω). Ελπίζω να βρεθεί να λύση.

Μου εχουν δωσει απο την ΑΣΠΑΙΤΕ μια βεβαιωση χρησης Η/Υ πιανεται?
Ασφαλώς. Η βεβαίωση σου δόθηκε γιατί παρακολούθησες επιτυχώς τέσσερα εξαμηνιαία μαθήματα τα οποία κατά την εκτίμηση του τμήματος εμπίπτουν στην περιοχή του χειρισμού Η/Υ.
Ορίστε και η σχετική επιβεβαίωση https://www.asep.gr/portal-files/dynamic/c690829/fa.file/0/pararthma_HY.21.8_el_GR.doc

Θελω να δηλωσω Επας Ροδου  και ΙΕΚ ΣΕΚ στην Αττικη, μπορω? ???
Έχω την εντύπωση ότι το σύστημα δε σου επιτρέπει να επιλέξεις διαφορετική περιφερειακή ενότητα για να υποβάλλεις αιτήσεις τόσο στη Ρόδο, όσο και στην Αττική, άσχετα με το γεγονός ότι δεν είναι ίδιες βαθμίδες εκπαίδευσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2014, 08:16:53 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος marianna1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα,

επειδή δεν έχω βγάλει πρόσφατα βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα από το ΙΚΑ, χρειάζεται να έχουμε μαζί εκτός από τα ένσημα και την προκήρυξη  στο ΙΚΑ? Γιατί παλιότερα ζητούσαν εκτυπωμένη προκήρυξη. (ρωτάω βρε παιδιά γιατί κουράστηκα να εκτυπώνω...) Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα με τον χρόνο γιατί παλιά στο δικό μου ΙΚΑ μου έλεγαν ότι βγαίνει μετά από μέρες. Γνωρίζετε κάτι?

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: ’ντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
7*25=175 μέρες + 18 μέρες = 193μέρες/6=32,16 εβδομάδες * 21 = 675,5 ώρες

τις μέρες τις διαιρείς με το 6; όχι με το 5; (5 εργάσιμες της βδομάδας)....

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά. Στα χαρτιά που θα στείλουμε, θα βάλουμε και βεβαιώσεις ΑΦΜ, πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασεις κτλ κτλ?
Μπορεί να βάλει κάποιος μια λίστα με το τι χρειάζεται?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
τις μέρες τις διαιρείς με το 6; όχι με το 5; (5 εργάσιμες της βδομάδας)....
Ναι, killbill. Οι μέρες της εβδομάδας λογίζονται 6 κι ας εργαζόμαστε τις 5 από αυτές.
Ο τύπος υπολογισμού ήταν: (21 ώρες/εβδομάδα) : (6 μέρες/εβδομάδα) x (25 μέρες/μήνα) = 87,5 ώρες/μήνα
ενώ με τις 23 ώρες έγινε: (23 ώρες/εβδομάδα) : (6 μέρες/εβδομάδα) x (25 μέρες/μήνα) = 95,833 ώρες/μήνα

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά. Στα χαρτιά που θα στείλουμε, θα βάλουμε και βεβαιώσεις ΑΦΜ, πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασεις κτλ κτλ?
Μπορεί να βάλει κάποιος μια λίστα με το τι χρειάζεται?

Τα βρήκα εντάξει παιδιά... :)

Απλά έχω μια απορία. Ενώ στην προκήρυξη για την ΕΠΑΣ μου έχει τον κωδικό 18.36.3 (τεχνολόγοι τροφίμων), όταν πάω στην ηλεκτρονική να το δηλώσω, δεν μου το βγάζει στην λίστα. Τί μπορεί να συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση ότι το σύστημα δε σου επιτρέπει να επιλέξεις διαφορετική περιφερειακή ενότητα για να υποβάλλεις αιτήσεις τόσο στη Ρόδο, όσο και στην Αττική, άσχετα με το γεγονός ότι δεν είναι ίδιες βαθμίδες εκπαίδευσης.
Δεν έχω δοκιμάσει τι δέχεται το σύστημα της ηλεκτρονικής αίτησης, αφού πρώτη φορά μετά από 11 χρόνια δε θα χρειαστεί να κάνω αίτηση! Αν το δοκίμασες και δεν γίνεται...ΟΚ. Έλαβες, όμως, υπόψη ότι για διαφορετικές βαθμίδες υποβάλλεις διαφορετικές αιτήσεις; Εκτός αν σε δεσμεύει το γεγονός ότι και οι δύο αιτήσεις βασίζονται στα ίδια δεδομένα (το βιογραφικό που συμπληρώνεις στην αρχή).

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχει καταφέρει κανείς να υποβάλει την αίτηση?Δεν με αφήνει να προχωρήσω...μου βγάζει το ακόλουθο κείμενο
ORA-06502: PL/SQL: numeric or value error: character string buffer too small

καλημέρα. το δοκιμασα πάλι τώρα το πρωί και μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται... μου βγάζει αυτόματα τους μήνες ανεργίας, άρα ΑΦΜ και ΑΜΚΑ είναι σωστά περασμένα... αν κάποιος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα, βρει λύση, ας ενημερώσει.
ευχαριστώ πολύ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.